Bitcoin Forum
June 22, 2024, 05:28:52 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 6 »  All
  Print  
Author Topic: Bitcoin'de mi Altcoinler'de mi Bekleyelim?  (Read 671 times)
sergen34 (OP)
Sr. Member

Activity: 449
Merit: 250

View Profile
March 29, 2018, 08:07:22 PM

Kendi çapında mining yapan birisiyim. Kazdığımı elimde tutmak ve inanmış olduğum 'Block Chain' teknolojisinin tekrar tırmanış döneminde kazanca çevirmek istiyorum. Fakat ikilemde kalıyorum. Mining yaptığım altcoinler çok bilindik (ETH, Zcash vs) coinler değil. Günlük exchange edip BTC mi kalsam, yoksa ETH, Zcash, LTC gibi belirli bir kitleye hitap etmiş, diğer coinlere göre biraz daha güvenilir liman gibi görünen coinlerde mi tutsam bilemedim.

Kabaca, BTC 15 bin dolarda iken ETH 1 bin dolardı, şimdi ikisi de yarıya inmiş durumda bir paralellik var. Nasıl bekliyorsunuz, ne önerirsiniz?

Çok teşekkürler, saygılar.
goodb
Newbie
*

Activity: 126
Merit: 0

View Profile
March 29, 2018, 09:12:34 PM

Benim düsüncem su  : cikista (her ne zaman olursa iste) BTC nin geride kalip cikmayip, ETH un ve diger altcoinlerin BTC nin yükselis oranini solda birakip artmasina imkan verMIyorum.. Klasik bilincsiz ama bu piyasaya hep yeni girecek sermeyadarlar ilk BTC ile tanisip bulusacak, ilk crypto testlerini BTC de yapip sonra ETH a filan gececekler..  ETH tabiki teknolojisi geregi bence BTC den cok daha yararli ama, olaya genis bakmak lazim..Acemiler yatirimcilar, profi yatirimcilarda zaten halkin gözünden bakarak yatirimini seciyor.. Özet cikista ilk harekete gececek bence yine BTC olur..sahsi fikrim..
financialgoal
Member
**

Activity: 140
Merit: 10

View Profile
March 29, 2018, 09:37:36 PM

btc de kalmaya devam ilk önce btc çıkmaya başlayacak
Turbolinea
Member
**

Activity: 560
Merit: 57

View Profile
March 29, 2018, 09:39:02 PM

Daha geçen baya post gelmiş bir başlık vardı aynı bir mining ci tarafından açılmış onu araştırarak bulabilirsiniz. Onun dışında bence btc de kalması daha doğru gözüküyor.
skcdaking
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 5

View Profile
March 29, 2018, 10:30:37 PM

Tabi ki bitcoin de kalmanız en güvenlisi olur ama risk alarak kar marjınızı arttırmak isterseniz kendinize en yakın boğa sezonunda ciddi bir artış beklediğiniz 2-3 adet coin/token belirleyebilirsiniz. Tabi size kalmış gerisi
omerchip
Full Member

Activity: 268
Merit: 109

View Profile WWW
March 30, 2018, 12:25:09 AM

dostum olan oldu bu saaten sonra paylaştır portfolyonu her zaman ki gibi öyle bekle 2-3 ay önce sorsaydın tetheride önerirdim fakat şuanda öyle bir durum kaldıgını duşunmuyorum

hacidasi
Member
**

Activity: 406
Merit: 11

View Profile WWW
March 30, 2018, 04:45:20 AM

su an btc 5 düşüyorsa diğer altcoinler 6 düşüyor, bu yüzden btc de kalmak veya suan için dolar veya türk lirasına geçmek daha mantıklı duruyor. miningden çıkanları trade yaparak arttırabilirsin ama su piyasa da çok sağlam tecrübe ister.

▐▐▐ UNCLOAK™ - Cyber Threat Detection Powered by EOS™ ▌▌▌
┨PRE-SALE  : 25th MAY - 25th JUNE ▌MAIN-SALE: 26th JUNE - 03rd JULY┠
LinkedIn Twitter Facebook Telegram Medium Reddit
Sekon
Full Member

Activity: 490
Merit: 100

View Profile
March 30, 2018, 07:42:24 AM

Bence bilindik limanlara güvenip kazdığın coinleri çevirebilirsin saydığın yüksek hacimli güvenilir coinlere böyle beklemen daha iyi olacaktır bence.
triclinics21
Member
**

Activity: 378
Merit: 11

View Profile
March 30, 2018, 07:49:07 AM

Piyasaya btc yön veriyor diğerlerinin alayı çöp, muthiş bir teknolojide sunsalar dump başladımı hepsi perişan olur o yüzden sürekli geleni satarak btc yapmak en uygunu
Stabilitelim
Member
**

Activity: 462
Merit: 14

View Profile
March 30, 2018, 07:51:09 AM

Sanırım artık herşey için çok geç.Full altlarda olmanın dezavantajıda bu işte.
Bozsan bozamıyorsun ,btc almak istesen alamıyorsun çünkü elde avuçta birşey kalmadı.
Sakaleyn_40
Member
**

Activity: 322
Merit: 23

View Profile WWW
March 30, 2018, 08:08:18 AM

Sermayenin hepsini bir altcoine yatırmak büyük risk içerir. Paranın yarısını btc de tutmak, bir kısmı ile TL de beklemek, bir kısmıyla da altcoin almak en doğrusu.

turkmachiavelli
Full Member

Activity: 434
Merit: 100

View Profile
March 30, 2018, 08:14:45 AM

Boğa sezonun gelmesiyle Bitcoin ve Altcoinler paralel hareket ederler diye düşünüyorum fakat işinizi garantiye almanız en mantıklısı olur. Paranızı ikiye böler ve her durumda kar etmiş olursunuz. Sonuçta öngörülemez bir piyasada var olmaya çalışıyoruz.

hidrocop
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 267

View Profile
March 30, 2018, 08:17:57 AM

Ben olsam gelen altcoini btc ye çeviririm, btc zaten epey bir düştü eskiye oranlar uzun bir sure sonra mutlaka arkacaktır ama ne zaman olur onu kimse bilemez
tumece
Full Member

Activity: 392
Merit: 107

View Profile
March 30, 2018, 08:18:50 AM

hem btc hem de altlarda olmalı para bence. çoğu zaman ortak hareket ediyorlar ama bazen durum tersine dönebiliyor. tabi bunu piyasa yeşilken yapmalı insan. piyasanın düşüş modunda her zaman usdt ye geçmek faydalıdır. yani sürekli takip edip yer değiştirmek lazım. işlemeyen demir paslanır misali. para da yerinde durunca öyle kolay kolay değerlenmiyor. hareket ettirmelisiniz.
hisarardi
Member
**

Activity: 532
Merit: 12

View Profile
March 30, 2018, 08:21:45 AM

ben ful alt coinlerdeyim sabırla bekliyorum zaten yapacak bir şeyimde yok. yaklaşık bu işe başlayalı 1 yıl oldu eğer bu iş bir döngü ise ve bu döngü olursa nisan ortaları ve mayıs sonuna kadar altcoinlerde ciddi bir hareketlenme bekliyorum. hatta ben dgb, mth, vtc, ve özellikle qlinkten iyi bir hareket bekliyorum... ytd

Face                       Insta                                              MEETING THE CHALLENGES OF SCALING,
     book       Twit         gram         ⟹ Ethereum Basic ⟸               FEE OPTIMIZATION   
               ter                                                                             AND EFFICIENCY
zaza4700
Newbie
*

Activity: 252

View Profile
March 30, 2018, 11:30:46 AM

şu anda diyorsanız bence alt coinlaha lerde kalın daha iyi bence çünkü alt coinler şu an fırsatır o yuzden size tavsiem alt coinlerde kalmanız altlarda kalırsanız daha çok kazanırsınız
fodoyr565
Newbie
*

Activity: 112

View Profile
March 30, 2018, 01:00:04 PM

bitcoinde pozisyon almak gerektiğini bir kaç yerden okudum ama inandığım altcoinlerden de vazgeçmiyorum. maliyetimin fazla olmasından da kaynaklı tabi bu durum. bugün portföye ekleme yapsam sadece btcde kalırım. sene sonuna kadar btcnin daha hızlı yükseleceğini düşünüyorm
phantasod
Newbie
*

Activity: 196

View Profile
March 30, 2018, 02:03:22 PM

tamamen btcde olanlar bir miktar altcoin alıp risk alabilir ama altcoindekilerin şuanda btcye dönmesini mantıklı bulmuyorum. zaten yerlerde sürünüyorlar btcyle birlikte hemen onlarda ayaklanacaktır diye düşünüyorum
sejem
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 2

View Profile
March 30, 2018, 02:06:25 PM

bilindikten şaşmam bitcoin ve eth
Baser
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 280

View Profile
March 30, 2018, 02:50:20 PM

Kendi çapında mining yapan birisiyim. Kazdığımı elimde tutmak ve inanmış olduğum 'Block Chain' teknolojisinin tekrar tırmanış döneminde kazanca çevirmek istiyorum. Fakat ikilemde kalıyorum. Mining yaptığım altcoinler çok bilindik (ETH, Zcash vs) coinler değil. Günlük exchange edip BTC mi kalsam, yoksa ETH, Zcash, LTC gibi belirli bir kitleye hitap etmiş, diğer coinlere göre biraz daha güvenilir liman gibi görünen coinlerde mi tutsam bilemedim.

Kabaca, BTC 15 bin dolarda iken ETH 1 bin dolardı, şimdi ikisi de yarıya inmiş durumda bir paralellik var. Nasıl bekliyorsunuz, ne önerirsiniz?

Çok teşekkürler, saygılar.

Zaten yeterince düştü fiyat. Bu yüzden artık elinizde bitcoin olarak tutmanız sanki daha mantıklı gibi. En kötü ihtimalle boğa sezonununa hazır olursunuz. Yada dolarda düşüşün bittiğine emin olduktan sonra tekrar almak. Altcoinlere piyasa yönü belli olmadan bir şey diyemeyeceğim. Zaten Bitcoin ne yaparsa onlarda ona göre fiyatlanıyor dolar bazında.
Pages: [1] 2 3 4 5 6 »  All
  Print  

Jump to: