Bitcoin Forum
May 17, 2024, 02:47:19 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: BTC'nin Kararlı Bir Biçimde Düşmesinin Sebepleri (Bence)  (Read 739 times)
MuratKaym
Newbie
*

Activity: 56
Merit: 0

View Profile
April 01, 2018, 07:33:05 PM

Hepsi üstüstemi geliyor ya valla piyasa çok etkikendi btc bu gidişle 5k seviyelerine düşebilir. Hacimde çok kötü düştü.
AkFon
Member
**

Activity: 182
Merit: 11

View Profile
April 01, 2018, 07:35:51 PM

Her olayın mutlaka etkisi vardır ama hiç birisi kendi başına düşüs veya yükseliş için yeterli değildir bana kalırsa bakalım gelecek ne getirecek
koincik
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 265

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
April 01, 2018, 08:47:35 PM

Bitcoin'in düşmesi çıkması için her gün onlarca sebep ortaya çıkıyor ama hiç biri tek başına yeterli değil. Bence düşüşünde en büyük etken lighting gibi bir teknolojinin geç kalması ve sıraya giren işlemler artınca transfer işlem süresinin uzaması. Her ne kadar önemli değil nasılsa jbir şekilde transfer gerçekleşiyor denilse de BTC bir ödeme aracı olarak ortaya çıktı ve örnek vermek gerekirse (bu örnek yerini bulur bence) pizza almak için BTC ile ödeme yaptınız ama ödeme karşıya geçene kadar yarım saat geçti. Pizza buz gibi ya da beklerken açlığınız tavan yaptı. Ya da uzun yoldasınız mazot alırsınız ve benzinlikde 1 saat transfer beklediniz. Bu bekleme işini düşünün sadece yatırım amaçlı kullanılırken bile trafik yoğunlaştığında 40 dakikayı geçen transfer süreleri görüldü. Buna günlük kullanım geldiğinde kesinlikle sıkıntı çıkaracaktı. Bitcoin'in fiyatının yükselmesi için madencilik teknolojisinde bir takım gelişmeler olmalı ve madenci sayısı artmalı. Transferler hızlandıkça satoshi değeri gittikçe artacaktır. 

BIG WINNER!
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░▄███
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░
▀██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
▄████████████▀▀▀▀▀▀▀██▄
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄
▀██░████████░███████░█▀
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████
▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
SCSY_dev
Member
**

Activity: 392
Merit: 10

View Profile WWW
April 01, 2018, 08:55:22 PM

eğer bu işin arkasında birileri varsa umarım artışıda düşünürler ha yok sistem otomatik işliyorsa yandık heralde eski günleri arar olacağız gibi

belhanda
Full Member

Activity: 196
Merit: 100

View Profile
April 01, 2018, 09:51:32 PM

Ben bitcoinin bu kadar sert düşmesinin altında tek bir sebep yatmadığı düşüncesindeyim.Yani birden çok sebep birleşip bu düşüşe neden oluyoır.Piyasa umarım yakın zamanda kendini toparlar yoksa bu gidişat benim hiç hoşuma gitmiyor.
Druvax
Full Member

Activity: 364

View Profile
April 01, 2018, 09:54:41 PM

millette para kalmadı ki btc alsınlar. herkes zararda olduğu için kıpırdayamıyor bence. hareketsizlikten dolayı da btc fiyatı sürekli düşüyor. bugün ne oldu da yarım saat içinde 400 dolar arttı anlayamadım. demekki izleniyoruz. her an indirebilir de çıkarabilirler de. balinalar paranın kokusunu alırlarsa btc yi uçururlar. kimse önünde duramaz. küçük yatırımcıda para yok.
felixesteban
Member
**

Activity: 294

World’s First Decentralized ICO Platform

View Profile
April 01, 2018, 11:07:11 PM

Gayet güzel bir şekilde hepsini sıralamışsın daha iyi özetlenemezdi. Umarım yine birileri bitcoinin fiyatının artık yükselmesine karar verir de bu kabus biter. Çünkü ümitsizlik piyasaya bayağı hakim olmaya başladı. Gelsin artık bu yaz.

▐ █   CoinFast   |   World’s First Decentralized ICO Platform
●● ▬▬   Whitepaper   [  Join the Whitelist  ]   Telegram   ▬▬ ●●
Facebook   Instagram   Twitter   ANN Thread   Youtube   Medium
KriptoGuruTR
Member
**

Activity: 564
Merit: 19

View Profile
April 01, 2018, 11:17:45 PM

Benim komplo teorim: Devletler altın stokluyorsa bitcoin neden stoklamasın?

Kripto para mevzusu devletlerin engelleyemeyeceği bir konu. Dolayısı ile işin içinde olmak zorundalar. İşin içinde olmak içinse kripto para edinmeleri lazım. Bence 2018 yılında devletler kripto para stoklama olayını iyice abarttı. Bu sebeple her türlü fiyat düşürücü hareketi uyguluyorlar. Önümüzdeki 10 yıl içerisinde kripto paralar üzerinden devlet çatışmaları göreceğimizi düşünüyorum. Paraya hükmeden dünyaya hükmeder (USD). Kripto paralar sırada...
Nikonik
Newbie
*

Activity: 123

View Profile
April 01, 2018, 11:40:19 PM

Devletlerin bitcoin stokladığını düşünmüyorum böyle bir şey olsaydı bitcoin kararlı bir şekilde yükselirdi diye düşünüyorum.Sonuçta stok yapılan ürün/malzemenin fiyatı düzenli bir şekilde artar. Roll Eyes
KriptoGuruTR
Member
**

Activity: 564
Merit: 19

View Profile
April 01, 2018, 11:44:21 PM

Devletlerin bitcoin stokladığını düşünmüyorum böyle bir şey olsaydı bitcoin kararlı bir şekilde yükselirdi diye düşünüyorum.Sonuçta stok yapılan ürün/malzemenin fiyatı düzenli bir şekilde artar. Roll Eyes

Anonim yapı sizi bizi koruduğu gibi devletleride koruyor. Rusya veya ABD yarın stokladığını açıklasa Bitcoin en az 2-3 katına çıkar mı çıkmaz mı Smiley
murobro
Jr. Member
*

Activity: 532
Merit: 1

View Profile WWW
April 02, 2018, 01:32:19 PM

Bitcoin cok guzel artacak Wink

BLOCKMASON LINK
Create Web APIs From Any Smart Contract
carlzec
Full Member

Activity: 616

View Profile
April 02, 2018, 02:16:23 PM

Gelişmeleri ve haberleri güzel takip etmişsin ve mantıklı tespitlerde bulunmuşsun hocam ellerine sağlık. Merit yönünden zengin olsam sana destek olurdum ama vermeyince mabut neylesin mahmut Smiley
rumblesix
Member
**

Activity: 434
Merit: 16

View Profile
April 03, 2018, 11:10:30 AM

Benim komplo teorim: Devletler altın stokluyorsa bitcoin neden stoklamasın?

Kripto para mevzusu devletlerin engelleyemeyeceği bir konu.

Ben bu düşünceye katılmıyorum. Devletlerin -ki büyük devletlerden bahsediyorum. Amerika, Rusya, Almanya vb.- engelleyemeyeceği birşey değil. Engellenmemesinin tek bir nedeni olabilir, o da devletlerin işine gelen birşey olması. Amerika ile çıkar çatışmasına girdiğinde olacakları hangimiz görmedik?

O yüzden ben kripto paraların kontrol edilemediğine ve diğer tüm saçmalıklara inanmıyorum. Şuan ki gelinen hal borsalardan farksız. Al-sat, arbitraj, grafik vs. Hepsi borsa terimleri.

Daha çok yeni bir teknoloji ama bu olaya teknoloji olarak değil de para olarak baktığımız sürece ilerde sadece borsa yüzü ortaya çıkacak. 90'lı yıllarda borsanın insanların gözündeki durumu neyse, kripto dünyasının şuan da çoğu insanın gözündeki durum aynı. KOLAY PARA!!!

Nacizhane düşüncem bu yöndedir.
zkndmrhn
Newbie
*

Activity: 39

View Profile
April 03, 2018, 09:15:20 PM

Müdahale için kozları azaldı diye düşünüyorum artık. Bakalım neler olacak. Merakla bekliyoruz Smiley
frankiemalton
Member
**

Activity: 196

View Profile
April 04, 2018, 12:13:18 AM

Büyük firmalar dan bir gün olumlu bir gün olumsuz haberler çıkıyor bu da piyasanın altını üstüne getiriyor , bu sene başında olduğu gibi olumlu haberler gelmeye devam ediyor ve edecektir de.
tanatoid
Jr. Member
*

Activity: 157
Merit: 3

View Profile WWW
April 04, 2018, 03:04:11 PM

Büyük firmalar dan bir gün olumlu bir gün olumsuz haberler çıkıyor bu da piyasanın altını üstüne getiriyor , bu sene başında olduğu gibi olumlu haberler gelmeye devam ediyor ve edecektir de.

Bence şu an spekülasyon veya manipulasyonlar eskisi gibi etkilemiyor btc yi. Balinaların istediği şekilde dönüyor piyasa ama elbet balina avcılarıda duruma el koyacaktır zamanı geldiğinde. Şu an için beklemek en güzeli.

korona ♛ CROWN YOUR LIFE! ♛ Be always in control with the Korona Coin.
klavyemaus52
Full Member

Activity: 571
Merit: 113

View Profile
April 04, 2018, 04:04:19 PM

Aynen öyle bende bir haber görmüştüm hatta bir değil 5 10 tane vardır herifler btc düşerken diyorlar yatırımcıların gözü yaşlı artışta haber yok o konuda haklısın
Muratgi
Newbie
*

Activity: 27

View Profile
April 04, 2018, 06:30:22 PM

Che guevera tişörtleri satan kapitalist patronlar
Her türlü devrimi evrime çevirebilir... medya satın alınabilir...vs vs .. bu işe inanan insanların elinde kalan BTC leri tutması gerçek değeri olusturur ... elimdeki BTC nin değeri dolar olarak değil BTC olarak var... kaç dolar ediyor değil kaç BTC var ... Kaç BTC Kâr yaptın ... doğrusu bu olur
derincold
Member
**

Activity: 182

View Profile
April 05, 2018, 03:40:46 PM

Balina hareketleri bitrich listesinin en tepesindeki cuzdan 8,988$ dan 1000'er 1000'er satip daha sonraki yukseliste 11,000 $'dan geri aldi. Korktu da mi aldi yoksa göstermelik mi bilemeyiz. Adamda 160 bin btc var sonuçta.
brkttlv
Jr. Member
*

Activity: 896
Merit: 9

View Profile WWW
April 06, 2018, 12:13:25 PM

Tamamen gözü doymayan balinaların ısrarla yeni yatırımcıyı silkeleme olayı bu istikrarlı düşüş. Devamlı yeni yatırımcı sirkülasyonu yaratıp, geleni çarpıyor ve panik satışı yaptırıp onları piyasadan çıkarıp yeni gelenlere aynı uygulamaları yapıyorlar bence.
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  

Jump to: