Bitcoin Forum
May 07, 2024, 01:11:15 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 »  All
  Print  
Author Topic: Czemu nie nagradzamy sie Meritami?  (Read 23952 times)
Rath_
aka BitCryptex
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1876
Merit: 3131



View Profile
October 31, 2018, 05:10:45 PM
 #41

Pozwólcie, że dodam parę słów od siebie.

Dlaczego ludzie niechętnie dzielą się merit? Myślę, że na pewno są posty, które na to zasługują ale... ludzie są różni nie mam zamiaru tu narzekać, że ktoś kto ma nie chce się dzielić to chyba po części wynika z mentalności niektórych osób.

Wspominałem już w innym temacie, że zazwyczaj nie przeglądam sekcji gdzie postują nowi użytkownicy, którzy mają mały zasób wiedzy. Efektem tego jest 119 merita do rozdania (zaczynałem mając 10 więc stąd taka duża ilość). Polska sekcja w porównaniu z innymi jest mało aktywna. Czy to przez to, że mamy osobne forum w naszym języku?

Chciałbym jedynie dorzucić od siebie, że gdy ktoś mnie poprosił o merita bo chciał móc dołanczać grafike do posta a był zupełny newbie to nie miałem żadnych oporów żeby tego nie zrobić[...]

Jak już wyżej wspomniano, od niedawna aby zostać Jr. Memberem należy dostać przynajmniej 1 merit i mieć odpowiednią ilość activity. Osoba posiadająca nowe konto może zakupić rangę Copper Member, która pozwala między innymi na dodawanie obrazków w postach oraz daje kilka przywilejów, które posiadają Memberzy. Na przyszłość polecam odesłać taką osobę tutaj.
Whoever mines the block which ends up containing your transaction will get its fee.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715087475
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715087475

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715087475
Reply with quote  #2

1715087475
Report to moderator
Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2156
Merit: 1622


View Profile
November 04, 2018, 12:58:40 PM
Merited by wgd (1)
 #42

Witam wszystkich Smiley

Według mnie najlepszym sposobem na poruszenie smeritow jest zmiana sposobu w jaki "merit source" generują nowe merity. Swego czasu nawet stworzyłem specjalny temat, ale 0 odzewu https://bitcointalk.org/index.php?topic=4084074.msg38047064#msg38047064.

Merit distrybution:
Currently there are some merit creators, who can create and give merit poits.
In my Idea merit poits will be created by merit creators by giving merit to chosen post (like now) and also to everyone who gave merit poits to that post beafore. That will make users to use their merit poits to good quality posts not only to their frends or alt account.

A w skrócie. W mojej wizji "Merit source" widząc bardzo porządny post dają merit point dla twórcy postu i z automatu dla wszystkich, którzy również dali swój merit pod tym postem. To spowodowałoby, że użytkownicy wykorzystywaliby swoje smerity wyszukując jak najlepsze posty w nadziei, że wybiorą tak dobry, że zostanie on nagrodzony również przez "merit source". Nie kisiliby również smeritow w nieskończoność, tylko wykorzystywali jak najszybciej na jak najlepszym poście"

Wyszukiwanie i docenianie dobrych postów wspiera twórcow i według mnie również zasługuje na nagrodę.

Co o tym myślicie?
wgd
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1815
Merit: 1005


View Profile
November 05, 2018, 07:05:34 PM
 #43

Bardzo fajna idea @Tytanowy Janusz.
Postaram się zacząć ją stosować,  chociaż ręcznie, jeśli będzie taka możliwość, jeśli tylko zauważę jakiś warty uwagi post - zatem każdy kto da merit postowi, który ja również uznam za warty nagrody może liczyć, że przejrzę jego wiadomości i również sypnę jakimś meritem Wink


            ▄██▄▄
        ▄▄█████████▄
    ▄▄████████████████▄▄
 ▄▄██████████████████████▄▄
 ▀█████████▀▀   ▀▀████████▀▀
█▄▄ ▀▀█▀▀           ▀▀█▀ ▄▄██
█████▄     ▄▄███▄▄     ██████
██████    ▄▀▀███▀▀▄    ██████
██████    ███▄ ▄███    ██████
██████    ████ ████    ██████
██████     ▀▀█ █▀▀     ██████
███████▄▄              ██████
██████████▄▄    ▄▄     ██████
 ▀▀██████████▄▄███     ███▀▀
     ▀████████████     ▀
        ▀█████████
           ▀▀██▀
 
qortal

Decentralized Internet
Infrastructure of the Future
 
████████████
           ▄▄██████▄▄                       ▄▄█████▄▄
     ▄▄█████████████▄▄                ▄▄█████████████▄▄
   ██████████▀▀█████████▄          ▄██████████████▀▀▀████▄
   ████▀▀         ▀▀ ████          █████████▀▀▀     ▄█████
   ███               ▀███          ████▀▀          ▄██████
   ██▀   ▄███  ███    ███          █████▄▄         ███████
   ██    ▀██▀  ▀█▀    ▀██          █████████▄     ████████
   ██  ▀▄▄       ▄▄█▀ ▄██          ██████████▄   █████████
   ▀███▄▄██████████▄▄███▀   ▄▄▄▄   ▀███████████▄▄████████▀

██▄▄  ▀█████████████▀▀  ▄▄████████▄▄  ▀▀█████████████▀▀  ▄▄███
█████▄▄   ▀█████▀▀   ▄▄███████████████▄   ▀▀█████▀▀   ▄███████
▀████████▄▄  ▀   ▄▄████████▀▀  ▀▀████████▄▄   ▀   ▄▄████████▀▀
   ▀▀████████▄▄████████▀▀  ▄▄██▄▄  ▀▀████████▄▄▄█████████▀
       ▀▀██████████▀▀  ▄▄██████████▄▄  ▀▀████████████▀▀
           ▀▀██▀▀  ▄▄███████████▀▀▀████▄▄ ▀▀█████▀▀
                   ████▀▀█████▀      ▀███
                   ████▄  ▀▀▀█      ▄████
                   ████  ▀          █████
                   █████▄          ▄█████
                   ██████▄        ▄██████
                   ████▀        ▄████████
                    ▀▀████▄▄▄█████████▀▀
                         ▀▀██████▀▀
 
████████████
 
     ▄▄▄██▄▄▄
▄▄██████████████▄▄▄
▀▀████████████████▀
   ▄ ▀▀████▀▀ ▄ ██
   ██▄▄    ▄▄██ ██
   ████████████ ██
    ██████████  ▀▀
     ▀▀▀▀▀▀▀▀
 
QORTAL PROJECT WIKI

   
██▀▀▀█▀▀▀█▀▀▀█▀▀▀▀▀▀▀▀█▀▀▀█▀▀▀█▀▀▀█
█ █▀▀▀█   █▀ ▄██████▄ ▀█   █▀▀▀█▄ █
██▄   █▀▀  ██▀  █   ▀██ ▀▀██   ██▀█
█ █████   ██    █     ██   █████  █
██▀   █▄▄ █   ▄███▄    █ ▄██   ██▄█
█▀█▄▄▄█   █   ▀███▀    █   █▄▄▄█▀ █
█ █  ▀█▄▄ ██    █      █  ▄█▀▀▀█▄ █
███  ▄█▀▀  ▀██▄ █ ▄▄   █ ▀▀█   ██▀█
█ █▀▀██   █▄  ▀███▀█   █   ██▀▀█  █
███   █████    ▄▄  █  ▄█ ███   ████
█ █▄▄██   ██▄▄█▀   █▄██▀   █▄▄▄█  █
██▄▄▄▄█▄▄▄█▄▄▄▄█▄▄█▄▄▄▄▄▄▄▄█▄▄▄█▄▄█
 
QORTECTOR

Obtain a QORTector Device...
Enjoy Free Internet... eventually.
  ....JOIN....
cryptovigi
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 611



View Profile
November 05, 2018, 10:38:00 PM
Last edit: November 05, 2018, 11:04:49 PM by cryptovigi
Merited by Tytanowy Janusz (4), Rath_ (2), malevolent (1), wwzsocki (1), wgd (1)
 #44

Przyznam szczerze, że od jakiegoś czasu częściej zaglądam do polskiej sekcji - głównie za sprawą tego wątku...
Zastanawiałem się też sporo nad pytaniem zadanym przez OP w tytule tego wątku. Powodów dla których mało meritów jest rozdawanych na naszym podwórku można wymieniać pewnie wiele, ale po kilku tygodniach obserwacji stwierdzam, że najważniejszy jest ten wymieniony przez BitCryptexa:

...
Polska sekcja w porównaniu z innymi jest mało aktywna. Czy to przez to, że mamy osobne forum w naszym języku?
...

Wpadając tu regularnie przez ostatnie tygodnie stwierdzam z przykrością, że na naszym lokalu wieje pustką i nudą ;-( Spójrzcie tylko na pierwszą stronę....
- mieszczą się na niej tematy w których ostatni post zamieszczono 1,5 miesiąca temu,
- najbardziej aktywne wątki to niestety nie wątki dyskusyjne tylko kanały marketingowe portali o tematyce krypt

Na szczęście mamy mikrowątek dla kopaczy trochę info o podatkach, bitkomatach...  i niestety... to tyle

Smutno to wygląda na dzień dzisiejszy, ale nie zrozumcie mnie źle - to tylko stwierdzenie faktu a nie krytyka rodaków z tego forum, bo  każdy z nas (również ja) wybierając boardy anglo czy też innojęzyczne jest za to odpowiedzialny w takim samym stopniu. Dlatego też WIELKI SZACUN dla @wwzsockiego za rozpoczęcie tego wątku!!! Chyba już dawno nie mieliśmy tematu w którym tyle osób wypowiedziało się pełnymi zdaniami a nawet całymi akapitami i przedstawiło jakieś opinie, historie, pomysły etc.

Mam szczerą nadzieję, że będzie on pierwszym z wielu na naszym lokalnym forum, w których pojawi się prawdziwa dyskusja, różnice zdań, porady etc. w skrócie takich które będą po prostu ciekawe...



Wracając jeszcze do tematu meritów na naszym podwórku - pokusiłem się o przeprowadzenie drobnej analiz i przyznam że jej wyniki są niestety porażające:

W naszej lokalnej sekcji przez 10 miesięcy rozdano całe: 307 meritów - nagrodzono łącznie 131 postów w 62 tematach (przypomnę, że na całym forum rozdano ich ponad 258.000)

20 wątków w których przyznano najwięcej meritów to:
Code:
LP	ilość meritów	Nazwa wątku
1 56 Polski DeepOnion
2 31 Polski Czemu nie nagradzamy sie Meritami?
3 25 Polski Bitomat w Krakowie
4 24 Polski Jak Państwo pogrywa z obywatelami czyli Efekty (brak) zespołu ds. Kryptowalut
5 18 Polski Urząd Skarbowy
6 15 Polski Co myślicie o #MERIT?
7 12 Polski FlyingAtom - Wypłaty z bankomatów , mała marża - bezawaryjne.
8 8 Polski Nieoficjalna lista (oficjalnych) zasad, wskazówek, FAQ Bitcointalk.org by mprep
9 7 Polski Mozna kupic Merit? Czy jak to dziala?
10 7 Polski Nowe restrykcje dla rang Newbie i Junior
11 6 Polski BitBay na Malcie - czy ma obowiązek przekazywać dane do skarbówki?
12 6 Polski Od dziś bez podatku PCC
13 6 Polski [ANN][Crowdsale]FRAS COINOficjalny Partner UBER GRAB, Dochód Pasywny
14 5 Polski ANN+bounty[STK] STK Global Payments -Kryptowaluta do natychmiastowych płatności
15 5 Polski sprzedajesz BTC, jak rozliczyć się z fiskusem?
16 4 Polski Skutki podatkowe obrotu kryptowalutami w PIT, VAT i PCC
17 4 Polski Ustawa o kryptowalutach
18 3 Polski BITHUB.PL - Najnowsze Wiadomości ze Świata Bitcoin
19 3 Polski KAS oczekuje od polskich gield histori transakcji wszystkich uzytkownikow
20 3 Polski Krypto Raport

Po raz kolejny - gratulacje dla @wwzsocki stworzony przez Ciebie wątek ma szansę zostać najbardziej docenianym "pod kątem meritowym" - aktualnie jest na drugim miejscu chociaż faktyczna jakość numeru jeden zostanie pokazana chwilę dalej.

poniżej lista pojedynczych postów w poszczególnych tematach, które zdobyły więcej niż 2 merity
Code:
LP	ilość meritów		Użytkownik 		Nazwa wątku
1 21 Clocktick DeepOnion
2 16 maro159        Bitomat w Krakowie
3 12 Pilasu        DeepOnion
4 10 Gniewek89 DeepOnion
5 10 ethergeek Urząd Skarbowy
6 10 becometa.pl Jak Państwo pogrywa z obywatelami czyli Efekty (brak) zespołu ds. Kryptowalut
7 10 wwzsocki Czemu nie nagradzamy sie Meritami?
8 9 cryptovigi Czemu nie nagradzamy sie Meritami?
9 8 poptok1        Nieoficjalna lista (oficjalnych) zasad, wskazówek, FAQ Bitcointalk.org by mprep
10 7 sud       Jak Państwo pogrywa z obywatelami czyli Efekty (brak) zespołu ds. Kryptowalut
11 6 FlyingAtom_Lukasz       FlyingAtom - Wypłaty z bankomatów , mała marża - bezawaryjne.
12 6 Bubus        FlyingAtom - Wypłaty z bankomatów , mała marża - bezawaryjne.
13 5 4hajs        ANN+bounty[STK] STK Global Payments -Kryptowaluta do natychmiastowych płatności
14 5 kryptoholik Bitomat w Krakowie
15 4 deccarro Co myślicie o #MERIT?
16 4 becometa.pl Jak Państwo pogrywa z obywatelami czyli Efekty (brak) zespołu ds. Kryptowalut
17 4 OpenArtis Nowe restrykcje dla rang Newbie i Junior
18 3 BitBay*        WOŚP akceptuje dotacje w bitcoinach
19 3 BitHub.pl BITHUB.PL - Najnowsze Wiadomości ze Świata Bitcoin
20 3 KRYPTORAPORT Krypto Raport
21 3 Gonzo11        DeepOnion
22 3 caex                Co myślicie o #MERIT?
23 3 cryptovigi Czemu nie nagradzamy sie Meritami?
24 3 sud BitBay na Malcie - czy ma obowiązek przekazywać dane do skarbówki?


Wracając do niezbyt optymistycznych aspektów naszego podwórka muszę podkreślić że bardzo smutne jest to, że NAJLEPIEJ OCENIONY?NAGRODZONY POST na polskim forum który uzyskał aż 21 meritów wygląda tak:

dla jednych obecna cena to jeszcze za drogo, a dla innych bardzo tanio  Grin

Jeszcze się taki nie urodził co by każdemu dogodził.  Shocked Grin

Drugi w kolejności dotyczy nowego bitomatu - post informacyjny ze zdjęciami etc. (ok - żadnych uwag), ale kolejne...

Trzeci w kolejności wyceniony na 12 meritów:
Pilasu nadal działasz jakoś w miarę aktywnie w community DeepOnion?
Opłaca się działać w kampanii sygnatur?

550 cebul na tydzień mi się trafia. Myślę że nawet bardzo się opłaca. Zostało 11 zrzutów.

A czwarty za 10 meritów:
Poki co zakupione 30 cebulek. Poczekamy zobaczymy  Roll Eyes

I znowu post rozrósł się znacznie ponad zamierzone kilka zdanek... I chociaż w zdecydowanej części nie wieje z niego optymizmem - to wszystko są sprawy które możemy dość łatwo i bezboleśnie zmienić. Panie i Panowie - piszmy trochę więcej... włączajmy się do prowadzonych dyskusji, twórzmy nowe tematy a jeśli mamy wolne merity - dawajmy je postom które na nie zasługują...


Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2156
Merit: 1622


View Profile
November 06, 2018, 08:35:36 AM
 #45

Wracając do niezbyt optymistycznych aspektów naszego podwórka muszę podkreślić że bardzo smutne jest to, że NAJLEPIEJ OCENIONY?NAGRODZONY POST na polskim forum który uzyskał aż 21 meritów wygląda tak:

dla jednych obecna cena to jeszcze za drogo, a dla innych bardzo tanio  Grin

Jeszcze się taki nie urodził co by każdemu dogodził.  Shocked Grin

Drugi w kolejności dotyczy nowego bitomatu - post informacyjny ze zdjęciami etc. (ok - żadnych uwag), ale kolejne...

Trzeci w kolejności wyceniony na 12 meritów:
Pilasu nadal działasz jakoś w miarę aktywnie w community DeepOnion?
Opłaca się działać w kampanii sygnatur?

550 cebul na tydzień mi się trafia. Myślę że nawet bardzo się opłaca. Zostało 11 zrzutów.

A czwarty za 10 meritów:
Poki co zakupione 30 cebulek. Poczekamy zobaczymy  Roll Eyes

I znowu post rozrósł się znacznie ponad zamierzone kilka zdanek... I chociaż w zdecydowanej części nie wieje z niego optymizmem - to wszystko są sprawy które możemy dość łatwo i bezboleśnie zmienić. Panie i Panowie - piszmy trochę więcej... włączajmy się do prowadzonych dyskusji, twórzmy nowe tematy a jeśli mamy wolne merity - dawajmy je postom które na nie zasługują...



w takim razie pora to zmienić Smiley. Ja zacząłem i sypnąłem ile mogłem. Może więksi podłapią i pomogą zmienić te statystyki Smiley Pora rozruszać Polską sekcję. Nagradzajmy ile wlezie dobre posty, to będzie ich dużo więcej, a Polska sekcja wzbogaci się o dobrych twórców.
sud
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 826
Merit: 301



View Profile
November 06, 2018, 09:03:45 AM
Merited by wwzsocki (2)
 #46


A w skrócie. W mojej wizji "Merit source" widząc bardzo porządny post dają merit point dla twórcy postu i z automatu dla wszystkich, którzy również dali swój merit pod tym postem. To spowodowałoby, że użytkownicy wykorzystywaliby swoje smerity wyszukując jak najlepsze posty w nadziei, że wybiorą tak dobry, że zostanie on nagrodzony również przez "merit source". Nie kisiliby również smeritow w nieskończoność, tylko wykorzystywali jak najszybciej na jak najlepszym poście"

Wyszukiwanie i docenianie dobrych postów wspiera twórcow i według mnie również zasługuje na nagrodę.

Co o tym myślicie?

Bardzo ciekawy pomysł, brzmi całkiem sensownie i w teorii powinien przyczynić się do większego przepływu punktów od holderów. Mam nadzieję że użytkownicy posiadający jeszcze merity do rozdania wdrożą ten pomysł w życie (ja niestety już się wyzerowałem jakiś czas temu).


Wracając jeszcze do tematu meritów na naszym podwórku - pokusiłem się o przeprowadzenie drobnej analiz i przyznam że jej wyniki są niestety porażające:

W naszej lokalnej sekcji przez 10 miesięcy rozdano całe: 307 meritów - nagrodzono łącznie 131 postów w 62 tematach (przypomnę, że na całym forum rozdano ich ponad 258.000)

Smutnie to wygląda, szczególnie biorąc pod uwagę jakość najbardziej nagrodzonych postów, ale niestety nasze lokalne subforum nie jest zbyt popularne. Chyba raczej większość rodaków obecnych na bitcointalk pisze po prostu po angielsku w głównych działach, a tutaj zagląda sporadycznie.
wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2744
Merit: 1708


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
November 06, 2018, 09:14:04 AM
Last edit: November 07, 2018, 12:29:15 AM by wwzsocki
 #47

Bardzo dziękuję za wszystkie komentarze i cenne uwagi dotyczące systemu merit i naszego subforum.

Z tego co widzę udało się zaintersować Was tym tematem bo jest coraz więcej bardzo wysokiej jakości postów i ciekawych dyskusji. Bardzo mi się to podoba, oby tak dalej.

Ostatnio byłem trochę mniej aktywny na forum i nie dostałem żadnego merita  Cry  tak że nie mogę nagrodzić najlepszego z ostatnich postów ale jak tylko dostanę to na pewno to zrobię.

Na szczęście dużo różnych postów jest nagradzane przez innych użytkowników za co dziękuje i proszę o więcej  Grin.

Wszyscy wiemy, że duża ilość meritów w dyskusji działa jak magnes i więcej osób będzie starało się wziąć w niej udział z jak najlepszym tekstem żeby mieć szanse na kilka z nich.

Z tego co widzę nie ma spamu i prawdę mówiąc, prawie wszystkie posty w tym wątku powinny być nagrodzone, ponieważ są dobrej jakości, oryginalne i wnoszą dużo do dyskusji.
Jeżeli weźmiemy pod uwagę jakie posty są nagradzane wysokimi ilościami meritów na angielskim forum i porównamy do nich niektóre z naszego wątku to myślę, że powinny dostać po kilka meritów więcej i nie mówię tu o 2 czy 3 tylko o 10 lub 20. Nie widziałem jeszcze tak wysoko nagrodzonego posta w naszym forum. A czemu nie, przecież mamy parę naprawdę dobrych?

Zapraszam merit source do odwiedzenia tego wątku  Wink.

Kubston
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 21
Merit: 0


View Profile
November 06, 2018, 04:22:12 PM
 #48

Dawno mnie tutaj nie było na forum, muszę nadrobić o co chodzi z tymi meritami. Ale jak widziałem statystykę kolegi wyżej to wypadamy tak słabo że głowa mała, a fajnie byłoby rozkręcić trochę polską społeczność na tym forum. Może nie przyciąga swoim designem ale jest to największa kopalnia wiedzy na temat krypto. Dużo ludzi z polskiej społeczności najwięcej udziela się na facebooku z tego zauważyłem.
Rath_
aka BitCryptex
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1876
Merit: 3131



View Profile
November 06, 2018, 04:53:45 PM
 #49

Zapraszam merit source do odwiedzenia tego wątku  Wink.

Z tego co się orientuję to nie ma polskiego merit source. Z chęcią podjąłbym się trudu złożenia aplikacji, ale potrzebne by mi było wsparcie od Was. Muszę też trochę porozdawać swoje merity (na ten moment mam dokładnie 127). Jeżeli ktoś przetłumaczy jeden z moich tematów o Lightning Network to jestem gotów nagrodzić taką osobę 5-15 meritami w zależności od wybranego tematu (link do moich tematów).

Dużo ludzi z polskiej społeczności najwięcej udziela się na facebooku z tego zauważyłem.

Weź pod uwagę, że większość postów na polskiej grupie to wypowiedzi typu "Dlaczego BTC spadło o $100?! Bańka pękła?". Poziom tutaj jak i na polskim forum jest znacznie wyższy. Z chęcią mogę Ci pomóc z meritem, możesz śmiało napisać do mnie wiadomość.
wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2744
Merit: 1708


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
November 06, 2018, 05:05:32 PM
Last edit: November 07, 2018, 11:48:59 PM by wwzsocki
 #50

Z chęcią podjąłbym się trudu złożenia aplikacji, ale potrzebne by mi było wsparcie od Was...

Bardzo chętnie poprę każdą dobrą kandydaturę.

Jak pewnie wiesz pisałem o tym w pierwszym poście miesiące temu, że dobrze by było mieć nasz "merit source" ale jakoś nikt nie zaaplikował i dyskusja umarła a tak na prawdę to w ogóle jej nie było.

Ja w tym czasie nie mogłem aplikować bo miałem czerwony trust ale wykaraskałem się z problemów i myślę, że mógłbym spróbować teraz.

Najlepiej gdyby osoby chętne do bycia "merit sourcem" zgłaszały swoje aplikacje w tym temacie i po jakimś czasie wybralibyśmy dwóch czy trzech najlepszych kandydatów i wsparli ich, wszyscy razem. Nie ma sensu, żeby każdy aplikował osobno kiedy możemy postawić na najlepszych i mieć dużo większe szanse na merit source.

Mogę dodać adnotację w pierwszym poście (jeżeli pomysł będzie zaakceptowany) i aktualizować na bieżąco wszystkich chętnych żeby było łatwo znaleźć kandydatów i wszyscy wiedzieli o co chodzi.
Może można by jakoś dodać poola (to by ułatwiło głosowanie) ale nie jestem pewien? Lub wystartować poola i połaczyć oba wątki (merge). Jak ktoś wie to proszę o podpowiedź.

Co wy na to? I czy na pewno nie ma merit sourca pomiędzy nami?

cryptovigi
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 611



View Profile
November 06, 2018, 07:44:03 PM
 #51

...
Z chęcią podjąłbym się trudu złożenia aplikacji, ale potrzebne by mi było wsparcie od Was.
...

Masz też moje poparcie!

...
Z chęcią mogę Ci pomóc z meritem, możesz śmiało napisać do mnie wiadomość.
...

A teraz zachowam się jak stary zgryźliwy maruda albo przysłowiowy polski "pies ogrodnika" który sam nie zje a innemu nie da ;-)

W 100% popieram pomoc dla każdego kolegi z polskiej społeczności ale jako przyszły merit source musisz już zacząć dbać o reputację ;-) więc proponuję namówienie przyszłego odbiorcy aby najpierw napisał coś fajnego... nie koniecznie trudnego długiego czy wyszukanego ale chociaż trochę przydatnego...
Proszę nie traktuj tego jako pouczanie z mojej strony tylko troskę o nasze przyszłe źródło. Po za tym po takiej deklaracji i tak możesz zostać zasypany przez PM-y od grona naszych lokalnych bounty hunterów

...
Najlepiej gdyby osoby chętne do bycia "merit sourcem" zgłaszały swoje aplikacje w tym temacie i po jakimś czasie wybralibyśmy dwóch czy trzech najlepszych kandydatów i wsparli ich, wszyscy razem. Nie ma sensu, żeby każdy aplikował osobno kiedy możemy postawić na najlepszych i mieć dużo większe szanse na merit source.
...

Osobiście uważam że lepiej założyć oddzielny wątek poświęcony tylko i wyłącznie zagadnieniu "wyborów" i zbieraniu poparcia dla przyszłego merit source. Twój wątek okazał się strzałem w dziesiątkę ale nie ma z niego chyba co robić hydeparku do wszystkiego...

Więc jeśli chcesz się podjąć zostania mężem zaufania i ogarniania listy kandydatów załóż do tego oddzielny temat... i od razu zgłośmy w nim kandydaturę BitCryptexa a może on sam powinien to zrobićHuh?

Sam nie wiem???

@BitCryptex jakieś sugestie???

Rath_
aka BitCryptex
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1876
Merit: 3131



View Profile
November 06, 2018, 08:15:35 PM
 #52

A teraz zachowam się jak stary zgryźliwy maruda albo przysłowiowy polski "pies ogrodnika" który sam nie zje a innemu nie da ;-) [...]

Rozumiem, że mogłem zabrzmieć trochę dwuznacznie. Przez pomoc miałem na myśli wytłumaczenie jak działa cały system. W takim razie zostawię to Wam i po prostu nagrodzę najlepsze odpowiedzi Wink

Więc jeśli chcesz się podjąć zostania mężem zaufania i ogarniania listy kandydatów załóż do tego oddzielny temat... i od razu zgłośmy w nim kandydaturę BitCryptexa a może on sam powinien to zrobić?

Zgłosić kandydatów musimy w dziale "Meta". Zazwyczaj każdy kandydat ma swój własny temat. Następne kilka dni chciałbym spędzić na rozdaniu części merita, który zgromadziłem przez ostatnie kilka miesięcy. Tak jak napisałem wyżej, większą ilością zarezerwuję dla osób chcących przetłumaczyć moje poradniki napisane po angielsku. Dwa o Lightning Network zostały już zarezerwowane przez @wwzsocki.
wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2744
Merit: 1708


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
November 06, 2018, 10:01:35 PM
Last edit: November 09, 2018, 10:44:28 PM by wwzsocki
 #53

Dziękuje za szybkie odpowiedzi i sugestie. Cieszę się, że jest coraz więcej osób z którymi można podyskutować na poziomie o krypto. Tylko dla tego postaram się być bardziej aktywnym w naszym subforum.

Jestem ciekaw jak sprawa się potoczy z merit sourcem? Kto zaplikuje a co ważniejsze to czy ktoś z naszych rodaków zostanie wybrany?
Przydałoby się znaleźć gdzieś ten temat w którym mowa jest o merit source i jak aplikować. Jeżeli ktoś ma ten link to bardzo proszę o podanie poniżej bo ja szukałem dość długo i nie mogę znaleźć.
A jak już ktoś aplikuje to podaj link do swojego tematu, rzucę okiem na twój profil i jak będzie ok to na pewno napiszę parę pozytywnych słów aby wesprzeć kandydaturę.

@BitCryptex czytam twój post po raz drugi i dotarło do mnie, że dałeś radę w kilka miesięcy dojść do rangi senior member. Jest to nie lada wyczyn i należy się szacun.
Udowadniasz, że jest to możliwe, wystarczy tylko wziąść sobie do serca dobre rady wysokiej rangi użytkowników tego forum, którzy ciągle powtarzają, że trzeba być kreatywnym i tworzyć coś oryginalnego a merity same Cię znajdą.

cryptovigi
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 611



View Profile
November 07, 2018, 01:15:03 PM
 #54

...
Co wy na to? I czy na pewno nie ma merit sourca pomiędzy nami?

Mam dobre wieści przeprowadziłem małe śledztwo i znalazłem polskie merit source!!! Co więcej już odwiedzało ten wątek i zostawiło w nim kilka meritów ;-)

chciałem opisać moje śledztwo w tym temacie ale ponieważ post rozrósł się niebywale i przeszkadzałby w normalnej dyskusji zrobiłem z niego nowy wątek - chętnych zapraszam tutaj: Na tropie polskiego merit source....

wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2744
Merit: 1708


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
November 07, 2018, 11:45:06 PM
Last edit: November 09, 2018, 11:04:10 AM by wwzsocki
 #55

Właśnie dostałem kolejnego merita z tego wątku, który dał mi smerita. Mogę teraz wybrać i nagrodzicć naljepszy post z ostatniej strony tematu tak jak obiecałem.

Nagrodzony tekst: https://bitcointalk.org/index.php?topic=3236617.msg47625527#msg47625527 bo jest na prawdę dobry.

Gratuluję!!! I proszę o więcej!!!

AKTUALIZACJA 11/9/2018

Dzisiaj właśnie nagrodziłem kolejny post. Myślę, że przestane pisać te aktualizacje, które posty dostały ode mnie merity bo to przecież widać a jak ktoś chce to może bez problemu sprawdzić.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=3236617.msg47635567#msg47635567

Gratuluję!!!

wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2744
Merit: 1708


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
November 09, 2018, 10:27:49 PM
Last edit: November 09, 2018, 10:43:08 PM by wwzsocki
 #56

...Wpadając tu regularnie przez ostatnie tygodnie stwierdzam z przykrością, że na naszym lokalu wieje pustką i nudą ;-...
...10 miesięcy rozdano całe: 307 meritów - nagrodzono łącznie 131 postów w 62 tematach...
Code:
LP	ilość meritów	Nazwa wątku
1 56 Polski DeepOnion
2 31 Polski Czemu nie nagradzamy sie Meritami?
3 25 Polski Bitomat w Krakowie
4 24 Polski Jak Państwo pogrywa z obywatelami czyli Efekty (brak) zespołu ds. Kryptowalut
5 18 Polski Urząd Skarbowy
6 15 Polski Co myślicie o #MERIT?
7 12 Polski FlyingAtom - Wypłaty z bankomatów , mała marża - bezawaryjne.
8 8 Polski Nieoficjalna lista (oficjalnych) zasad, wskazówek, FAQ Bitcointalk.org by mprep
9 7 Polski Mozna kupic Merit? Czy jak to dziala?
10 7 Polski Nowe restrykcje dla rang Newbie i Junior
11 6 Polski BitBay na Malcie - czy ma obowiązek przekazywać dane do skarbówki?
12 6 Polski Od dziś bez podatku PCC
13 6 Polski [ANN][Crowdsale]FRAS COINOficjalny Partner UBER GRAB, Dochód Pasywny
14 5 Polski ANN+bounty[STK] STK Global Payments -Kryptowaluta do natychmiastowych płatności
15 5 Polski sprzedajesz BTC, jak rozliczyć się z fiskusem?
16 4 Polski Skutki podatkowe obrotu kryptowalutami w PIT, VAT i PCC
17 4 Polski Ustawa o kryptowalutach
18 3 Polski BITHUB.PL - Najnowsze Wiadomości ze Świata Bitcoin
19 3 Polski KAS oczekuje od polskich gield histori transakcji wszystkich uzytkownikow
20 3 Polski Krypto Raport

Po raz kolejny - gratulacje dla @wwzsocki stworzony przez Ciebie wątek ma szansę zostać najbardziej docenianym "pod kątem meritowym" - aktualnie jest na drugim miejscu chociaż faktyczna jakość numeru jeden zostanie pokazana chwilę dalej.

poniżej lista pojedynczych postów w poszczególnych tematach, które zdobyły więcej niż 2 merity
Code:
LP	ilość meritów		Użytkownik 		Nazwa wątku
1 21 Clocktick DeepOnion
2 16 maro159        Bitomat w Krakowie
3 12 Pilasu        DeepOnion
4 10 Gniewek89 DeepOnion
5 10 ethergeek Urząd Skarbowy
6 10 becometa.pl Jak Państwo pogrywa z obywatelami czyli Efekty (brak) zespołu ds. Kryptowalut
7 10 wwzsocki Czemu nie nagradzamy sie Meritami?
8 9 cryptovigi Czemu nie nagradzamy sie Meritami?
9 8 poptok1        Nieoficjalna lista (oficjalnych) zasad, wskazówek, FAQ Bitcointalk.org by mprep
10 7 sud       Jak Państwo pogrywa z obywatelami czyli Efekty (brak) zespołu ds. Kryptowalut
11 6 FlyingAtom_Lukasz       FlyingAtom - Wypłaty z bankomatów , mała marża - bezawaryjne.
12 6 Bubus        FlyingAtom - Wypłaty z bankomatów , mała marża - bezawaryjne.
13 5 4hajs        ANN+bounty[STK] STK Global Payments -Kryptowaluta do natychmiastowych płatności
14 5 kryptoholik Bitomat w Krakowie
15 4 deccarro Co myślicie o #MERIT?
16 4 becometa.pl Jak Państwo pogrywa z obywatelami czyli Efekty (brak) zespołu ds. Kryptowalut
17 4 OpenArtis Nowe restrykcje dla rang Newbie i Junior
18 3 BitBay*        WOŚP akceptuje dotacje w bitcoinach
19 3 BitHub.pl BITHUB.PL - Najnowsze Wiadomości ze Świata Bitcoin
20 3 KRYPTORAPORT Krypto Raport
21 3 Gonzo11        DeepOnion
22 3 caex                Co myślicie o #MERIT?
23 3 cryptovigi Czemu nie nagradzamy sie Meritami?
24 3 sud BitBay na Malcie - czy ma obowiązek przekazywać dane do skarbówki?

Zgadzam się z Tobą w 100% procentach, że wypadamy blado i wieje nudą.

Praktycznie tylko 10 osób pisze z jakąś tam frekfencją.

No nie wierzę, że tak mało rodaków interesuje się kryptowalutami. My z taką wrodzoną smykałką do biznesu  Wink.

Ja byłem pewien że polska społeczność jest moccna biorąc pod uwagę ilu programistów jest zaangażowanych w różne projekty. Co chwilę widać polskie twarze na zdjęciach teamów.

Fajnie by było posłuchać co tacy starzy wyjadacze myślą o aktualnym stanie rynku i przyszłości kryptowalut.

Wracając do tematu faktycznie nasze wyniki meritalne są slabiuuutkie delikatnie mówiąc a co do jakości nagrodzonych najwyżej postów to:

cryptovigi
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 611



View Profile
November 10, 2018, 01:45:05 AM
 #57

Zgadzam się z Tobą w 100% procentach, że wypadamy blado i wieje nudą.

Praktycznie tylko 10 osób pisze z jakąś tam frekfencją.
...
Wracając do tematu faktycznie nasze wyniki meritalne są slabiuuutkie delikatnie mówiąc a co do jakości nagrodzonych najwyżej postów to:
...

Już Cię raz za to chwaliłem ale trzeba przyznać że Twoja wytrwałość i zaangażowanie sprawia że sam jeden zacząłeś rozkręcać to forum - dzisiaj dzieje się tu znacznie więcej niż jeszcze kilka tygodni temu. Żeby nie być gołosłownym:
...
Sepecial thanks to:
...
wwzsocki for his efforts to improve the level of discussion on the Polish local board
...

Teraz z nazwijmy to "nowości" mamy Twój niezły temat, coś ciekawego rozkręca się na temat kampanii sygnatur, @BitCryptex dostarczył trochę materiałów - poradników... coś się zaczyna dziać - przywołam kolejny cytat z kultowego filmu Rejs "...Na każdym zebraniu jest taka sytuacja, że ktoś musi zacząć pierwszy..." mozolnie ale systematycznie może uda się coś rozkręcić...

Co do meritów - też trochę ruszyło z miejsca - statystyki z kolejnego tygodnia (dane są aktualizowane w piątek rano) wskazują wzrost o kolejne 30 a i dzisiaj wpadło kilka....

Jedno jest pewne potrzeba duuużo pracy i zaangażowania ale bardzo liczę, że jeszcze zrobi tu się tłumnie...

wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2744
Merit: 1708


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
November 10, 2018, 09:33:32 AM
 #58

...Co do meritów - też trochę ruszyło z miejsca - statystyki z kolejnego tygodnia (dane są aktualizowane w piątek rano) ...

...Jedno jest pewne potrzeba duuużo pracy i zaangażowania...

Tak sobie pomyślałem, jak już romawiamy o meritach i zaangażowaniu, że fajnie by było otworzyć nowy temat o meritach i aktualizować co tydzień lub dwa używając kodów SQL, którymi się z nami podzieliłeś.

Chciałem to zrobić w tym wątku ale lepiej postawić nowy bo (tu już jest wszystkiego za dużo) to szansa na nowe merity i tego nam trzeba w naszym subforum (dużo ciekawych tematów), że jak już ktoś odwiedzi ten polski zakątek Bitcointalk to coś go tu na chwilę zatrzyma.

Mam nadzieję, że masz rację i faktycznie coś się zacznie dziać. Postaram się pomóc.

@Cryptovigi daj znać czy jesteś zainteresowany rozpoczączeciem takiego tematu o meritach. Czuje się w obowiżku zapytać bo Ty już zacząłeś o nich pisać i mógłbyś wykorzystac te posty i kody SL do stworzenia bardzo fajnego tematu z częstymo aktualizacjami jak już mówiłem wcześniej. Jażeli nie jesteś zaintersowany to ja chęnie zaczne taki wątek wykorzystując Twoje materiały.

adamvp
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1246
Merit: 708



View Profile
November 10, 2018, 12:58:45 PM
Last edit: November 10, 2018, 02:10:12 PM by adamvp
 #59

W sumie to nie wiem jak inni ale ja wcale tych meritów nie mam dużo, szczególnie, że sie nie odnawiają i to stanowi pewien problem - bo ciężko wybrać wyjątkowo wartościowe posty, łatwiej byłoby gdyby tego "sendable" merit było z 10x więcej - wtedy możnaby meritować każdy dobry post, a wybitnym dawać po prostu np. 5 czy więcej punktów Wink

Tutaj piszą: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2818350.msg47763923#msg47763923
że spada liczba rozdawanego meritu ogólnie... Może warto wykorzystać te dane i spróbować przycisnąć administracje do ulepszeń? Wink

I am looking for signature campaign Wink pm me
cryptovigi
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 611



View Profile
November 10, 2018, 03:31:17 PM
Last edit: November 12, 2018, 04:08:17 PM by cryptovigi
Merited by wwzsocki (1)
 #60

...
@Cryptovigi daj znać czy jesteś zainteresowany rozpoczączeciem takiego tematu o meritach. Czuje się w obowiżku zapytać bo Ty już zacząłeś o nich pisać i mógłbyś wykorzystac te posty i kody SL do stworzenia bardzo fajnego tematu z częstymo aktualizacjami jak już mówiłem wcześniej. Jażeli nie jesteś zaintersowany to ja chęnie zaczne taki wątek wykorzystując Twoje materiały.

Chętnie coś sklecę - jak tylko skończę tłumaczenie drugiego poradnika @BitCryptexa wezmę się za to... Mamy teraz wydłużony weekend z uwagi na dodatkowe święto narodowe więc powinienem dać radę przed wtorkiem...

[edit:]
Udało się tutaj podaje link: Garść statystyk dotyczących sytemu Meritów z naszego lokalnego subforum... . Jeśli macie jakieś sugestie/pomysły co jeszcze możnaby w nim ująć będę zobowiązany...

W sumie to nie wiem jak inni ale ja wcale tych meritów nie mam dużo, szczególnie, że sie nie odnawiają i to stanowi pewien problem - bo ciężko wybrać wyjątkowo wartościowe posty, łatwiej byłoby gdyby tego "sendable" merit było z 10x więcej - wtedy możnaby meritować każdy dobry post, a wybitnym dawać po prostu np. 5 czy więcej punktów Wink
...

Niestety właśnie na tym opiera się cały system po pierwsze żeby nie meritować każdego tylko wartościowe posty po drugie aby mieć "przywilej" meritowania innych trzeba najpierw się samemu wykazać i zdobywać merity dla siebie - w pewnym sensie merity się odnawiają - za każdy 2 merity które Ty otrzymasz dostajesz 1 do rozdania... może faktycznie lepszym rozwiązaniem byłoby 1:1 ale 1:10 to według mnie już zdecydowana przesada...

A ponieważ ostro pracujemy nad podniesieniem jakości treści na naszym local boardzie zdecydowanie potrzebujemy dodatkowego źródła dlatego szczerze liczę na @BitCryptexa a po nim może ktoś następny? @wwzsocki może Ty wystartujesz jako drugi???

Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!