Bitcoin Forum
May 17, 2024, 03:21:21 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 »  All
  Print  
Author Topic: Müftü’den Açıklama: “Bitcoin ve Onecoin haramdır”  (Read 1020 times)
bytrislasiss
Newbie
*

Activity: 23
Merit: 0

View Profile
April 05, 2018, 03:15:46 PM

Haram olan rakı bira viski vergisi ile maaş alıyorsunuz,

Mekruh olan sigaranın vergisi ile  maaş alıyorsunuz,

Türkiye'de  illegal iş yapıp haram yollardan para kazanan insanların verdiği vergilerden maaş alıyorsunuz,

O Haram Bu Haram Şu Haram,

Soruyorum size !! Her şey bize haram mı ?

Lan zorla küfür edesim geliyor,

Meclistekiler cebini dolduruyor, onlara her şey helal

Senin gibi müftülerin yaşaması haram,

Unutmadık diyanetin altına verilen arabayı Cheesy

http://www.ensonhaber.com/resimler/userUploads/nonuser/2014/13/12/1418464270.jpeg

Diyanetteki tüm şahıslar siz islam ahlakına uygun yaşamayı öğrenin insanlara örnek olacak davranışlar sergileyin  sonra gelin bizlere fetva verin.

İslamla sömürdünüz lan ülkeyi.

Dinimizi ve din düşkünlüğümüzü kullandınız bıkmadınız.
kirkarsedat
Newbie
*

Activity: 140

View Profile
April 05, 2018, 07:55:15 PM

diyanetin açıklamasından sonra müftü olarak farklı birşey söylemeniz beklenmezdi zaten. Haram diye açıklama yapıyorlar ama kimse sallamaz bunları.
btcboom99
Member
**

Activity: 86
Merit: 10

View Profile
April 05, 2018, 08:14:50 PM

tabi haram hatta euro dolar altın yatırımıda haram . ne alakası var kardeşim ya bu bir para birimi nasıl haram olur insanlar nasıl euro dolara yatırım yapıp yükselince kullanıyorlar aynı şey cahilliğin bukadarınada pessssss

ⓄⓄ    Bitscreener - The world's first financial data ecosystem powered by blockchain    ⓄⓄ
ⓄⓄⓄⓄ    ICO starts in May     ⓄⓄⓄⓄ
Follow Bitscreener  | Facebook | Twitter| Telegram
Koseli Jeton
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 1

View Profile
April 05, 2018, 08:38:25 PM

Onecoin nedir ya. Adam bizden bilgili. Forumda kimsenin one coinden haberi yoktur.
Angolem
Member
**

Activity: 308
Merit: 11

View Profile
April 05, 2018, 09:18:58 PM

Kesinlikle uzak durun. Hatta adını bile ağzınıza almayın. Çünkü büyük günaha girmiş olursunuz. Şeklinde açıklamada yapın da tam olsun sakallı hacı hocam 😒. Acaba artık bu şekilde insanlar üzerinde gereksiz bir baskı kurmayı biraksaniz mi
Easx
Member
**

Activity: 490

View Profile
April 05, 2018, 09:19:41 PM

Yahu şu andavalları alacaksın. Oturtacaksın 6. sınıfların girdiği genel testlerden bir tanesine sokacaksın. Eğer geçemezlerse görevlerinden alacaksın. Zaten %90'ı geçemeyeceğinden ülke hem dinen gelişmiş olur, hemde maddi açıdan bunların külfetinden kurtuluruz.

KoinGuru17
Member
**

Activity: 294

View Profile
April 06, 2018, 04:53:09 PM

Diyanet yapilanmasi feci bir halde. Bir suru egitimsiz ise yaramaz insan toplanmis herkez bir seyler ufuruyor. Hic bir bilimsel temel e dayanmayan seyler oldugu gibi insanlarin yasamina katki saglayacak tek bir yapilan yok. Zaten dinleyenlerinde oldugunu dusunmuyorum. Haram mevzusu bitcoin e gelene kadar bu vasifsiz insanlar toplulugu bir kendisini degerlendirmeli. Maalesef bu ve bunlar gibiler yuzunden ulkemizde kayip nesil olustu.
proof_seeker
Member
**

Activity: 336
Merit: 11

View Profile
April 06, 2018, 04:56:21 PM

Birseyler yapip bu piyasaya ayak uydurmak ya da blockchaine bir sekilde yer bulmak yerine neden bu tarz aciklamalari dinliyoruz anlamiyorum. Yazik oluyor cok yazik.
ceyar
Newbie
*

Activity: 5

View Profile
April 06, 2018, 05:35:00 PM

Bunu söyleyenler devletin memurları, devlet bitcoinden vergi alamıyor diye, maaşlarını almaya devam etmek için böyle konuşmak zorundalar.
şu videoyu izleyin
https://youtu.be/p73I31U9D9M

Adam diyanetten sözde din konusunda yetkili biri.  Fıkıh konusunu ilgilendiren bir soru soruluyor adam diyanet değil sanki maliye bakanlığı memuru gibi konuşuyor. Bir tane ayet bir tane hadisten örnek ver sen din adamısın.

Zaten burada itiraf ediyor (https://youtu.be/p73I31U9D9M?t=4m19s)  devlet kabul ederse helal olur, devlet kabul etmezse haramdır diyor. Yani haramı helali devlet belirliyor.
Allah sizi ıslah etsin.
brkttlv
Jr. Member
*

Activity: 896
Merit: 9

View Profile WWW
April 06, 2018, 07:03:36 PM

Tamam sayın müftü bir fikrin var paylaşıyorsun doğru veya yanlış ama altını doldur argümanın, niye haram? Neye göre haram? Öyle bu helal bu haram demekle olmuyor bu işler, tabi karşındaki kitle araştırmadan uzak olduğu için haram de geç ne kadar kolay.
Pulsar77
Sr. Member

Activity: 1736
Merit: 310

View Profile
April 06, 2018, 07:09:41 PM

Ne alaka haram olması hala çözemedim yani altın dolar alıp satınca da haram mı oluyor yani açıkçası ben pek inanmıyorum böyle şeyler diyen imamlara

.
SPIN

▄▄▄██████████▄▄▄
     ▄███████████████████▄
   ▄██████████▀▀███████████▄
   ██████████    ███████████
 ▄██████████      ▀█████████▄
▄██████████        ▀█████████▄
█████████▀▀   ▄▄    ▀▀▀███████
█████████▄▄  ████▄▄███████████
███████▀  ▀▀███▀      ▀███████
▀█████▀          ▄█▄   ▀█████▀
 ▀███▀   ▄▄▄  ▄█████▄   ▀███▀
   ██████████████████▄▄▄███
   ▀██████████████████████▀
     ▀▀████████████████▀▀
        ▀▀▀█████████▀▀▀
.
RIUM
.
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
SAFE GAMES
WITH WITHDRAWALS
       ▄▀▀▀▀▀▀▄▄▄▄
 ▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄  ▀▀▄
█    ▄         █   ▀▌
█   █ █        █    ▌
█      ▄█▄     █   ▐
█     ▄███▄    █   ▌
█    ███████   █  ▐
█    ▀▀ █ ▀▀   █  ▌
█     ▄███▄    █ ▐
█              █▐▌
█        █ █   █▌
 ▀▄▄▄▄▄▄▄▄█▄▄▄▀
       ▄▀▀▀▀▀▀▄▄▄▄
 ▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄  ▀▀▄
█    ▄         █   ▀▌
█   █ █        █    ▌
█      ▄█▄     █   ▐
█     ▄███▄    █   ▌
█    ███████   █  ▐
█    ▀▀ █ ▀▀   █  ▌
█     ▄███▄    █ ▐
█              █▐▌
█        █ █   █▌
 ▀▄▄▄▄▄▄▄▄█▄▄▄▀
.
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
▄▀▀▀

▀▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
SIGN UP

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▄

▄▄▄▀
jaypete
Sr. Member

Activity: 686
Merit: 257

View Profile
April 06, 2018, 09:12:47 PM

Dini açıdan bir otorite değilim, bu nedenle Bitcoini bu açıdan değerlendirmek bana düşmez fakat aynı dind mensup olduğumuz bir kaç ülke kendi kripto parasını çokarmaya hazırlanıyor. Bu nedenle kripto paraların haram olup olmadığı tartışmaya açık bence ama kripto paralar konusunu ekonomi uzmanlarının değerlendirmesini tercih ederim açıkçası. Kripto para gerçeğini diyanetin açıklsması ile gözardı etmenin bedelini ilerde ülke olarak ödemeyiz umarım.
Turbolinea
Member
**

Activity: 560
Merit: 57

View Profile
April 06, 2018, 09:18:47 PM

İşi gücü bırakan diyanet yine bir teknolojinin önünü kapatmaya oynuyor. Anlamıyorum hocam nasıl oluyor da bu kadar memleketin zararına hareket edebiliyor bu kutsal kurum
Coin.cobra
Newbie
*

Activity: 14

View Profile WWW
April 06, 2018, 10:22:12 PM

Ulkemizden farkli birsey beklenmezdi zaten. O teknoloji ve piyasaya uyum saglamak yerine bu tarz aciklamalarla onlari oyun disi birakmak.
sikko
Newbie
*

Activity: 196

View Profile
April 07, 2018, 07:43:45 AM

neye göre harammış çok merek ediyorum nerede yazıyor bu .insan haklarını ufacık gözetilmediği ülkemizde hiçbir şey haram değil iyi olana güzele yöneltmek çocuk istismarını önlemek tecavüzleri önlemek hırsızlığı önlemek adına çalışmalar açıklamalar yapılmıyor ama bunlarla uğraşılıyor daha ne denir ki
gokboru00
Newbie
*

Activity: 42

View Profile
April 07, 2018, 08:38:01 AM

İstanbul feth edilirken konstantiniyyede ki din adamları meleklerin erkek mi dişi mi olduğunu tartışıyolarmış bu olay doğru yanlış bilemem ama günümüz Türkiyesinin durumu da bu maalesef o kadar uğraşacakkarı konu var bitcoine takmışlar desem ki müftğ efendi senin payını ayırdık anında helal der
kayzersoze
Member
**

Activity: 238

View Profile
April 07, 2018, 09:46:58 AM

Ne kadar da cahilce açıklamalar ya bunlar cidden hayret ediyor insan okurken. Devlet bitcoinden vergi almaya başlarsa da böyle açıklamalar yapacaklar mı cidden çok merak ediyorum
sofikurban
Member
**

Activity: 448

View Profile WWW
April 07, 2018, 12:14:54 PM

Üstüne elzem olmayan ne kadar kişi var ise kripto paralar ile ilgili yorum ve açıklama yapmaktan geri durmuyor, bilinçsizce araştırmadan herhangi bir kaynak belirtmeden haram demek ne kadar doğru ,ilk önce bir aynaya bakmasını tavsiye ediyorum müftü beye.

selfymenu
Newbie
*

Activity: 126

View Profile
April 07, 2018, 01:59:45 PM

Kripto paralar ile alakalı olumsuz görüşler her tarafta bu haberlere hiç şaşırmamalı
fenerlikartal1905
Newbie
*

Activity: 126

View Profile
April 07, 2018, 02:28:28 PM

Olayın pek inceliğiini bilmiyorum ama açıklama bu işi pek bilerek yapılmış gibi değil
Pages: « 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 »  All
  Print  

Jump to: