Bitcoin Forum
April 26, 2024, 04:06:24 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 »  All
  Print  
Author Topic: Müftü’den Açıklama: “Bitcoin ve Onecoin haramdır”  (Read 1019 times)
jednostka
Sr. Member

Activity: 406
Merit: 252

View Profile
April 09, 2018, 08:57:03 PM

bitcoin'i anladıkta onecoin ne arkadaşlar o da farklı bir şey mi? bu haram laflarından insanlar artık bıktı usandı desek yeridir sanırım ya usandık tam anlamıyla
1714147584
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714147584
Reply with quote  #2

1714147584
Report to moderator
1714147584
Hero Member
*

Ignore
1714147584
Reply with quote  #2

1714147584
Report to moderator
1714147584
Hero Member
*

Ignore
1714147584
Reply with quote  #2

1714147584
Report to moderator
The forum strives to allow free discussion of any ideas. All policies are built around this principle. This doesn't mean you can post garbage, though: posts should actually contain ideas, and these ideas should be argued reasonably.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
SilverVigilante
Sr. Member

Activity: 361
Merit: 250

View Profile
April 09, 2018, 09:14:58 PM

müftü şunu demiş müftü bunu demiş off beee yeter artık insanları bir rahat bırakın artık bıktı insanlar bu sizin saçma sapan kısıtlamalarınızdan arkadaşlar
mecazherif
Newbie
*

Activity: 280
Merit: 0

View Profile
April 10, 2018, 10:41:02 PM

bu müftülülük Bitcoin ve Onecoin haramdır açıklaması ile resmen s.çtı ve üzerine bu açıklama ile beraber tüy dikti. ya hu böyle bir açıklama mı olur? sen ne biliyorsun da bitcoin hakkında konuşuyorsun??
blogmute
Newbie
*

Activity: 238
Merit: 0

View Profile
April 11, 2018, 07:54:07 PM

ya biz bu müftülerden ne çektik, saçma sapan konuşuyorlar, ya kardeşim bu senin uzmanlık alanın değil ki? bitcoine sanal para diyen tipler konuşmasın .
seslimesaj
Jr. Member
*

Activity: 139
Merit: 1

View Profile
April 12, 2018, 01:18:28 PM

agzı olan konuşuyor .. Lips sealed
frankiemalton
Member
**

Activity: 196
Merit: 10

View Profile
April 13, 2018, 11:23:57 PM

Yüzbinlerce müftü’nün değineceği konu varken kalkıp bu konu hakkında fetva vermesi akılalmaz. Geçen sene buna benzer bir açıklama da Mısır’dan bir müftü’den  gelmişti.
Mısır'ın üst düzey müftüsü , İslam tarafından "yasak" ilan ederek Bitcoin'de ticaret yasağını onayladı.
Müfti  şeyh  Shawki Allam, dijital kripto para biriminin "sahtekarlık, bilgi eksikliği ve hile" risklerini taşıdığını söyledi.
Ağustos 2017'de Mısır'ın ilk bitcoin değişimi başladı. Kripto-para birimi yetkililer tarafından gayri meşru ilan edildi.  Müftü Danışmanı Magdy Ashour, Bitcoin'in “teröristleri finanse etmek için doğrudan kullanıldığını” söyledi.
ethereumcu
Full Member

Activity: 434
Merit: 111

Hydax Global Bounty Program

View Profile
April 14, 2018, 12:02:42 AM

kimse kusura bakmasın kardeşim

bu iş teknoloji işi, ruhban sınıfının bu işlerde bezi yok, ya da gitsinler adam gibi bu teknolojiyi öğrensinler sonra yorum yapsınlar,

önce çıkıp bankacılık düzenine laf etsinler,  çıkıp 1 kelime laf edebiliyorlar mı şu anki bankacılık düzenine?

etsinler de göreyim

HYDAX EXCHANGE BOUNTY ANN
A Secure, Efficient, Simple Cryptocurrency Exchange
Exchange Futures & Options IEO APP Community
Doctor-Coin
Full Member

Activity: 378
Merit: 114

View Profile
April 14, 2018, 01:30:32 AM

Senin ülkende kerhaneler işletilsin ve vergi ödesin, faiz helal sayılsın ve kamu kuruluşları faizle haşr neşr olsun; ve sende maaşını bu vergilerden al, sonra da kalkıp Bitcoin ve Onecoin haram de?   

Bu elimizde tuttuğumuz kağıt paralar ne peki?  Onların gerçek bir değeri var mı?

Adama demezler mi ki ondan sonra  "Hocaa hocaaa,  Van minit!"   Cool

O.capan
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 5

View Profile
April 14, 2018, 08:04:41 AM

Piyasa yeniden yukselise geciyor ve ulkemiz bu yukselisten yararlanmak yerine bu tarz aciklamalar yapip ortaligi karistirma derdinde.
jakdanyel
Sr. Member

Activity: 1624
Merit: 304

kycfree

View Profile
April 14, 2018, 09:03:28 AM

Şimdi de yeni moda bu oldu İslam dünyası için. Bitcoin haramdır, kripto paralar haramdır ve buna benzer birçok haber çıkıyor. Gerçekten saçmalık olarak görüyorum ben bu gelişmeleri.

▄▄███████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
███████████▀▌▄▀██████████
███████▄▄███████▄▄███████
██████▄███▀▀██▀██████████
█████████▌█████████▌█████
█████████▌█████████▌█████
██████████▄███▄███▀██████
████████████████▀▀███████
███████████▀▀▀███████████
█████████████████████████
▀█████▀▀████████████████▀
▀▀███████████████████▀▀
Peach
BTC bitcoin
Buy and Sell
Bitcoin P2P
.
.
▄▄███████▄▄
▄████████
██████▄
▄██
█████████████████▄
▄███████
██████████████▄
███████████████████████
████████████████████████
▀███████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀██████████████████▀
▀███████████████▀
▀▀███████▀▀

▀▀▀▀███▀▀▀▀
Available in
EUROPE | AFRICA
LATIN AMERICA
▄▀▀▀

▀▄▄▄

███████▄█
███████▀
██▄▄▄▄▄░▄▄▄▄▄
████████████▀
▐███████████▌
▐███████████▌
████████████▄
██████████████
███▀███▀▀███▀
.
Download on the
App Store
▀▀▀▄

▄▄▄▀
▄▀▀▀

▀▄▄▄

▄██▄
██████▄
█████████▄
████████████▄
███████████████
████████████▀
█████████▀
██████▀
▀██▀
.
GET IT ON
Google Play
▀▀▀▄

▄▄▄▀
ArmaDildo
Full Member

Activity: 672
Merit: 100

View Profile
April 14, 2018, 09:21:49 AM

Müftümüze çok teşekkür ederiz, umarım vergilerimizden aldığı son model mercedes'in tekerine taş değmez. Biz önemli değiliz

emrears05
Full Member

Activity: 742
Merit: 112

View Profile
April 14, 2018, 09:28:31 AM

cokda üzerine gitmeyin bakın endonezyadaki raporu belki değerlendirecekler "helal" fetvası verebilirler. zaten bunun kapısını o verdikleri fetvalarda açık bıraktılar. hükümetin alacağı olumlu karar diyanete de işler. hükümet destekli olması gerekli. haa yarın yaparlar gibi durum yok. henüz o endonezyadaki rapordan sonra fikrini değiştiren ülke var mı pek göremedim.
Hidrofor
Member
**

Activity: 189

View Profile
April 14, 2018, 10:01:34 AM
Merited by deblue (10)

Çoğu imamın ve alimin bitcoinin asıl mantığını bilmediğini; mantığını anlayanların da olumlu yaklaşım gösterdiğini görüyoruz. Benim şahsi görüşüm de piyasada dump-pump etkisi yapabilecek işlemler yapılmadığı sürece borsada alış-satış helaldir. Sonuçta bir değer satın alıp değer satıyoruz.

Swap, Earn, Bridge, Mint Crypto & NFT in Multiple Chains
▬▬▬▬▬▬ ▬▬▬▬▬ ▬▬▬▬ ▬▬▬ ▬▬ ▬     ❶ ❷ ❸ s w a p     ▬ ▬▬ ▬▬▬ ▬▬▬▬ ▬▬▬▬▬ ▬▬▬▬▬▬
[   M V P   L I V E   ]   -   9 Blockchains Integrated Already
Night Trader A
Member
**

Activity: 406

View Profile WWW
April 14, 2018, 10:07:53 AM

Bir yerde okumuştum imamlardan birisi ben bitcoin almadım altcoin aldım diye savunma yapmış. Amca kesin ethereumcu.

Spack17
Sr. Member

Activity: 1610
Merit: 271

View Profile
May 13, 2018, 01:30:21 PM

Ramazana iki gün kala iyice heyecanlandım  Grin Bakalım ramazanda dini programlara nasıl sorular sorulacak kripto paralar ile ilgili merakla bekliyorum.
bhu11
Jr. Member
*

Activity: 168

View Profile WWW
May 13, 2018, 01:34:16 PM

Diger ulkeler hatta sirketler bile arastirma baslatiyor nasil kullaniriz diye bizde haramdir diyip kestirip atiyoruz. Cok yazik cok.

FiiiCoin     |    Decrypting Cryptocurrencies
https://fiii.io/
[           PRIVATE SALE STARTED!           ]
Koioss
Member
**

Activity: 364

View Profile
May 13, 2018, 03:50:40 PM

Bu işin helal haram kısmında takılıp kalmayı ve bu konuda ciddi ciddi açıklama yapılmasını anlayamıyorum gerçekten Cheesy
Bunları tartışırken düşünmekten, üretmekten o kadar uzaktayız ki..

●   KEEP CALM & HODL   ●
 ❰❰❰❰❰❰  KCH  ❱❱❱❱❱❱ 
● ▬▬▬▬▬ ● ▬▬▬▬▬ ●●●    ●  token  ●    ●●● ▬▬▬▬▬ ● ▬▬▬▬▬ ●
coinpool_de
Sr. Member

Activity: 504
Merit: 250

View Profile
May 16, 2018, 08:34:45 PM

Söyleyecek çok şey var ama aynı şeyleri söylemekten dilimizde tüy bittiği için daha bunları ciddiye almadan geçip gitmek istiyorum. Sorsan nedir ne işe yarar diye açıklayabilecek mi, haram derken dayanağı tam olarak nelerdir vs. Bunlar hep önemli, sırf söylemiş olmak için bir şeyler söyleniyor ülkede.
TaliskerDarkStorm
Sr. Member

Activity: 1106
Merit: 273

View Profile
May 16, 2018, 11:19:26 PM

Yazıdaki özellikle “imamlık ahlak ister dikkat ister” kısmına katılıyorum. Tabiki diğer memurlarla bir değil, görev icabı da ona yaraşır ayrı bir ağırlıkta yaşaması gerekiyor ancak bu kripto paralarla bu kadar alıp verilemeyen şey ne gerçekten çözemiyorum.
Beyzade
Jr. Member
*

Activity: 112

View Profile WWW
May 17, 2018, 12:51:47 AM

Şu bitcoin ve diğer altcoinle birlikte Blockhain teknolojisinin insanlara gerçekten anlatılması gerekiyor. Bende bu işe dışarıdan baktığımda sadece sanal bir para birimi olarak görüyordum fakat işin aslı gerçekten öyle olmadığını büyük bir teknolojik girişiminin olduğunu kendi çabalarımla araştırarak öğrendim fakat bizim insanlarımızın çoğunda maalesef araştırayım öğreneyim bilinci yok ne duyarsan o doğrudur mantığı hakim. Gerçekten bu konuya hakim ve bu piyasa da söz sahibi olan bir kesimin bir şekilde insanlara ulaşarak gelecekte hayatımızın her kesiminde karşımıza çıkacak bu teknoloji hakkında bilgi vermesi gerekiyor artık.

NAVIBRATION - feel your way
The way of knowing the world, reinvented
https://www.navibration.com/
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 »  All
  Print  

Jump to: