Bitcoin Forum
June 25, 2024, 02:47:40 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: ETH nin iniş ve çıkışı neden BTC ye bağlı olmalı ki?  (Read 557 times)
Selcuk355 (OP)
Copper Member
Jr. Member
*

Activity: 54
Merit: 1

PhD

View Profile WWW
March 31, 2018, 05:36:37 AM

Huh

Ethereum başlı başına yeni, yenilikçi bir teknoloji olmasına rağmen halen Bitcoin nin gölgesinde yaşamasından rahatsız olan insanlardan biriyim(var mı benim gibileri onu da bilmiyorum).

Teknolojiyi bir tarafa bırakalım, bir airdrop veya bounty söz konusu olduğunda MEW cüzdanlarına sarılan insanların BTC düştüğünde ETH yi yerle bir yapmasını hazmedemiyorum.

Evet BTC bu işin atası fakat oyunu ve rejimi değiştiren baş aktör ETH dir.

Kanımca ETH, BTC den ayrık bir piyasa olarak düşünülmeli.

Benimle aynı veya ayrık fikirde olan arkadaşların düşüncelerini ve dayanaklarını gerçekten merak ediyorum  Huh

Change the world via Blockchain, Academic Advisor of HOX project.

Some translations recently.

GameStars WP & ANN & Website

Clintex WP

CrowdForce WP & ANN

ICONIQ ANN

Ubex ANN

OneSocialNetwork WP & ANN

Sidera WP & ANN & Website

Uchain WP

Retail.Global WP & ANN

Buying WP & ANN

Secrets of Zurich WP & ANN
sealofsun
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 250

View Profile
March 31, 2018, 08:33:43 PM

Eskiden bu durum farklıydı, cok değişik bir şekilde işlerdi yani bu sistem mesela altcoinler düşerken bitcoin artıyordu. Bitcoin düşerken altcoin artıyordu. Ama yaklaşık bi yıldır bu durumlar değişti hepsi bitcoine bağlı oldu sanki
ayeaye87
Member
**

Activity: 322
Merit: 15

https://bitsdaq.com/signup?referralCode=S8RESFC8

View Profile WWW
March 31, 2018, 08:37:32 PM

istisnalar kaideyi bozmasa bile, son zamanlar hepsi beraber hareket ediyor. BTC yukarıya çıktığında genel de hepsi onu takip ediyor ve yukarı çıkıyor. Düştüğün de ise aynı şekil de düşüyor. Bazen bir iki tane alt bunun dışına çıkıp ters hareketler yapsa da %90 oranın da hepsi beraber hareket ediyor.

jaypete
Sr. Member

Activity: 686
Merit: 257

View Profile
March 31, 2018, 08:57:17 PM

Bitcoinin ilk düşmeye başladığı süreçte Ethereum epey bi farklı hareket etti ve aynı oranda düşmedi zaten. Son bir aydır Ethereumda daha hızlı bir düşüş oldu ve bunun sebebi Bitcoinin düşmesi değil, piyasaya olan güvensizlik kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Piyasa yeniden güven kazandığında Ethereumdaki yükselişin daha hızlı olacağını düşünüyorum.
Defloration
Sr. Member

Activity: 448

View Profile
March 31, 2018, 09:00:13 PM

Bitcoine bağlı demek doğru olmaz pek çok coin hepsi birbirine oranlı artıp düşüyor. Dünya üzerinde herhangi bi yerde kötü haber gelse yatırımcı hemen nakite kaçıyor, güzel haber gelse nakit yatırıyor piyasalar canlanıyor
dewildance
Full Member

Activity: 546
Merit: 100

View Profile
March 31, 2018, 09:26:30 PM

Bitcoin ile ethereum neredeyse pazarı oluşturuyor o yüzden biri çok artarken birisi düşemiyor ama genelde bitcoin ethereumun kafasına vuruyor.
B.A.S.
Full Member

Activity: 420
Merit: 117

View Profile
March 31, 2018, 10:02:21 PM

BTC nin ETH ye bağlı olmasına şasırmıyorum fakat btc yükseldiğinde ve arttığında tüm token/coinler nasıl aynı zamanda tepki veriyor onu anlayamıyorum .
jameshugo17
Full Member

Activity: 721
Merit: 100

View Profile
March 31, 2018, 10:38:30 PM

ETH grafiği btc grafiği ile neredeyse birebir aynı. Btc hareketlerine en hızlı tepkiyi eth verir. Piyasa dibin dibini yaşadı resmen artık biraz olsun çıkış gelmesi lazım.
IlyasSukurlu
Newbie
*

Activity: 33
Merit: 0

View Profile
March 31, 2018, 10:42:31 PM

Bu ay ETH BTCdan daha hızlı bir düşüş yaşadi bence.
yns1903
Member
**

Activity: 756
Merit: 16

View Profile WWW
March 31, 2018, 10:53:07 PM

Borsada genel anlamda btc bazlı trade işlemleri yapıldığı için btcye bağlılık sürüyor eğer eth  ya da diğer coinler btcye bağlı olmasa daha iyi seviyelerde yer alabilirler. Eskiden btc ile diğer coinler değerleri birbiri ile ters orantılı olarak değişirken şimdi btc nasılsa diğer coinlerin değerleri de aynı oranda değişiyor

RaltcoinsB
Legendary
*

Activity: 2170
Merit: 1074

View Profile
March 31, 2018, 11:15:58 PM

Dostum piyasa bu haldeyken Sadece ethereum değil diğer tüm altcoinler can çekişmiş halde tamam ethereum çok yenilikçi güzel bir proje bitcoinle farklılıkları var bitcoin sadece ilk coin olması dışında başka bir halta yaramıyor ama nu sektörde herkes düşerken çıkan yada çıkacak bir coin göster herkes ona dalar zaten şans işi biraz

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
LordMeowMeow
Sr. Member

Activity: 617

View Profile
March 31, 2018, 11:24:30 PM

Ethereumun fiyatının düşmesinin nedeni Ethereumun kullanımından kaynaklı değil, düşüşün sebebi kripto para piyasasıyla alakalı ve Bitcoin piyasanın domino taşı konumunda. Bence de Ethereumun artık bağımsız hareket yapmasının vakti geldi.
funchiestz
Sr. Member

Activity: 1134
Merit: 342

View Profile
March 31, 2018, 11:28:11 PM

marketcapta ki ağırlık meselesi bu aslında yani BTC'nin sistemini biraz düşünelim markette weight olarak en fazla o var o yüzden diğer borsa kuralları gibi bu da normal
Mugur2
Jr. Member
*

Activity: 336
Merit: 2

View Profile
March 31, 2018, 11:30:29 PM

Söylenilenlerden farklı olarak şöyle bir durumda varki bazı borsalar sadece bitcoin bazlı oluyor (paribu gibi.) piyasadaki kullanıcılarda en güvenilir ve son kaynak olarak bitcoini görüyorlar. Olası bir düşüşte ethereum'u terkedip bitcoine son kale diyerekten geçiş yapıyor olabilirler.
various
Sr. Member

Activity: 854
Merit: 267

View Profile WWW
March 31, 2018, 11:41:39 PM

Söylenilenlerden farklı olarak şöyle bir durumda varki bazı borsalar sadece bitcoin bazlı oluyor (paribu gibi.) piyasadaki kullanıcılarda en güvenilir ve son kaynak olarak bitcoini görüyorlar. Olası bir düşüşte ethereum'u terkedip bitcoine son kale diyerekten geçiş yapıyor olabilirler.

Yakın zaman içerisinde ben bunun değişeceğini düşünüyorum hocam. Artık insanlarda bir Etheruem farkıdnalığı oluşmaya başladı her şey yakında değişebilir.

uclrtpl
Member
**

Activity: 202
Merit: 21

View Profile
April 02, 2018, 12:55:10 PM

bu piyasayı bir bütün olarak düşünmek en mantıklısıdır şu şundan bagımsız diyebilceğin ilk 20deki coin sayısı cok az bence hepsi birbirine göre hareket ediyor girerken hepsine çıkarken hepsinden

lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
April 02, 2018, 01:01:54 PM

Doğrudan Bitcoin'e bağlı olmasa da piyasadaki genel olumsuzluklar ETH'le birlikte tüm altcoinleri etkiliyor. BTC dominantlığı kripto piyasasında yüksek olduğu için zaten %50 düşüş eğilimi BTC ile oluyor. Domino taşı etkisi gibi.
Olumuz haberler > Medyanın yönlendirmesi > Devletlerin yeni politikaları > Borsalar > BTC > ETH > ... diye gidiyor.
Katsumoto
Member
**

Activity: 182
Merit: 10

View Profile
April 02, 2018, 01:13:54 PM

Tek sebebini açıklıyorum => BOTLAR
Piyasada işlem yapan gerçek insan sayısı çok azaldı. İşlem hacimlerinin %80'i botlardan oluşuyor. İnsanlar artık kriptolar ile ilgilenmiyor.
Tüm altcoinler, botlar tarafından Bitcoin'e indekslendi. coinmarketcap.com a girin, ve fiyat grafiğine bakın. Hepsinin grafiği bitcoin ile aynı.
İyice bokunu çıkardılar. Önüne gelen coin çıkarıyor. Her borsa kendi coinini çıkarıyor. Ne kadar çok coin o kadar dağılmış bir piyasa... Binance ceo'su para kazansın diye x kişisi niye bnb alsın, salak mı? Ethereum'un şu an fiyatı bile geçen seneden bu güne 40 kat artmış, atı alan Üsküdar'ı geçmiş.. Birilerinin 40 kat kar ettiği yerde, birileri 2-3 kat kar yapacak diye aylardır sürünüyorsa balon patladı demektir...
srhtssr
Jr. Member
*

Activity: 98
Merit: 1

View Profile
April 02, 2018, 01:15:55 PM

şuanda artık işlemleri insanlar yapmıyor makineler yapıyor ve 1 btcye 100 eth almak varken elindeki 110 eth nie satmasınki hodl yapsın her seferinde küçük küçük fırsatları kara cevirip işlemleri botlara yaptıran kişiler yüzünden olduğunu düşünüyorum

CUBE CHAIN  |  The 4th Blockchain for Ecommerce  ■  ■  ▬▬▬
▬▬▬  ■  ■  Meet the social Blockchain services you imagine.
avalonn
Full Member

Activity: 728
Merit: 151

View Profile
April 02, 2018, 01:20:32 PM

çünkü bitcoin artık sadece piyasanın manipüle edildiği bişeye, keriz bükücü aracına dönüştü..ilkel ve hantal..sadece bir fikir öncülüğü yaptı..birçok proje coin bunun yüzünden gerçek değerine ulaşamıyor..bunun üzerinden piyasa sürekli korkutuluyor...merkezsiz diye yola çıkan bitcoin; madencilerin tekeline, merkezi bir manipülasyon gücüne kavuştu..böyle yapılardan kripto dünyasının kurtulması lazım
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  

Jump to: