Bitcoin Forum
May 27, 2024, 12:27:12 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Analiz ve Grafiklere Inanan Yatirirmcilara!!!  (Read 189 times)
usakli64 (OP)
Full Member

Activity: 966
Merit: 142

View Profile WWW
March 31, 2018, 04:18:50 PM

Alintidir.
Teknik analiz sadece piyasa psikolojisi tarafından desteklendiğinde işe yarar. İnsanlar, düşündükleri ve hissettikleri şekilde  bir çok işlem gerçekleştirebilir. Profesyonel yatırımcılar ise bunun bilincindedir. Bu yüzden çoğu zaman bunu piyasayı manipüle etmek ve hedeflerine ulaşmak için kendi avantajlarına kullanırlar.

Bu yazidanda anlasilacagi uzere piyasayi manipüle etmek icin birisi bir grafik ortaya atar,  bizim forexcilerde bu islerin uzmani ya,  hemen buna benzer bir grafik cizerler.  2-3 noktayi kesistirim guya asagiya inecek veya yukari cikacak diye servis ederler. 
Yahu bu kadar mi matematik anlamayan insan var yurdumda?  Kocama istatistik sirketleri var  bin kisi 10bin kisi 100bin kisi uzerinden bilgi toplayip birseyler ortaya koymaya calisirken,  bizimkiler 2-3 bilemedin 5 noktayi bir cizgide birlestirip analiz yapiyorlar.  Analiz sirketleri bilmiyor mu 5-10 kisi uzerinde bilgi toplayip sonuca ulasmayi?
Burada mesele bitcoin hicbir yatirim araci argumanlariyla yorumlanamaz.  Illaki bir dayanak ariyorsaniz reddit okuyun anlik haber takip edin. 

Idrak edemediginiz nokta bitcoinin analizlerle ilerlememesidir,  grafik dedi diye 6bine dusmedi vaya 19bime cikmadi.  Insanlarin anlik kararlariyla degisen bir piyasada degil 1 hafta sonrayi 1 dakika sonrasini bile tahmin etmek neredeyse imkansiz.  Direnc dediginiz alim emrini bir tikla iptal etmesine bagli buyuk yatirimcilarin.  Veya emir vermesine bagli. 

Son olarak bu yonlendiricilere itimat etmeyin,  ilk yazdigim alintida net olarak soyluyor,  bu buyuk yatirimcilarin algi operasyonudur.
Alacaksanizda kendi kararinizla alin satacaksanizda kendi kararinizla satin! 

KANMAYIN,  KANDIRILMAYIN!!!

Merit olayina hic girmiyorum,  faydali bulan zaten gonderir. 

Bol Kaznclar.

NE MUTLU TÜRK'ÜM DIYENE
sectorim
Member
**

Activity: 574
Merit: 14

View Profile WWW
March 31, 2018, 04:22:17 PM

youtube da izlemiştim. bitcoinde fincan formasyonu varmış. buradan yükselebilir gibi imaj çizdiler. bir, iki hafta oluyor. almadım da takip etmek istedim. bu balina dediklerimiz ya çok akıllı da fincan yapıp iyice sattılar ve sonra çaktılar ya da bu teknik analiz bazen çok saçma yönlerden görmemizi sağlıyor. işin içinden çıkamadım.

usakli64 (OP)
Full Member

Activity: 966
Merit: 142

View Profile WWW
March 31, 2018, 04:28:29 PM

youtube da izlemiştim. bitcoinde fincan formasyonu varmış. buradan yükselebilir gibi imaj çizdiler. bir, iki hafta oluyor. almadım da takip etmek istedim. bu balina dediklerimiz ya çok akıllı da fincan yapıp iyice sattılar ve sonra çaktılar ya da bu teknik analiz bazen çok saçma yönlerden görmemizi sağlıyor. işin içinden çıkamadım.

Piysada suan mesela 4k ya dusecek algisi olusturuluyor. Neden dusecek grafik oyle diyor, yahu ne grafigi amerika kripto parayi yasaklarsa oyle dusecek,  grafik oyle cizildigi icin degil.  Birde cikip ben demistimfiler cikiyor.  Madem o kadar saglam analiz yapiyorsun borc harc gir buyuk,  muradina er degil mi?  Iyiki bir forexe girmisler,  bizde girdik hemde etibank oldugu zaman borsaya,  ama benzemedigini net olarak goruyoruz ve soyluyoruz.  Inatla ayni kalipta degerlendiriyorlar.

NE MUTLU TÜRK'ÜM DIYENE
batuhantstknn
Member
**

Activity: 566
Merit: 29

View Profile
March 31, 2018, 04:37:11 PM

Hocam açıkçası büyük yatırımcıların algı operasyonu olduğunu düşünmüyorum,küçük yatırımcı zaten piyasayı etkilemeyeceği için ona hitap etmiyor,büyük yatırımcı zaten analizi önemsemiyor, yani sadece fikirleriyle harmanlayıp bir sonuç oluşturmasına yardım ediyor.

Community & Social Media Manager
kaya.parca
Newbie
*

Activity: 210
Merit: 0

View Profile WWW
March 31, 2018, 06:05:17 PM

Piysada suan mesela 4k ya dusecek algisi olusturuluyor. Neden dusecek grafik oyle diyor, yahu ne grafigi amerika kripto parayi yasaklarsa oyle dusecek,  grafik oyle cizildigi icin degil.  Birde cikip ben demistimfiler cikiyor.  Madem o kadar saglam analiz yapiyorsun borc harc gir buyuk,  muradina er degil mi?  Iyiki bir forexe girmisler,  bizde girdik hemde etibank oldugu zaman borsaya,  ama benzemedigini net olarak goruyoruz ve soyluyoruz.  Inatla ayni kalipta degerlendiriyorlar.

valla sürüyle grafik var kimi 4k ya düşecek kimi 1k ya düşecek diyor kimi bilmem ne formasyonu tamamlandı artık yükselişe geçti ilk hedef 10k sonra 14 k diye çıkıyor. ortalık grafik kaynıyor ama bitcoin grafiğe göre mi hareket ediyor. para ve btc çok insana dağılmamış %80 90 ı çok küçük bir kesimde. bu adamlar ne derse o olur.
Hot Coin
Newbie
*

Activity: 140
Merit: 0

View Profile WWW
March 31, 2018, 06:12:31 PM

Analizler, trendler, al sat konusunda fikir verir çoğu zaman da uygulanır. Fakat piyasada belirsizlik olduğunda bir işe yaramıyor.
luckydag
Sr. Member

Activity: 742
Merit: 260

View Profile
March 31, 2018, 06:49:43 PM

Sadece analiz ve grafiklere bakıp genel bir yorum yapmak zaten çok yanlış olur bunlarında yanında piyasanın durumu ve haberleride takip etmek lazım.
ziyaaa
Member
**

Activity: 532
Merit: 18

View Profile
March 31, 2018, 06:50:09 PM

analziler ve formasyonlar sadece fikir verirler. hicbir analiz ya da formasyon %100 calismaz. her sey tamamen arz talep ve haberlere baglidir.

Swap, Earn, Bridge, Mint Crypto & NFT in Multiple Chains
▬▬▬▬▬▬ ▬▬▬▬▬ ▬▬▬▬ ▬▬▬ ▬▬ ▬     ❶ ❷ ❸ s w a p     ▬ ▬▬ ▬▬▬ ▬▬▬▬ ▬▬▬▬▬ ▬▬▬▬▬▬
[   M V P   L I V E   ]   -   9 Blockchains Integrated Already
kribati7
Full Member

Activity: 196
Merit: 100

View Profile
March 31, 2018, 07:41:25 PM

Analiz ve grafiklere inanmak ayrı onlara uymak ayrı bence. Benim birçok arkadaşım bir sürü grafik inceleyip ardından bildikleri gibi davranıyorlar. Her yerde olduğu gibi burada da algı yaratılıyor. Dikkatli olmak lazım.

B.A.S.
Full Member

Activity: 420
Merit: 117

View Profile
March 31, 2018, 08:56:50 PM

Bu piyasa için grafik anlam ifade etmiyor . Şu anda piyasada bir tane bile küçük yatırımcı kalmaz ise büyüklerin kazıklayacağı yatırımcı kalmadığı için yine yükseltecekler ve oltalarına yeni yatırımcı çekeceklerdir.
cemaluzan
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 1

View Profile WWW
March 31, 2018, 09:11:36 PM

Teknik analiz daha geniş çaplı ve oturmuş sistemler için işe yarar. Dolar Euro altın için bunları konuşabiliyoruz. Çünkü eskiler ve ciddi bir kullaniciso var. Aynısını bitcoin içi söyleyemeyiz. Sadece su an kendini az biraz kurtarsın o bile yeter
Angolem
Member
**

Activity: 308
Merit: 11

View Profile
March 31, 2018, 09:33:03 PM

Güzel ve gerçekten gerekli bir açıklama olmuş hocam. Çünkü ortalıkta teknik analize baktık bitcoin bir ay sonra 15 bin vb gibi açıklamalar gördükçe midem bulanıyor
kickkers321
Jr. Member
*

Activity: 56
Merit: 12

View Profile
April 01, 2018, 11:47:45 AM

ikisini birbirinden ayırmak tamamen yanlış kesinlikle. sadece teknik analiz veya sadece temel analiz e  yönelip yorum yapmayı ben çok doğru bulmuyorum.  Birbirinden ayrı düşünülemezler kesinlikle.  Teknik analizde temel analizdeki tüm verilerin aslında fiyata yansıdığını kabul ediyoruz. Buna istinaden yükseliş düşüş trendlerine ulaşabiliyoruz. Ama bu noktada ufacık bir haber bu bildiklerimizi yada çizdiğimiz grafikleri altüst edebiliyor. Ama şu da bir gerçek teknik analizdeki destek direnç noktaları da insanlar üzerinde kesinlikle etki yapıyor. Örneğin fibonacci desteğini baz alarak verilen alım satım emirleri herhangi bir rakamdan kesinlikle fazladır. Her ne kadar teknik analizi baz alarak trade yapmaya çalışan biri olsam da elimden geldiğince o konuyla alakalı haberleri de araştırmaya çalışıyorum.
muteahhit
Member
**

Activity: 364
Merit: 20

View Profile
April 01, 2018, 11:52:42 AM

Kesinlikle ikiside yararli ama soyle bir durum var ortaya cok taninmis guvenilir bir analist grafik atiyor ve ne kadar cok yatirimci ona guvenip alim yaparsa yukselis geliyor. Yani olay sadece insanlari oraya toplamak bence.
NYGMA_35
Full Member

Activity: 286

View Profile
April 01, 2018, 12:23:17 PM

Grafik falan hikaye kardeşim. Analizciler ( yani tahminci) gerçekten bilseler neyin ne zaman yükselip ne zaman ineceğini ona göre hareket eder kimseye herhangi bir şey paylasmazlardı.
TheUnknownMan
Full Member

Activity: 308

View Profile
April 01, 2018, 01:02:15 PM

Bu analiz ve grafik olayına çok güvenilmemesi gerekir zaten. Şahsen ben yatırım yaparken öyle bir şeye dikkat etmem. Çünkü beklenmedik anlarda beklenmedik iniş ve çıkışlar gerçekleşiyor. En mantıklısı piyasayı iyi izleyerek hareket etmektir.
afgan355
Member
**

Activity: 201
Merit: 10

The Experience Layer of the Decentralized Internet

View Profile
April 01, 2018, 09:03:34 PM

analiz ve grafiği bu kadar kötülemek de yanlış hiç kusura bakma yani. sadece onlara bak demiyor kimse sana sen de araştır piyasayı gözden geçir son günleri kontrol et.

Kusman
Member
**

Activity: 756
Merit: 17

View Profile
April 01, 2018, 10:08:43 PM

Ben pek fazla inanmıyorum bu grafik yorumlama olayına ama bu kadar da boş olmasa gerek yani en azından sadece psikolojik değildir

██   ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀    ▄       BYBIT │ reddit       ▄    ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀   ██
   Sports & Derivatives Trading        Mobile App for iPhone & Android
   24/7 Customer Support        NFT Marketplace        Launchpad/Launchpool
kenanzz
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1000

View Profile
April 01, 2018, 10:11:17 PM

analiz ve grrafikler zaten %100 ise yaramaz. bi grafikte gormek istediginizi gorursunuz bana gore. destekleyecek bi haber varsa da yatirim yaparsiniz. %100 calissaydi grafikler kimse zarar etmezdi.
ksteve96
Full Member

Activity: 624
Merit: 125

alcedoplatform.com

View Profile WWW
April 02, 2018, 12:37:29 AM

Aynen katılıyorum, yapılan haber ve piyasa gidişatına höre grafikler çiziliyor ve her olasılığı uygun grafik var sosyal medyada, İlla ki biri tutacak. Kripto para piyasası tamamen psikoloji ve algı ile yönlendiriliyor ve bunun teknik analizini yapabilecek olan bildiğim kadarıyla yapay zeka. Bu analizler herhangi birinin yapabileceği bir analizler değil.

𝗔𝗟𝗖𝗘𝗗𝗢  ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   Making Cryptocurrencies Accessible For Everyone!         Made in
██████████████████████████████████████████       GERMANY
     𝗔𝗡𝗡     𝗪𝗵𝗶𝘁𝗲𝗽𝗮𝗽𝗲𝗿     𝗙𝗮𝗰𝗲𝗯𝗼𝗼𝗸     𝗧𝘄𝗶𝘁𝘁𝗲𝗿     𝗠𝗲𝗱𝗶𝘂𝗺     𝗕𝗼𝘂𝗻𝘁𝘆     𝗧𝗲𝗹𝗲𝗴𝗿𝗮𝗺              🇩🇪 🇩🇪 🇩🇪
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: