Bitcoin Forum
April 26, 2024, 04:27:00 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: Kıyamet Bugündür  (Read 635 times)
Carolinawiestput28 (OP)
Jr. Member
*

Activity: 154
Merit: 1

View Profile
March 29, 2018, 09:13:38 PM

Asya 6k bandını görmüş durumda artık iyice işkillendim bitcoin büyük bir projeydide milletten paramı topladılar gibisinden suan ortalama zararım 50 bin tldir. Ama benim tuzum kuru yani ben oparayı zaten gözden cıkartıp girmiştim bana dokunmuyor lakin gördüğüm kadarıyla borcla maasıyla bile giren var. Çoluk cocugunuzun rıskını böyle seylerde harcayacagınıza onu bir lunaparka götürün orada harcayın sonra ah vah demeyin. Benim seslendiğim kitle bu kitle. Lakinparası gitse bile üzülmeyecek kitleyebirsey diyemem bu borsa kurt borsasıdır kanun düşeni yemek sahsen akbaba gibi bekliyorum düşenin üstüne atlayacaz. Btc umarım 5k bandını görmez görürse 2 yıl bize para yok bu sektörden.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
ripplecanavari
Member
**

Activity: 630
Merit: 37

View Profile
March 29, 2018, 09:15:28 PM

Asya 6k bandını görmüş durumda artık iyice işkillendim bitcoin büyük bir projeydide milletten paramı topladılar gibisinden suan ortalama zararım 50 bin tldir. Ama benim tuzum kuru yani ben oparayı zaten gözden cıkartıp girmiştim bana dokunmuyor lakin gördüğüm kadarıyla borcla maasıyla bile giren var. Çoluk cocugunuzun rıskını böyle seylerde harcayacagınıza onu bir lunaparka götürün orada harcayın sonra ah vah demeyin. Benim seslendiğim kitle bu kitle. Lakinparası gitse bile üzülmeyecek kitleyebirsey diyemem bu borsa kurt borsasıdır kanun düşeni yemek sahsen akbaba gibi bekliyorum düşenin üstüne atlayacaz. Btc umarım 5k bandını görmez görürse 2 yıl bize para yok bu sektörden.

umarım 5 binleri hatta 3 binleri görür alttan toplarız : d
Carolinawiestput28 (OP)
Jr. Member
*

View Profile
March 29, 2018, 09:17:30 PM

Dediğim gibi tuzu kuru olanların sorunu yok 1000$ da olsun ama giden kesin bir daha asla geri dönmeyecek kimi çagırıp hacim yaptıracan balinaylamı oynayacagız. Benim tek korkum kitleyi kaybedip bir daha eski hacimlere ulasamamız. Artık biz bize trade yaparız kim kimi götürürse Smiley
alicaan
Full Member

Activity: 366
Merit: 101

View Profile
March 29, 2018, 09:23:09 PM

Ettiğin kardan mı yoksa sermayeden mi -50bin TL'desin hocam. Bir kaç tanıdığım ettiği kar üzerinden zarar etti şu dönemde, köşelerine çekildiler sadece izliyorlar. Bir söz var; Sen plan  yaparken tanrı yukarıdan güler, diye. Yine de kıyametin kopmasına daha çok var 10bin-15bin$ bandından veya 19k$ döneminde girmeyen kimse kısa dönem haricinde zarar etmemiştir. Bekleyelim sadece Smiley
emirsener
Member
**

Activity: 557
Merit: 24

@coindunyasii

View Profile WWW
March 29, 2018, 09:26:01 PM

Bu kafayı değiştir bence. Sen Btc 1000 $ gördüğünde masada 3 balina 1’de sen kalırsın. Küçük yatırımcı falan kalmaz senin anlayacağın.Ve o masada o zaman kimin kaybedeceğini de söylememe gerek yok heralde
Carolinawiestput28 (OP)
Jr. Member
*

View Profile
March 29, 2018, 09:30:40 PM

Ettiğin kardan mı yoksa sermayeden mi -50bin TL'desin hocam. Bir kaç tanıdığım ettiği kar üzerinden zarar etti şu dönemde, köşelerine çekildiler sadece izliyorlar. Bir söz var; Sen plan  yaparken tanrı yukarıdan güler, diye. Yine de kıyametin kopmasına daha çok var 10bin-15bin$ bandından veya 19k$ döneminde girmeyen kimse kısa dönem haricinde zarar etmemiştir. Bekleyelim sadece Smiley

sermayeden hocam aldıgım günün ertesi coinler düşmeye basladı sans diyelim o günder beri hiç bir zaman cıkmadı bende satmadım yani ya oldugum yerde sayarım yada bir villada kahvemi yudumlarım ortası yok.
Xday123
Member
**

Activity: 490
Merit: 16

View Profile
March 29, 2018, 09:33:29 PM

bende katılıyorum ya herro ya merro kısmına geldik 2018 in en düşük seviyelerinden birinde marketcap. kaçan kaçana sektörden anlamadım gitti arkadaş 2 3 ay önce 800 milyar dolarlık hacim nasıl olurda 2 3 ayda 269 milyar dolara düşebilir aklım almıyor bakalım neler olacak
financialgoal
Member
**

Activity: 140
Merit: 10

View Profile
March 29, 2018, 09:36:48 PM

500 milyar dolarlık karın ( piyasa market cap düşme farkı ) çoğunluğunu kimlerin paylaştığını anlamak lazım önce buradan hareketle pazarı anlarız.
bircoin
Sr. Member

Activity: 532
Merit: 251

Presale Starting May 1st

View Profile
March 29, 2018, 09:47:36 PM

Dediğim gibi tuzu kuru olanların sorunu yok 1000$ da olsun ama giden kesin bir daha asla geri dönmeyecek kimi çagırıp hacim yaptıracan balinaylamı oynayacagız. Benim tek korkum kitleyi kaybedip bir daha eski hacimlere ulasamamız. Artık biz bize trade yaparız kim kimi götürürse Smiley
derler sadece . Bir arkadaş yazmıştı bunu "  kumar masasında kaybedecek bellidir eğer belli değilse kaybedecek olan sensindir " diye .

▄▄██▄▄
 ▄▄██████████▄▄
████████████████
████████████████
█████▀▀  ▀▀█████
█▀▀          ▀▀█
     ▄▄██▄▄
 ▄▄██████████▄▄
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
 ▀▀██████████▀▀
     ▀▀██▀▀
INVESTA████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
████
████
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
████
     ▄▄██▄▄
 ▄▄██████████▄▄
████████████████
████████████████
█████▀▀  ▀▀█████
█▀▀          ▀▀█
     ▄▄██▄▄
 ▄▄██████████▄▄
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
 ▀▀██████████▀▀
     ▀▀██▀▀
Kripto_adam
Full Member

Activity: 350
Merit: 108

The World’s First Blockchain Core

View Profile
March 29, 2018, 09:49:18 PM

Senin derdin ne birader? Birkac mesajina baktimda hic olumlu bise yazmamissin agzini hayra götünü bayra ac kaderin iyi olsun.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄ ■        SKYNET        ■ ▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▐▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬     PRIVATE SALE is LIVE     ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▌
Whitepaper   Bounty   Bitcointalk   ■   Facebook   Twitter   Telegram
usakli64
Full Member

Activity: 966
Merit: 142

View Profile WWW
March 29, 2018, 10:16:03 PM
Merited by Egosmaster (2)

Bakin sizi sadece birkac birsey soylemek istiyorum.  Farzedelim ki suanda toplam bitcoin yatirimcisi 100 kisi. Bunun yaridan fazlasi diyelim ki 50 kisi 2017 son ceyreginde girmis,  hangi piyasaya girdigini isin teknoloji boyutunu veya ekonomi piyasasini bilmeyen sadece cok kazandiracakmis duyumlariyla giren kisilerdir.  Geriye kalan kisilerden en az 20 kisisi son 1 yil icinde girmis fakat en azindan hatirlayanlar bilirler Eylul ayinin baslarinda gerceklesen Çin olayini yasamis ve kısmen daha bilincli yatırımcıdır.  Geriye kalan 30 kisi ise Kripto paralarin cekirdek kadrosudur.  Ve bu kisiler bu piyasanin herseye gebe oldugunu bilmekle birlikte neden ve nasil tekrar toparlanacaginida bilirler.  Bundan dolayi asla panik yapmazlar ve aldiklari kararlarin arkasinda dururlar.  Gectigimiz 3-4 ay icersinde ilk basta saydigim son ceyrek giren kisiler ve yaklasik bir yil once giren kisiler,  zarar pahasinada olsa ellerindekini satip piyasadan cekildiler.  Ve cekilmekteler.  Geriye kimler kaliyor peki yavas yavas cekirdek kadro.  Peki cekirdek kadro diye tabir ettigim bu yatirimci grubu fiyat bir noktaya geldiginde sabit kalmasini saglayacaklar,  cunku bu isin dogasinda tek bir kisi bile deger verdigi surece o hala degerlidir.  

Sonuc olarak anlatmak istedigimi tecrubeli arkadaslar anlayacaktir soylemek istedigim seyi ama yeni katilan arkadaslar icin şunu çok açık ve net soyleyebilirim.  Bir noktaya kadar dusecek sonra yavas yavas yukselmeye baslayacak,  daha sonra yukseldigini goren yeni katilimcilar girecek yukselme ivmelenerek devam edecek,  sonra yine ciddi bir dusus yasanacak sonra tekrar ve tekrar bu yasanacak. Ama ilk cikis noktasindan asagiya hicbir zaman dusmeyecektir. Nedeni ise her yukseliste alim yapanlarin tamami panik satisi yapmaz bazilari elinde tutar,  ve her ivmeli yukseliste bu satmayipta elinde tutan sayisi artar. Size soyleyecegim en degerli sey sabirdir.

Size sadece bir gercek soyleyebilirim,  kripto paralar asla bitmeyecektir degeri sifir olmayacaktir.  Arkasinda bir teknoloji ve topluluk vardir.  

Saygilar.

NE MUTLU TÜRK'ÜM DIYENE
Carolinawiestput28 (OP)
Jr. Member
*

View Profile
March 29, 2018, 10:22:46 PM

Bakin sizi sadece birkac birsey soylemek istiyorum.  Farzedelim ki suanda toplam bitcoin yatirimcisi 100 kisi. Bunun yaridan fazlasi diyelim ki 50 kisi 2017 son ceyreginde girmis,  hangi piyasaya girdigini isin teknoloji boyutunu veya ekonomi piyasasini bilmeyen sadece cok kazandiracakmis duyumlariyla giren kisilerdir.  Geriye kalan kisilerden en az 20 kisisi son 1 yil icinde girmis fakat en azindan hatirlayanlar bilirler Eylul ayinin baslarinda gerceklesen Çin olayini yasamis ve kısmen daha bilincli yatırımcıdır.  Geriye kalan 30 kisi ise Kripto paralarin cekirdek kadrosudur.  Ve bu kisiler bu piyasanin herseye gebe oldugunu bilmekle birlikte neden ve nasil tekrar toparlanacaginida bilirler.  Bundan dolayi asla panik yapmazlar ve aldiklari kararlarin arkasinda dururlar.  Gectigimiz 3-4 ay icersinde ilk basta saydigim son ceyrek giren kisiler ve yaklasik bir yil once giren kisiler,  zarar pahasinada olsa ellerindekini satip piyasadan cekildiler.  Ve cekilmekteler.  Geriye kimler kaliyor peki yavas yavas cekirdek kadro.  Peki cekirdek kadro diye tabir ettigim bu yatirimci grubu fiyat bir noktaya geldiginde sabit kalmasini saglayacaklar,  cunku bu isin dogasinda tek bir kisi bile deger verdigi surece o hala degerlidir.  

Sonuc olarak anlatmak istedigimi tecrubeli arkadaslar anlayacaktir soylemek istedigim seyi ama yeni katilan arkadaslar icin şunu çok açık ve net soyleyebilirim.  Bir noktaya kadar dusecek sonra yavas yavas yukselmeye baslayacak,  daha sonra yukseldigini goren yeni katilimcilar girecek yukselme ivmelenerek devam edecek,  sonra yine ciddi bir dusus yasanacak sonra tekrar ve tekrar bu yasanacak. Ama ilk cikis noktasindan asagiya hicbir zaman dusmeyecektir. Nedeni ise her yukseliste alim yapanlarin tamami panik satisi yapmaz bazilari elinde tutar,  ve her ivmeli yukseliste bu satmayipta elinde tutan sayisi artar. Size soyleyecegim en degerli sey sabirdir.

Size sadece bir gercek soyleyebilirim,  kripto paralar asla bitmeyecektir degeri sifir olmayacaktir.  Arkasinda bir teknoloji ve topluluk vardir.  

Saygilar.

çekirdek bagdem ceviz kadro iyidir ama şöylede birsey var besnelen hep balina adam deseki bana 500milyon$ yeter ben çekilip hayatımı yasayacam nerde kalacak çekirdek. Misal benim hedef var diyelim boga sezonunda 5milyo$ kazandım ee ben çekilirim hayatımı yasarım benim gibi binlerce kişide çekilir. Sonra ne olcak büyük düşüş belki bir daha asla toparlanamayacak çekirdek olmadıgı için.
usakli64
Full Member

Activity: 966
Merit: 142

View Profile WWW
March 29, 2018, 10:35:43 PM

Saygilar.

çekirdek bagdem ceviz kadro iyidir ama şöylede birsey var besnelen hep balina adam deseki bana 500milyon$ yeter ben çekilip hayatımı yasayacam nerde kalacak çekirdek. Misal benim hedef var diyelim boga sezonunda 5milyo$ kazandım ee ben çekilirim hayatımı yasarım benim gibi binlerce kişide çekilir. Sonra ne olcak büyük düşüş belki bir daha asla toparlanamayacak çekirdek olmadıgı için.

Bakin yazdiklarimi isterseniz bastan okuyun.  Gundelik dusunmeyin,  buyuk yatirimcilarda bu icin bir parcasidir. Siz satmadiginiz surece o sizin elinizdekileri alamaz.
 Ben size sadece sunu anlatayim herkes bilir bunu forumda da hala bu konusmalar mevcut bakalirsiniz.
40bin bitcoine pizza alan adamin hikayesi. Neydi oradaki mevzu.  O gunlerde hicbir parasal deger ifade etmeyen sey icin pizza satan adam!!  O adam o degersiz seye deger verdi.  Asil onemli nokta bu.  Kucuk dusunmeyin.  Suan da piyasa bu kadar kotu durumdayken su dakika forumun global bolumumde gelistiriciler kisminda bu isin teknolojisi konusuluyor eksikleri nasil giderebilir uzerinde tartismalar yapiliyor.  Gelelim pizzaciya tekrar, o gun degersiz birseye deger veren insanlar varken bugun 7000dolarlik degeri olan birseye fiyati dustugunde bile deger veren kisi olmayacak mi. Elbetteki olacak,  fiyat sadece rakamlardan ibarettir,  onemli olan sey bu kriptolara deger veren kisilerin varligidir.  Onlar ve teknolojisi yok olmadigi surece her zaman yukselecektir.  Bu sure 1 yil olur 5  yil olur ama kacinilmaz birseydir.  Nakamoto'nun bahsettigi sey tam olarak budur. 

NE MUTLU TÜRK'ÜM DIYENE
cercitolga4545
Sr. Member

Activity: 714
Merit: 250

View Profile
March 29, 2018, 10:54:00 PM

Arkadaşlar malesef bu piyasa sınırlı sayıda balinanın elinde benim düşüncem bu, yeni katılımcıları ve sabırsızları silkelemekten başka bir halt olduğu yok. Oynaklık çok fazla ama istikrarlı daha az oynaklığın olduğu bir piyasaya geçebiliriz.
yusufmirza
Member
**

Activity: 742
Merit: 19

View Profile
March 29, 2018, 11:00:48 PM

istikrarlı oynaklığın olmadığı piyasa da para kazanamazsın.O zaman dolar alıp bekleyeceksin yada altın.Bu piyasanın özelliği bir günde paranı 3'e de katlayabilirsin tam tersi indirebilirsinde.Ne kadar emek bilgi takip o kadar kazanç getirisi olur.Bu tür şeylere bizler alıştık.Bu durumu nasıl avantaja çevirmeli onu bilmeliyiz.
manisfifty
Newbie
*

Activity: 41
Merit: 0

View Profile
March 29, 2018, 11:13:01 PM

bu düşüşün bir sebebi var mı ne güzel 10k seviyelerini görmüştü yine 7000 lere düştü
aamirsuh
Full Member

Activity: 686
Merit: 101

View Profile
March 29, 2018, 11:25:39 PM

Bu iş sabır işi gerçekten sağlam psikoloji gerektiriyor. Borçla harçla girmemek lazım bu işlere. Hele ki acil ihtiyac duyulan para ile asla girmemek lazım. Bu günler de geçer.
omerchip
Full Member

Activity: 268
Merit: 109

View Profile WWW
March 29, 2018, 11:41:49 PM

ben anlamadım ki bi ileri iki geri gidiyoruz aralık ayında yaptıgımız karların hepsi eridi kaç bmw parası elalemin cebine girdi neyse yaza artık

Osmanli42
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 250

★YoBit.Net★ 1400+ Coins Exchange

View Profile
March 30, 2018, 12:12:31 AM

Gidin 1-2 hafta kafa dinleyin interneti kapatın. Coinmarkete 1 aydır girmiyorum neredeyse. Gördükçe psikolojim bozuluyor.

yobit.net is banned from signatures
ripplecanavari
Member
**

Activity: 630
Merit: 37

View Profile
March 30, 2018, 05:14:59 AM

sabah uyandım bir baktım 6900 ve 6700 den verdiğim alış emirleri gerçekleşmiş nasıl sevindim anlatamam : d
Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  

Jump to: