Bitcoin Forum
July 01, 2024, 11:15:35 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 »  All
  Print  
Author Topic: Türkiye: 'Bitcoin' ticareti yapan iki imam görevden alındı..  (Read 543 times)
emrears05
Full Member

Activity: 742
Merit: 112

View Profile
March 30, 2018, 08:38:00 AM

o iki imamın haber sitesinde açıklaması yayınlandı. "bitcoin ticareti yapmadık" şeklinde. hangi taraf doğru söylüyor kestirmek zor. bitcoin ticareti yapmak ülkemizde suç değil ki. tam şu mesajı yazarken diyannetten mesaj geldi. içine doğdu dersiniz  Cheesy cami için 10 TL sms kampanyası yapıyorlar.

imamlar gerçekte bitcoin ticareti yapsa ne olacak ki. soruyorum ne olacak. suç mu değil. bitcoini tanımladık mı kanun yok. 4-5 tane borsa var ve bunlar türkiye üzerinden işlem yapıyorlar. izin veren kim devlet. eee. yarın bir gün imam haricindeki devlet memuru da bitcoin alım satımı yapsa onları da kapının önüne koyacaklar.
sofikurban
Member
**

Activity: 448
Merit: 10

View Profile WWW
March 30, 2018, 10:13:14 AM

İmamlar gerekli itirazı yapmışlar . Adam ben bitcoin almadım ben yatırımı blockchain sistemine yaptım diyor başka kripto para aldım demiş, mantıklı açıklama Blockchain sistemine yatırım yapma fikri , umarım görevlerine geri dönerler.

RESPECT-XxX
Full Member

Activity: 772
Merit: 135

BiTCOiN

View Profile
March 30, 2018, 10:38:03 AM

İşte bu btc işini kimseye anlatmadan yapmakta fayda var...

XxX
CoinMegaStock
Member
**

Activity: 630
Merit: 12

Stock

View Profile
March 30, 2018, 11:17:25 AM

imamlarında bu işe girmesi ilginç olmuş.

Bitcoin
ziya1453
Full Member

Activity: 1358
Merit: 193

View Profile
March 31, 2018, 05:05:05 PM

haberin gerçekten aslı astarı varmı bilmiyorum. ama aslı varsa mahkemeden bu iş çatır çatır döner. ülkemizde bitcoin ve kripto para ticareti ysal. bu konuda yasal faliyet yürüten borsalar var. bu haber doğruysa yasa dışı bir durum var ortada.
Mobi Coin
Newbie
*

Activity: 182
Merit: 0

View Profile WWW
March 31, 2018, 05:43:12 PM

O müftü aynı tepkiyi diğer islama uygun görmediği şeylere gösterebilecek mi acaba?
ziyaaa
Member
**

Activity: 532
Merit: 18

View Profile
March 31, 2018, 06:55:33 PM

muz cunhuriyeti ulkesinde yasadigimiz icin boyle haberler artik bana cok normal geliyor. forexte islem yapsa gorevine devam edebilecekken bitcoin alip sattigi icin isinden oluyor. cok sacma.

Swap, Earn, Bridge, Mint Crypto & NFT in Multiple Chains
▬▬▬▬▬▬ ▬▬▬▬▬ ▬▬▬▬ ▬▬▬ ▬▬ ▬     ❶ ❷ ❸ s w a p     ▬ ▬▬ ▬▬▬ ▬▬▬▬ ▬▬▬▬▬ ▬▬▬▬▬▬
[   M V P   L I V E   ]   -   9 Blockchains Integrated Already
thetis
Member
**

Activity: 322
Merit: 14

View Profile WWW
March 31, 2018, 07:02:42 PM

O müftü aynı tepkiyi diğer islama uygun görmediği şeylere gösterebilecek mi acaba?

sormana gerek yok bu soruyu. yapsalar şimdiye kadar yaparlardı. onların derdi zaten islama uygun olup olmaması değil kendi çıkarlarına uygun olup olmadığı.

▀▀▄▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   SOBIT   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▄▀▀
█    the FIRST USER-OWNED DIGITAL ASSETS EXCHANGE    █
Markets  ]   Telegram   Twitter   Facebook   Whitepaper   [  Free Token  ]
kribati7
Full Member

Activity: 196
Merit: 100

View Profile
March 31, 2018, 07:31:30 PM

Adam muska yazıp satsa hiçbir şey demezlerdi. Fakat Bitcoin işine girince adamı şeytan ilan etmişler. Bu durum gerçekten vahim bir durum. Yarın birgün hükümet değişirde Diyanet kripto paralara caiz derse bu iki insana ne olacak? Yazık yazık...

procesdad
Full Member

Activity: 476
Merit: 100

CAT.EX Exchange

View Profile
March 31, 2018, 09:04:29 PM

Bu adamların parası sonuçta bizim verdiğimiz vergilerden gidiyor ve devletin yasalarına uymaları lazım bitcoin ile ilgili bir yasa yokki henüz. Bu durum bildiğimiz laikliği delmek oluyor. imam fetvasıyla devletten adam çıkarma. Gerçi imamın devletten para alması ne kadar doğru ki

Zakkaya
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 3

View Profile WWW
March 31, 2018, 09:05:22 PM

Bununla ilgili mantıklı bir açıklama yapamazlar gibi geliyor bana. Acaba gerçekten de aslı var mı olayın. Çünkü ülkemiz muz cumhuriyeti olmaması lazım.
civilengineer
Full Member

Activity: 434
Merit: 112

View Profile
March 31, 2018, 09:26:14 PM

Adam nasıl bir suç işlemiş öyle. Türkiyemiz çok gelişti artık insanların yaptığı işlere bile karısir olduk. Cehape döneminde böyle miydi.
Bunları gördükçe gulesim geliyor ardından ne haldeyiz diye sinir oluyorum.
Angolem
Member
**

Activity: 308
Merit: 11

View Profile
March 31, 2018, 09:31:23 PM

DİYANET CAİZ OLMADIĞINI AÇIKLAMIŞTI

Diyanet İşleri Başkanlığı, geçen Ocak ayında yaptığı açıklamada herhangi bir güvencesi bulunmayan ve kamuoyunda 'saadet zinciri' olarak bilinen uygulamalar gibi belirli kesimlerin haksız ve sebepsiz zenginleşmesine yol açan dijital kripto paraların kullanımının caiz olmadığını açıklamıştı.

Böyle de bir açıklama ile karşılaştım. Acaba imamlar haram olan şeyleri yaptığı zaman mi görevden alınıyorlar. Mesela yolda karı kıza filan baksa anında görevden mi alacaklar veya gusül almadan çıktınız görevden alın.
kayzersoze
Member
**

Activity: 238

View Profile
April 07, 2018, 09:15:11 AM

Cidden yazık ya bu tarz haberleri gördükçe kahroluyor insan. Ülkece gelişmek yerine geriye gidiyoruz bu açıkça belli oluyor bu olaydan da
trako
Hero Member

Activity: 756
Merit: 505

View Profile
April 07, 2018, 09:08:02 PM

garip bir haber detaylarını merak etmiyor değilim. görevden alınmış ama geri döner diye düşünüyorum. hatta tazminat davası bile açabilir ama gerekçeleri pek anlamadım aklım pek almıyor.
ethereumcu
Full Member

Activity: 434
Merit: 111

Hydax Global Bounty Program

View Profile
April 07, 2018, 11:08:35 PM

bu imamlarla ilgili de net bir şey yok, yani ne yapıldı ne edildi, göreve iade var mı belli değil, kafalarına göre iş yapıyorlar, bu tip teknoloji ile ilgilenirken, türkiyede imam konuşmamız da ayrı bir konu

HYDAX EXCHANGE BOUNTY ANN
A Secure, Efficient, Simple Cryptocurrency Exchange
Exchange Futures & Options IEO APP Community
obradovic
Newbie
*

Activity: 126

View Profile
April 08, 2018, 07:59:39 AM

Bitocine ve kripto paraya alışılmalı hereken yerde daha düşman oluyorlar anlamak mümkün değil
Kazanova1453
Newbie
*

Activity: 98

View Profile
April 08, 2018, 08:13:06 AM

Bence insanların şahsi işlerine burunlarını sokmaşarı hiç de iç açıcı birşey değil
gokboru00
Newbie
*

Activity: 42

View Profile
April 08, 2018, 08:49:09 AM

Olayla ilgili yapılan açıklamada imamların topluma örnek olmaları gerektiği ve sadece bitcoinle ilgili değil başka sebeplerden şikayetler üzerine açığa alındığı bildirildi ne kadar doğru görecez artık ayrıca imanlar olayla ilgili dava açmışlar çıkacak olan mahkeme kararı önemli
KralSakir
Member
**

Activity: 196

View Profile
April 08, 2018, 09:48:21 AM

Memleketimin vizyon sahibi din adamları hepinizi ellerinizden öpüyorum. Bu arada haberin gerçek olduğuna inanmıyorum insanların gözünü korkutmak için atılmış olabillri bence.
Pages: « 1 2 [3] 4 »  All
  Print  

Jump to: