Bitcoin Forum
April 26, 2024, 09:38:27 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 »  All
  Print  
Author Topic: Czemu nie nagradzamy sie Meritami?  (Read 23949 times)
wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
August 25, 2018, 09:42:06 AM
Last edit: November 06, 2018, 10:10:42 AM by wwzsocki
 #21

Oczywiście zaraz usłyszę, że merity zablokowały możliwość szybkiego awansu ale mi to wcale nie przeszkadza i uważam to za korzyść dla tego forum bo wymaga od nas wysokiego nakładu pracy i czasu aby zdobyć odpowiednią ilość meritów potrzebnych do osiągnięcia wyzszej rangi.
Oczywiście że usłyszysz. Nie przeszkadza Ci bo masz już dość wysoką rangę. Cheesy ale muszę się też zgodzić. Mniej jest beznadziejnych komentarzy, byle tylko podbić cyferki.
Zastanawiam się tylko, dlaczego ludzie tak niechętnie rozdają te merity? I skąd wziąć nowe? Coś gdzieś mi się obiło że jest taka opcja. Przybliży ktoś?

Jeżeli chodzi o jakieś tematy, w których można dostać parę meritów to wiem, że było parę na początku gdy system strtował ale nigdy ich bliżej nie śledziłem bo to bardziej na zasadzie konkursów i nagrody były niskie, jeden czy dwa merity a musisz spełniać jakieś tam warunki. Widziałem takie tematy dla różnych rang.

To prawda, że ciężko jest dostać merita i dla tego właśnie założyłem ten temat żeby o tym dyskutować i źeby merity leciały z każdej strony i do każdego, no ale niestety nie wszyscy dostali merita a ja już nie mam żeby kogoś nagrodzić.

Jak tylko będę miał merity to znowu nagrodzę najlepsze odpowiedzi.

I HATE TABLES I HATE TABLES I HA(╯°□°)╯︵ ┻━┻ TABLES I HATE TABLES I HATE TABLES
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714124307
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714124307

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714124307
Reply with quote  #2

1714124307
Report to moderator
1714124307
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714124307

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714124307
Reply with quote  #2

1714124307
Report to moderator
1714124307
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714124307

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714124307
Reply with quote  #2

1714124307
Report to moderator
OpenArtis
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 72
Merit: 9


View Profile
September 20, 2018, 07:12:39 PM
Merited by DarkStar_ (4)
 #22

Quote
Zastanawiam się tylko, dlaczego ludzie tak niechętnie rozdają te merity? I skąd wziąć nowe? Coś gdzieś mi się obiło że jest taka opcja. Przybliży ktoś?

Poniżej podaję link do tematu opisującego system Merit:

https://bitcointalk.org/index.php?topic=2818350.0

W skrócie:

1) Jeśli nie masz merit, musisz go dostać
2) Gdy dostaniesz Merit połowę z tego możesz rozdać innym użytkownikom
3) Użytkownicy spełniający odpowiednie wymagania mogą zostać "źródłem merit" mogą tworzyć sami merit (z niczego) w ograniczonych ilościach

Dlaczego ludzie niechętnie dzielą się merit? Myślę, że na pewno są posty, które na to zasługują ale... ludzie są różni nie mam zamiaru tu narzekać, że ktoś kto ma nie chce się dzielić to chyba po części wynika z mentalności niektórych osób. W pierwszym poście została poruszona kwestia tego, że Rosjanie dzielą się meritem rozdają, są aktywni na swoim sub-forum ...oni budują swoją markę - tak to odbieram. U nas znajdzie się na pewno sporo osób, które nie mają problemu z tym, żeby dać komuś merit i sądzę, że w pewnej zamkniętej grupie za jaką można uznać sub-forum takie osoby (jeśli dodatkowo będą pisały z sensem) zostaną dostrzeżone.
paszko
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 14
Merit: 1


View Profile
September 21, 2018, 08:53:36 AM
 #23

A jak myślicie, co by się stało gdyby wprowadzili system antymeritów - jeden antymerit zabiera merit z tych posiadanych i co za tym idzie może doprowadzić do obniżenia rangi aż do newbie (powiedzmy że trzeba byłoby bardzo dobrze uzasadnić zdanie takiego ciosu)

Która nacja najszybciej zjechałaby na sam dołek?
paszko
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 14
Merit: 1


View Profile
September 21, 2018, 09:04:09 AM
 #24

""Poniżej podaję link do tematu opisującego system Merit:

https://bitcointalk.org/index.php?topic=2818350.0""

no tak , doczytałem źródło i okazuje się że admin od samego początku mysli o systemie demeritów

strach się bać,  jak myśli to znaczy że w każdej chwili można obudzić się w nowej rzeczywistości..

czy jest sens zaczynać..

cryptovigi
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 611



View Profile
September 27, 2018, 11:26:42 PM
 #25


A jak myślicie, co by się stało gdyby wprowadzili system antymeritów - jeden antymerit zabiera merit z tych posiadanych i co za tym idzie może doprowadzić do obniżenia rangi aż do newbie (powiedzmy że trzeba byłoby bardzo dobrze uzasadnić zdanie takiego ciosu)

Która nacja najszybciej zjechałaby na sam dołek?

Wszystko zależy od wypracowanych zasad tego systemu tzn za co powinno się je przyznawać, znając jednak fakt że ludzie bywają z natury zawistni i często zamiast pracować na swój własny sukces wolą się cieszyć z cudzych porażek (tutaj niestety Polacy jako nacja nie pozostają specjalnie w tyle a chyba nawet mamy całkiem dobre predyspozycje) mam duże wątpliwości co do takiego rozwiązania. Po za tym merit jest (przynajmniej z założenia) nagrodą za wkład w forum - jeśli został przyznany zgodnie z zasadami nie widzę powodu żeby go odbierać. Można dostać merita za sensownie napisanego posta lub szerokie rozwinięcie jakiego problemu etc. To za co w  takim razie antymerit za krótkiego posta czy posta bez sensu? - w takim razie nowi użytkownicy mogliby zaczynać na duuużych minusach ;-).
Na forum przewidziane są inne rodzaje kar - RED trust, ban ect. zawsze można rozważyć ich rozszerzenie ale akurat co do antymeritów nie jestem przekonany.
Bardziej podobałoby mi się odbieranie meritów co do których ewidentnie wykaże się ich "nieuczciwe" przyznanie - często widzę (zwłasza ostatnio) merity przyznane za zgłoszenia do airdrop albo bounty raport z listą postów/repostów czy za post typu "nice project!" i zawsze wtedy się we mnie gotuje...

wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
September 28, 2018, 12:27:32 AM
Last edit: November 06, 2018, 10:11:03 AM by wwzsocki
 #26

Nie, demerity to by było za dużo.

Ledwo się przyzwyczailiśmy do meritów po prawie roku ich używania pomimo tego nadal są jakieś skargi i nadużycia. Theymos zastanowi się dwa razy następnym razem przed wprowadzeniem jakichś modyfikacji do systemu rang lub reputacji na tym forum po burzy z meritami.

Bardzo się cieszę, że został wprowadzony minimalny limit meritów potrzebny żeby uzyskac rangę jr member i wyższe. To bardzo pomoże w walce z botami i spamem na forum bo już żadna kampania bounty nie będzie akceptowała nowych kont. A jak nie będą akceptowali to nie ma możliwości łatwego zabroku i potrzeby farmowania kont w ilościach wywołujących zawrót głowy. Ostatnio czytałem o farmie 2000 kont. Przecież to trzeba armii ludzi żeby to ogarnąć.

Dużo się zmieniło w ostatnim roku na Bitkointalk i moim zdaniem na lepsze. A co wy o tym sądzicie?

caex
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 824
Merit: 512



View Profile
September 28, 2018, 11:36:45 AM
 #27

Nie, demerity to by było za dużo.

Ledwo się przyzwyczailiśmy do meritów po prawie roku ich używania pomimo tego nadal są jakieś skargi i nadużycia. Theymos zastanowi się dwa razy następnym razem przed wprowadzeniem jakichś modyfikacji do systemu rang lub reputacji na tym forum po burzy z meritami.

Bardzo się cieszę, że został wprowadzony minimalny limit meritów potrzebny żeby uzyskac rangę jr member i wyższe. To bardzo pomoże w walce z botami i spamem na forum bo już żadna kampania bounty nie będzie akceptowała nowych kont. A jak nie będą akceptowali to nie ma możliwości łatwego zabroku i potrzeby farmowania kont w ilościach wywołujących zawrót głowy. Ostatnio czytałem o farmie 2000 kont. Przecież to trzeba armii ludzi żeby to ogarnąć.

Dużo się zmieniło w ostatnim roku na Bitkointalk i moim zdaniem na lepsze. A co wy o tym sądzicie?
Odnośnie tych 2000 kont to pewnie dzieło chińczyków a dla nich taka ilość to pestka i na tym zarabiają a co do forum to zmieniło się na gorsze w mojej opinii(nie mam na myśli meritów)tylko ogólnie forum zaatakowały farmy botów gdzie nie spojrzysz to w każdym temacie konta Newbie i spamowanie na całego.
cryptovigi
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 611



View Profile
September 28, 2018, 11:42:45 PM
Merited by wwzsocki (1)
 #28

...
Bardzo się cieszę, że został wprowadzony minimalny limit meritów potrzebny żeby uzyskac rangę jr member i wyższe. To bardzo pomoże w walce z botami i spamem na forum
...

Pomóc pomoże ale czy 1 sztuka faktycznie zmieni diametralnie sytuacje???


...
żadna kampania bounty nie będzie akceptowała nowych kont. A jak nie będą akceptowali to nie ma możliwości łatwego zabroku i potrzeby farmowania kont w ilościach wywołujących zawrót głowy. Ostatnio czytałem o farmie 2000 kont. Przecież to trzeba armii ludzi żeby to ogarnąć.
...

Jak to nie będzie akceptowała nowych kont? W sensie w randze poniżej jr? Myślę że ten jeden merit będzie największym problemem dla "maluczkich -" w znakomitej większości właścicieli 1 konta (czasami kilku) natomiast "potentaci" - właściciele kilkudziesięciu czy kilkuset kont dadzą sobie radę... handel meritami już się rozpoczął jestem przekonany że niebawem zaczną się ogłoszenia o pisaniu "wartościowych" postów z gwarancją meritów... To zdecydowanie za duży biznes żeby tak mały limit nim potrząsnął.

Najważniejsze jednak że w to chociaż trochę utrudni sytuację farm i botów. Mnie osobiście strasznie wkurzają i mam nadzieję że uda się znaleźć lepsze sposoby na utrudnienie im życia.

Dużo się zmieniło w ostatnim roku na Bitkointalk i moim zdaniem na lepsze. A co wy o tym sądzicie?

Przywołam tutaj cytat z filmu "Rejs" - "... nie słyszałem wprawdzie piosenki ale chętnie powiem kilka słów na jej temat..." (w sensie nie wiem jak było wcześniej ale powiem coś o tym co ma miejsce dzisiaj...)
Jestem przykładem działania nowej polityki meritowej - zagłębiłem się w to forum w trakcie zimowego booomu na krypto - wcześniej kilka razy tu wpadałem żeby trochę poczytać ale dopiero boom krypto mnie ściągnął na dobre zaczęło się od altów a potem trafiłem na bounty - i to mnie wciągnęło. Ponieważ skupiłem się na tłumaczeniach WP i wątków ANN/Bounty lubię o sobie myśleć nie jako o spamerze - bo to co postowałem "miało sens" - zwiększało świadomość polskich użytkowników w zakresie nowych projektów (fajnie brzmi!!!) ;-)
Ale do sedna... kiedy doszedłem z activity do poziomu Member zdziwiłem się że nie dostałem nowej rangi - wtedy dowiedziałem się o meritach po przeczytaniu kilku artykułów i poradników.... doszedłem do wniosku, że nie mam szans - to nie dla mnie więc zostanę sobie na poziomie juniora i tyle...
Ale... kilka miesięcy później nastąpiła rewolucja - 1 merit dla juniora....
Zauważyłem to bo w moich postach zamiast grafiki pojawiły się same linki. Więc po kilku miesiącach musiałem ponownie zmierzyć się z tematem merita... Początkowo próbowałem iść na skróty - dorwać go za darmo, kupić etc. dopiero kiedy to nie poszło postanowiłem zdobyć go "legalnie"... i okazało się że trafiłem go pierwszym "prawdziwym postem".... (dla tych, którzy się wybitnie nudzą daje Link do szerszej wersji mojej historii) od tego czasu oprócz tłumaczeń zacząłem również czytać watki i czasami również włączać się do dyskusji.....

Podsumowując (sorry że się tak rozpisałem) widzę na swoim własnym przykładzie, ze nowe reguły działają na korzyść forum...

pozmu
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 770
Merit: 504


(っ◔◡◔)っ🍪


View Profile
September 30, 2018, 08:09:30 PM
 #29

Dobra, ja przespałem kilka ostatnich lat  Shocked i nie zdążyłem nabić rangi, zresztą i tak z powodów zdrowotnych ledwo daję radę korzystać z forum, stąd też takie pytanko: można handlować meritem? Tzn. mogę uzależniać dostęp do pewnej treści/ usługi od tego, czy ktoś mnie "zmerituje", czy jest to niezgodne z zasadami forum?
Chodzi o to, że mam zamiar uruchomić pewną usługę i pierwszym użytkownikom chciałbym dać pewnego rodzaju bonus, jeśli mógłbym uzależnić dostęp do tego bonusa od zmeritowania to upiekłbym dwie pieczenie na jednym ogniu:
  • podbiłbym sobie rangę  Grin
  • dawałbym coś za darmo, ale jednak za pewną "opłatą" - ludzie by bardziej to cenili + fałszywe konta by raczej w tym nie brały udziału

malevolent
can into space
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3472
Merit: 1721



View Profile
October 01, 2018, 11:22:59 PM
 #30

Tzn. mogę uzależniać dostęp do pewnej treści/ usługi od tego, czy ktoś mnie "zmerituje", czy jest to niezgodne z zasadami forum?
Chodzi o to, że mam zamiar uruchomić pewną usługę i pierwszym użytkownikom chciałbym dać pewnego rodzaju bonus, jeśli mógłbym uzależnić dostęp do tego bonusa od zmeritowania to upiekłbym dwie

Nie dostaniesz bana, ale musisz liczyć się z tym, że ktoś Ci zostawi negatywny Trust rating.

Signature space available for rent.
nid125
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 510
Merit: 254


ImpulsX


View Profile
October 06, 2018, 01:44:38 AM
Merited by becometa.pl (2)
 #31

Dość ciekawa ta dyskusja w tym wątku musze przyznać.
Chciałbym jedynie dorzucić od siebie, że gdy ktoś mnie poprosił o merita bo chciał móc dołanczać grafike do posta a był zupełny newbie to nie miałem żadnych oporów żeby tego nie zrobić, więc w sumie wydałem kilka meritów i po jakimś czasie (kilka dni czy tydzień ) patrze a tu znowu mam komplet merit jaki mialem zanim wydałem.
Więc wnioskuję, że wydane merity wracają nie robiąc uszczerbku na naszym koncie.

wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
October 06, 2018, 02:06:55 PM
Last edit: November 13, 2018, 04:41:40 PM by wwzsocki
Merited by cryptovigi (1)
 #32

Dobra, ja przespałem kilka ostatnich lat  Shocked i nie zdążyłem nabić rangi, zresztą i tak z powodów zdrowotnych ledwo daję radę korzystać z forum, stąd też takie pytanko: można handlować meritem? Tzn. mogę uzależniać dostęp do pewnej treści/ usługi od tego, czy ktoś mnie "zmerituje", czy jest to niezgodne z zasadami forum?
Chodzi o to, że mam zamiar uruchomić pewną usługę i pierwszym użytkownikom chciałbym dać pewnego rodzaju bonus, jeśli mógłbym uzależnić dostęp do tego bonusa od zmeritowania to upiekłbym dwie pieczenie na jednym ogniu:
  • podbiłbym sobie rangę  Grin
  • dawałbym coś za darmo, ale jednak za pewną "opłatą" - ludzie by bardziej to cenili + fałszywe konta by raczej w tym nie brały udziału

Merit został wprowadzony tydzień przed zmianą mojej rangi na hero a to konto mam zrejestrowane od 6 lat tak że dokładnie wiem co masz na myśli mówiąc o przespanych latach  Wink.

Oczywiście byłem na forum regularnie przez te lata bo jak wszyscy weterani wiedzą wcześniej to było jedyne miejsce lub jedno z bardzo niewielu gdzie można było dowiedzieć się o kopaniu, znależć pomoc techniczną i nowości ze świata Bitcoina. Ja jestem z BTC od początku tak wcześnie, że ukopałem starym laptopem medion akoya 6310 mały majątek bo aż ponad 20 BTC. Spalił się po 6 miesiacach (dosłownie się zapalił taki był gorący) a moje BTC było warto całe 10$  Grin. Ale już od pierwszego spotkania z BTC wiedziałem, że jest to coś niesamowitego.

Tak jak wielu ludzi w tym czasie nie postowałem dużo i zazwyczaj spam jak teraz patrzę na moją historię z pierwszych 2 lat. Muszę dodać, że to jest moje drugie konto a pierwsze miałem ponad rok i zostało zhakowne kiedy hasła wypłyneły w 2011 po raz pierwszy. Nie miałem potrzebnej wiedzy i przez długi czas tylko czytałem forum i brałem udział w jakichś promocjach i różnych tematach o kopaniu bo zawsze miałem jakieś tam problemy/pytania.

Też nie mam za wysokiej rangi a mógłbym miec maxa już dawno. Ale jakoś nigdy mi tam nie zależało. Dopiero szaleństwo zaczęło się jak wprowadzili merity. Zacząłem tak jak wszyscy za wszelką cenę próbować znależć merity i nawet napytałem sobie biedy i dostałem -4 karma od wysokich rang DT z tego powodu.

Przez ponad pół roku robiłęm co mogłem żeby odzyskać reputację i udowodnić, że jestem wartościowym członkiem tego forum. W końcu wziąłem się za siebie i zacząłem zwracać szczególną uwagę na jakość moich postów. Żeby miały dobrą gramatykę, były wysokiej jakości i co najważniejsze bez jakichś rażących błedów i 100% na temat.

Na naszym forum staram zię używać polskiej trzcionki a jest to dla mnie holernie trudne bo mam niemiecką klawiature i holenderski windows  Wink. Pomagałem i nadal pomogam moderatorom walczyć ze spamem reportując posty (aktualnie ponad 3000 raportów, 100% trafność) i inne próby łamania regulaminu. Jestem w takiej małej grupie tu na forum, która zajmuje się czyszczeniem tematów w trochę bardziej efektywny sposób jak reportowanie. To pomogło w końcu odzyskać reputacje i zowu jestem normalnym zerem, trust 0,0,0 Grin.

Oczywiście jak już mi przestało zależeć na osiągnięciu wyższej rangi bo coraz więcej bounty kampanii okazuje się totalnym przekrętem, coraz niższe stawki, aktualny krach na rynku i spadek wartości krypto a co za tym idzie opłacalności brania udziału w bounty i inwestycji to oczywiście zaczęły się powoli pojawiać jakieś tam merity. Ale pomimo wszystko w tym tempie zajmie mi jakieś 4 lata żeby osiągnąć rangę hero  Shocked.

Dla ludzi mieszkających i pracujących w polsce jest nadal jakiś pieniądz z bounty ale jak mieszkasz i pracujesz za granicą to ta kasa już nie jest taka duża aktualnie. Szczególnie ostatnio wszystkie tokeny i coiny wprowadzone na giełdy po ICO straciły na wartości 10 do 50X. Airdopy to też już tylko grosze a jeszcze rok temu dostawałem 1500$ np z BTCe.

...pytanko: można handlować meritem?...

Nie można handlować meritem jest to wbrew regułom tego forum.

wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
October 06, 2018, 02:51:23 PM
Last edit: November 06, 2018, 10:11:33 AM by wwzsocki
 #33

Dość ciekawa ta dyskusja w tym wątku musze przyznać.
Chciałbym jedynie dorzucić od siebie, że gdy ktoś mnie poprosił o merita bo chciał móc dołanczać grafike do posta a był zupełny newbie to nie miałem żadnych oporów żeby tego nie zrobić, więc w sumie wydałem kilka meritów i po jakimś czasie (kilka dni czy tydzień ) patrze a tu znowu mam komplet merit jaki mialem zanim wydałem.
Więc wnioskuję, że wydane merity wracają nie robiąc uszczerbku na naszym koncie.

Nie merity nie wracają na pewno możesz je tylko dostać od kogoś i za każde dwa otrzymane merity automatycznie masz jeden Smerit na swoim koncie i tym Smeritem póżniej możesz nagrodzić następny post a merity zostają i liczą się do rangi.

Wychodzi na to, że trzeba Ci pogratulować zostania "merit sourcem" jeżeli co jakiś czas regularnie masz tą samą ilość meritów do rozdania. Ostatnio Theymos pisał o tym, że zostało dodane bardzo dużo nowych "merit source" szczególnie w subforach lokalnych.

Z tego co wiem niektóre żródła meritów dostawały PM kiedy byli wybrani z podstawowymi zasadami i informacjami jak i co nagradzac. Ale wiem, że to nie jest norma bo niektórzy nie dostali nic a są na pewno też żródłem meritów.

Jeżli to jest prawda to oczywiście gratuluję Ci bardzo i proszę żebyś się skupił na nagradzaniu naszego subforum. Najlepiej nie zwracać uwagi na rangi i nagradzać wszystkie najlepsze post nie ważne kto je napisał. Myślę, że to takie uczciwe podejście do sprawy.

P.S
Po napisaniu tego posta zajrzałem do twojego konta i nic już nie rozumiem. Mówiłeś, że rozdałeś merity a ja widzę pustkę w aktywnosci meritów na twoim koncie w ostatnich 3 miesicach może to było wcześniej?

Może po prostu masz jeszcze trochę starych meritów bo kiedy system wystartował dostałeś 25? Ile z nich rozdałeś?




pozmu
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 770
Merit: 504


(っ◔◡◔)っ🍪


View Profile
October 06, 2018, 04:01:51 PM
 #34

...pytanko: można handlować meritem?...
Nie można handlować meritem jest to wbrew regułom tego forum.

Hehe, dziś widziałem ogłoszenie, że gościu sprzedaje bodajże z 4 kont. Ja nie wiem, czy ludzie są tacy głupi, że nie wiedzą, że admini mają wgląd w PMy? Kiedyś było nawet o tym ostrzeżenie, żeby szyfrować wiadomości wysyłane pomiędzy sobą jeśli zawierają jakieś wrażliwe treści.

cryptovigi
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 611



View Profile
October 06, 2018, 06:49:25 PM
Last edit: October 06, 2018, 07:01:45 PM by cryptovigi
Merited by nid125 (3)
 #35

Dość ciekawa ta dyskusja w tym wątku musze przyznać.
Chciałbym jedynie dorzucić od siebie, że gdy ktoś mnie poprosił o merita bo chciał móc dołanczać grafike do posta a był zupełny newbie to nie miałem żadnych oporów żeby tego nie zrobić, więc w sumie wydałem kilka meritów i po jakimś czasie (kilka dni czy tydzień ) patrze a tu znowu mam komplet merit jaki mialem zanim wydałem.
Więc wnioskuję, że wydane merity wracają nie robiąc uszczerbku na naszym koncie.


Z tego co wiem to nie wracają Pewnie patrzysz na ilość swoich meritów i to się zgadza - jak nagradzasz kogoś meritami to nie dajesz mu "swoich meritów" tylko sMerity, które otrzymujesz do rozdania (Za każde dwa merity które dostajesz od kogoś masz jednego sMerita, którego możesz dać komuś innemu).

Faktycznie widziałem że w maju obdarowałeś chorwackiego tłumacza najpierw 1 a potem jeszcze 3 krotnie po 3 merity i gość awansował od razu na Membera chociaż z tego co wiem merity wcale nie były mu potrzebne do wstawiania obrazków bo do tego wystarczy Jr. Member a w maju tego roku żeby mieć Juniora nie trzeba było mieć ani jednego mertia.

Osobiście jednak nie do końca zgadzam się z Tobą nie uważam że powinniśmy rozdawać merity jeśli tylko ktoś o nie poprosi - pewnie dlatego że ja trafiłem tutaj (tzn. założyłem konto po wprowadzeniu meritów) i wiem że żeby swoje dostać kilka sztuk musiałem się naprawdę postarać. Ty swoje dostałeś za to że byłeś tu wcześniej tylko te dwa z dzisiaj faktycznie "zarobiłeś" (nie traktuj tego jako krytykę tylko stwierdzam faktu) i może dlatego mniej je szanujesz.  

nagrodziłeś np coś takiego: https://bitcointalk.org/index.php?topic=4309314.msg38952007#msg38952007 gościa który coś zacytował i dał od siebie: "They are growing like mushrooms this scammers"
albo: https://bitcointalk.org/index.php?topic=4346118.msg38876257#msg38876257 chorwackie tłumaczenie wątku ANN które gość robił w ramach programu Bounty - czyli za kasę....

Oczywiście - to Twoje merity i możesz z nimi zrobić co zechcesz ale...  sensem wprowadzenia meritów jest podniesieni/utrzymanie sensownego poziomu dyskusji na forum lub nagradzanie innych użytkowników za pomoc/wkład etc. Więc mogę dać komuś merita ale jeśli się postara - nie ma szans żeby go dostał ode mnie za raport bounty, czy posta w stylu "nice project..."  "to the moon".


nid125
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 510
Merit: 254


ImpulsX


View Profile
October 06, 2018, 11:13:21 PM
Last edit: October 06, 2018, 11:23:43 PM by nid125
 #36

Dość ciekawa ta dyskusja w tym wątku musze przyznać.
Chciałbym jedynie dorzucić od siebie, że gdy ktoś mnie poprosił o merita bo chciał móc dołanczać grafike do posta a był zupełny newbie to nie miałem żadnych oporów żeby tego nie zrobić, więc w sumie wydałem kilka meritów i po jakimś czasie (kilka dni czy tydzień ) patrze a tu znowu mam komplet merit jaki mialem zanim wydałem.
Więc wnioskuję, że wydane merity wracają nie robiąc uszczerbku na naszym koncie.


Z tego co wiem to nie wracają Pewnie patrzysz na ilość swoich meritów i to się zgadza - jak nagradzasz kogoś meritami to nie dajesz mu "swoich meritów" tylko sMerity, które otrzymujesz do rozdania (Za każde dwa merity które dostajesz od kogoś masz jednego sMerita, którego możesz dać komuś innemu).

Faktycznie widziałem że w maju obdarowałeś chorwackiego tłumacza najpierw 1 a potem jeszcze 3 krotnie po 3 merity i gość awansował od razu na Membera chociaż z tego co wiem merity wcale nie były mu potrzebne do wstawiania obrazków bo do tego wystarczy Jr. Member a w maju tego roku żeby mieć Juniora nie trzeba było mieć ani jednego mertia.

Osobiście jednak nie do końca zgadzam się z Tobą nie uważam że powinniśmy rozdawać merity jeśli tylko ktoś o nie poprosi - pewnie dlatego że ja trafiłem tutaj (tzn. założyłem konto po wprowadzeniu meritów) i wiem że żeby swoje dostać kilka sztuk musiałem się naprawdę postarać. Ty swoje dostałeś za to że byłeś tu wcześniej tylko te dwa z dzisiaj faktycznie "zarobiłeś" (nie traktuj tego jako krytykę tylko stwierdzam faktu) i może dlatego mniej je szanujesz.  

nagrodziłeś np coś takiego: https://bitcointalk.org/index.php?topic=4309314.msg38952007#msg38952007 gościa który coś zacytował i dał od siebie: "They are growing like mushrooms this scammers"
albo: https://bitcointalk.org/index.php?topic=4346118.msg38876257#msg38876257 chorwackie tłumaczenie wątku ANN które gość robił w ramach programu Bounty - czyli za kasę....

Oczywiście - to Twoje merity i możesz z nimi zrobić co zechcesz ale...  sensem wprowadzenia meritów jest podniesieni/utrzymanie sensownego poziomu dyskusji na forum lub nagradzanie innych użytkowników za pomoc/wkład etc. Więc mogę dać komuś merita ale jeśli się postara - nie ma szans żeby go dostał ode mnie za raport bounty, czy posta w stylu "nice project..."  "to the moon".



Normalnie wywaliło mnie z kapci hahaha
Sprytnie to wyśledziłeś bo juz miałem przygotowanego screena z discorda z potwierdzeniem daty kiedy o tym rozmawiałem z gościem( w sumie to taki znajomek sie z niego zrobiłWink)  w odniesieniu do powyższego posta by @wwzsocki bo historia tylko siega 120 dni a to była końcówka maja.
Nie interosowałem się tym zagadnieniem w szegółach więc pewnie masz rację co do tych sMeritow , ale jestem pewien, że wtedy mi zeszło z głównego "licznika" bo to była wogóle moja pierwsza interakcja z tymi Meritami. Owszem dostałęm je za staż ale nie możesz mówić, że ich nie sznuje bo nie wypracowałęm jak wszyscy ci, którzy dołąćzyli do forum po wprowadzeniu tego wynalzku. Poza tym jak juz sie tu dowiadujemy one po to są zeby je rozdawac (no nie na lewo i prawo ale ogólnie) czy nie dokońca tak jest?
A jeśli już zwróciłeś uwagę na co te merity poszły to Ci powiem szczerze, na tamten moment to mnie to nie bardzo interesowało no ale tragedii chyba z tego nie będzie ? Wink

Twój post jest wartościowy z mojego punktu widzenia, więc merity wędrują na Twoje konto w tej chwili
EDIT
Faktycznie, teraz gdy wysłałem merity do Ciebie zauważyłem te sMerits..



A ciekawe czy można swój post nagrodzić samemu? hahaha
EDIT2


i potwierdziło się oczywiste...
wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
October 07, 2018, 09:08:50 AM
Last edit: November 06, 2018, 10:12:03 AM by wwzsocki
 #37

Quote
Zastanawiam się ...
Poniżej podaję link do tematu opisującego system Merit:
https://bitcointalk.org/index.php?topic=2818350.0
W skrócie:
1) Jeśli nie masz merit...
... U nas znajdzie się na pewno sporo osób, które nie mają problemu z tym, żeby dać komuś merit i sądzę, że w pewnej zamkniętej grupie za jaką można uznać sub-forum takie osoby (jeśli dodatkowo będą pisały z sensem) zostaną dostrzeżone.

 Uwaźam twój post za wartosciowy szczególnie przez dokładny opis systemu merit bo brakowało tego w tym temacie i byłeś pierwszy.

Do tej pory meritowałem najlepsze posty co jakiś czas. Wybieram 3 nowe i nagradzam jeden. Było bardzo blisko żebyś go dostał ale po dłuższym namyśle przyznałem go innemu użytkownikowi. Oczywiście od teraz z każdym dobrym postem szansa na merita jest dużo większa.

Zgadzam się z tobą i lubię jak ktoś odnosi sie do pierwszego postu lub aktualnej dyskusji bo to znaczy, że czytał i go zaintersowało zanim skomentował lub nawet zdenerwowało. W każdym razie wywołało reakcję i było warte komentarza. A tu widać, że czytałeś pierwszy post i jesteś na bierząco w dyskusji co dalej wiesz czego brakowało w temacie i opisałeś merit. Post jest krótki i na temat z pomocnym guidem a nie napuszony na maksa off top. Takich prawie nie ma w tym temacie za co wszystkim bardzo dzięki.

Myślę, że jest to ważne bo rozmawiamy o meritach a nigdy ich nie dostaniesz jak nie będziesz wiedział jak postować i co ludzie cenią w postach innych.

To mnie pchnęło żeby aktualizować trochę ten temat i dać mu meritowego kopa. Zamieściłem już ten update w pierwszym poście tak więc wstawię cytat:

Jak widzę na rosyjskim sub forum...

AKTUALIZACJA 10/7/2018
Najlepsza odpowiedż będzie nagrodzona meritem!!!.

Przez kilka miesięcy przybyło parę postów i czas na update bo z tego co widzę jest szansa aby był to jeden z bardziej wartościowych tematów na naszym lokalnym forum. Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi i bardzo się cieszę z wysokiej jakości dodanych postów. Dobra robota oby tak dalej!!!

Jak do tej pory nagrodziłem już kilka postów w tym temacie ostatni to: https://bitcointalk.org/index.php?topic=3236617.msg46289734#msg46289734. Gratuluję.

Od teraz będę starał się meritować wszystkie wartościowe dla mnie, wysokiej jakości i ważne dla dyskusji posty w tym temacie.
Oczywiście do wyczerpania smeritów ale poinformuję o takim fakcie, na dzisiaj zostały jeszcze 4 merity do zgarnięcia i wszystkie dodatkowo zebrane przeze mnie smerity w tym temacie będą dodane do puli.

Checie meritów? To zapraszam do rozmowy i czekam na ciekawe posty!!!

cryptovigi
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 611



View Profile
October 08, 2018, 12:11:30 AM
Last edit: October 11, 2018, 09:01:26 PM by cryptovigi
Merited by Sheme (4), malevolent (2), nid125 (2), Rath_ (1)
 #38

...
Poza tym jak juz sie tu dowiadujemy one po to są zeby je rozdawac (no nie na lewo i prawo ale ogólnie) czy nie dokońca tak jest?
A jeśli już zwróciłeś uwagę na co te merity poszły to Ci powiem szczerze, na tamten moment to mnie to nie bardzo interesowało no ale tragedii chyba z tego nie będzie ? Wink
...

Oczywiście merity są po to żeby je rozdawać i jeśli je komuś dałeś bo taką podjąłeś decyzję nie ma mowy o żadnej tragedii ;-).
P.S.
Szczególnie doceniam, że pomimo lekkiej krytyki nagrodziłeś mojego posta meritami.

Mnie chodzi tylko o to żeby pamiętać jaka ma być ich funkcja . Wraz ze wzrostem ilości ICO i popularnością kampanii sygnatur forum stopniowo zaczęło zamieniać się w śmietnik. Tysiące użytkowników którzy tylko mogli mieć sygnaturę dołączają do tego kampanii sygnatur, gdzie zazwyczaj trzeba napisać od 10 do 15 postów tygodniowo - więc piszą setki bezwartościowych postów - po prostu spamują. Pół biedy, gdyby każdy z nich pisał tylko 15 ale setki a pewnie raczej tysiące użytkowników zakładają sobie dodatkowe konta i spam leci w dziesiątki tysięcy (podobno rekordziści mają po kilkaset kont). Merity zostały wprowadzono po to żeby trochę przyhamować ten proceder... Oczywiście pojawił się czarny rynek etc. więc nie powstrzyma się tego ale na pewno chociaż trochę utrudni...

...
Normalnie wywaliło mnie z kapci hahaha
Sprytnie to wyśledziłeś bo juz miałem przygotowanego screena z discorda z potwierdzeniem daty kiedy o tym rozmawiałem z gościem( w sumie to taki znajomek sie z niego zrobiłWink)  w odniesieniu do powyższego posta by @wwzsocki bo historia tylko siega 120 dni a to była końcówka maja.
...

Nie śledziłem Cię tylko sprawdziłem - faktycznie historia na stronie forum sięga tylko 120 ale sporo użytkowników interesuje się meritami i kilku z nich wrzuciło je do zewnętrznych baz danych - analizują je i robią statystyki etc... Tam można sprawdzić pełną historię meritów - od momentu ich wprowadzenia....



Jeśli ktoś chce się pobawić to bazę można znaleźć tutaj: https://albertoit.github.io/Merit-Explorer-SQL/
Żeby pogrzebać porządnie potrzebna jest wprawdzie chociaż podstawowa znajomość mysq
l ale sprawdzanie konkretnych użytkowników - komu dali merity albo od kogo otrzymali, kiedy i za co jest banalne - na przykładzie nid125 - wystarczy wpisać w okienko:
Code:
SELECT * from meritdata where fromid = 660361 
ostatni numer to numer dowolnego użytkownika dla mnie byłoby to:
Code:
SELECT * from meritdata where fromid = 1697068

więcej można poczytać na oficjalnym wątku autora: https://bitcointalk.org/index.php?topic=4551881

dla tych którzy nie przepadają za mysqlem a chcieliby pogrzebać w statystykach polecam jeszcze coś takiego: https://public.tableau.com/profile/ddmrddmr#!/vizhome/BitcointalkMeritDashboard/GlobalSummary
kolejny z użytkowników forum wrzucił tutaj kupę danych i przygotował masakrycznie dużo statystyk



a tutaj z kolei graficzna wizualizacja transakcji meritowych https://albertoit.github.io/Merit-Network-Visualization/?config=config_Trust.json# po odpowiednim powiększeniu mapy widać wszyskie połączenia pomiędzy użytkownikami - komu przekazali merity i od kogo je otrzymali, można też wyszukać użytkowników... (osobiście wymiękłem jak to zobaczyłem)


a po powiększeniu:


Jak widzicie wielu przywiązuje naprawdę dużą wagę do meritów - jest to chyba jedyny parametr który ludziska tutaj badają na każdy możliwy sposób...

EDIT:
Znalazłem jeszcze jedną bardzo fajną stronkę wpisującą się w temat meritowania chociaż tak naprawdę skupia się na dostarczaniu szeregu statystyk dotyczących użytkowników. Fajna chociażby z punktu widzenie przejrzenia historii użytkownika i "osiągnięć" na forum. Ładna przejrzysta szata graficzna, dodatkowe raporty... szczerze polecam chociaż żeby sprawdzić swoją kartę użytkownika



Sheme
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 448
Merit: 100



View Profile
October 20, 2018, 12:05:24 PM
 #39

Dalej nie do końca rozumiem tego systemu meritów. Wygląda to dla mnie trochę jak gra w "piłka parzy".
Jak dam komuś swój merit, to tracę go do momentu, gdy ktoś inny mnie nagrodzi? A może z czasem one się magicznie regenerują?

<S>
cryptovigi
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 611



View Profile
October 20, 2018, 01:09:39 PM
 #40

Dalej nie do końca rozumiem tego systemu meritów. Wygląda to dla mnie trochę jak gra w "piłka parzy".
Jak dam komuś swój merit, to tracę go do momentu, gdy ktoś inny mnie nagrodzi? A może z czasem one się magicznie regenerują?

To jeszcze raz najszybciej i najprościej:

piszesz fajnego posta -> dostajesz DLA SIEBIE 10 meritów, które pojawiają się pod twoją nazwą i na twoim profilu. Te merity zostają na zawsze i nie znikaja.

DODATKOWO za każdego takiego merita dostajesz 0.5 merita, którego możesz dać innemu użytkownikowi czyli jeśli sam dostałeś 10 masz możliwość dać komuś 5 sztuk. Niezależnie czy komuś dasz te 5 czy też nie sam będziesz miał cały czas te 10 które dostałeś od kogoś innego.

Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!