Bitcoin Forum
June 19, 2024, 02:20:15 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: 2018 ilk çeyrek. Ayı piyasasından neler öğrendik neler öğrenecez.  (Read 690 times)
temeler (OP)
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 250

View Profile
March 29, 2018, 07:47:10 PM

2018 ilk çeyreği tam bir kabus gibi geçti ve böylede devam edebilir. Benim şahsen öğrendiğim en önemli şey şu oldu 2.5 yıldır kripto alım satımı yapan biri olarak.

Boğa da alan "Ayı sezonunda  her zaman satan kazanır". (Daha düşük fiyat mutlaka gelir geri almak için)

avalonn
Full Member

Activity: 728
Merit: 151

View Profile
March 29, 2018, 08:07:32 PM

peki sizce bu ayı sezonu bitecek mi yoksa 2018 tamamen böyle mi geçecek  ?   ayı boğa danadan ziyade piyasadan sürekli para çekiliyor ..para girişi yok.

temmuzda g20 tekrar varmış sanırım ? ve regülasyon falan konuşuluyor..regülasyon nedir iyi mi olur kötü mü ? temmuza kadar piyasa böyle sürünecek mi ?

nisanda yükseliş bekleyenler var..neye göre bekliyorlar bunu? geçen senelere bakarak mı ? böyle tahminde bulunmak falcı teyzeler gibi kahinlik yapmak olmuyor mu ?
BTCHakan
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 260

View Profile
March 29, 2018, 08:43:49 PM

İşin doğrusunu ben bu yıldan hiç ümitli değilim ve piyasa aylardır düşüşte, bir türlü kendini toparlayamıyor. MTGox'un BTC'leri piyasayı allak bullak etti bu gidiş bana göre 1 yıl daha böyle sürer.
hiziridiyunusidi
Jr. Member
*

Activity: 308
Merit: 1

View Profile WWW
March 29, 2018, 08:56:15 PM

bu oynaklığın sebebi futures işlemler mi yoksa hep böyle miydi? 1 hafta yerinde durmuyo bitcoin e altcoinler de hep düşüşte bu yüzden sadece sabit kalsa piyasa yine yeşillenecek ama bi yukarı bi aşağı olunca eriyo coinler. Bu futuresler bu kadar etkileyebilir mi?

JAVVY   │  An All-in-one Crypto Exchange
AlyattesLydia
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
March 29, 2018, 09:07:46 PM

Aslında bu dönemler biraz trend meselesi yani şuan belki olumlu yönde hiçbir haber yok gibi gözüküyor ama yarın lighting network ile ilgili bir haber gelir. Bir bakmışsınız 30k'ları konuşuyoruz.
financialgoal
Member
**

Activity: 140
Merit: 10

View Profile
March 29, 2018, 09:38:58 PM

sene sonuna kadar beklemeye kararlıyım çıkıp çıkmamaya karar vereceğim
batturkey
Full Member

Activity: 336
Merit: 100

The World’s First Blockchain Core

View Profile
March 29, 2018, 09:41:13 PM

2018 ilk çeyreği tam bir kabus gibi geçti ve böylede devam edebilir. Benim şahsen öğrendiğim en önemli şey şu oldu 2.5 yıldır kripto alım satımı yapan biri olarak.

Boğa da alan "Ayı sezonunda  her zaman satan kazanır". (Daha düşük fiyat mutlaka gelir geri almak için)

Peki 5 yilda ögrenemedinmi bu piyasalarin nekadar hizla degisebildigini? Gecen seferki yükselisi herkes hatirlar kasim-aralik kabus gibiydi sadece btc cikiyordu dominance 50yi gecti ozamanlarda böyle bir hava vardi sonra 1-2 gün icinde hersey degisi verdi önce buyuk coinler sonra kucukleri pumplandi ayni hizdada geri bitti hickimse bitisi ön göremedi..

En iyisi arastirip HODL yapmaktir.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄ ■        SKYNET        ■ ▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▐▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬     PRIVATE SALE is LIVE     ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▌
Whitepaper   Bounty   Bitcointalk   ■   Facebook   Twitter   Telegram
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
March 29, 2018, 10:50:47 PM
Last edit: March 30, 2018, 01:19:15 AM by lossnet

Herkes anlamış sanırım ama ben anlamadım bu cümlede ne demek istendiğini: Boğa da alan "Ayı sezonunda  her zaman satan kazanır".

Boğada alan nasıl kazanıyor? Boğa sezonu fiyatların en yüksek olduğu dönem.
Ayı sezonunda satan nasıl kazanıyor? Ayı piyasası da fiyatların en düşükte olduğu zaman sonuçta.
Tam tersi olması gerekmez mi?
arcadia1
Newbie
*

Activity: 42
Merit: 0

View Profile
March 29, 2018, 10:50:53 PM

ne beklentiler wardı oysaki twitter fenomenleri takipci üzerine takipci kasıyordu binance günde 250.000 kayıt alıyordu şu hale bak herkes kalp krizi geçirmek üzere
cercitolga4545
Sr. Member

Activity: 714

View Profile
March 29, 2018, 10:56:53 PM

BTC Dominance yüzde 45,5 a dayandı yakında sert bir boğa hareketi gelebilir en sağlam altlar ve buna en erken olumlu tepkiyi verebilir net beklentim bir solukta 10k üzeri. ytd.
ysakay
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 259

View Profile
March 29, 2018, 11:29:38 PM

Malesef ne kadar amele sürüsü varsa bu piyasaya bulaştı. Bizim çiftlikbankçılar gibi. Adam ERC20 tabanlı token çıkarıcak.Twitter bountysindeyim.Günlerden beri felaket senaryoları paylaşıyor mal. Bugünde Ethereum ASIC cihaz çıkma haberi gelince ethereum düştü diye haber yapmışlar. Gerizekalılar bi aç CMC ye bak.. Bi aç bahsedilen cihaza bak. Ekran kartı var la içinde özel bir cihaz yok. Bitmain o kadar yetenekli olsa ekran kartı üretir ne bok yemeye ASIC ile uğraşsın  Cheesy
manisfifty
Newbie
*

Activity: 41
Merit: 0

View Profile
March 29, 2018, 11:56:31 PM

ben bir kez daha panik satışı yapmamayı öğrendim sonuna kadar hold beklemeye devam edeceğim eninde sonunda yükseliş gelecek
omerchip
Full Member

Activity: 268
Merit: 109

View Profile WWW
March 30, 2018, 12:00:50 AM

Arkadaşlar altparty başlamısı için btc nin güçlü durması gerek bununda ilk önceliği dominacenın yukselmesi bu sene çok kötü geçecek ve btc dominancesi 80% dayancak diyenler var fakat ben o kadar karamsar değilim,altpartynin eli kulağında bu ayı piyasından ögrendiğim de ana haber bultenlerinde ki haberleri baktıgımda btc yi görürsem dayım da üstüne btc alalım mı diye ararsa bakarım btc dominanceye %30 gibi görürsem çıkarım bence temiz

temeler (OP)
Sr. Member

View Profile
March 30, 2018, 06:08:46 AM

Herkes anlamış sanırım ama ben anlamadım bu cümlede ne demek istendiğini: Boğa da alan "Ayı sezonunda  her zaman satan kazanır".

Boğada alan nasıl kazanıyor? Boğa sezonu fiyatların en yüksek olduğu dönem.
Ayı sezonunda satan nasıl kazanıyor? Ayı piyasası da fiyatların en düşükte olduğu zaman sonuçta.
Tam tersi olması gerekmez mi?

Hocam orda anlatmaya çalıştığım şu
3 aydır sürekli ha düzeldi ha düzelecek diye beklerken btc satsaydık 11K-10K-9K farketmez bugün 7K dan geri alıp btc sayımızı arttırabilecektik ve sonraki yukarı çıkışta kara geçecektik dolar olarak. Ayı sezonunda hangi fiyattan satarsanız satın altında fiyata alım fırsatı veriyor BTC bunu gördüm.

Boğa da hangi fiyattan alırsanız alın geçen rallideki 19K ya gidiş gibi 8K'dan alan(8 in üstü mümkün değil dediler) ,15 den alan da kazandı (artık çıkmaz dendi), 17 den alan da kazandı(yok artık) , taki piyasa düşüşe geçene kadar.
zorbit
Full Member

Activity: 218
Merit: 100

View Profile
March 30, 2018, 08:31:55 AM

2017 sonları ve 2018 in ik aylarında bu piyasaya herkese büyük bir ders verdi. kimse büyük konuşması dedirtti resmen. asla 20k olmaz diyenleri de susturdu. asla 10k altına düşmez diyenleri de susturdu. herkes büyük dersler aldı bence. artık herkes temkinli ve piyasanın oynaklığının farkında. işlem yapmadan önce bir değil bin defa düşünecek insanlar.
edora
Full Member

Activity: 314
Merit: 101

View Profile
March 30, 2018, 08:36:24 AM

hergün yeni şeyler öğreniyor insan. psikolojimizin sağlam kalması nerdeyse imkansız hale geldi. sabah bi kalkıyoruz yeni bir seviye. ne yapacağımızı bilmiyoruz artık. daha da düşermi daha da çıkar mı kestiremiyor insan. tam ortada kaldık ve ileriye dönük kestirimlerde bulunmak çok zor. 2018 1. çeyreği herkesin kendine çeki düzen verip hesap kitap yapmayı öğrendiği bir aralık oldu diye düşünüyorum.
prdn
Member
**

Activity: 504
Merit: 10

View Profile
March 30, 2018, 08:37:40 AM

Arkadaşlar genel olarak piyasa en az 2 yıl böyle sürünecek gibi duruyor, kripto için yasallaşma şart yoksa spekülasyona her daim yem olacak. En ufak haberler çok büyük paralar kaybedilen bir pazarda güven olmaz
adamin1i
Member
**

Activity: 539
Merit: 20

View Profile
March 30, 2018, 08:37:54 AM

bir şey çok konuşulmaya başlandıysa oradan koşarak uzaklaşmak gerektiğini öğrendik Smiley
temeler (OP)
Sr. Member

View Profile
March 30, 2018, 08:48:00 AM

Birde arkadaşlar 1 haftadır USD-BTC-Altcoin döngüsü şeklinde kazanç olduğunu gördüm.

BTC düşüş ve çıkışında ona eşlik eden altlar var anında çıkıp iniyorlar.

Önce BTC'yi yukarda uygun gördüğünüz bir fiyatta USD ye geçin.
Sonra BTC-USD düşünce uygun bir yerden BTC'ye geçin BTC'niz artmış olacak.
BTC'den de onunla birlikte düşmüş bir alta geçerseniz yükselişte katmerli kazanç sağlıyor. Birkaç döngü yakalanırsa böyle süper oluyor.

Binance ICX ve ENG ile yapıyorum ben.
sealofsun
Sr. Member

Activity: 420

View Profile
March 31, 2018, 08:50:35 PM

Beni bu piyasa 2018den beri uzun vade yatırımcısı yaptı diyebilirim, bu durum benim hiç işime gelmiyor çünkü zaten zarardayım moraller iyice bozuluyor yani. Atsan atamazsın satsan satamazsın öylece bekliyosun çok kötü bi durum. Yine de umutları kaybettik mi asla
Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  

Jump to: