Bitcoin Forum
June 23, 2024, 07:35:21 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 »  All
  Print  
Author Topic: Müftü’den Açıklama: “Bitcoin ve Onecoin haramdır”  (Read 1031 times)
mypat3op
Full Member

Activity: 420
Merit: 100

View Profile
May 26, 2018, 06:02:07 PM

Maalesef eğitimsiz adamlar bunlar, bu dünyada başka bir işten anlamadıkları içindir bence bu yorumları yapıyorlar, öbür dünyayı kullanarak her şeye şöyle böyle diyorlar.
nesso
Sr. Member

Activity: 640
Merit: 259

View Profile
May 26, 2018, 07:18:54 PM

Allah Affetsin demekten baska bişi kalamdı arkdaslar size buradan söyleencek... bol bol otobüste yerverip burdan kazandıgınız eksi sevaplari artıya ceviriniz yeni bir günah oldugu için suan degerleri düşük ileride bir pump gelebilir oyuzden direkt olarak yüklenmeyin.
bdivrik
Sr. Member

Activity: 812
Merit: 262

View Profile
May 26, 2018, 11:47:16 PM

Bitcoine yada herhangi bir kripto paraya scam olmadıkça nasıl açıktan haram denir hangi yazılım hangi ekonomi bilgisi ile böyle bir fetva verilebilir. Gerçekten çok garip geliyor bana Allah namına edilen bir söz bu nasıl bir ağırlıktır idrak etmek lazım.
Razor5
Full Member

Activity: 322

View Profile
May 27, 2018, 05:14:07 PM

Daha ne olduğunun bilmeden eleştiriyorlar, ne kadar değerli ve yararlı olduğunu bilmiyorlar,kesin onlarda o işe girmek istemişlerdir sırf alın teri yok diye böyle eleştiri yapıyorlar.

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀     │      JINBI      │       T H E   G O L D E N   I C O     ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
████████████                     JOIN ICO  -  21st  J U N E                     ████████████
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄          Whitepaper       Telegram       Twitter       Reddit           ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
brciso135246
Jr. Member
*

Activity: 372
Merit: 1

View Profile
May 27, 2018, 08:23:37 PM

Şaka gibi ya neye dayanarak haram diye biliyolar anlam veremedim. Bir projeye güveniyosan proje sahibine yatırım yapıyosan proje iyi işler yaptığında değerleniyosa ve bundan yaptığın yatırım kadar kananç elde edebiliyosa bunun neresi haram. Cahil kafalarla anca bu yorum çıkartılır. 5 sene sonra tüm dünya bu sisteme geçerse ne diyecekler acaba.
xxbtcxxx
Member
**

Activity: 322
Merit: 11

View Profile
May 27, 2018, 08:30:50 PM

Hocalarımız araştırmış öğrenmiş bitcoinin ne olduğunu ama galiba sadece arka sokaklar ve çocuklar duymasından öğrenmiş. Ondan sonra bu karara varmışlar. İşlerine çok sadıklar ve kaliteli işler yapıyorlar maşallah.
benzinkokusu
Member
**

Activity: 280
Merit: 10

View Profile
May 27, 2018, 08:59:13 PM

ya bunlar resmen saçmalıyorlar iyice zıvanadan çıktılar, endonezya malezya gibi olacaz
Tadic
Full Member

Activity: 434

View Profile
May 27, 2018, 10:04:04 PM

ingilteredeki zekatı bitcoin ile alanlara ne demeli peki. bunlara da biraz deyinsinler. işleri güçleri boş laf yapmak. bu müftülerden iyice gıcık olmaya başladım.
Koray Pulsar
Newbie
*

Merit: 0

View Profile
May 27, 2018, 10:56:30 PM

İngiltere de müslümanlar mübarek ramazan ayında  cami de bitcoin i zekat olarak kabul ediyor Bunlar kalkmış haram faydalı birşey yapsalar şaşarım
Karides
Newbie
*

Activity: 140

View Profile
May 27, 2018, 11:20:57 PM

Müftülük ve diyanetin verdiği kararlar genelde devlet politikasına paralel
rafsa
Member
**

Activity: 252

View Profile
May 28, 2018, 05:14:14 AM

imamları kripto para kullandı diye görevden alacağına  bankalardan kredi çekenleri görevden almış olsa daha mantıklı bir iş yapmış olurdu. belkı de kendininde kredisi vardır. böyle cahil müftüler insanı dinden çıkarırlar.
benzinkokusu
Member
**

View Profile
May 28, 2018, 04:04:28 PM

müftü kendi işine baksın çok konuşmasın,  teknoloji ile ilgili ileri geri konuşmasın,  aldıkları milyar dolarları harcamaya baksınlar
mckeyshout
Newbie
*

Activity: 19

View Profile
May 28, 2018, 07:54:13 PM

Hala var mı yahu gerçekten bitcoin'e haram yaftası koyan? Merak ediyorum ne zaman kulaktan doğma bilgileri kenara bırakıp kararı öyle vereceğiz. Geliyor ahmağın teki yalan yanlış anlatıyor benim müftüye, bizim müftü de "ha öylemi tamam haram" diyor. Bu kadar basit mi ya gerçekten? Neden haram açıkla. hebele hübele. Yok öyle açıkla. Bilmediğin şey hakkında neden yorum yaparsın, hadi yorumu geçtim neden müslümanın kafasını yanlışla karıştırırsın. Bunca insanın vebali yok mu şimdi senin üstünde EY MÜFTÜ!

Onecoin nedir hangi borsada işlem görüyor, aydınlatabilir misiniz? İlk defa duyuyorum bu coini, müftü nereden biliyor şaşırdım doğrusu.
mallmi
Newbie
*

Activity: 126

View Profile WWW
May 29, 2018, 10:57:26 PM

2017 de diyanet bu konuda ki görüşünü açıklamış şimdilik caiz değil demişti bu karadan sonra müftülerin aksini söylemleri veya hareket etmeleri çok zor. Yapanı da yakaladılar mı görevden atarlar.
kardil
Newbie
*

Activity: 126

View Profile WWW
May 31, 2018, 04:24:39 AM

Allah akıl fikir versin bize de sabır versin. Bilim çok değişkendir doğrulardan bahsedilir ama bugün kabul ettiğini yarın yalanlayabilir bunun sebebi de yeni keşiflerin yapılmasıdır. Dinde böyle bişey yoktur. Örneğin alkol haramsa bu hiçbir şekilde değişmez. Matbaa yüzyıllar önce şeytan icadıydı şimdi değil. Bunu yapan din değil dini kullananlar
tattata16
Newbie
*

Activity: 42

View Profile WWW
June 01, 2018, 09:03:40 AM

kesin müftüye kazançlarından pay vermediler yoksa buradan kazanılan para caiz olmaz olurmuydu keşke airdrop yapmayı ögretselerdi
luppecuppe
Full Member

Activity: 518
Merit: 102

View Profile
June 01, 2018, 09:39:50 AM

"Vatan hayınları bak 155 i ararun" deseler tam yerine otururdu, Bilişim çağında nelerle uğraşıyoruz hayret doğrusu. Ben Ciddi bir araştırmaya dayanan kaynaklarla desteklenmiş bir açıklma beklerim diyanetten ama cevap geleceğini hiç sanmıyorum.
longthu
Hero Member

Activity: 728
Merit: 500

MenaPay - Crypto made easier than cash

View Profile WWW
June 01, 2018, 10:44:00 AM

kripto para ticareti milyonlarca yatırımcının uğraş alanı. haram olmadığını düşünüyorum.

_Crypto made easier than cash_
▄███▄              ▄███▄
███████            ███████
███████   ▄████▄   ███████
███████  ████████  ███████
▄██████████  ████████  ██████████▄
████████████  ████████  ████████████
████████████  ████████  ████████████
▀██████████  ████████  ██████████▀
▀███▀   ████████   ▀███▀
████████
▀████▀
MenaPay.
ANN THREAD
__
z38630610
Legendary
*

Activity: 1050
Merit: 1000

View Profile
June 01, 2018, 12:07:04 PM

Yahu kim ne karışır kişinin yaptığı yatırıma. Fetvayı bu ülkeye değil İngiltere'de kripto para ile bağış kabul eden camiye vermesi lazım. Ayrıca kitapta mı yazıyormuş bu haram konusu. Neye  dayanarak buna karar veriyorsun. Çok değişik insanlar. İnsanların hayatını yönetmek onlar için yaşam biçimi haline gelmiş. Bırak ölünce herkes kendi yaptığının hesabını vericek.

▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
.JINBI..

merges gold’s investment
holding value
with
blockchain technology
.
...T H E   G O L D E N   I C O...
.────────     WHITEPAPER     ────────.
▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
sofikurban
Member
**

Activity: 448

View Profile WWW
June 01, 2018, 12:10:11 PM

Müftü sen açıklama yapma ,bilmeden etmeden bilgi sahibi olmadığın konularda insanları yanlış yönlendirip hem kendini hem yatırımcıları günaha sokma , sen milletin neye yatırım yapması gerektiğini bilmen için ilk önce araştırman lazım.

Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 »  All
  Print  

Jump to: