Bitcoin Forum
June 21, 2024, 11:12:23 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 [4]  All
  Print  
Author Topic: Short/Long Kontratların BTC'ye Etkisi  (Read 806 times)
ozgun_a
Jr. Member
*

Activity: 126
Merit: 5

View Profile WWW
April 12, 2018, 03:36:46 PM

demo hesap olmasaydı stopu 7200e çeker beklerdim ama demo hesap, kaybolan para yok, steady as she goes.

Smiley

Hocam ben demo hesabımda bunu yapıyorum. bakalım ne olacak.

lütfen siz (diğer okuyanlar) yapmayın. gerçekten demo hesap.

https://invst.ly/74yuz

Ben hala geriye yaslanacağı taraftarıyım.
5800 bekliyorum.

https://resmim.net/f/HlDTMv.jpg

Buying.com
Decentralized E-Commerce Network
●    PRE-SALE: October 1, 2018    ●
ozgun_a
Jr. Member
*

View Profile WWW
April 24, 2018, 10:19:24 PM

ne kadar yazık thread killer olmuşum. gayet seviyeli ve faydalı bir başlıktı  Embarrassed Embarrassed

Buying.com
risinqsun
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 273

-

View Profile
April 24, 2018, 10:25:21 PM

Açıkcası son zamanlarda gördüğüm güzel bir konu olmuş aynı şekilde içeriğiylede  konuyuda güzel açıkladığınız için teşekkürler btc buğünlerde güzel anılar yaşıyor artık short mu long mu orası şüpheli.
Coingump (OP)
Member
**

Activity: 108
Merit: 38

One day everyone will use the blockchain.

View Profile
April 25, 2018, 04:23:18 PM

Bugünkü gerilemeden önce %70'lere dayanıyordu Long pozisyonlar, yani BTC yükselecek diyen kaldıraçlı işlemler.
Şuan Hala %60 seyrinde. Yani biraz da şarttı bu düzeltme hareketi. Yalnız teknik bozulmuş değil. 11k seviyeleri hala hedefte...

redboxneo
Member
**

Activity: 546
Merit: 10

View Profile
May 01, 2018, 09:10:24 AM

shortun, longa göre etkisi fazla. cüzdanında bitcoin yok ama paran ile satış yapıyorsun. kontrat borsaları şüpheli hale geliyor son haftalarda. diğer normal borsalarla arasında fiyat ayrışması olmaya başladı. spekülasyona baya açık. vadeli kripto borsası şaibeli hale geliyor kanaatimce. dalgalanma artıyor.
pokerjet
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 250

View Profile
May 02, 2018, 05:06:06 PM

Short/Long kontratlı işlemlerin Bitcoin fiyatı üzerinde etkisi çok fazla maalesef, başta Bitcoin'in tanınması açısından bu işlemlere başlanması sevindirici olmuştu fakat sonradan işlerin öyle olmadığını gördük.
kokhasan
Jr. Member
*

Activity: 84
Merit: 1

View Profile WWW
May 06, 2018, 02:04:56 AM

Çok zengin aydınlatıcı bir içerik olmuş çok haklısınız diğer postlarınızı da takip edeceğim teşekkürler

kaasy.ai ICO Token Sales               
BUY KAAS TOKEN NOW
Artificial Intelligence Algorithms on Blockchain
bitkolik
Sr. Member

Activity: 532
Merit: 254

View Profile
May 06, 2018, 08:02:08 AM

bu işlemler bitcoine zarar veriyor. olmayan şeyin ticaretini yapıyorlar. e haliyle bitcoin aşırı derecede yükselip aşırı derecede düşüyor. volatil olmasının en büyük sebebi bu işlemler arkadaşlar. evet global piyasada yer edinmesinde önemli rol oynadı ama uzun vadede inanın ki vadeli işlemler bicoine zarar veriyor.
tumece
Full Member

Activity: 392
Merit: 107

View Profile
May 06, 2018, 08:27:34 AM

vadeli işlemler yapılmaya başlanınca btc daha da populer oldu. ama bencede uzun vadede olumsuz etkilerini göreceğiz. mesela eskiden 100k olabilir diye bakılıyordu. artık hayal gözüyle bakılıyor. sebebi vadeli işlemler.
necrofurian
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 1

View Profile WWW
May 06, 2018, 05:10:09 PM

vadeliler başladı pump yapmaya faydası olur, fiyatı uçurur derken çok ters tablo karşımıza çıktı. vadelilerin ne olduğunu sonradan araştırdım. parası ile elinde olmayan bitcoini satma yani yalnız fiyatlamaya katılması. ilginç değil mi?

gemstra  |▌  The Future of Social Selling  |▌  A blockchain infrastructure
● ● ● ●  for the biggest gig economy of tomorrow  ● ● ● ●
Coingump (OP)
Member
**

View Profile
May 06, 2018, 08:05:23 PM

BTC yükselecek diyen pozisyon sayısı 31k civarında. Cuma gününden başlayan düşüş korkusunun etkisini en sonda dikine aşağı inen çubukta görüyoruz. Ama bir o kadar da hızla vaz geçip tekrar yükselecek diyenler artış göstermiş.

Bunlar da düşecek diyen vatandaşlar. O sonlara doğru görünen sert düşüş, Nisan ayının 12'sine ait. Çok yakın bir tarih değil, yanıltmasın. Yani nisan sonu ve mayıs başında pek bir değişiklik yok düşecek diyenlerde. Ortalama aynı sayıda devam ediyor seyrine 20k ile. Nisanın 12'sinde neden öyle sert bir azalma oldunun cevabı aşağıda:

o gün BTC 6700'den 8k sıçraması yapmıştı. Haliyle zararına pozisyonu kapayanlar da oldu, parayı batıranlarda.
Neyse şimdiki durumu çok merak ediyorum çünkü teknik diyor ki boğa sezonundayız, yükseliş ivmesi devam ediyor. Diğer yandan bu fikre göre yükselecek diyen hayali alıcılar da çok. Bakalım bu denklemden nasıl bir yol izleyip sıyrılacak BTC.
ElmasKafa
Member
**

Activity: 224

View Profile
May 06, 2018, 11:26:39 PM

Kontratlı işlemler bitcoin in sanki sonunu hazırladı. Bu kontrat olayının başlamasından sonra fiyatlar bu noktaya gelmesi can sıkıcı. Ben şashsen bu kontratlardan hiç haz edemedim.
Kontralar haz edilcek bir hareket değil ki zaten sonunu hazırlamak biraz abartı gibi geldi ama ben de şahsen pek tasvip etmiyorum.
redeyesto
Member
**

Activity: 62

View Profile WWW
May 08, 2018, 01:29:41 PM

kısa uzun kontrat olayına sıcak bakmıyorum arz talep zaten fiyatı belirliyor
ozgun_a
Jr. Member
*

View Profile WWW
May 09, 2018, 12:03:40 PM

Bu başlığı tekrar gördüğüme sevindim. Ben şöyle düşünüyorum. Kendi sitemde de artık bunları paylaşacağım.

Bu tabii ki sadece fikir amaçlı. Lütfen bunlara göre pozisyon açmayın, finans tavsiyesi vermem - veremem.

http://www.icoinlab.info/ta/btcusd/

https://www.tradingview.com/chart/BTCUSD/F8jiGNjC-BTCUSD-Long-Opportunity/

Bir de short-long kontratları bu işlerin doğasında vardır. Future denilen ve ilerideki bir tarihte yapılacak uzlaşma fiyatına dayalı al-sat işlemleri 300 yıldan fazla bir süredir yapılıyor. İlk örnekleri 18. yüzyılda Japonya'da pirinç borsasında mevcut. Bu sadece manipülasyon amacı ile değil, pozisyonunuzu koruma için de yapılabilir. Diyelim ki ölümüne HODLcısınız ve 10 bitcoininiz var. Net bir düşüş trendi öngördünüz, elinizdekileri satıp düşüş trendinin bitmesini beklemektense, 10 btc toplamında bir short kontrat açabilir, elinizdeki varlığın değerini korumuş olursunuz.

https://www.investopedia.com/ask/answers/031015/what-history-futures.asp

Bir de herkesin, genellikle de sadece whitepaperı olan ve ortada bir ürün bulunmayan ICO'ların imzalarına girip, short/long kontratlara "olmayan malı satıyorlar" demesini biraz garipsiyorum.

Buying.com
calmaral
Newbie
*

Activity: 168
Merit: 0

View Profile
May 10, 2018, 10:04:48 AM

Bu sistem Bitcoinin keskin hareketler yapmasını engelleyip aşamalı bir seyir izlemesinin yolunu açtı gibi. Piyasalar bu şekilde devam ederse ben gelecek adına daha umutlu olurum.
carlzec
Full Member

Activity: 616
Merit: 100

View Profile
May 10, 2018, 05:37:43 PM

Ben de olumlu bir adım olarak görürüm bu tarz gelişmeleri ama burada seviyelerin düşmesinden de yükselmesinden de kar elde edecekler. İlerleyen aşamalarda nereye evrilir bir bilinmezlik taşıyor.
Coingump (OP)
Member
**

View Profile
May 12, 2018, 08:41:53 AM

Son attığım posttan itibaren Shortlayanlar yani BTC düşecek tarafında olanlar karını aldı köşe oldu ve çekildi kenara. Öyle ki toplam Short/Long pozisyon arasındaki oranı %36'ya kadar düştü.

Lonlayanlar yani BTC yükselecek diyenler aslında battı ama grafiğe pek yansımadı. Baktığınızda aynı seyirde devam ediyormuş gibi. Bunun nedeni Shorttan karını alanların Long'a geçiş yapması oldu. BTC yine acımadı ezdi geçti hepsini. Ben de düşeceği tahminini vermiştim 9700'lerdeyken ve bu nedenle USDT'ye geçmiştim. Short/Long pozisyonlara bulaşmasam da orayı takip ederek oluşturduğum yatırım stratejisinde %80 isabetli kararlar verdim diyebilirim.

Altcoinler geçen ay sonu çok sağlam para kazandırdı. Kar realizasyonu yapmayanlardan bütün karı geri aldılar diyebilirim. Maalesef piyasa artık böyle. X2 X3'ler hem çok zor hem de kalıcı kar değil.
bekserson
Jr. Member
*

Activity: 266
Merit: 2

View Profile WWW
May 12, 2018, 10:10:02 AM

bu vadeliler bitcoine faydadan çok zarar getiriyor. vadelilerin şaibeli olduğunda dair fikirler yayılmaya başlıyor. vadeliler ile kripto borsasında fiyat makas açılması artmaya başladığını okudum. vadelilerin grafiğine bakmadan ne derece doğru bilemem. ama vadelilerin longdan çok shortu desteklediği açık.

Connecting Dual-Crypto into the Real World
                G M B Platform               
Pre-Sale Coming Soon!
nadecompi
Newbie
*

Activity: 3
Merit: 0

View Profile
August 27, 2018, 07:24:54 AM

bu kontratlar kelimenin tam anlamıyla bitcoinin anasını sikti
Pages: « 1 2 3 [4]  All