Bitcoin Forum
May 04, 2024, 09:25:01 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Düşüşlerde Zararı Minimuma İndirme Taktikleri  (Read 531 times)
cryptobr4in (OP)
Jr. Member
*

Activity: 126
Merit: 1

View Profile
March 30, 2018, 02:18:30 AM

Merhaba arkadaşlar,

Son günlerde yaşanan büyük düşüşler nedeniyle bir çok arkadaşımız düşüşlerde ne yapması gerektiğini bilmediği için çok büyük zararlara girerek piyasadan çekilmek zorunda kaldı. Bu başlığı açma sebebim bu arkadaşlara biraz da olsa yardımcı olmak.

Öncelikle şunu en baştan söyleyeyim, kaybetmeyi göze almadığınız parayı bu kadar oynak bir piyasaya sokarsanız hatayı en baştan yapmış olursunuz eğer bu zamana kadar kaybettiğiniz miktarı tekrar kazanmak için daha fazla yatırmayı düşünüyorsanız bu piyasadan çekilmek sizin için en hayırlısı olacaktır.

Bitcoin düşüşe geçtiği an ne yapmalıyız?

Öncelikle sakin olmalısınız, Bitcoin'in sürekli yükselmesini beklemek hayalden başka bir şey değil. Bitcoin'in 20K Dolar'a çıkmasıyla birlikte bir anda ortalıkta türeyen ve 2018 sonunda 100K Dolar olacak, 2019'da 200K, 2020'de 1 Milyon Dolar gibi söylemlerle PR yapmaya çalışan medya bağımlısı tiplerin gazına gelmeyin, Bitcoin'in geleceğini hiç kimse bilemez sizin odaklanmanız gereken ilk şey Bitcoin'in geleceği değil elinizdeki parayı arttırmak veya zararsız bir şekilde bu piyasadan çıkmak olmalı.

Benim size tavsiye edeceğim 2 yöntem var

Bunlardan Birincisi: Düşüşe geçtiği an sat ve yükselişe geçtiğinde satın al (Minimum Zarar, Minimum Kar)

Elinizde 10.000 Dolarlık BTC olduğunu varsayalım;

10.000 Dolar değerindeki BTC %10 değer kaybettiğinde zararınız 1000 Dolara ulaşacak BTC'nin tekrar 10.000 Dolar seviyelerine çıkması mümkün olabilir ama BTC 20K Dolar iken alım yapıp halen 20K Dolar'a çıkmasını bekleyen insanlar olduğunu da unutmamanız gerekiyor. Evet herkes satmayın, bekletin diye uyarıyor panik satışlar kaybettirir diyor ama siz satmasanız bile satacak olanlar olacak ve sizin BTC'yi elinizde tutmanız hiçbir şeyi değiştirmeyecek. BTC'nin geleceğini düşünmek yerine kendi cüzdanınızı düşünün  BTC'yi elinizde tutmanız size kesin olarak kazandırmayacak, BTC için yükseliş ihtimali %49 ise düşüş ihtimali %51'dir ve sizin sürekli olarak kötü olan ihtimali düşünmeniz gerekiyor.

Elinizdeki 10.000 Dolarlık BTC'yi %1'lik düşüş başladığı an sattığınızı varsayalım bu durumda zararınız sadece 100 Dolar olacak ve elinizdeki USD miktarı 9.900 Dolar olacağı için BTC'nin düşüş yüzdesi sizi ilgilendirmeyecek.

Özet geçersek BTC'nin sürekli yükselmesi söz konusu olmadığı gibi sürekli düşmesi de söz konusu değil bu yüzden BTC'nin %2lik artışa geçmesiyle birlikte %1'lik düşüş başladığı an satarak elimizde tuttuğumuz 9.900 Dolar ile tekrar BTC alıyoruz ne kadar kar edeceğiniz yatıracağınız miktara bağlı olacak ama sonuç olarak kazanma ihtimali yüksek kaybetme ihtimali düşük bir yöntem uygulamış olacaksınız.

Bunlardan İkincisi: Altcoin (Minimum Zarar, Yüksek Kar)

BTC'nin düşüşü aslında iyi bir alım fırsatıdır, BTC ile birlikte düşüşe geçen altcoinleri dip fiyatlardan toplamak size yüksek oranda kar yapma fırsatı sağlayabilir. Yukarıda verdiğim örnek ile devam edelim, %1'lik düşüşe geçmesiyle sattığımız BTC'nin dolar karşılığı 9.900 dolardı burada yine yükselişi bekleyeceğiz ama dikkat etmemiz gereken şey BTC düşerken yükselen coinlere yatırım yapmayacağız. Bu coinler genellikle pump grupları tarafından pumplanan coinler oluyor ve satın aldıktan sonra hızlı bir düşüş ile tekrar zarara girmemize neden oluyor. Dikkat etmemiz şey alacağımız coinin BTC'nin yükselişe geçmesiyle birlikte yükselişe geçmesi olmalı, ama gidipte BTC ile birlikte yükselişe geçen MOON coinine de yatırım yapmıyoruz, daha önce bildiğimiz duyduğumuz market hacmi yüksek XRP,ETH,NEO gibi  coinleri seçmemiz gerekiyor. Neden bu coinleri seçiyoruz diye sorarsanız bu coinlerin BTC'nin yükselmesine rağmen düşmesi fazla olası bir durum değil. Ama oldu da düştüğünü varsayalım siz bu coinleri zaten %2'lik bir artışa geçtiği sırada satın alacağınız için 1-0 önde başlamış olacaksınız %2'den sonra yaşanacak artışlar sizin cüzdanınıza olumlu etki yaratacak, yaşadığınız artış olası bir düşüşte ana paranız yerine kârınızdan harcayacağı için sizi fazla etkilemeyecek ayrıca bu coinlerin bir anda %10 düşmesi zor o yüzden dikkatli bir şekilde yatırımınızı takip ederek düşüş durumunda elinizden çıkartarak maksimum kâr ile piyasadan çekilmiş olursunuz.

Özet geçersek 10.000 Dolarlık BTC'yi %1'lik düşüşe geçtiği an sattık elimizde 9.900 Dolar kaldı, BTC'nin yükselmesini bekliyoruz ve BTC'nin yükselmesiyle birlikte yükselişe geçen güvendiğimiz bir X coini %2'lik artışa geçtiği an alıyoruz ve kar ettiğimiz an satıyoruz.

Daha önce söylediğim gibi bu piyasada kazanma ihtimali her zaman daha düşüktür, kendinizi en kötü ihtimale karşı hazırlıklı tutmalısınız. Benim burada söylediğim şeylerin %100 kazandırma ihtimali yoktur ben sadece zararınızı minimuma indirmeniz için kullandığım yöntemi sizinle paylaşıyorum.

Konunun sonuna gelirsek elimden geldiğince yardımcı olmaya çalıştım, konuyu çok geç bir saatte açtığım için uykusuzluğun da etkisiyle yazmayı unuttuğum, yanlış yazdığım şeyler olabilir farkettiğim zaman düzeltirim, sizin kullandığınız farklı taktikler varsa söylerseniz onları da konuya eklerim. Herkese bol kazançlar Smiley

1714857901
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714857901
Reply with quote  #2

1714857901
Report to moderator
Be very wary of relying on JavaScript for security on crypto sites. The site can change the JavaScript at any time unless you take unusual precautions, and browsers are not generally known for their airtight security.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714857901
Hero Member
*

Ignore
1714857901
Reply with quote  #2

1714857901
Report to moderator
1714857901
Hero Member
*

Ignore
1714857901
Reply with quote  #2

1714857901
Report to moderator
hacidasi
Member
**

Activity: 406
Merit: 11

View Profile WWW
March 30, 2018, 04:35:14 AM

dostum zaten ne zaman düşüşe geçeceğini ne zaman çıkacağını bilmememiz sıkıntı. yüzde 1 lik düşüsten bahsetmişsin ama yüzde 1lik 2 lik düşüş ve yükselişler piyasa da her an olan şeyler. aha yüzde 1 düştü diye satacak adam burda yoktur Cheesy onun haricinde yüzde 1 2 oynamayla satılan coinlerin karının çoğu borsa komisyonlarına gider attığın taş ürküttüğün kuşa deymez.

▐▐▐ UNCLOAK™ - Cyber Threat Detection Powered by EOS™ ▌▌▌
┨PRE-SALE  : 25th MAY - 25th JUNE ▌MAIN-SALE: 26th JUNE - 03rd JULY┠
LinkedIn Twitter Facebook Telegram Medium Reddit
rafsa
Member
**

Activity: 252
Merit: 10

View Profile
March 30, 2018, 05:15:13 AM

kücük yatırımcıyı yüzde 1 o kadar etkilemez ama büyük yatırımcıyı yüzde 1  büyük miktarda etkiler. bitcoin olsun altcoinler olsun sürekli inip çıkan coinler  seninde ddiğin gibi bir anlık düşüşleri kimse öngörüde bulunamaz öyle olsa zaten herkez önlemini alır öncedern
hasan.kaya
Newbie
*

Activity: 57
Merit: 0

View Profile WWW
March 30, 2018, 06:41:43 AM

Söylediğini yapmak çok zor arkadaşım. Bir iki değişimi yakalayabilirsin ancak her düşüşte bu hareketi yapmak ve tahmin etmek çok mümkün değil bence.
Bunun yerine projesine güvendiğin sağlam tokenlardan sepet oluşturup projeyi tamamlamayı beklemenin daha fazla kar getireceğini düşünüyorum. Ürün ortaya çıktığında zaten token da ATH'e doğru gidecektir.
redsilentstorm
Member
**

Activity: 448

View Profile
March 30, 2018, 06:45:22 AM

Ne güzel anlatmışssın uzun uzun ama acaba unuttuğun bir şey mi var. Bu btc bazen ters yaptırıyor düşecek diyorsun bütün millet e aynı fikir de bakmışssın almış yürümüş, çıkacak diyorsun bir bakıyorsun paraşütsüz düşüş yapmış. Şimdi ben diyorum ki 6500 olacak ama cesaretim va rmı burdan bozdurmaya? Tabi ki yok..9 ben bozdururum 9k olur Smiley
HiatusGG
Full Member

Activity: 504
Merit: 103

View Profile
March 30, 2018, 07:48:53 AM

O düşüş ve yükselişleri yakalamak %1 %2 değerlerle biraz zor oluyor ve hep o borsanın başında beklemek lazım %1 ile yapıcam diyorsanız o zaman botta kullanılabilir.
trc22@gmail.com
Member
**

Activity: 378
Merit: 11

View Profile
March 30, 2018, 07:52:56 AM

Bunlar hep acemilerin tavsiyeleri dostum, borsada işlem yapmadığın çok bariz, öyle uzaktan davulun sesi hoş geliyor adama gir bakalım düştüğünde stoploss kullan çıktığında al. Kaç tane doğru tahmin yapacaksın bakalım
turkmachiavelli
Full Member

Activity: 434
Merit: 100

View Profile
March 30, 2018, 08:11:32 AM

Öncelikle böyle bir işi yapan kişinin yani tareder'ın sabah akşam bilgisayarının başından kalkmaması gerekiyor ve hepimizin de işi okulu vb sorumlulukları var. Ayrıca bu piyasa da en mantıklı kar taktiği uzun vadeli olandır. En basitinden bitcoini düşünürsek şuan ki 7.000 seviyelerini görmesi bize çok düşük geliyor çünkü 19.000 bandını gördük fakat geçen senenin nisan ayında 1.000 dolar olduğunu düşünürsek 1 yıl içerisin de paranızı en kötü 7x yaptınız.

fodoyr565
Newbie
*

Activity: 112

View Profile
March 30, 2018, 01:16:18 PM

HODL yapıp beklemek panik satıcısı olmamak en mantıklı tercih benim içini. anlık takip konusunda iş nedeniyle sıkıntı yaşıyorsanız pek al sata giremiyorsunuz. dolayısıyla anık değişimlerle hareket edeceğime okurum araştırırım piyasa yönünde sağlam adımlar atarım. tavsiyem budur
bobita
Legendary
*

Activity: 2520
Merit: 1298

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
March 30, 2018, 01:32:32 PM

Yazdıkların realiteyle bağdaşmıyor malesef, tamamen teoride kalmaya mahkum bir bakış açısı. Söylediklerin mesela dolar yatırımı yapan birisi için (forex değil, orada da patlar bu yöntem) olabilir belki ama böyle bir piyasada geçerliliği yok.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
goncalvopietro
Member
**

Activity: 448
Merit: 12

View Profile
March 30, 2018, 01:59:42 PM

Bir sürü para kazanma hayaliyle şu işe girmişken kendimi zararı minimuma indirme konularında da buldum.
İnşallah yükseliş trendi daha fazla bekletmez de şu günlerimi hatırladıkça tebessüm ederim  Cheesy
goodb
Newbie
*

Activity: 126

View Profile
March 30, 2018, 02:00:43 PM

+ 1 %  ve  -1%    gün icinde 20 defa oluyor..Mantik olarak söylemek istediginizi ben anliyorum , yazi icinde tesekkür ama bu oranlar en az 10 %  olmali.. kayip i zaten 10 % ile kesebilsek o bile büyük basari , ona  herkes razi, yüzde 1  i birak..
Drfalcon
Jr. Member
*

Activity: 266
Merit: 1

Staker.network - POS Smart Contract ETH Token

View Profile WWW
March 30, 2018, 02:13:30 PM

Düşerken sat, yükselirken al vs bunlar az çok tahmin edilir. Önemli olan nerde düşüş başlayacak, bunu öngörememek. Bunun için stoploss kullanılabilir ama onu da yapamadım ben, gece bi anda stoploss patlatıp ertesi gün alamadan pump lanan çok koyun oldu bende. Stop lossu hangi seviyede  koymak önemki tabi, ben %10 altına koymuştum aldığım fiyatın, patlamıştı Smiley

ELONCITY    ❱ ❱ ❱ ❱    Power The world for FREE!
Public Sale Coming Soon  │  https://eloncity.io/
jullerkone
Newbie
*

Activity: 182

View Profile WWW
March 30, 2018, 02:17:46 PM

hocam benim gördüğüm kaç tane kalın finansal kitabı okumuş olanlar var pratikte resmen altına ediyor. fener tutulmuş tavşan gibi kalmasını biliyor. ne kadar bilgili de olsanız pratikte az-buz para ile tecrübe kazanmıyorsanız o iş boş.
RaltcoinsB
Legendary
*

Activity: 2128
Merit: 1043

View Profile
March 30, 2018, 02:46:10 PM

düşüşte tek mantık sabırlı olup alttan almaya devam edip ortalamayı düşürmek şahsen ben bunu şuan ins de deniyorum 3.5 dolardan alım yapmıştım 1 dolardan yine alım yapacağım aynı adet otomatik benim alım miktarım 2.25 dolara tekabül edecek bundan kelli 2.26 dolar olduğu anda sat sat sat ki ben ins de 5 6 dolardan aşağı vermeyi düşünmüyorum

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
krm4700
Full Member

Activity: 490
Merit: 105

View Profile
March 30, 2018, 02:57:55 PM

büyük çeşitlilikte tatkrikler var bazıları direk brc alıyor düşüşte bazılarıda ripple alıyor sonuçta düşünce hepsi düşüyor ama.

► StudentCoin◄ ♦ Platform to create personal, DeFi and NFT Tokens♦ ► StudentCoin◄
───●●───●●───●●───●●───●●─[   Bounty Detective   ]─●●───●●───●●───●●───●●───
Website◂ | ▸Twitter◂ | ▸Facebook◂ | ▸LinkedIn◂ | ▸Telegram◂ | ▸Reddit◂ | ▸Instagram
KoinGuru17
Member
**

Activity: 294

View Profile
March 30, 2018, 03:25:11 PM

Zarari minimuma indirme taktigi olarak kademeli olarak alim satim yapilmasi en mantikli olani. Eth 400 kusurdeyken iki yerine bir tane alip, daha da dustugunde bir tane daha alarak zarari azaltma yoluna gidilebilir. Dusmez ise zaten eth yukseldigi icin kar yapmis olursun. Ayni sey satis yaparken de gecerli. Arttiginda belli bir kismi satip diger kismi daha fazla artmasi icin bekletebilirsiniz.
TurkiyePriest
Full Member

Activity: 1011
Merit: 128

Radix-The Decentralized Finance Protocol

View Profile
March 30, 2018, 03:30:52 PM

Hocam senin dediğinin 10k doların zaten %2si al satta feelere komisyonlara vs gidiyor. Ben hodlın daha sağlıklı bir minimize etme yöntemi olarak görüyorum. Çünkü trade yaparken giden 10u kurtarmak için elinizdeki 20den olabiliyorsunuz. İsterseniz en iyi grafik okuyan adamı olun hiç farketmez. 1 balina gelip o grafiği alt üst edebilir. Sabırlı olmak en iyi minimize etme yöntemi yani.

R A D I X   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   The Decentralized Finance Protocol
█████████ GET TOKENS █████████    Facebook      Telegram      Twitter
The Radix DeFi Protocol is    SCALABLE SECURE COMMUNITY DRIVEN
Xday123
Member
**

Activity: 490
Merit: 16

View Profile
March 30, 2018, 03:33:11 PM

düşüşlerde benim izlediğim yöntem eğer halihazırda kenarda param varsa ortalama düşürmeye gitmek yoksa bitcoine geçmek yada beklemek. şu piyasada en riskli olanı günlük trade. şuan çanlar aşağı doğru çaldığı için çoğu kişi haklı olarak endişeli gözlerle uzaktan takip ediyor
usakli64
Full Member

Activity: 966
Merit: 142

View Profile WWW
March 30, 2018, 03:38:46 PM

Dususlerde sat yukselirken al,  bunda bir terslik yok mu, bu tam balinalarin istedigi sey degil mi?  Insanlari bu sekilde yonlendirmeyin.  Duserken zararina sat,  yukselirken al ve elinde patlasin,  tekrar aldigini duserken sat,  tekrar tekra ayni seyi yap elinde avcunda birsey kalmaz. 

NE MUTLU TÜRK'ÜM DIYENE
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  

Jump to: