Bitcoin Forum
June 22, 2024, 05:31:51 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: EGER BU MESELE GERCEKTEN BİR DÖNGÜ İSE???  (Read 569 times)
hisarardi (OP)
Member
**

Activity: 532
Merit: 12

View Profile
March 30, 2018, 08:38:00 AM

Hayatta da çoğu işlerimiz bir döngü halinde biz buna tecrübe diyoruz. çünkü daha önceden o durum ile karşı karşıya kaldığımız için. altcoin bitcoin işinde debu iş bir döngü ise nisan mayıs aylarında ciddi bir yükseliş gelmeli. çünkü son 3 yılda ocak şubat mart aylarında bitcoin ciddi değer kaybetmiş ve sonralarda toparlanmış. alt coinler içinde aynı şey geçerli.
 hayatın bir döngü olduğunu son fb gs maçı da gösterdi. ben  hakem Bülent yıldırım adını duyunca aklıma 6 sene öncesi geldi ve çevreme şu yorumu yaptım.
maç 2-2 biter maçta kırmızı kart olmaz gs son dakikalarda galibiyeti kaçırır. bunu 6 sene öncesine dayanarak söyledim. çünkü çoğu şey aynı teknik direktörler, hakem vs.
sonuç: maç 2-2 bitmese bile berabere bitti. gs galibiyeti kaçırdı.( penaltı verilseydi verilmeseydi olayını geçtim) sonuca göre konuşuyorum. kırmızı kart olmadı. hatta 6 sene önce barosun topu direkten döndü son dakikalarda bu maçta da maicoun topu direkten döndü. yani hayatın her aşaması bir döngü. bu durumdan yola çıkarak nisan sonrası veya sonundan mayıs sonuna kadar altcoinlerde ben ciddi bir yükseliş bekliyorum. tabi ben maç skoruna göre yatırım yapmıyorum. sadece o kısım işin mizahi boyutu. bekleyip görelim. çok ta aşırı döngü ye gitmeyelim, yoksa kicimizi yaprak ile kapatacağımiz günlere döneriz... Grin Grin

Face                       Insta                                              MEETING THE CHALLENGES OF SCALING,
     book       Twit         gram         ⟹ Ethereum Basic ⟸               FEE OPTIMIZATION   
               ter                                                                             AND EFFICIENCY
tayfundeniz
Sr. Member

Activity: 826
Merit: 296

View Profile
March 30, 2018, 10:58:07 AM

nisan mayıs ayı toparlanma olabilir ama haziran ayı geçen senenin aynısını yaparsa yapacağına inanıyorum yüzler biraz gülümser.Geçen sene haziran ayında x10 görmüştü altcoinlerin çoğu.Nisan mayıs haziran bu üç ay da ne yaptık yaptık.Hayırlısı bekliyoruz döngüde sona yaklaştık gibi.
rafsa
Member
**

Activity: 252
Merit: 10

View Profile
March 30, 2018, 11:23:00 AM

her aya toparlanma ayı diyorlar. bir türlü bu toparlanma ayı gelmedi. ne zaman gelir orasıda muamma
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2114
Merit: 1143

View Profile
March 30, 2018, 12:11:47 PM

Market düşmüş 262'ye en çok düşerse 200-220 aralığına gelir, ee sonra! İsterse 3. Dünya savaşı çıksın "Savaş nedeniyle kriptolar güvenli liman olarak gürüldü" denir yine de artar artacak artmak zorunda. Bu kadar kesin ve net...Döngünün sonunda değişimler yaşanabilir tıpkı maçta olduğu gibi eski coinler yerine yenilerini bırakabilir eskiyen bazı coinler dibe giderken yenileri ath yapabilir. Bir de borsalar konusunda pek bir iddialı laflar ediliyor geçen yıl 2 borsa eskitti piyasa bakalım bu sefer piyango kime vuracak

"Küllü hâlin yezûlü" =>> Her hâl geçicidir
afmfk06
Member
**

Activity: 365

View Profile
March 30, 2018, 12:16:37 PM

Geçen yılki fiyat değişimleri bu kadar keskin değildi. Mart ayında hatırladığım kadarıyla yüzde 20 cıvarında bir düşüş olmuştu. Bu yılki en ciddi düşüş olsa da nisan ortalarından itibaren piyasanın toparlanacağını düşünüyorum.
bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
March 30, 2018, 12:16:44 PM

Döngü tabii ki var zaten olmasaydı piyasa dalgalı olmazdı ama döngü birebir uyucak mı geçen yıllara göre bakarak aynı hareketlerin olacağını söylemek sadece varsayımdan ibaret kalır. Her sene işlerin değiştiğini biliyoruz bence geçen senelere göre kıyaslama yapmak yerine bugünün şartlarına göre değerlendirmeler çok daha yerinde olacaktır.
hacidasi
Member
**

Activity: 406
Merit: 11

View Profile WWW
March 30, 2018, 12:47:18 PM

hocam döngüler illaki bir sefer kırılır şuanki tek umudum o seferin bu sene olmaması yönünde, ancak bu düşüşler çok ciddi bir fırlamanın da habercisi olur. balinalar altlardan almaya karar verirse kazanmak için illaki değerini fırlatacaklardır, ancak soru şu baba balinalar şu an ne yapıyor?

▐▐▐ UNCLOAK™ - Cyber Threat Detection Powered by EOS™ ▌▌▌
┨PRE-SALE  : 25th MAY - 25th JUNE ▌MAIN-SALE: 26th JUNE - 03rd JULY┠
LinkedIn Twitter Facebook Telegram Medium Reddit
ugurum15
Member
**

Activity: 532
Merit: 22

View Profile
March 30, 2018, 02:34:45 PM

hocam döngüler illaki bir sefer kırılır şuanki tek umudum o seferin bu sene olmaması yönünde, ancak bu düşüşler çok ciddi bir fırlamanın da habercisi olur. balinalar altlardan almaya karar verirse kazanmak için illaki değerini fırlatacaklardır, ancak soru şu baba balinalar şu an ne yapıyor?

biran önce o döngü olsa iyi olacak. veya biz o döngünün neresindeyiz? yükseliş kısmına biran önce gelsek bari...
RaltcoinsB
Legendary
*

Activity: 2170
Merit: 1073

View Profile
March 30, 2018, 02:44:30 PM

Aynen.                                          (bi mesajım da kısa olsun ya , zaten merit yok bişey yok Smiley . Şimdi bu mesajı merit yağmuruna tutarlarmış falan..

abi resmen umut fakirin ekmeği misali beklemelere gelmişsiniz  Grin isterdim merit yağmuruna tutulmasını ama o ayrı forumun kalitesi adına bir sistem ama tek sorunu merit kaynağı kısıtlılığı bu yüzden milletin eli cebine gitmiyor maalesef bende sr olabilmek için hayal kuruyordum ama 250 merit istiyor 116 merit lazım dile kolay 116 merit imkansız herhalde 2 sene boyunca sr olamam  Grin

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
Osmanli42
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 250

★YoBit.Net★ 1400+ Coins Exchange

View Profile
March 30, 2018, 02:52:45 PM

G20 den sonra kimse düşüş beklemiyordu. Eğer her sene böyle olacaksa yatırımcı falan gelmez  . Adam bir projeye güvenip para yatiracak adamlar iyi gidiyor derken btc düştüğü için adamların coin değeri de düşecek saçmalık resmen.

yobit.net is banned from signatures
Ridcan
Member
**

Activity: 476
Merit: 31

View Profile
March 30, 2018, 02:54:27 PM

piyasa epey düşmediği bir aralığa düştü 258 milyar dolar bandında. alarm çalmıyor şuan tabii ama alarmların çalması yakındır korkuyorum alarmlar çalacak diye dikkatli olmakta sabretmekte fayda var zaten çoğumuz zarardayız beklemekten başka birşey gelmiyor elimizden dostlar
ZaPpaRa83
Full Member

Activity: 770
Merit: 103

View Profile
March 30, 2018, 03:49:13 PM

bende biraz araştırma yaptığımda sizin çıktığınız kapıya çıktım fakat bu senenin daha farklı lduğunu düşünüyorum. geçen senelerde de düşüş oldu evet ama hiçbirisi bu kadar olmamıştı
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
March 30, 2018, 04:10:49 PM

Ben de konuya tamamen iyimser bakıyorum. Geçen senenin çok benzerini yaşıyoruz. Mayıs haziran ayı gibi toparlanma başlayacak ve sonbahara kadar yükseliş sürecek.
Yıl sonuna doğru sağlam bir yükseliş geldikten sonra da ayı piyasasına geri dönülecek.
Mugur2
Jr. Member
*

Activity: 336
Merit: 2

View Profile
March 30, 2018, 04:34:52 PM

Aynen.                                          (bi mesajım da kısa olsun ya , zaten merit yok bişey yok Smiley . Şimdi bu mesajı merit yağmuruna tutarlarmış falan..

Parantezi kapatmayı unutmuşsunuz hocam.

Konuyla ilgili olarak döngü değilde, "Tarih tekerrürden ibarettir." diyebiliriz hocam. Benim tahminlerim de bu yönde, geçen yılın benzeri bir grafik bekliyorum.
AlyattesLydia
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
March 30, 2018, 04:40:34 PM

Evet her piyasanın bir market cycle'ı vardır. Ancak bunun iniş ve çıkış dönemlerinin aralığını kimse bilemez. Bizim geçmiş tecrübelerimizden yaptığımız yorum bir iki ay içinde piyasanın tekrar canlanabileceği ancak bu gerçekleşmeyip, belki yıl sonuna kadar da ayı dönemi devam edebilir.
usakli64
Full Member

Activity: 1008
Merit: 152

View Profile WWW
March 30, 2018, 04:42:07 PM

Sabir nedir arkadaslar.  Bir saatlik sabir mi veya 1 gunlul veya 5-6 aylik.  Sabir dediginiz sey en az 1-2 yil olmali.  Hele ki bu para piyasasinda daha kisasina sabir denmez.  Sabirda bir yere kadar diyenler bu dediklerime kulak versin.

srhtssr
Jr. Member
*

Activity: 98
Merit: 1

View Profile
March 30, 2018, 05:03:15 PM

eğer mesele döngü ise verelim döngüyü onlarada şu bizim  10 bin üzerinden aldığımız btc ler ile altcoinlere girerkenki kayplarımızı kim bize verecek ha Grin

CUBE CHAIN  |  The 4th Blockchain for Ecommerce  ■  ■  ▬▬▬
▬▬▬  ■  ■  Meet the social Blockchain services you imagine.
xxxgr
Member
**

Activity: 336

Metahash

View Profile
March 30, 2018, 05:14:18 PM

Duruma gore degisiyor hersey, risk edilmeyecek miktarlarda yatirim yapmak sabrida herseyi de artirir. Dongudur zaten para piyasalari ile de alakali iseniz orda da bu olur, bir iki senede bir hep ayni yerler gorunur

▮▮█ # metahashYour Gate to Decentralized Internet# metahash █▮▮
#TraceChain#MetaApps#MetaGate#MetaHashCoin
▮▮█▬▬▬▬▬❰Facebook❱▬❰Twitter❱▬❰Telegram❱▬❰Ann thread❱▬▬▬▬▬█▮▮
hckdeface
Full Member

Activity: 364
Merit: 102

View Profile
March 30, 2018, 05:53:33 PM

ben katılmıyorum ya btc 1 senedir haber odaklı nyükselip düşüyor bence iş balinalardan da çıktı sürkli olumsuz haberler sonrası anasını aglattılar şuanda korkum 4 k 5k bandına düşmesi
Rkc Trader
Member
**

Activity: 406
Merit: 11

View Profile WWW
March 30, 2018, 05:57:28 PM

Ocakta tatil var dediler şubatta uçacaktık olmadı.
Şubatta mtgox var dediler martta uçacaktık olmadı.
Martta birşey demediler düşüşe rağmen hep çıkış beklendi.
Ay sonu çıkış hedefleri nisan mayıs haziran olarak revize edildi.

Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: