Bitcoin Forum
June 24, 2024, 05:09:36 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 »  All
  Print  
Author Topic: Short/Long Kontratların BTC'ye Etkisi  (Read 806 times)
tlcash
Sr. Member

Activity: 532
Merit: 256

View Profile
April 04, 2018, 11:35:56 PM

Gerçekten şu an piyasadaki durumu anlatan yararlı bir paylaşım. Benim anladığım yapay bir piyasada vadeli işlem adı altında bitcoinin değerine yön verme ve diğer bütün işlem yapan kripto para piyasasını etkilemek.

A revolutionary decentralized digital economy 
Join us:██`Twitter  ◽  Facebook  ◽  Telegram  ◽  Youtube  ◽  Github
.ATHERO
.Internet 3.0 solution
Coingump (OP)
Member
**

Activity: 108
Merit: 38

One day everyone will use the blockchain.

View Profile
April 05, 2018, 09:15:17 AM
Last edit: April 06, 2018, 05:27:52 PM by Coingump

%7 ekside seyreden BTC'nin bugün yeşile dönmesini bekliyorum. Kısa soluklu bir yukarı ralli emareleri var.

Başlık için yorumda bulunan herkese ben de teşekkür ederim.
Coingump (OP)
Member
**

View Profile
April 06, 2018, 08:34:34 AM
Last edit: April 06, 2018, 05:22:14 PM by Coingump

Dünkü yükseliş beklentisi saçma bir Hindistan FUD’u ile sekteye uğradı. Şuanki yapı bir bayrak sonrası düşüş gösteriyor.
EUROPEANTURK
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 251

View Profile
April 06, 2018, 10:22:28 AM

Vadeli işlemler başladı başlayalı piyasanın dengesi bozuldu ilk olarak yüksek alımlar yapıldı sonrasında gereğinden fazla değer bulan piyasa aslına döndü ama çoğu insanı bu piyasadan soğuttu neden? Insanlar ilk kez bu  piyasaya  girdiler ve ettikleri zarar sonucunda piyasaya olumsuz baktılar buda piyasaya olan talebi kırdı, kişisel fikrim piyasaya vadeli işlemler gitmemiş  olsaydı piyasa için daha hayırlı olurdu.
ozgun_a
Jr. Member
*

Activity: 126
Merit: 5

View Profile WWW
April 06, 2018, 02:56:32 PM

Dünkü yükseliş beklentisi saçma bir Hindistan FUD’u ile sekteye uğradı. Şuanki yapı bir bayrak sonrası düşüş gösteriyor.

görüyorum ve artırıyorum hocam Smiley trend bakarsak sanki 9 Nisan'da bir şey olacak gibi duruyor. O şeyin olduğu yöne poz alınabilir sanki.

Tekniğe inanma, tekniksiz kalma  Grin

https://invst.ly/73ncm

Buying.com
Decentralized E-Commerce Network
●    PRE-SALE: October 1, 2018    ●
Coingump (OP)
Member
**

View Profile
April 06, 2018, 05:42:37 PM

Bu konunun anlaşılması için fotoğrafların kalıcı olması gerekiyor.Bugün bir baktım hepsi uçmuş. Üşenmedim tamamının linklerini yeniledim.

Ancak bunun kalıcı bir çözümü yok mu arkadaşlar, neden uçuyor fotolar? Hangi siteyi kullanmamız lazım?
Hot Coin
Newbie
*

Activity: 140
Merit: 0

View Profile WWW
April 06, 2018, 10:30:39 PM

Çok güzel bir anlatım olmuş, verilen rakamlarında altına indi.
ZENC
Full Member

Activity: 336
Merit: 154

View Profile
April 06, 2018, 11:21:02 PM

Bu konunun anlaşılması için fotoğrafların kalıcı olması gerekiyor.Bugün bir baktım hepsi uçmuş. Üşenmedim tamamının linklerini yeniledim.

Ancak bunun kalıcı bir çözümü yok mu arkadaşlar, neden uçuyor fotolar? Hangi siteyi kullanmamız lazım?

Evet ya bu forum genelinde bir sorun sürekli görüntülenmiyor fotolar. Hızlıresimden mi kaynaklanıyor forumdan mı çözmedim. Soruya yada cevaba hakim olamıyoruz bu yüzden.
Iamrobot
Member
**

Activity: 294
Merit: 10

View Profile
April 08, 2018, 01:07:19 PM

Çok fazla insan kısa zaman içinde girdi bu işe bir anda yükseldi sonrasından yapılan satışlarla yeni gelenler ne olduğunu anlayana kadar paralarını kaybetmişlerdi. Şimdi de onlar tekrar giremiyor ve bu yüzden de talepler karşılanmıyor. Yeniden bir yükseliş bundan dolayı zor oluyor
fairy_person
Member
**

Activity: 61
Merit: 100

View Profile
April 08, 2018, 07:35:41 PM

Short/Long Kontratlar genel anlamda bitcoinin fiyatını şişiriyor, yani öyle bir durum oluyor ki 1 btc başına 10 larca Short/Long Kontrat yapılıyor, tabi bunlar tezgah altında yapılan uygulamalar, borsalarda.
AkFon
Member
**

Activity: 182
Merit: 11

View Profile
April 08, 2018, 10:09:58 PM

Uzun vadeli etki edecek gelişmelerin daha fazla etkisi olacağını düşünüyorum fakat bir yandan da bu beni aşırı derece de rahatsız ediyor
kesh.zombie
Full Member

Activity: 420
Merit: 101

View Profile
April 09, 2018, 07:14:47 PM

bu konulardan pek anlamıyorum.açtığınız konu bizi aydınlatması açısından faydalı olmuş.sanırım bitcoinin bugünkü düşüşü de long kontratların patlatılması ile ilgiliydi.

,........
miyav
Member
**

Activity: 274
Merit: 88

View Profile
April 09, 2018, 08:00:53 PM

Ben bu vadeli işlem piyasasından pek anlamıyorum ancak kafam da şöyle bir soru var.
Bu piyasada kontratlar arasındaki var kadar BTC nin piyasa yapıcı tarafından fiilen piyasadan satın alınıp tutulması gerekmiyor mu?

Bir örnek vererek açıklayayım,
toplam 200 kontrat olan bir piyasa var diyelim. bunun 120 tanesi long yani fiyat yükselecek diyor USD olarak pozisyon açıyor.
80 tanesi de short diyor yani fiyat düşecek diyerek pozisyon açıyor. Mantıken piyasa yapıcının elinde tamamının likiditasyonu durumunda aradaki fark olan 40 kontrat ın karşılığı olarak bitcon tutması gerekmiyor mu?

Ben mi yanlış anlıyorum?
Coingump (OP)
Member
**

View Profile
April 10, 2018, 05:30:11 AM

BTC'nin dün bahsettiğim 7200'den kırdığı destek direnç oldu. Gece yazdığım 6874 altı düşüş trendini tetikler.

Ancak olur da bugün yeni drenci olan 7200 üstüne atarsa işler değişir. O zaman düşüş trendi senaryoları iptale girer.
Velhasıl kelam teknik diyor ki risk almak istiyorsan 6900 iyi bir alım noktası. 6600 stop konularak alım girilebilir.

Mesajın üzerinden 11 gün geçti. Teknik bizi güvenli alım yeri konusunda yanıltmadı. Gördüğünüz gibi 6900 bi üstü bi altı gidip geldi. Ancak geçtiğimiz hafta sonundan itibaren BTC'deki hacime gözüm takılıyor sürekli. İnanılmaz düşük ve 7000 üstü çıkışının aldatmaca olduğu belliydi.

Şuan ise 5000'lere inme ihtimalimiz var. Bu hacimsizlik devam ederse teknik yine haklı çıkacaktır.

Ayrıca yine hafta sonu başlık açıldığından beri ilk kez short pozlar, longlardan daha fazla açıldı.
ozgun_a
Jr. Member
*

Activity: 126
Merit: 5

View Profile WWW
April 11, 2018, 08:55:34 AM

Hocam ben demo hesabımda bunu yapıyorum. bakalım ne olacak.

lütfen siz (diğer okuyanlar) yapmayın. gerçekten demo hesap.

https://invst.ly/74yuz

Buying.com
Decentralized E-Commerce Network
●    PRE-SALE: October 1, 2018    ●
Coingump (OP)
Member
**

View Profile
April 11, 2018, 01:35:44 PM

Ben hala geriye yaslanacağı taraftarıyım.
5800 bekliyorum.

https://resmim.net/f/HlDTMv.jpg
ZENC
Full Member

Activity: 336
Merit: 154

View Profile
April 12, 2018, 12:32:59 AM

Ben hala geriye yaslanacağı taraftarıyım.
5800 bekliyorum.

https://resmim.net/f/HlDTMv.jpg

Ben de bu şekilde bakıyorum. Millet 30 Mart'dan beri ufak bir yükselişe hemen gaza geliyor sonra çekiyorlar aşağı. Şimdide BTC/USD konusuna bakınca herkes bir umuda kapıldı. Ama zannediliyor ki bir coşkuyla artacak fiyat. Maalesef yavaş yavaş uzun bir süreç göreceğiz.
by rallier
Legendary
*

Activity: 1848
Merit: 1334

just in case

View Profile WWW
April 12, 2018, 06:30:13 AM

düşeceği varsa düşer, çıkacağı varsa çıkar bu kadar çok şey yapmmaaak lazım... Smiley

signature not found.
OrtaDirek
Full Member

Activity: 1176
Merit: 159

View Profile
April 12, 2018, 07:10:19 AM

bezdirdiler bırktırdılar suyunu çıkardılar artık. yakın zamanda artacağı olsaydı bu kadar düşük hacim ile 6k larda takılmazdı galiba 4k gelecek sonunda
jullerkone
Newbie
*

Activity: 182
Merit: 0

View Profile WWW
April 12, 2018, 07:25:52 AM

short kontratların btc ye etkisinin long kontrata göre fazla olduğu fikrindeyim. btc niz var vadeli borsaya bunu aktarımını yapamıyorsunu diye biliyorum. para ile kontratta short, long pozisyon alıyorsunuz. short yani sat emirleri ile paranızı kullanarak istediğiniz gibi piyasayı düşürebilirsiniz. long ile keza öyle fakat long kripto borsalarında daha işlevsel.
Pages: « 1 2 [3] 4 »  All
  Print  

Jump to: