Bitcoin Forum
May 06, 2024, 06:46:10 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: 2018 ilk çeyrek. Ayı piyasasından neler öğrendik neler öğrenecez.  (Read 677 times)
ayeaye87
Member
**

Activity: 322
Merit: 15

https://bitsdaq.com/signup?referralCode=S8RESFC8

View Profile WWW
March 31, 2018, 08:57:58 PM

2018 ilk çeyreği tam bir kabus gibi geçti ve böylede devam edebilir. Benim şahsen öğrendiğim en önemli şey şu oldu 2.5 yıldır kripto alım satımı yapan biri olarak.

Boğa da alan "Ayı sezonunda  her zaman satan kazanır". (Daha düşük fiyat mutlaka gelir geri almak için)

Herkes anlamış sanırım ama ben anlamadım bu cümlede ne demek istendiğini: Boğa da alan "Ayı sezonunda  her zaman satan kazanır".

Boğada alan nasıl kazanıyor? Boğa sezonu fiyatların en yüksek olduğu dönem.
Ayı sezonunda satan nasıl kazanıyor? Ayı piyasası da fiyatların en düşükte olduğu zaman sonuçta.
Tam tersi olması gerekmez mi?

Bende aynı noktayı bir kaç defa okudum, sanırım uykum geldi ve o yüzden yanlış anlıyorum diye düşündüm. Ben de BOĞA da Satan, AYI da alan kazanır diye biliyorum. Yüksek iken satmak ve düşünce de geri almak bazen 1-2 bazen de 5-10 kat kar ettirebilir.

1714977970
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714977970
Reply with quote  #2

1714977970
Report to moderator
The network tries to produce one block per 10 minutes. It does this by automatically adjusting how difficult it is to produce blocks.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
Defloration
Sr. Member

Activity: 448
Merit: 250

View Profile
March 31, 2018, 10:34:09 PM

Ac gozlu olmamayi ogrendim. Her zaman artacak diye bi olay yok, borsada devamli kazanc olmaz. Güçlüler ve proflar kucuk yatirimcinin kanini emer sonra yem atar büyütür tekrar emer. Sistem böyle isliyor
elismemish
Jr. Member
*

Activity: 462
Merit: 4

View Profile
April 01, 2018, 02:02:38 AM

İlk ayı piyasam neler öğrendim derseniz sabrı azimi öğrendim satmamayı balinalara yem olmamayı elden başka bişey gelmiyor bekliyoruz mecburen bunlar öğrendiklerimiz

__________ BetFury __________
🎲 The first i-Gaming Crypto platform with BTC Dividends 🎲
https://betfury.tv/2VDCk7K
HSYNTKN
Member
**

Activity: 336
Merit: 17

View Profile
April 01, 2018, 05:05:12 AM

Ne öğreneceğiz sabretmeyi satmamayi öğrendik. Kırmızılar içinde yüzmeyi öğrendik. ;-). Kara ocaktan sonra şubatta karardı martta aynı şekilde devam etti. Ocakta diyorduk şubatta martta piyasa düzelir gibi hala bi umut yok. Bakalım ikinci çeyrek bize neler gösterecek. İnş bu umdugumuzu ikinci çeyrekte bir nebze de olsa alırız.

primeer
Sr. Member

Activity: 883
Merit: 262

View Profile
April 01, 2018, 06:18:48 AM

hırs yapıp her fırsatı yakalamaya çalışmanın en büyük aptallık olduğunu biliyordum zaten ama daha iyi öğrenmiş oldum  Smiley
Reyiz
Jr. Member
*

Activity: 168
Merit: 2

Astorgame.com | ICO is LIVE | Get Your Bonus

View Profile
April 01, 2018, 06:59:11 AM

Elbet birgün bizimde çiceklerimiz açacak Sabri abi  Smiley Smiley

Astorgame.com | eSports & Gambling | ICO is LIVE | Get Your Bonus (http://Astorgame.com)
gedor
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 255

View Profile
April 01, 2018, 07:44:48 AM

Ben bir şey öğrenmedim zaten bitcoin çok büyük bir yükseliş yapmıştı böyle bir düşüşün olacağı belliydi 3-5 ay sonra hemen geri çıkıp $50K $100K olacağını düşünenler rüya görüyor  Grin
phantasod
Newbie
*

Activity: 196
Merit: 0

View Profile
April 01, 2018, 10:59:47 AM

umarım sadece ilk çeyrekle sınırla kalır bu ayı piyasası. bu durumlarda da kar edenler olmuş ama hiç kolay değil tamamen dengesiz bir piyasa
uclrtpl
Member
**

Activity: 202
Merit: 21

View Profile
April 02, 2018, 12:54:06 PM

her zaman boğa olmazmış onu öğrendik bence o yüzden sabr herşeyin anahtarı diyorum tepeden girenlerin beklemekten başka çaresi yok ne yazıkki ama alttan alanlar her zamanki gibi keyfinde..

luppecuppe
Full Member

Activity: 518
Merit: 102

View Profile
April 02, 2018, 01:23:49 PM

Teknik analiz profesörlerine ve felaket tellallığı yapanlara fazla itibar etmeyip, olumlu olumsuz çıkan haberleri yeterince iyi okumak için belli bir strateji geliştirilmesi gerektiğini öğrendik.
gelgelelim
Newbie
*

Activity: 168
Merit: 0

View Profile WWW
April 02, 2018, 01:24:02 PM

ayı ki ne ayı arkadaş ya elimdekilerin %50 si erimiş durumdaki %90 eriyen coinlerde war içerisinde gerçekten yatırımı bundan sonra yapmak gerekıyor sanırım bız yalan olduk.
Altcoin Agent
Hero Member

Activity: 798
Merit: 500

Sovryn - 300-500% APY on USDT Deposit

View Profile
April 02, 2018, 02:25:32 PM

Öğrendiğim şu ki bi yerde durmak gerekiyor artık.yani çok iyi denebilecek bi miktar kazancım olmuştu ama nakite dönmekte tereddüt ettim dahada yükselirse pişman olurum diye.fakat en azından yarısını satsak iyi olurdu.cebine girmediği müddetçe ekrandaki para senin değildir.o yüzden yükselişteyeken kar realizasyonu mutlaka yapacağım artık açgözlülüğün alemi yok

.The DeFi for Bitcoin Platform.            ███   ███
           ███   ███
          ███   ███
         ███   ███
        ███   ███
       ███   ███
      ███   ███
     ███   ███
    ███   ███
   ███   ███
  ███   ███
 ███   ███
███   ███
▄  ▄██████████████████████▄  ▄
 ▀▄ ▀████████████████████▀ ▄▀
  ▀█ ▀████▀ ▄▄            █▀
   ▀█▄ ▀█ ████████████▀ ▄█▀
     ██▄ ▀▀▀▀▀▀▀▀▀███  ██
      ███      ▀█▄ ▀ ▄██
       ███▄ ▀█████ ▄███
        ████ ▀██▀ ▄███
         ▀███▄  ▄███▀
          ▀███▄ ▀██▀
            ████▄ ▀
             ████▀
              ▀█▀
SOVRYN███   ███
 ███   ███
  ███   ███
   ███   ███
    ███   ███
     ███   ███
      ███   ███
       ███   ███
        ███   ███
         ███   ███
          ███   ███
           ███   ███
            ███   ███
.300% APY on USDT Deposits.
████████████████████████████
████████▀▀▄██████▄▀▀████████
███████  ▀        ▀  ███████
██████                ██████
█████▌   ███    ███   ▐█████
█████▌   ▀▀▀    ▀▀▀   ▐█████
██████                ██████
███████▄  ▀██████▀  ▄███████
█████████████████▀▀  ███████
█████████████▀▀      ███████
█████████▀▀   ▄▄     ███████
█████▀▀    ▄█▀▀     ████████
█████████ █▀        ████████
█████████ █ ▄███▄   ████████
██████████████████▄▄████████
murado
Jr. Member
*

Activity: 224
Merit: 2

View Profile WWW
April 02, 2018, 04:16:41 PM

boğaya giriş yapı-tıktan sonra satmaya yavaş yavaş başlamalıyız çünkü ne kadar beklersek okadar ayı piyasasına yaklaşırız.

Vertex   |   A UNIQUE ECOSYSTEM FOR INVESTORS, THE COMMUNITY AND ICOS
╚═════  'The worlds first ICO aftermarket'  ═════╝
jhontwis
Full Member

Activity: 756
Merit: 104

View Profile
April 02, 2018, 11:46:28 PM

Bu piyasa döngüsünün öğrettiği tek gerçek sabır. Kardan zararı göze alıp karı reelize eden ve sabredenin kazandığı bir piyasadayız çok fazla ihtimal var evet ama gerçekten hold iyi bir çözüm.
tfntvl
Member
**

Activity: 252
Merit: 11

View Profile
April 03, 2018, 03:29:32 AM

ayıdan benim anladığım önceki yıllarda insanları yıldırmak daha kolaydı 3 gün düştüğünde herkes kaçıcak yer arıyodu. fakat şimdi birazdaha sağlam yatırımcı mevcut piyasada bu yüzden piyasayı yıldırmaları uzun sürecektir o yüzden bu düşüş devam ediyor. böyle düşünenlerin satmayacağınıda biliyorum.
ZaPpaRa83
Full Member

Activity: 770
Merit: 103

View Profile
April 03, 2018, 04:45:13 AM

ay piyasasında her zaman satan kazanır sözünüze bende inanıyorum artık. btc usd geçişlerini tam olarak nasıl ve ne zamanlarda yapmam gerektiği ile ilgili bu bear market bana tecrübe oldu. bundan sonrakileri görecek kadar bu piyasada kalırsak, bu dönemden zararla değil karla çıkabilirim
kubra68
Member
**

Activity: 336
Merit: 10

View Profile
April 03, 2018, 09:33:20 AM

2018 ilk çeyrekte her şeye hazırlıklı olmamız gerektiğini ve kazanç kadar kayıp da olabileceğini göz önüne almamız gerektiğini gördük.UZUN BİR DÜŞÜŞ SONRASI BAKALIM TOPARLANMASI NASIL OLACAK BEKLEYİP HEP BİRLİKTE GÖRECEĞİZ

Republicofizmir
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 250

View Profile
April 03, 2018, 10:05:53 AM

Ayı piyasasının bu kadar uzun süreceğini bilmediğimiz için satan kazanır fikrinden biraz uzak hareket ettik fakat eldeki coin her zaman değerlidir ve iyi bir coinse de illa ki iş yapar düşüncesi de yanlış bir düşünce sayılmaz bu sebeple ayı piyasasında dogru coinde beklemek gerektiğini öğrendim
tmskcimen
Member
**

Activity: 448
Merit: 10

View Profile
April 03, 2018, 10:57:12 AM

Ayı piyasasında insanların nasıl soyulduğunu öğrenmiş oldu acımadan balinalar iyi soydular dikkatli olmak lazım her zaman söylerim bekliyicez ben öyle yapıyom
henrybek3
Full Member

Activity: 546
Merit: 100

View Profile
April 03, 2018, 02:54:17 PM

Öğrendiğimiz şu ki eskisi kadar kripto para piyasasına eskisi kadar giriş yok ve bu btc ile vadeli işlem başlatan kuruluşlar da piyasayı esir almaya çalışıyor. Bu konu hakkında çok bilgi sahibi değilim fakat forumda okuduklarım ve youtube da izlediğim bir yayının çok faydası oldu sizlerle de paylaşayım.

https://www.youtube.com/watch?v=6VYiAL8XQvo
Pages: « 1 [2] 3 4 5 »  All
  Print  

Jump to: