Bitcoin Forum
July 08, 2024, 12:19:53 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 »  All
  Print  
Author Topic: ETH nin iniş ve çıkışı neden BTC ye bağlı olmalı ki?  (Read 563 times)
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2128
Merit: 1148

View Profile
April 04, 2018, 11:36:54 PM

ethereum'u neyle alıyorsunuz btc ile, satarken neyle satıyorsunuz btc ile! Usd ile alıp satarsanız btc ortadan kalkar ki zaten tether işlem hacminde 2. sırada! ether ve ya btc birbirine rakip değil, aynı ekosistemin parçaları, asıl sorulması gereken tether niye bu kadar ön planda ve giderek güçleniyor. Kriptoların ayağa kalkması gerekiyor artık TOPTAN! tether'in de 50'nin altına inmesi gerek sıralamada şu an 13'te, bu ne demek? kriptoya güven yok dolara var. kriptoya güven gelirse doların işi biter, btc de ether de tüm coinler de artar. şekil 1A >> Aralık 2017

aslında tam olarak öyle değil...mesela ethereumu direk tl ile Türk borsalarından alabilirsiniz.aldığınız ethereum ile başka bi ether tokeni ya da başka bi coin alabilirsiniz..o tokendan/coinden  belli bir miktar kar edince tekrar ethere çevirip ordan da Türk borsalarında tl ye çevirebilirsiniz.. ee nerde kaldı BTC.. Grin BTC nin tek olayı manipülatif bir piyasa sarsma aracı olması..başka da bi halt özelliği var mı ? yok...

kriptoya güven gelebilmesi için dolardan kurtulması yanında bu BTC'den de kurtulmak gerekiyor...kurtulmak derken tabiki fişini çekip çöpe atalım anlaşılmasın..ancak bu btc düştüğü zaman bütün piyasayı kendi ile birlikte aşağıya çekiyor...eğer böyle bi oyunun sonu gelebilirse btc 4k $ bile olsa ethereum hala 800$ olmaya devam edebilirdi mesela...

bu nasıl olur ya da olabilirliği ne derece mümkün  derseniz işte orası tartışmaya açık  Smiley

aslında önümüzde 2 yol var gibime geliyor.

1.yol BTC nin zincirlerini kırıp yukarlarda bir yerde tutunması ve çok fazla oynak olmaması
ancak bu balinaların işine gelmiyor...piyasayı dürterek oluşturdukları zigzaglardan /dalgalardan /sarsılmalardan/gitgellerden (volatil demeyin şuna dilinize saygınız olsun dilinize biraz ...bak volatil kelimesinin ne kadar çok karşılığı var..azıcık dikkat edin be kardeşim) kar etme peşindeler.

2.yol diğer kriptoların btc çakılmalarından aşırı derecede etkilenmeyip hatta btc yi şeylerine takmaması ..

merhaba aklıma takılan konular hakkında da yazayım dedim  Wink
-tether omni temelli bir token, sirkülasyonda 560.826 OMNI Total Supply 617.142 OMNI var. tether uçup gittiği için 2.287.140.814 USDT ile 102.550.591 OMNI değerine ulaştı. anlamadığım nokta 400 küsur çeşit trade ve milyar dolarlık günlük işlem hacmi olan tether'in omni'ye neden bir katkısı yok, epi topu $12.512.928 USD değerinde OMNİ...TOTAL TRANSACTIONS (24 hrs) 6090 adet, sayı az ondan dolayı mı? Synereo (AMP) de omni temelli o da 20m dolar civarında şu an..MaidSafeCoin $109.776.544 USD, Safe Exchangecoin $18.788.252 USD, Altcoin, Project Decorum (PDC), President Trump (PRES) Smiley vs tokenları da omni temelli bulabildiğim diğer tokenlar...

-Bir de bu tether $2.288.078.541 USD ile yaklaşık %1 dominanta geldi, sıralamada 13 ve bu gidişle ilk 10'a kadar yolu var. Marketcap küçüldükçe spekülasyon için müthiş bir araç olacak kanaatimce, 1 btc ile düşük hacimli coinler nasıl etki edilebiliyorsa 2-2 buçuk milyar dolar (!) ile de $116 milyar dolarlık btc'ye, 37,5 milyar dolarlık ethereum'a ve marketcap düştükçe diğerlerine nasıl etki edilebileceği ortada...

Bitfinex $353.442.000 reel dolar ile 1. sıradayken 2. sıradaki Binance $294.323.000 USDT ile 5,96%, 3. sıradaki OKEx $269.131.000 USDT ile 5,45%, 4. Huobi $150.431.000 USDT ile 3,05% paya sahip, ufakları da sayarsak %20 civarında BTC hacmi USDT ile gerçekleşiyor. Reel dolardan Japon Yen'inden daha fazla kullanılıyor, günlük volume'da yaklaşık %15 paya sahip. Ethereum'da da oransal olarak aynı tabloyu görmek mümkün...

-Daha önce bir arkadaş burada yazmıştı. Tether bas>BTC al>fiyatı yükselt>piyasada sat>tekrar tether bas...şeklinde bir döngü olduğu bu nedenle BTC fiyatlarında düşüş yaşanmasının spekülasyonlar dışında zor olduğu ifade edilmişti. Sanırım piyasayı dizayn edenler işin batmaması+kontrol altında tutulması için her türlü önlemi almışlar çünkü bunun dünyadaki güçler arasında bir savaş olduğu "yeni dünya düzeni" projesi olduğu kabul ediliyor, birileri de eski düzeni savunuyor elbette...Tether de sihirli değnek gibi piyasayı hem büyültmeye hem küçültmeye yarıyor. tether hem dolara karşı bir truva atı hem de kriptolara karşı..Blockchain'i keşfedenler piyasasını da en ince ayrıntısına kadar dizayn etmişler.

-Aslında yukarıda yazdığımı yanlışmış gibi göstersem de ben tether'in önemsiz olmasını istiyorum çünkü öyle bir durumda piyasa büyümüş demektir. Yani kriptoya kriptonun yardım etmesi gerekiyor. Sonuçta 1 trilyon dolarlık piyasada da tether varlığını sürdürebilir ama etkisi az olur, sizin de dediğiniz gibi manipülasyon azalır gerçi o zaman da tether miktarı arttırılır  Cheesy

-Ethereum'u TL ile almak son birkaç aydır mümkün elbette ama toplam işlem hacminde ne kadar yer alıyor ona bakmak gerekir. Yukarıda yazdığım gibi ethereum'u BTC+tether+USD+JPY ile alıyoruz genelde, TL sadece dolar paritesinden karşımıza çıkan bir sonuç, pek bir etkisi yok fiyata...saçma sapan tokenlar bile zaman zaman ethereum markette ciddi hacimlere ulaşıyor, 2,520.56 eth BTCTÜRK'teki 24 saatlik hacim, o da 1 milyon dolar ancak eder.

-BTC'nin oynak olmaması durumuna ben de ihtimal vermiyorum zaten hiçbir şeyin fiyatı oynamadan duramaz. marul bile yeri geliyor 1 lira yeri geliyor 5 lira! aynı şekilde diğer kriptolar da fiyat dalgalanmaları yaşayacaktır. Bizim sorunumuz hak ettiği gibi yukarıya doğru dalgalanması  Cheesy o da yakında diyelim inşallah.

"Küllü hâlin yezûlü" =>> Her hâl geçicidir
KodesCrew
Full Member

Activity: 406
Merit: 101

View Profile
April 09, 2018, 09:17:39 AM

Ethereum iniş ve çıkışı ethereuma bağlı olmasının sebebi bitcoinin dolar gibi olması, Türkiye de alış veriş yaparken ödemeyi Suriye lirası , Irak Dinarı v.s. olarak yapabilir misiniz ? yapamazsınız. Eth euro gibi rakip olacak ama biraz zamana ihtiyaç var..

The Management
Full Member

Activity: 630
Merit: 102

View Profile
April 09, 2018, 05:29:45 PM

Tamamen piyasa ve yatırımcı psikolojisi bence. BTC'nin 10 yıllık bir geçmişi var ama ETH daha 1 sene önce bile fiyat olarak nerelerdeydi biliyorsunuz. Ha tabiki teknoloji olarak rakip ve bence daha önemli bir konumu hakediyor fakat zaman isteyen bir durum bu. Zamanla hakettiği yere gelecektir
agacsizkoala
Member
**

Activity: 294
Merit: 10

View Profile
April 09, 2018, 06:40:47 PM

bağlı değil normalde hocam, fakat btc nin iniş ve çıkışı direk olarak dolara bağlı olduğu için, dolaylı olarak ETH nin de fiyatını etkiliyor,
Devil Investor
Newbie
*

Activity: 154
Merit: 0

View Profile WWW
April 09, 2018, 06:52:17 PM

Huh

Ethereum başlı başına yeni, yenilikçi bir teknoloji olmasına rağmen halen Bitcoin nin gölgesinde yaşamasından rahatsız olan insanlardan biriyim(var mı benim gibileri onu da bilmiyorum).

Teknolojiyi bir tarafa bırakalım, bir airdrop veya bounty söz konusu olduğunda MEW cüzdanlarına sarılan insanların BTC düştüğünde ETH yi yerle bir yapmasını hazmedemiyorum.

Evet BTC bu işin atası fakat oyunu ve rejimi değiştiren baş aktör ETH dir.

Kanımca ETH, BTC den ayrık bir piyasa olarak düşünülmeli.

Benimle aynı veya ayrık fikirde olan arkadaşların düşüncelerini ve dayanaklarını gerçekten merak ediyorum  Huh

Çok güzel bir konuyu yakalamışsınız, btc market yerine usd yada yerel para birimlerindeki marketin hacmi arttıkça bu bağımlılık yavaş yavaş azalacaktır .
talkingblack
Newbie
*

Activity: 163
Merit: 0

View Profile
April 09, 2018, 06:53:39 PM

bu durumun tersinde çok az coin var genelde btc paralelinde seyrediyor.eskiden tam ters seyrediyordu popüleriteyle alakalı olabilir çünkü piyasadan çok fazla para çekiliyor btc düştüğünde
Matthewww
Full Member

Activity: 322
Merit: 102

View Profile
April 09, 2018, 07:56:06 PM

Bende ethereumu daha yüksek yerlerde görmek isterim. Fakat bitcoin kripto piyasasinin atasi konumunda. Ayrica ethereum un düşmesi Kripto para piyasasıyla alakali birşey diye düşünüyorum.
Selcuk355 (OP)
Copper Member
Jr. Member
*

Activity: 54
Merit: 1

PhD

View Profile WWW
April 24, 2018, 06:01:30 PM

Teşekkür ederim,

sizinle aynı fikirdeyim piyasa hacminin hala atomik düzeyde olmasıyla ilgili birşey bu.

Ayrıca toplumun hala bu teknolojilerin ne olduğu konusunda en ufak bir fikri bile yok. Aktif günlük yaşam kullanımları piyasayı üst sıralara taşıyacaktır, gerçek yaşam problelerine odaklanmaktan bahsediyorum elbette.

Huh

Ethereum başlı başına yeni, yenilikçi bir teknoloji olmasına rağmen halen Bitcoin nin gölgesinde yaşamasından rahatsız olan insanlardan biriyim(var mı benim gibileri onu da bilmiyorum).

Teknolojiyi bir tarafa bırakalım, bir airdrop veya bounty söz konusu olduğunda MEW cüzdanlarına sarılan insanların BTC düştüğünde ETH yi yerle bir yapmasını hazmedemiyorum.

Evet BTC bu işin atası fakat oyunu ve rejimi değiştiren baş aktör ETH dir.

Kanımca ETH, BTC den ayrık bir piyasa olarak düşünülmeli.

Benimle aynı veya ayrık fikirde olan arkadaşların düşüncelerini ve dayanaklarını gerçekten merak ediyorum  Huh

Çok güzel bir konuyu yakalamışsınız, btc market yerine usd yada yerel para birimlerindeki marketin hacmi arttıkça bu bağımlılık yavaş yavaş azalacaktır .

Change the world via Blockchain, Academic Advisor of HOX project.

Some translations recently.

GameStars WP & ANN & Website

Clintex WP

CrowdForce WP & ANN

ICONIQ ANN

Ubex ANN

OneSocialNetwork WP & ANN

Sidera WP & ANN & Website

Uchain WP

Retail.Global WP & ANN

Buying WP & ANN

Secrets of Zurich WP & ANN
Selcuk355 (OP)
Copper Member
Jr. Member
*

Activity: 54

PhD

View Profile WWW
April 24, 2018, 06:06:22 PM

Evet atası olma konumunda BTC fakat benim buna itirazım da var

Esasında değinmek istediğim şey şudur:

Hiç kimse ilk çıkan otomobilleri (tekrar seri üretime başlandığı varsayalım)  şimdiki devasa performasa sahip son modellerden daha pahalı olması beklenmez, ama ilk çıkan otomobiller kullanım ve performans nedeniyle değil sadece klasik bir anı olduğu için değer görür.

Konuya yine bu noktadan bakarsak ilk üretilen bitcoin en değerlisi ve klasiği olsun Smiley hatıra gibi, nasıl olsa hepsi kayıt Smiley

Bende ethereumu daha yüksek yerlerde görmek isterim. Fakat bitcoin kripto piyasasinin atasi konumunda. Ayrica ethereum un düşmesi Kripto para piyasasıyla alakali birşey diye düşünüyorum.

Change the world via Blockchain, Academic Advisor of HOX project.

Some translations recently.

GameStars WP & ANN & Website

Clintex WP

CrowdForce WP & ANN

ICONIQ ANN

Ubex ANN

OneSocialNetwork WP & ANN

Sidera WP & ANN & Website

Uchain WP

Retail.Global WP & ANN

Buying WP & ANN

Secrets of Zurich WP & ANN
agacsizkoala
Member
**

Activity: 294
Merit: 10

View Profile
April 24, 2018, 06:42:28 PM

hocam eth nini inş çıkışı o kadar da eth ye bağlı değil, ve tam tersi de geçerli, yani eth ile btc bir birinden baya ayrıldı
heidikim
Full Member

Activity: 602
Merit: 100

View Profile
April 24, 2018, 07:10:47 PM

Bu sadece Etherumla alakalı bir durum değil bitcoindeki en ufak bir hareketlenme bütün piyasayı derinden etkiliyor. Bunun ortadan kalkması için Bitcoinin market hacmi ½10 lara belki daha aşağı inmeli
TheCarm
Hero Member

Activity: 784
Merit: 502

View Profile
April 24, 2018, 07:46:50 PM

Cok gariptir ki sadece ethereum degil digerleri de bitcoine bagli (hatta bagli demeyelim de beraber  diyelim ufak bi anlatim hilesi olsun olsun) inis cikislar yasiyor ben bu piyasadan balinalarin en fazla bitcoinle oynadigini dusunurdum bu seneye kadar ama artik hepsiyle oynadiklarini dusunuyorum

██████████████████████████████████████████████████████████████████████
████████▀▀▀        ▀▀█████████████████████████████████████████████████
██████▀    ▄▄▄▄▄▄▄▄    ███████████████████████████████████████████████
█████    ▄█████████▌   ▐█████▀  ▐███████████████▌  ▀██████████████████
████▌   ▐██████████    █████    ████████████████    ██████████████████
████▌   ▐█████████▄▄▄▄█████▌   ▐███████████████▌   ▐███▀▀█████████████
█████    ▀███████████████▀▀        ▄███████████    ██▀   ▐████████████
██████▄     ▀▀███████▀▀         ▄▄███▀▀▀▀█████▌   ▐▀   ▄███▀▀   ▀█████
█████████▄▄     ▀▀███▄  ▄▄    ████▀    ▄   ███       ▄███▀   ▄█  ▐████
█████████████▄▄     ▀████▌   ▐███▀   ███   ██▌      ████    ██▀  █████
██████▀▀   ▀█████▄    ███    ████   ███▌  ▐██    ▌  ▐██▌      ▄▄██████
█████    ▄████████    ▐██    ██▀▀   ██▀   ▐▀    ▐█   ██▌   ▀██▀▀  ████
████▌   ▐████████▀    ███▄     ▄▄▄     ▄    ▄   ▐██   ██▄      ▄▄█████
████▌   ███████▀    ▄███████████████████████████████▄  ▀▀██████▀▀ ████
█████    ▀▀▀▀     ▄█████████▀    ▀█▀    ▀█       ▀████▄▄         ▄████
██████▄▄    ▄▄▄▄████████████  █████  ██  █  █  █  ████████████████████
█████████████████████████  █▄    ▄█▄    ▄█  █  █  ████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████████████
▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄
█  ▄▀▄             █▀▀▐▀▄▄
█  █▀█             █  ▐  ▐▌
█       ▄██▄       █  ▌  █
█     ▄██████▄     █  ▌ ▐▌
█    ██████████    █ ▐  █
█   ▐██████████▌   █ ▐ ▐▌
█    ▀▀██████▀▀    █ ▌ █
█     ▄▄▄██▄▄▄     █ ▌▐▌
█                  █▐ █
█                  █▐▐▌
█                  █▐█
▀▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▀█
▄▄█████████▄▄
▄█▀▀▀█████████▀▀▀█▄
▄█▀    ▄▀█████▀     ▀█▄
▄█▄    █        ▀▄   ███▄
▄████▀▀▀▀▄       ▄▀▀▀▀▀███▄
████      ▀▄▄▄▄▄▀       ███
███     ▄▄███████▄▄     ▄▀█
█  ▀▄ ▄▀ ▀███████▀ ▀▄ ▄▀  █
▀█   █     ▀███▀     ▀▄  █▀
▀█▄▄█▄      █        █▄█▀
▀█████▄ ▄▀▀ ▀▀▄▄ ▄▄███▀
▀█████        ████▀
▀▀█▄▄▄▄▄▄▄█▀▀
● OVER 1000 GAMES
● DAILY RACES AND BONUSES
● 24/7 LIVE SUPPORT
jesselui
Full Member

Activity: 854
Merit: 109

Trident Protocol | Simple «buy-hold-earn» system!

View Profile
April 24, 2018, 08:04:33 PM

Bütün coinlerdede olduğu gibi Ethereum unda kaderi bitcoine bağlı sonuç olarak hepsinin babası ve yön vereni olarak biliniyor

Simple «buy-hold-earn» system!      │      TRIDENT PROTOCOL      │      HIGH FIXED APY  >>> 382,945%
THE HIGH PAYING AUTO-STAKING & AUTO-COMPOUNDING PROTOCOL

██████████████|               Twitter               |              Telegram              |                Reddit                |██████████████
jhontwis
Full Member

Activity: 756
Merit: 104

View Profile
April 24, 2018, 11:20:22 PM

Btc piyasanın düzenleyicisi yani balinaların ayar verdikleri araç, Bu sebeble bu krallığı sonlandıracaklarını asla sanmıyorum. Kaldiki bu durum iyi mi kötü mü onuda tam tartamıyorum.
ysakay
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 259

View Profile
April 25, 2018, 12:56:37 AM

Aslında  BTC ye bağlı değil. BTC 20K olduğundan ETH 300 dolardı. BTC 13-14k ya çekildiğinde ETH 1.400 dolardı. Aslında olan şu,bir FUD yayıldığından insanlar direk tethere geçiyor,her şey düşüyor.Herkes bu olayı BTC düştüğü için ETH düşüyor sanıyor ama alakası yok aslında.
HighLine
Member
**

Activity: 380
Merit: 20

View Profile
April 25, 2018, 01:13:32 AM

Ether zaten tüm borsaların USD marketinde var ve dolar ile işlem görüyor.Yani usd ile satılsa btc deki hareket etkilemez sanıyorsunuz.Sonuçta eth de bir kripto para ve bu ekosistemin içinde.Herhangi bir haber Btc yi etkileyip düşürebiliyorsa eth yide diğerlerinide düşürür.Sizin söylediğiniz şey hiçbir zaman olmayacak birşey.Kripto paralar ne ile işlem görürse görsün mutlaka aksine bir haber yoksa birlikte düşüp yükselirler.
RESPECT-XxX
Full Member

Activity: 772
Merit: 135

BiTCOiN

View Profile
April 25, 2018, 11:00:37 AM

bağlı olmasının sebebi şu btc genelinde deepwebde alım satımalr btc ile bizzat yapılıyor yani alt coin kullanan pek yok gibi.eth daha çok tokenlarda iş görüyor.btc işte alışverişte daha çok kullanıldığı için birde spekülasyon yapılıp btc fırlayınca diğeleri haliyle etkileniyor.

XxX
murobro
Jr. Member
*

Activity: 532

View Profile WWW
April 25, 2018, 11:04:15 AM

Benim fikrimce en azı 90 faiz coin bitcoine bağlı olarak düşüyor ve kalkıyor. Eth-de bunlardan birisi

BLOCKMASON LINK
Create Web APIs From Any Smart Contract
burkay
Full Member

Activity: 644
Merit: 103

CAT.EX Exchange

View Profile WWW
April 25, 2018, 02:36:06 PM

Ethereum belkide bu piyasanın en büyük altcoinlerden top 5 listede yer alacak bir altcoin, bitcoinden teknoloji olarak birçok önde olan coinlerde var elbette, ethereum un yanında, neo, v.s. ama hiçbiri bitcoinin liderliği gerçeğini değiştirmiyor, çünkü hepsi btc paritesi üzerinden işlem görüyorlar. Coinlerin babası çünkü BTC.

xiaoyum
Full Member

Activity: 266
Merit: 100

Blockchain with solar energy

View Profile
April 25, 2018, 03:43:58 PM

Zaten ethereum hali hazırda direkt değil daha çok endirekt olarak bitcoin fiyatından etkileniyor. Yani bitcoin in piyasa üstünde öyle bir ağırlığı var ki ethereum yatırımcılarını bile (ki çok iyi coin) korkutmaya yetiyor..

▀▀▀▀▀▀▀  [     CRYPTOS⚫LARTECH      ]  ▀▀▀▀▀▀▀
  White Paper     ||   BLOCKCHAIN & ENERGY FOR A BETTER WORLD   ||     One Pager 
Telegram      Facebook      Twitter      [[     TOKEN SALE is LIVE     ]]      Medium      Youtube      Reddit
Pages: « 1 2 [3] 4 »  All
  Print  

Jump to: