Bitcoin Forum
June 16, 2024, 11:34:05 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 »  All
  Print  
Author Topic: İNGBANK HESABIMI KAPATTI ( PARİBU'YA HAVALEDENDOLAYI)  (Read 729 times)
HaytHuyt (OP)
Newbie
*

Activity: 8
Merit: 0

View Profile
March 30, 2018, 02:51:30 PM

Merhaba,
Foruma yeni üye oldum , pek birşey de yazmamıştım daha , ilk mesajım keşke farklı olsaydı. Başlıkta da belirttiğim gibi bugün ingbankdan arandım ve "olmaması gereken havale ve eftler" den dolayı  şubeye gidip hesabımı kapatmam gerektiği söylendi ve sorularıma cevap verilmedi. Şubeye gittiğimde  İngbankın bitcoin ticaretine karşı olduğu vs gibilerinden birşeyler ve Paribuya yapılan toplam 3-4 havaleden dolayı hesaplarımın kapanıcağını söyledir. İçerdeki parayı çektim hesaplarım kapandı. Masak filan gibi bişeyler gevelediler, masakla ilgili de endişelenmeli miyim diye sorunca "yok bu bankanın insiyatifi oralardan sıkıntı çıkmaz" cevabı aldım. yani banka tamamen kendi insiyatifiyle hesaplarımı kapadı. Başına benzer bir durum gelen varmı?
gileri
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 342

View Profile
March 30, 2018, 02:57:05 PM

Bu zamana kadar sadece enpara hesabımla işlem yaptım. herhangi bir sorun yaşamadım. üstüne banka ile de görüştüm prosedürlerinde herhangi bir sıkıntı olmadığını bu zamana kadar da herhangi bir hesabı kapatmadıklarını söylediler.
madem insiyatifleri doğrultusunda btc alımı için yapılan eftleri kabul etmiyorlar bankayı kullanmazsınız olur biter. masak ile sıkıntı yaşayacağınızı düşünmüyorum bunu da bankada çalışan uzman arkadaşımla ve vergi daireleriyle görüştüm. şu anda herhangi bir sıkıntı yok yani. tabi ilerleyen günlerde ne olur bilemeyiz burası Türkiye Cumhuriyeti hepsi bir adamın bir sözüne bakar.
HaytHuyt (OP)
Newbie
*

Activity: 8

View Profile
March 30, 2018, 03:06:08 PM

İng zaten kullandığım bi bankaydı bide Paribu bi aralar sadece ingbank Ibanı verdiği için haftasonları yada akşamları yani eft saatleri dışında para atarken rahat olduğu için ingden atıyordum.
   Masaktan birşey çıkacağını ben de sanmıyorum ama dediğin gibi belli olmaz burası ortadoğu Smiley bi lafa bakar. İng kullanan diğer arkadaşların bilgisi olsun yine de.
moneytalks06
Newbie
*

Activity: 53

View Profile
March 30, 2018, 03:20:23 PM
Last edit: March 30, 2018, 07:26:21 PM by moneytalks06

bu bankalara ne oluyor onu merak ediyorum. kripto riskli diye yatırmamızı istemiyorlarmış. para benim değil mi istersem hepsini vegasta kumara yatırırım arkadaşım size ne.
soilwork79
Full Member

Activity: 252
Merit: 100

View Profile
March 30, 2018, 03:57:46 PM
Last edit: March 30, 2018, 04:11:40 PM by soilwork79

Ben de ingbank kullanıyorum ve paribuya eft yapıyorum. Bana henüz bir şey söylemediler. Hesabımı kapatmamı söylerlerse kapatmayacağım inadına bakalım ne yapacaklar kapatıyorlarsa kendileri kapatsınlar bana niye kapattırıyorlar. Sonuçta yasa dışı bir iş yapmıyoruz ve hesabı kendileri kapatamıyorlar anladığım kadarıyla. Biz kendi isteğimiz ile kapatıyormuşuz gibi zorla kapattırıyorlar. Olmaması gereken eft ne oluyor size mi soracam nereye eft yapacağımı. Paramı her ihtimale karşı aktarırım başka bir yere kapatmam hesabımı uğraşsınlar masakla falan banane.
Koioss
Member
**

Activity: 364
Merit: 10

View Profile
March 30, 2018, 04:05:53 PM

İşlemlerimi ingbankla gerçekleştirmiyorum ancak böyle bir hamle saçma olmuş bence. Bu yatırımı yapmak tamamen kişisel bir tercih.
İşlem yaparken sıkıntı çıkarmayan bankaları kullanmaya devam ederiz, başka türlü bir sorun çıkacağını şu an için sanmıyorum.

●   KEEP CALM & HODL   ●
 ❰❰❰❰❰❰  KCH  ❱❱❱❱❱❱ 
● ▬▬▬▬▬ ● ▬▬▬▬▬ ●●●    ●  token  ●    ●●● ▬▬▬▬▬ ● ▬▬▬▬▬ ●
Crytocoin
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 281

View Profile
March 30, 2018, 05:36:33 PM

Şu ana kadar QNB de bir sıkıntı olmadı . Fakat koltuklarını kaybetmek korkusu ile yılanın başını ufakken ezmek istiyorlar .
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
March 30, 2018, 06:00:30 PM

ING Bank'la ilgili forumda daha önceden buna benzer şeyler okudumuğu hatırlıyorum. Bankanın yaptığı işlem tamamen keyfi. Bunu yasal bir zemine oturtmadan zorla hesap kapattırmışlar.
Ben de Paribu'yu kullanıyorum, EFT'lerimi genellikle Yapı Kredi üzerinden gönderiyorum birkaç aydır. Hiç sorun yaşamadım şimdiye kadar.
Koray Pulsar
Newbie
*

Activity: 280

View Profile
March 30, 2018, 06:02:26 PM

Bu bankalar yok mu bu bankalar bildiğin yasal tefeciler anlamadığım nokta şu bu bankaların hepsi özelleşip yabancıların eline geçmedi mi neden böyle bir hesap kapattırma yapsınlar ki sonuçta bankadakiler emir kulu ne derseler onu yapmak zorundalar demek ki ingilizler bitcoin e bulaşmak istemiyor
S_akarsu
Jr. Member
*

Activity: 294
Merit: 5

View Profile WWW
March 30, 2018, 07:34:51 PM

kendi götlerine göre iş yapıyorlar. çok takılmamak gerekiyor. hepsi ayrı bir kralcı olmuş.
Baştaki bir şey demediği müddetçe de başımıza hiç bir şey gelmez.

▄▀▀▀▀▀▀▄ PLATIO ▄▀▀▀▀▀▀▄
█   Smart Banking Ecosystem   █
▀▄▄▄▀[https://platio.io]▀▄▄▄▀
TURCAN
Full Member

Activity: 230

View Profile
March 30, 2018, 08:00:46 PM

Bu bankanın hatta o şubenin bir işi gibi geldi bana belki bir çalışan durumu müdüre anlattı oda korkup sizin hesabı kapatmanız için zorladı birşey çıkıcağını zannetmiyorum..
funchiestz
Sr. Member

Activity: 1134
Merit: 342

View Profile
March 30, 2018, 08:07:56 PM

Aslında bunlarla ilgili bir yasa yok ve bu bankaların sorumluluk aldıkları bir durumda yok neden böyle yapıyorlar garip.
criptoturk
Member
**

Activity: 350

View Profile WWW
March 30, 2018, 08:29:44 PM

çok ilginç geldi. ticari bir kuruluşun işine bakması lazım hele de banka ise. havale ücreti, bankacılık ücreti vb. al ama parayı kimin nereye yatırdığından sana ne ...

H A R A                [  WHITEPAPER   │   LITEPAPER  ]                H A R A  
Empowering billions through data one byte at a time
TWITTER     GITHUB          REDDIT     FACEBOOK     BITCOINTALKLINKEDIN
alikaya58
Full Member

Activity: 518

View Profile
March 30, 2018, 09:24:02 PM

Enterasan mıktar yuklu oldugu ıcın mı kapatıyorlarr ılk kez duyuyorum bende senden baskasıda acan olmadı boyle bır konu ılgınc Cheesy
Turbolinea
Member
**

Activity: 560
Merit: 57

View Profile
March 30, 2018, 09:40:20 PM

Kardeş ben bu tarz şeyleri hep provoke olarak düşünürüm ama nedense senin bu başlık çok samimi geldi bana ya
EUROPEANTURK
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 251

View Profile
March 30, 2018, 10:18:37 PM

Bende o kadar paribuya havale gerçekleştirdiğim halde bahsettiğiniz gibi bir sorunla karşılaşmadım ing ile sorun olmalı ,bildigim kadariyla ing hollanda merkezli bir banka ve Bitcoin ile ilgili takindiklari tavir hoş değil kendileri kaybeder enpara en iyisi onu kullanmanızı öneririm.
tasadar
Full Member

Activity: 284

View Profile
March 30, 2018, 11:12:37 PM

şimdiye kadar tüm borsalara turuncu hesaptan yolladım hiçte sesleri çıkmadı, ilginç olmuş senin durum.
eğer bu durum herkesin başına gelmiyorsa birileri işgüzarlık yapıyor demektir.
neyse topunun köküne kibrit suyu, btc'yi sevmemizin bir nedenide banka nefretimiz değil mi  Wink
emrears05
Full Member

Activity: 742
Merit: 112

View Profile
March 31, 2018, 07:48:49 AM

risk var denilen tetherusd de kalın daha iyi be. tetherin kişisel cüzdanı vardır muhakkak atın cüzdanda bekletin ne güzel memleket. ing bankası bunu yapıyorsa garanti, iş bankası bunlarda yolda demektir. artık nakit paranızı kripto borsalarına aktarmakta sorun yaşıyorsunuz. kriptodan bankaya para çekmede bu ing banka sormakta fayda var o açıdan sorun olur mu diye.
taseron.isci
Member
**

Activity: 224

View Profile WWW
March 31, 2018, 09:10:52 AM

Enpara hesabim disinda hesap kullanmiyorum hic bir sikintida cekmedim simdiye kadar. Oldukca rahatim yani.

Turbolinea
Member
**

Activity: 560
Merit: 57

View Profile
March 31, 2018, 09:13:34 AM

Bu zamana kadar sadece enpara hesabımla işlem yaptım. herhangi bir sorun yaşamadım. üstüne banka ile de görüştüm prosedürlerinde herhangi bir sıkıntı olmadığını bu zamana kadar da herhangi bir hesabı kapatmadıklarını söylediler.
madem insiyatifleri doğrultusunda btc alımı için yapılan eftleri kabul etmiyorlar bankayı kullanmazsınız olur biter. masak ile sıkıntı yaşayacağınızı düşünmüyorum bunu da bankada çalışan uzman arkadaşımla ve vergi daireleriyle görüştüm. şu anda herhangi bir sıkıntı yok yani. tabi ilerleyen günlerde ne olur bilemeyiz burası Türkiye Cumhuriyeti hepsi bir adamın bir sözüne bakar.
Siyasi noktayla bitirmeniz hoş olmuş açıkcası ne kadar aciz olduğumuzu forumda bile yüzümüze vurulabiliyor gerçekten çok üzücü bir durum.
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 »  All
  Print  

Jump to: