Bitcoin Forum
May 05, 2024, 10:38:43 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: evde yatak odasında mining yapıyorum radyasyon vs için kapının üstünene örtmeli?  (Read 662 times)
kingiam52 (OP)
Newbie
*

Activity: 131
Merit: 0

View Profile
March 27, 2018, 09:13:39 PM

arkadaslar evin odasında mining yapıyorum 19 kartla benetech in radyosyon cihazlarından aldım ama tam kullanmayı da beceremedim ama uyarı veriyo heleki yakınlaştırınca çığlı atıyo bu tam olarak elektirik mi radyosyon mu yardım lütfen birde odanın kapısını bir örtüyle örtsem faydası olur mu ?
1714948723
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714948723
Reply with quote  #2

1714948723
Report to moderator
1714948723
Hero Member
*

Ignore
1714948723
Reply with quote  #2

1714948723
Report to moderator
1714948723
Hero Member
*

Ignore
1714948723
Reply with quote  #2

1714948723
Report to moderator
Bitcoin addresses contain a checksum, so it is very unlikely that mistyping an address will cause you to lose money.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714948723
Hero Member
*

Ignore
1714948723
Reply with quote  #2

1714948723
Report to moderator
1714948723
Hero Member
*

Ignore
1714948723
Reply with quote  #2

1714948723
Report to moderator
1714948723
Hero Member
*

Ignore
1714948723
Reply with quote  #2

1714948723
Report to moderator
ekiller
Legendary
*

Activity: 2212
Merit: 1112

LLP Programming & Electronics

View Profile
March 27, 2018, 09:33:57 PM
Last edit: March 27, 2018, 10:01:54 PM by ekiller
Merited by EFS (2)

söylim mi ?

Elektriksel radyasyon (Elektro manyetik alan kirliliği demek daha doğru olur)  Faraday Kafesi ile önlenir.
Tabi Evinize  faraday kafesi kurmak pek pratik bir çözüm olmayacağı için,  manyetik alan yayan oda ile yaşam odanız arasında ki duvar ve
kapılara  Alüminyum folyo ile kaplamanız (daha da iyisi bu folyoları topraklamanız) yeterlidir.
Kümes teli de iş görür

Ayrıca 50 TL lik aliExpress cihazları  belli frekans aralıklarında ki  belli şiddetteki kirliliği ölçer.
Yani her şeyi dosdoğru düpedüz söylemez. . Onlar biraz amatör hobi cihazları , yani  oraya buraya tutayım bakayım ötüyormu ,, Aaa burası radyasyonluymuş hadi kaçayım  falan.

Bu kadar fazla düşünmenin sonu paranoyaklığa gider ve   yakın zamanda  wireless modem ve aygıtlarınızdan uzaklaşırsınız.

Sonuç :  Belli dalga boyutunda ki radyo frekansları bizim içimizden  geçer.  

Ve geçerken bize, hücrelerimize,  bir miras bırakır. İmzasını atar da geçer.  Bundan kaçmanın pek bir yolu yoktur.
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3136
Merit: 1516

View Profile WWW
March 27, 2018, 09:39:35 PM

söylim mi ?

Söyleme Smiley

arkadaslar evin odasında mining yapıyorum 19 kartla benetech in radyosyon cihazlarından aldım ama tam kullanmayı da beceremedim ama uyarı veriyo heleki yakınlaştırınca çığlı atıyo bu tam olarak elektirik mi radyosyon mu yardım lütfen birde odanın kapısını bir örtüyle örtsem faydası olur mu ?

Bence şunu bir izleyin. https://www.youtube.com/watch?v=69FlmkZ23zM&feature=youtu.be&t=343
Elektrondan koşarak kaçamazsınız. odanın kapısını bir örtüyle örtmenizin bir faydası olmayacaktır. Ayrıca o elinizdeki alet radyasyon ölçmek için değilde sakın sıcaklık ölçmek için olmasın Wink
ekiller
Legendary
*

View Profile
March 27, 2018, 09:47:07 PM

söylim mi ?

Söyleme Smiley

Bence şunu bir izleyin. https://www.youtube.com/watch?v=69FlmkZ23zM&feature=youtu.be&t=343
Elektrondan koşarak kaçamazsınız. odanın kapısını bir örtüyle örtmenizin bir faydası olmayacaktır. Ayrıca o elinizdeki alet radyasyon ölçmek için değilde sakın sıcaklık ölçmek için olmasın Wink

Valla  tam aklımdan o geçmişti.  

Bir bakıma  doğru.  Radyasyondan  kaçamazsın.  Ama Cem YILMAZ ın bahsettiği  kimyasal radyasyon.  Smiley

Arkadaşın bahsettiği aslında radyasyon değil  Elektro manyetik alan.
kingiam52 (OP)
Newbie
*

View Profile
March 27, 2018, 11:41:19 PM

aleminyum folya işe yarar heralde ozaman
ekiller
Legendary
*

View Profile
March 28, 2018, 04:43:58 AM
Last edit: March 28, 2018, 05:03:48 AM by ekiller
Merited by EFS (3)

aleminyum folya işe yarar heralde ozaman

Evet yarar.

Malzeme :

- Karton veya alçıpan
- ÇTYB = çift tarafı yapışkanlı bant (süngersiz)
- Alüminyum folyo
- Maket bıçağı
- Yeterli uzunlukta cetvel
- matkap
- 4mm - 6mm beton delme ucu
- 4mm - 6mm Dübel ve uygun boyda PUL başlı vida
- ucuzundan  TTR kablo  1mm2 kalınlık yeter , kolay bulunması açısından 1.5mm2 olabilir.

Tarif :

Önceden önceden kulak memesi kıvamına  gelecek kadar pişirdiğiniz Karton veya alçıpan ı , mümkün olan en büyük ölçülerde kare, kare kesiyoruz.   50 cm X 50 cm olabilir, 100cm x 100cm olabilir.  (Alçıpanı tek parçada kullanabilirsiniz odanızın durumuna göre) ne kadar büyük ve tek parça olabilirse o kadar angarya işten kurtuluruz.

Daha sonra kestiğimiz bu kare parçaların  kenarlarına ve orta kısmına   + şeklinde ÇTYB  atıyoruz.
10 Dk dinlenip kahve içiyoruz

Sonra AL. Folyo ile bu önceden  ÇTYB  attığımız kare parçalarını kaplıyoruz.

Matkap ile  kare parçaların boyutları oranında duvara eşit aralıkla  delikler açıyoruz. Oturduğumuz evde kiracı isek depoziyomuzun yanacağını unutmuyoruz.  Cry

Folyo ile kaplanmış kareleri fayans  döşer gibi duvara döşüyoruz vidalıyoruz , her karenin 1 vidasından   TTR kablo ile diğerine bağlantı kuruyoruz.

Kabloyu en son vidaya da bağladıktan sonra birkaç metre fazlalık bırakıyoruz ve döşeme kaplama işimiz bitiyor.
Boşta kalan uzattığımız  kablo ucu elektrik hattının topraklamasına  bağlanacak. Ve iş bitecek.

Şuan yapmış olduğun şey kullanımına göre dev bir reflektör aynı zamanda da anten , Kablo ucunu toprağa değilde  eski bir  SW - LW bandlı radyoya anten olarak  takarsan muhtemelen tüm dünyayı dinlersin  Wink

Ayrıca içeride  yeterince Elektro manyetik alan varsa basit bir elektronik düzenek ile bir LED  bile yakabilirsin bu panel ile . BEDAVA  Smiley  Ama  Rigleri kapatana kadar  Bedava  Grin

Temel mantık bu :  

http://free-ri.htnet.hr/Branko/image2k%20Nikola%20Tesla%20space%20energy.gif

Hadi kolay gelsin

mdikmetas
Full Member

Activity: 616
Merit: 118

View Profile
March 28, 2018, 07:25:00 AM

1. elde cep telefonu 7/24
2. wifi 7/24 evde açık
3. Wifi araması yaptığınız da evin heryerinde 10 larca wifi listesi görüyorsunuzdur.
4. karşınızda tv  anten
5. radyo frekansları

bu dediklerim tamamen frekans üreten cihazlar ve sizin bu frekanslardan kaçış yolunuz hiç yok ve bu herşeyden daha tehlikeli

genelde deniliyor ki cep telefonunu kulağınıza götürmeyin bluetooth kulaklık kullanın ancak bunu yapan var mı? tabiki yok....

Ha zararı varmıdır vardır ama bu dediklerimin yanında çok küçük bir yerde olmalı bu cihazlar. bunu radyasyondan ziyade elektronik olarak bir ısı oluşuyor ısınan havanın bir zararı olabileceği konusunda araştırma yapmanız daha doğru olacaktır...
MorpheWQ
Legendary
*

Activity: 1288
Merit: 1110

View Profile
March 28, 2018, 10:45:23 AM
Last edit: March 28, 2018, 01:59:40 PM by MorpheWQ
Merited by EFS (3)

40 kere yazdım ama bir daha yazayım Smiley

Radyasyon ışınım demektir. Elektromanyetik dalgalar veya parçacıklar ile enerji yayılımıdır. Bildiğimiz evrende radyasyondan kaçamazsınız, kurtulamazsınız. Ama iyi bir haberim var, biz belirli seviyelerdeki radyasyonu tolere edebilecek şekilde evrimleştik Smiley

Zararlı olabilme durumu frekansı ve dalga boyu ile ilgilidir. Elektromanyetik spectrumun değişik seviyelerinde yer alan radyasyonun bir farkı ise taşıyabildikleri enerjidir. Bu enerji eV ( elektron volt) cinsinden ölçülür. Eğer yeteri kadar bir enerji taşıyorsa kimyasal bağları bozabilirler. Örneğin güneş ışınına maruz kaldığınızda o bölgede ısı inanılmaz derecede yükselir ki bu yüksek ısı bir elektronu kopartabilecek seviyeye gelebilir. Olay, maruz kalınan radyasyonun iyonlaştırabilme yeteneği ile ilgilidir.

ekiller'ın da söylediği gibi aliminyum işe yarar. Örneğin bir kağıt ile alfa ışınlarını durdurabilirsiniz, aliminyum ile beta ışınlarını durdurabilirsiniz. Gama ışınına aliminyum dayanmaz, hatta kurşundan bile bir miktar nüfuz edebilir. Bu arada alfa gama bilmemne diye isimlendirilen ışınlar o dalga boyuna denk gelen ışınlardır. Aynı 440 Hz.'de duyduğumuz sese la ismini vermemiz gibi bir şey yani.

Sizin yaşadığınız gibi durumlarda radyasyonun vereceği zarar, direkt fiziksel zararlarına göre ihmal edilebilir. Bu cihazların ortaya çıkardıkları radyasyondansa; ısı, ses, ortamdaki hava sirkülasyonu gibi etkileri daha çok zarar verebilir. İyonlaştırıcı radyasyona maruz kaldığınızda titreme gelmez, grip olmazsınız. Direkt kanser yapar. Hatta şöyle söyleyeyim. Alışveriş merkezlerinde içinden geçtiğimiz metal dedektörleri vardır. Onun yanında da çantalarımızı geçirdiğimiz bir cihaz daha vardır. O metal dedektörlerinden günde 1000 kere geçseniz bir şey olmaz ama yandaki makinenin içinden bir kere geçerseniz kanser olursunuz.
kingiam52 (OP)
Newbie
*

View Profile
March 28, 2018, 11:06:33 AM

ohaaaaa led falan dalgalar kardeşim güzel bilgiler icin teşekkür ederimmmmmmm süpersinnn Kiss
kingiam52 (OP)
Newbie
*

View Profile
March 28, 2018, 11:10:10 AM

morphe sana tessekkur ederımmmmm
MorpheWQ
Legendary
*

Activity: 1288
Merit: 1110

View Profile
March 28, 2018, 01:59:56 PM

morphe sana tessekkur ederımmmmm

Rica ederim  Wink

~snip
Belli dalga boyutunda ki radyo frekansları bizim içimizden  geçer.
Ve geçerken bize, hücrelerimize,  bir miras bırakır. İmzasını atar da geçer.  Bundan kaçmanın pek bir yolu yoktur.

Aslında imza atmaz, bunu söyleyemeyiz. Burada bir olasılık hesabı var. Geçenlerde şöyle bir olay çıktı mesela ortaya. Diş rontgeni için dediler ki eğer boğazınıza koruyucu koymazsanız beşinci rontgenden sonra tiroid bezi kanserine yakalanırsınız. Sonra bunu açıklamaya, doğrulamaya, yalanlamaya çalıştırlar. Neden beş sorusu soruldu epeyce. İlk duyduğunuzda bu aynı sizin söylediğiniz şeyi hatırlatıyor mesela. Birincide bir hasar oluşuyor, ikinci de hasar büyüyor vs artık beşincide hasar kalıcı hale geliyor. Ama sonradan açıklandı ki %20 olasılıklı kalıcı hasar oluşabiliyor. Eğer beş kere denerseniz de ortalama olarak olasılığı %100'e çıkarıyorsunuz.

Yani hasar ya oluşur, ya oluşmaz. O anda oluşmadıysa bir sonraki risk karşılaşmasına kadar bir etkisi olmaz.
Vispilio
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1615

View Profile WWW
March 29, 2018, 06:36:50 PM

Enteresan bir konu, ilginç tavsiyeler var ama çok yanlış bilgiler de var bazı düzeltmeler yapmak şart Türk insanımızın selameti için Smiley

Birincisi yatak odasında rig olmaz arkadaşlar. Sürekli dönen elektrik enerjisi, ısı ve ses kalıcı olarak size zarar vermese de uyku, dinlenme, konsantrasyon, vücut ritmi, vb. gibi özelliklerinizi bozacağı için hayatınıza yapacağı olumsuz etki o rigden kazanacağınız kardan daha pahalıya patlayacaktır, yatak odasında bu işlere lütfen girmeyin.

İkincisi diş röntgeni gibi X-Ray'ler tabiki biraz zararlıdır fakat 5 röntgende kalıcı hasar oluşur gibi varsayımlar çok hatalı olur. Eğer bir röntgende zarar bırakma olasılığı 20 % bile olsaydı, 5 röntgen sonunda zararsız çıkma şansınız yine de 32.8 % olurdu (0.8^5), ki zarar görme olasılığı kesinlikle 20 % gibi korkunç yüksek bir sayı değildir, bir röntgenden alacağınız 0.005 mSv radyasyon 1-2 saatlik uçuşta maruz kaldığınız radyasyona eşdeğerdir.

İyi Çalışmalar

kingiam52 (OP)
Newbie
*

View Profile
March 29, 2018, 11:41:18 PM

vispilio yatak odası ama kullanmıyoruz orayııı kucukde balkon kapısı var sence yinede olmazzzz
serkan7554
Member
**

Activity: 378
Merit: 21

English ↳ Turkish Translator ✓

View Profile
March 30, 2018, 11:56:05 AM

Kardeş evde başka yer bulamadın mı ? Günün bütün yorgunluğunu atacağın hatta vücudun en savunmasız olduğu yerde Mining yapmaya çalışıyorsun.Sen radyasyondan kaçıyor musun? bütünleşmeye mi çalışıyorsun çözemedim. Götür mutfakta yap o işi balkonda yap kilerde yap Smiley 
kingiam52 (OP)
Newbie
*

View Profile
March 30, 2018, 07:00:41 PM

serkan kardeşim kullanmadığım yatak odası ama bu
oraykt
Newbie
*

Activity: 74

View Profile
March 31, 2018, 09:43:35 AM

Ya ben bu rigle ayni odada kaliyorum. Bu tarz konulari gorunce ciddi sekilde dusunuyorum artik
serkan7554
Member
**

Activity: 378
Merit: 21

English ↳ Turkish Translator ✓

View Profile
March 31, 2018, 01:32:21 PM

serkan kardeşim kullanmadığım yatak odası ama bu

O zaman olay farklı bence herhangi bir endişen olmasın şu an bulunduğum yerde 30 Adet 5 kartlı sistem var yaklaşık 1.5 senedir beraberiz Smiley
kingiam52 (OP)
Newbie
*

View Profile
March 31, 2018, 06:41:24 PM

hele sukur bırı bole dıyınce guven de gelıyo adama yanıııııı  Grin Grin
zkndmrhn
Newbie
*

Activity: 39

View Profile
April 01, 2018, 12:25:05 PM

Kablosuz bağlantılardan mümkün oldukça kaçınmak gerekiyor. Laptop ile dahi kablolu bağlantı kuruyorum zorda kalmadıkça. Rig çok yakınınızda olmadığı sürece, bir sorun olacağını zannetmiyorum kablosuz bağlantı yok ise.
NYGMA_35
Full Member

Activity: 286
Merit: 100

View Profile
April 01, 2018, 01:43:33 PM

Kardeş o odada yatmıyorsun değil mi Grin

Kaktüs falan al bari radyasyonu çekiyormuş diyorlar ne kadar işe yarar bilmem..
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  

Jump to: