Bitcoin Forum
April 26, 2024, 05:28:56 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 »  All
  Print  
Author Topic: Czemu nie nagradzamy sie Meritami?  (Read 23949 times)
Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2142
Merit: 1622


View Profile
June 04, 2019, 04:57:40 PM
 #141

No i to tylko pokazuje jak niedopracowany jest ten cały merit system :| Jak to się mówi : "bogatsi stają się jeszcze bardziej bogaci, a biedni pozostają biednymi", no cóż ja zwątpiłem w dłuższy sens mojej aktywności na forum - jeszcze nie podjąłem ostatecznej decyzji, ale wiele wskazuje na to, że ciężko będzie mi zbyt długo tutaj przetrwać :s

System działa. Ludzie tylko starają się węszyć sensację tam, gdzie jej nie ma po to, by zabłysnąć. Niejednokrotnie wykrywając oszustów i niejednokrotnie oskarżając bezpodstawnie. Swoją drogą, to 20% meritów wysłanych do 1 osoby (a tak to wygląda na naszym lokalu) faktycznie jest podejrzane. Przecież jest wiele wątków na tym forum, które na prawdę zmieniają nasze życie na lepsze. Jak np ten, lub rozbudowane poradniki itp. One powinny również być meritowane. A jeśli ktoś pomija takie treści w nagradzaniu a jednocześnie merituje zwykle opinie w takiej ilości, że stanowi to znaczącą większość, to nic dziwnego, że budzi to podejrzenia.

Adam. Jakie przetrwanie na forum? Jesteś w jednej z najlepszych kampanii. Marzenie wielu ... Tworzysz ciekawe i sensowe posty, miło wymienia się z tobą opinie. Czego chcieć więcej? Do wyższej rangi i tak potrzebujesz pewnie ze 100 activity a i ta zwiększy twoje zarobki raptem o 15%. Spokojnie, przyjdzie hossa (o ile) lokal spuchnie i sytuacja się rozluźni.

Obecnie ja i cryptovigi jesteśmy bez roboty wiec motywacji troszkę mniej to i mniej nas na forum. Może dlatego chwilowo odczuwasz problem w komunikacji, ale daj nam chwilkę Smiley Nie wykonuj pochopnych ruchów Smiley
1714109336
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714109336

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714109336
Reply with quote  #2

1714109336
Report to moderator
1714109336
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714109336

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714109336
Reply with quote  #2

1714109336
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714109336
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714109336

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714109336
Reply with quote  #2

1714109336
Report to moderator
1714109336
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714109336

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714109336
Reply with quote  #2

1714109336
Report to moderator
1714109336
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714109336

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714109336
Reply with quote  #2

1714109336
Report to moderator
cryptovigi
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 611



View Profile
June 05, 2019, 01:14:25 AM
 #142

No i to tylko pokazuje jak niedopracowany jest ten cały merit system :| Jak to się mówi : "bogatsi stają się jeszcze bardziej bogaci, a biedni pozostają biednymi", no cóż ja zwątpiłem w dłuższy sens mojej aktywności na forum - jeszcze nie podjąłem ostatecznej decyzji, ale wiele wskazuje na to, że ciężko będzie mi zbyt długo tutaj przetrwać :s

System działa. Ludzie tylko starają się węszyć sensację tam, gdzie jej nie ma po to, by zabłysnąć. Niejednokrotnie wykrywając oszustów i niejednokrotnie oskarżając bezpodstawnie. Swoją drogą, to 20% meritów wysłanych do 1 osoby (a tak to wygląda na naszym lokalu) faktycznie jest podejrzane. Przecież jest wiele wątków na tym forum, które na prawdę zmieniają nasze życie na lepsze. Jak np ten, lub rozbudowane poradniki itp. One powinny również być meritowane. A jeśli ktoś pomija takie treści w nagradzaniu a jednocześnie merituje zwykle opinie w takiej ilości, że stanowi to znaczącą większość, to nic dziwnego, że budzi to podejrzenia.

Adam. Jakie przetrwanie na forum? Jesteś w jednej z najlepszych kampanii. Marzenie wielu ... Tworzysz ciekawe i sensowe posty, miło wymienia się z tobą opinie. Czego chcieć więcej? Do wyższej rangi i tak potrzebujesz pewnie ze 100 activity a i ta zwiększy twoje zarobki raptem o 15%. Spokojnie, przyjdzie hossa (o ile) lokal spuchnie i sytuacja się rozluźni.

Obecnie ja i cryptovigi jesteśmy bez roboty wiec motywacji troszkę mniej to i mniej nas na forum. Może dlatego chwilowo odczuwasz problem w komunikacji, ale daj nam chwilkę Smiley Nie wykonuj pochopnych ruchów Smiley


@adamvp NIE RÓB NAM TEGO!!!! ZOSTAŃ!!!!
(no chyba że jesteś altem wwzsockiego - wtedy UCIEKAJ!!! Grin)

Rozumiem, że trafiła Cię trochę sytuacja z wwzsockim i lekki zanik aktywności innych użytkowników ale jak Janusz zauważył to tylko chwilowe problemy. Po pierwsze wwzsocki się pozbierał i dalej aktywnie walczy ja trochę ostatnio spuściłem z tonu ale to tylko przez nawał pracy poza tym teraz śmigam na tydzień na urlop ale wypoczęty za kilka dni wracam na naszego lokala.
Po za tym Janusz ma rację - jesteś w świetnej kampanii szkoda tego marnować... wiem kasa to nie wszystko ale skoro i tak wpada to czemu sie po nią nie schylić... Jeśli trafił cię brak energii pomyśl jak tutaj się czuł wwzsocki, który przez miesiące pisał praktycznie sam do siebie - wystarczy prześledzić ten wątek od początku - on miał prawo się poddać ale wytrwał... a teraz jest już nas kilka osób które zaglądają i nasmarują coś regularnie więc wcale nie ma aż takiej masakry! Wink

Wracając do systemu meritów i historii wwzsockiego - skończyła się dobrze chociaż wymagała od niego katorżniczego tłumaczenia ale przy okazji otworzyła nam oczy jak łatwo można trafić na świecznik i pod lupy samozwańczych watch dogs - ale tak na prawdę to dobrze że są wśród nas bo pewnie bez nich forum wyglądało by znacznie gorzej.
Nie mniej jednak nie można się dać zwariować więc co do nagradzania się meritami ja wciąż uważam, że nagradzanie wartościowych postów zawsze się obroni - może faktycznie rozdzielanie 100% meritów między czterech - pięciu użytkowników to nie najlepszy pomysł chyba warto bardziej rozglądać się na boki może częściej warto coś wrzucić na ogólne boardy. Ale na pewno nie przestanę meritować lokalnego subforum tylko dlatego że ktoś innemu to się nie podoba...

 
wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
June 05, 2019, 09:49:10 AM
 #143

Jak narazie widzę kilka wypowiedzi i każdy ma inne zdanie, więc poczekam jeszcze trochę z końcowymi wnioskami na więcej postów może wtedy b edzie łatwiej.

@Adamvp ja już jestem z powrotem i jak widzisz Hhampuz przyjął mnie do kampanii tak więc tematów nam nie braknie.

Ja bardzo blisko obserwuję cenę BTC i na pewno będę starał się aktualizować ten wątek a Wasze uwagi uważam za bardzo cenne i szkoda by było żebyś odpadł tylko pzez naszą chwilową słabszą frekwencję.


adamvp
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1246
Merit: 708



View Profile
June 07, 2019, 10:02:08 PM
 #144

Wiecie, w tym rzecz, że ja jestem sceptyczny co do tej "hossy" w najbliższym czasie, to po pierwsze, a po drugie no nie jestem zbyt skutecznym traderem, o ile w ogóle moja działalność można tak nazwać, i też nie bardzo widzę sens zajmowania się projektami, które prawdopodobnie nie przetrwają... (ale dobra nie będę tu aż tak offtopował)

Ad meritum - ja zrozumiałem to tak, że gość rozdaje te merity w globalnych sekcjach, że "znalazł sobie >>pupilka<< po prostu" i jemu rozdysponowuje swój merit zamiast uczciwie rozdzielić pomiędzy zasługujące na to posty...

No i dalej nie mogę się zgodzić, że system się sprawdza - w sumie jedyne merity poza naszym lokalem dostałem chyba za rzucanie ideologicznych haseł np o BCH ;p
I teraz np jeśli chciałbym popracować nad jakimiś niszowymi altami to i tak nikt tego nie doceni - bo siłą rzeczy niszowy alt nie będzie miał zbyt wielu zainteresowanych - a nawet jeśli spojrzeć bardziej optymistycznie na przyszłość krypto to w tym ujęciu nie widzę za dużego sensu swojej aktywności w tematach gdzie kilka/naście osób wcześniej napisało już dokładnie to wszystko co ja bym chciał przekazać...

I am looking for signature campaign Wink pm me
wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
June 09, 2019, 10:55:14 AM
Last edit: June 09, 2019, 11:22:28 AM by wwzsocki
 #145

Kiedy pytałem "co robimy z meritami?", to zacząłem nowy wątek w tym celu.

Ale po chwili doszedłem do wniosku, że już jest ten i dobrze będzie pasował do tego pytania, więc usunąłem tamten.

Jakimś cudem kolega @Poptok1 zdążył tam odpowiedzieć dlatego przenoszę tutaj jego odpowiedź, żeby nie zniknęła, bo jest ważna dla dyskusji.

Pewnie masz na myśli ryzyko związane z oskarżeniami o jakieś specjalne konszachty, ustawki meritowe itd.
Wydaje mi się, że spokojnie powinniśmy robić swoje i się nie przejmować zbytnio krzykaczami.
Odrobina zdrowego, lokalnego patriotyzmu jeszcze nikogo nie zabiła. Jeśli masz powody i ochotę na "lajkowanie" postów ziomów, to nikt Ci tego zabronić nie może.
Gdybyśmy mieli tu do czynienia z jakimiś nadużyciami, machinacjami to już dawno szambo by wybiło, ludzie są czujni (by nie powiedzieć wścibscy :]). Najzwyczajniej używajmy systemu zgodnie z przeznaczeniem. Rzecz jasna nic na siłę.

adamvp
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1246
Merit: 708



View Profile
June 09, 2019, 11:10:46 AM
Merited by wwzsocki (1)
 #146

Przeglądając forum naszła mnie taka refleksja - kont z jakimkolwiek zdobytym meritem jest tak na prawdę niewielki odsetek - i tak się zastanawiam,  forum tworzą zarówno doskonali postwriterzy (oni akurat w miarę doceniani są)  jak i przede wszystkim zwykli użytkownicy (w zasadzie tak na prawdę tacy stanowią o sile forum)... I myślę, że  ich wkład  też powinnien  być zauważony - w sytuacji kiedy meritować "można" tylko wybitne posty no to jest to niemożliwe...

I am looking for signature campaign Wink pm me
sud
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 826
Merit: 301



View Profile
June 09, 2019, 04:55:47 PM
Merited by DarkStar_ (4)
 #147

@adamvp

Mam podobne zdanie, w tym momencie punkty merit są tylko dla wyjątkowo udzielających się użytkowników i elit. Wg mnie meritu jest po prostu za mało przez co jest cenny i to już powoduje, że ludzie kombinują z handlowaniem, inni na nich polują i doszukują się łamania regulaminu nawet tam gdzie go nie ma (jak sytuacja wwzosckiego). Wystarczy odkręcić kranik z sMeritem (np. żeby się odnawiał co ileś tygodni) a sytuacja zrobiła by się normalniejsza, zwykli forumowicze też mogliby liczyć że coś dostaną a dodatkowo nikomu nie chciałoby się tracić czas na jakieś dochodzenia kto ile komu rozdał i czy jest to handel czy nie.
wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
June 09, 2019, 07:02:40 PM
 #148

Już od dawna staram się dawać merity za wszystkie posty. Nie muszą być wybitne byle były dla mnie ważne. Właśnie taka zasada mi przyświecała kiedy nagradzałem posty do tej pory.

Teraz widzę, że za każdym razem się zastanawiam, a to czy jakość dobra, czy koleś to nie jakiś spamer, co napisał pierwszy w miarę post, a to nie o to chyba chodziło Theymosowi z meritem?

Wszyscy widzimy absurdalnie zmeritowane wątki, gdzie leniwe źródełka podrzucają po 20 czy 50 meritów, żeby się ich wyzbyć przed kolejnym rozdaniem.

Takim sposobem w dalszym ciągu mała grupa użytkowników, skupia większość meritów, chociaż ostatnio jest ich coraz więcej i powinno być lepiej z biegiem czasu.

Wymaga się od innych meritowania z głową i jeżeli przesadzisz, w którąś stronę, to może zostać, to wykorzystane przeciwko tobie.

Dlatego źródełka, które jak by nie było, wprowadzają standarty i na nich się użytkownicy wzorują, powinni być wstrzemięźliwi i nie nagradzać pojedyńczych postów, po 50 czy 100 meritów, lub każdy po 5 czy 10, tak jak już pisałem "żeby się pozbyć.

Bo to zaczyna wyglądać jak taki maraton. Jak 15 żródełek dało po 5 meritów, to ja teraz dam 20 a następny później 50, itd.

Dochodzi do takich niechcianych nadużyć i zaniedbań. Ludzie są różni i jedni są bardziej a drudzy mniej powściągliwi w nagradzaniu.

Powinna być wprowadzona zasada, że nie ma kar za merity,.bo aż się odechciewa je rozdawać.

cryptovigi
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 611



View Profile
June 19, 2019, 12:23:49 AM
Last edit: June 19, 2019, 12:51:56 AM by cryptovigi
Merited by wwzsocki (1)
 #149

...
Dlatego źródełka, które jak by nie było, wprowadzają standarty i na nich się użytkownicy wzorują, powinni być wstrzemięźliwi i nie nagradzać pojedyńczych postów, po 50 czy 100 meritów, lub każdy po 5 czy 10, tak jak już pisałem "żeby się pozbyć.
...

Kilka miesięcy temu analizowałem (może to za dużo powiedziane - raczej przeglądałem) posty, które otrzymują po 50 meritów - i zwróciłem uwagę, że wcale nie jest ich dużo... Teraz po twoim poście wyciągnąłem ich zestawienie ponownie i nadal nie jest ich zbyt dużo - np. w całym maju tylko 10 postów otrzymało taką ilość a w pierwszych dwóch tygodniach czerwca tylko 5 rozszerzając skalę do postów które otrzymały od 20 do 50 meritów ich liczba wzrosła w maju z 10 do 28 a w pierwszych dwóch tygodniach czerwca z 5 do 13 więc biorąc pod uwagę ilość meritów którymi dysponuje 120+ merit source nie jest to duży odsetek...

dodatkowo nagradzanie małej ilości postów dużą liczbą meritów nawet przez merit source jest w pełni akceptowane (a w niektórych przypadkach nawet popierane) przez Theymosa

...
If they complain about amounts, tell them to complain to me. It's best if sources try to exhaust their source allocations, even if it means giving posts higher amounts than is typical. If you have 150 source merit and you only see 3 merit-worthy posts in a month, then I'd rather you over-give each of them 50 merit than let the merit expire. That way there are more people capable of sending merit, and the "merit economy" is less top-down.

If a DT member tags you for something stupid involving merit (ie. probably anything less than selling merit), then they're not going to be a DT member for much longer.
...


...
Powinna być wprowadzona zasada, że nie ma kar za merity,.bo aż się odechciewa je rozdawać.

Ja do końca się z tym nie zgadzam - według mnie sprzedaż meritów czy też tworzenie altów i wymienianie meritów między nimi (oczywiście udowodnione!!!) powinno być potępiane - bo przyzwolenie na takie praktyki sprawi, że cały meritowy system traci sens....


Przeglądając forum naszła mnie taka refleksja - kont z jakimkolwiek zdobytym meritem jest tak na prawdę niewielki odsetek - i tak się zastanawiam,  forum tworzą zarówno doskonali postwriterzy (oni akurat w miarę doceniani są)  jak i przede wszystkim zwykli użytkownicy (w zasadzie tak na prawdę tacy stanowią o sile forum)... I myślę, że  ich wkład  też powinnien  być zauważony - w sytuacji kiedy meritować "można" tylko wybitne posty no to jest to niemożliwe...

I tutaj Cie pewnie zaskoczę bo aż 28.814 użytkowników otrzymała chociaż 1 merit problem jest więc raczej ilość tych meritów (bo np. 11.100 użytkowników zatrzymało się właśnie na liczbie jednego merita, 10.900 otrzymała 5 i więcej meritów, 3.752 15 i więcej a tylko 2.394 - czyli mniej niż 10% wszystkich nagrodzony otrzymało 25 i więcej meritów).

Zgadzam się oczywiście że siłę forum budują zarówno "wybitni" jak i "zwykli" użytkownicy ale wciąż uważam właściwe nagradzanie za tworzenie tych dobrych postów bo jeżeli merity miały by być rozdawane za każdy post to po co się w ogóle wysilać tworzyć coś więcej?

Z drugiej strony chyba trochę przesadzacie że merity mogą otrzymywać tylko wybitne posty czy użytkownicy - ja jestem najlepszym przykładem - nie jestem ani wybitny ani nie posiadam nie wiadomo jakiej wiedzy w dziedzinie krypto - powiem więcej myślę że wciąż jestem w tym temacie na poziomie co najwyżej jr. member (posługując się nomenklaturą forumową), czyli dużo niższym niż większość użytkowników na forum a udało mi się zgromadzić te kilka meritów na koncie  Wink

wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
June 19, 2019, 08:11:39 AM
 #150

Ja do końca się z tym nie zgadzam - według mnie sprzedaż meritów czy też tworzenie altów i wymienianie meritów między nimi (oczywiście udowodnione!!!) powinno być potępiane - bo przyzwolenie na takie praktyki sprawi, że cały meritowy system traci sens....

Tak jak pisał Theymos jedynie handel powinien być karany, bo dawanie sobie nawzajem meritów ma sens tylkojak masz świeży dopływ, bo jak nie to się wyzerujesz bardzo szybko i dlatego zagrożenie jest znikome.

Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2142
Merit: 1622


View Profile
June 19, 2019, 08:55:34 AM
 #151

Tak jak pisał Theymos jedynie handel powinien być karany, bo dawanie sobie nawzajem meritów ma sens tylkojak masz świeży dopływ, bo jak nie to się wyzerujesz bardzo szybko i dlatego zagrożenie jest znikome.

Widzisz, ja zdobyłem 350+ meritów. Równie dobrze mógłbym mieć obecnie 500+ i altkonto +175 meritów. Dobrze więc, że jest to śledzone i gnębione. Choć karane powinny być oczywiste nadużycia a nie czyjeś domysły.

Zgodzę się też z cryptovigi, że system działa dobrze a sam wkład w forum w postaci dodania swojej opinii jest dobre dla forum ale nie powinno być środkiem do wbicia najwyższych rang. Po to one powstały by newbie mógł odróżnić post od ważnych użytkowników zawierające wiedzę od postów od mniej ważnych użytkowników o mniejszych rangach zawierające opinie. Dzięki temu, że rangi tak trudno wbić można znaleźć dobrze płatne kampanie już na randze senior. Jakby wymagało to 3 miesięcy postowania opinii i "wydaje mi się" albo "zgadzam się" to seniorów byłoby tyle, że managerowie musieliby znaleźć inny sposób klasyfikacji użytkowników. Jedyne co mi się w systemie nie podoba to fakt, że niektórzy dostali na dzień dobry rangę legendary, od 2 lat wbili <10 meritów bo są i zawsze byli spamerami a mimo wszystko postrzegani są przez ludzi z boku za najbardziej wartościowych. Moim zdaniem powinna nastąpić jakaś degradacja. -1 ranga jeśli od wprowadzenia systemu nie wbije się nawet 10-20 meritów. Za rok to samo. Aż do rangi adekwatnej do posiadanych meritów (chyba że ktoś utrzymuje nawet to śmieszne 10-20 meritów na rok, to wtedy zachowuje swoją rangę). Jeśli ktoś, nie jest w stanie wbić nawet 10 meritów w rok to najwyraźniej nie zasługuje jakością swoich postów na rangę jaką posiada.
cryptovigi
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 611



View Profile
June 19, 2019, 09:32:40 AM
 #152

Tak jak pisał Theymos jedynie handel powinien być karany, bo dawanie sobie nawzajem meritów ma sens tylkojak masz świeży dopływ, bo jak nie to się wyzerujesz bardzo szybko i dlatego zagrożenie jest znikome.

Widzisz, ja zdobyłem 350+ meritów. Równie dobrze mógłbym mieć obecnie 500+ i altkonto +175 meritów. Dobrze więc, że jest to śledzone i gnębione. Choć karane powinny być oczywiste nadużycia a nie czyjeś domysły.
....

dokładnie - szybka symulacja

383   -> 191
95    <-
        ->   47
23    <-
        ->   11
5      <-
        ->    2
1    <-


z 383 mertiów Janusza miałby on 509 (witaj HERO) a bokiem na alcie dałby radę zgromadzić 254 (czyli Sr. Member w GRATISIE)...


...
Moim zdaniem powinna nastąpić jakaś degradacja. -1 ranga jeśli od wprowadzenia systemu nie wbije się nawet 10-20 meritów. Za rok to samo. Aż do rangi adekwatnej do posiadanych meritów (chyba że ktoś utrzymuje nawet to śmieszne 10-20 meritów na rok, to wtedy zachowuje swoją rangę). Jeśli ktoś, nie jest w stanie wbić nawet 10 meritów w rok to najwyraźniej nie zasługuje jakością swoich postów na rangę jaką posiada.

Dokładnie mnie też to zawsze bolało - temat dyskutowany dziesiątki razy na forum ogólnym ale nie sądzę żeby coś z tym zrobiono...

Mnie chodzi po głowie inne rozwiązanie które z jednej strony nie narusza interesów osób aktywnych w ubiegłych latach (którzy mogli mieć znaczącyc wkład w forum przed wprowadzeniem systemu meritów - niesprawdzalne) - dewaluacja na zasadzie 50 napisanych postów - "spala" jednego otrzymanego merita dzięki temu na degradację narażeni byliby głównie spamerzy kupujący wysokie konta dla osiągnięcia korzyści z kampanii sygnatur...

Ewentualnie oddzielenie meritów od rang przy wprowadzeniu dodatkowych korzyści za ich gromadzenie (np zwiększenie ilości znaków w sygnaturze czy zamieszczanie tam grafiki,  wyraźne zaznaczenie pozycji z bpip przy nazwie użytkownika czy cokolwiek innego co stanowiłoby dodatkową zachętę)

wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
June 19, 2019, 10:25:11 AM
Last edit: June 19, 2019, 10:36:18 AM by wwzsocki
 #153

@Cryptvigi, @TytanowyJanusz te zestawienia nie maja sensu, bo musiał byś wszystkie merity dawać tylko sobie nawzajem, a w ten sposób nigdy tak szybko byś nie zarobił tych meritów. Tak samo jak na anglojęzycznych sekcjach, ci którzy się tam znają, merituja na wzajem, tak samo i my tutaj od 2 lat w kilku meritujemy sie (za dobre posty) i bez tego, żaden z nas nie miał aktualniej rangi. Jasne z biegiem czasu wyrobiliśmy się i teraz już nie problem zdobyć merity w innych sekcjach.

A jeszcze niedawno każdy z nas nie miał nawet 10 meritów i ja osobiście myślałem, że dużo więcej czasu będzie potrzebne. Dokładnie potrzebowałem 2 lat na 250 meritów. Tylko dzięki sekcji lokalnej i zaangażowaniu udało nam się zwrócić uwagę jakiejś małej częsci forum na tą sekcję a tym samym stworzyliśmy możliwość zarobienia paru meritów wszystkim, którzy chociaż raz coś sensownie tu napisali. Kiedyś było nie do pomyslenia i jedynie wybitne posty były meritowane, a i one czasem nie. Aktualnie powoli, to wraca i już aktualny miesiąc raczej rekordów nie pobije. Szkoda, że nie ma nas tu systematycznie coraz więcej, tylko praktycznie te same osoby. Parę osób sie pokazało i pokazuje ale nikt nie zostaje na dłużej. Może to właśnie przez za mało zmeritowanych postów gorszej jakości?

@TytanowyJanusz masz dużo racji z tymi kontami Legendary, które w ostatnich latach przed meritem, zdobyły rangę na totalnym spamie a teraz uchodzą za bohaterów. Myślę, że właśnie system merit weryfikuję ich najlepiej i powinien być bardziej wykorzystywany/wymagany przez menedżerów kampanii i nie tylko. Ja zawsze patrzę ile ktoś ma meritów, jaki ma trust i rangę. Jeżeli chcę wiedzieć jeszcze więcej, to sprawdzam historię postów i wystartowane tematy. To zupełnie wystarczy, a sam merit jest bardzo dobrą miarą jakości i mówi dużo o takim Legendary co to ma 1012 merita od dwóch lat na koncie z czego w ostatnich trzech miesiącach dostał 1.


malevolent
can into space
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3472
Merit: 1721



View Profile
June 21, 2019, 11:59:59 PM
 #154

A co z użytkownikami, którzy byli aktywni w latach 2010-2017, przed wprowadzeniem systemu merit jak Was tu nawet nie było? Dlaczego mieliby zaliczać downgrade? Wink

Signature space available for rent.
cryptovigi
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 611



View Profile
June 22, 2019, 12:34:28 AM
 #155

A co z użytkownikami, którzy byli aktywni w latach 2010-2017, przed wprowadzeniem systemu merit jak Was tu nawet nie było? Dlaczego mieliby zaliczać downgrade? Wink

Właśnie to jest problem - dzisiaj nikt nie może powiedzieć czy Ty albo setki innych użytkowników w okresie "przed meritem" byli aktywni i faktycznie mieli swój wkład w rozwój tego forum - niewątpliwie (podobnie jak dzisaiaj) było tysiące spamerów i setki użytkowników mających duży wkład... Dodatkowo wielu z tych użytkowników aktywnych przez lata dzisiaj nie ma czasu lub chęci dalszego postowania.  Moim zdaniem nie można tutaj ani nigdzie indziej stosować "zbiorowej odpowiedzialności" i wszystkich degradować tylko dlatego że byli przez ostatni rok mniej aktywni...

Dlatego właśnie sprawiedliwy system ewentualnej degradacji powinien uwzględniać zarówno prawdopodobieństwo aktywności przez lata jak również aktywność w ostanim półtoraroczu - czyli po wprowadzeniu systemu merit...

Stąd mój pomysł:
...
Mnie chodzi po głowie inne rozwiązanie które z jednej strony nie narusza interesów osób aktywnych w ubiegłych latach (którzy mogli mieć znaczącyc wkład w forum przed wprowadzeniem systemu meritów - niesprawdzalne) - dewaluacja na zasadzie 50 napisanych postów - "spala" jednego otrzymanego merita dzięki temu na degradację narażeni byliby głównie spamerzy kupujący wysokie konta dla osiągnięcia korzyści z kampanii sygnatur...
...
malevolent
can into space
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3472
Merit: 1721



View Profile
June 22, 2019, 01:25:58 AM
 #156

Nie do końca. W 2011 jak tu zawitałem to prawie sami mądrzy ludzie tu byli (podobnie na kanałach freenode). Do mniej więcej marca 2013 roku poziom dyskusji był całkiem wysoki i nie było problemu ze spamerami. W 2013 cena urosła z $15 w styczniu do $266 w kwietniu i lawinowo zaczęło też rosnąć zainteresowanie altcoinami oraz w trochę mniejszym stopniu kampaniami sygnaturowymi. Właśnie wtedy zostałem modem, bo ruch wzrósł o rząd wielkości jak mainstream dowiedział się o BTC i każdy chciał coś uszczknąć z tortu, kolejne ATH pod koniec roku wcale nie pomogło.

Jakość postów najlepiej mierzyć średnią liczbą meritów na post licząc posty napisane przez użytkowników od wprowadzenia systemu Merit.

Można jeszcze ew. skorygować to o nie branie pod uwagę spamerskich tematów w stylu Wall Observer, gdzie niektórzy kumulatywnie po kilkaset meritów za shitposty d(ost)ają.

Signature space available for rent.
adamvp
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1246
Merit: 708



View Profile
June 22, 2019, 10:22:55 PM
 #157

może dałoby się wprowadzić wyświetlanie takiego współczynnika w profilu obok ogólnej liczby merita @malevolent np.:


 (aczkolwiek ja to bym za dobrej średniej nie miał merita/post pewnie, chyba jednak korzystniej wygląda u mnie to w liczbach bezwględnych Tongue)

I am looking for signature campaign Wink pm me
malevolent
can into space
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3472
Merit: 1721



View Profile
June 22, 2019, 11:22:51 PM
 #158

Do takiego czegoś to można sobie userscript napisać, ale ma to sens tylko dla tych co większość postów napisali w ciągu ostatnich 18 miesięcy. U mnie np. prawie 90% było w 2011-2017. Najlepiej dzielić posty przez merity lub na odwrót licząc posty od wprowadzenia systemu Merit + nie uwzględniać w tej miarze meritów przyznanych za posty napisane przed powstaniem systemu Merit.

Signature space available for rent.
wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
June 23, 2019, 02:31:04 AM
Last edit: June 24, 2019, 10:26:51 AM by wwzsocki
 #159

A co z użytkownikami, którzy byli aktywni w latach 2010-2017, przed wprowadzeniem systemu merit jak Was tu nawet nie było? Dlaczego mieliby zaliczać downgrade? Wink

Ale pisał ktoś o downgrade, chyba nie?

Ja bardzo cenię takich użytkowników ale jeżeli od dwóch lat nie zdobyli chociaż 11 meritów, to zawsze jeszcze sprawdzam (jeżeli jestem zainteresowany takim kontem), jak wygląda ostatnia aktywność i czy postował, kiedy, jakie tematy rozpoczął i ile. No i po takim przeglądzie widać, jeżeli postuje regularnie, czemu nie dostaje meritów.

Widzę, że jest dużo użytkowników Legendary, którzy wiedzą, że muszą postować minimum 100 znaków lub robią to dla bounty. Są aktywni ale postują, prawie zawsze w dziale alternatywne kryptowaluty i co tu dużo pisać, jest w tych postach po sto znaków ale jest to spam, tylko taki trochę lepszej jakości. Na tyle dobrej, że moderatorzy ich nie usuwają ale wartości, to w nich nie ma żadnej. Dla tego nikt ich nie merituje. System meritów działa jak należy.

PS
Później przeczytałem, dokładniej ostatnie strony wątku i faktycznie jest mowa o downgrade ale chodzi o:

...rozwiązanie które ... nie narusza interesów osób aktywnych w ubiegłych latach...

Z którym się nie zgadzam do końca i ja bym te konta po prostu zostawił w spokoju. Forum, system merit lub nawet oni sami, swoim wkładem, potwierdzą swoją wartość lub też nie.

...W 2011 jak tu zawitałem to prawie sami mądrzy ludzie tu byli (podobnie na kanałach freenode). Do mniej więcej marca 2013 roku poziom dyskusji był całkiem wysoki i nie było problemu ze spamerami...

Jest bardzo dużo prawdy w tym co napisał Malevolent. Jak wiecie moje pierwsze konto zostało zhakowane a drugie założyłem dopiero po roku czytania tego forum. Ponieważ już w pierwszym koncie miałem tylko kilka postów i to w tematach "tu się witamy" i tym podobnych. Dyskusja była na tak wysokim poziomie, że aż mi osobiście było wstyd a nawet nie mogłem zabierać w nich glosu, bo nie miałem wystarczającej wiedzy.

Jak widzicie mój pierwszy temat napisałem w 2013 roku ale to było tylko krótkie zapytanie. Następny odważyłem się napisać dopiero w 2017. Dyskusja o Bitcoinie była na tak wysokim poziomie, że często musiałem używać tłumacza, żeby dokładnie zrozumieć o co chodzi. Było masę dyskusji o kopaniu i tam właśnie spędzałem najwięcej czasu, bo kopanie było jeszcze w powijakach i nigdzie nie było informacji na ten temat. Najpierw o kopaniu samemu a po jakimś czase powstały poole i od nowa nauka. Jak się połączyć z poolem, ustawić minera, portfe, itd.

Dzisiaj się z tego śmieje. Informacji jest wszędzie masa i nie ma żadnego problemu, kompletnie z niczym. Kiedyś było tylko Bitcointalk i kto chciał wiedzieć coś o BTC szukał właśnie tu.
Jest nadal kilkadziesiąt lub kilkaset starych dobrych użytkowników ale jak dzisiaj widzę nowicjuszy, którzy od dwóch lat napisali 3000 postów i wystartowali 100 tematów, to zawsze dość sceptycznie do nich podchodzę. Albo stoi za tym kontem ktoś inny, dużo bardziej doświadczony lub ja się mylę. Ale jest tych kont tak dużo ostatnio i postują w sekcji meta, reputation, scam, itd. próbując robić "karierę na forum".

adamvp
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1246
Merit: 708



View Profile
June 23, 2019, 06:38:24 AM
 #160

Do takiego czegoś to można sobie userscript napisać, ale ma to sens tylko dla tych co większość postów napisali w ciągu ostatnich 18 miesięcy. U mnie np. prawie 90% było w 2011-2017. Najlepiej dzielić posty przez merity lub na odwrót licząc posty od wprowadzenia systemu Merit + nie uwzględniać w tej miarze meritów przyznanych za posty napisane przed powstaniem systemu Merit.
Jak najbardziej ten współczynnik opierałby się na postach  od czasu wprowadzenia systemu merit ;-)

W sumie jeśli chodzi o merit to plusem jest to, że menadżerowie lepszych kampanii bounty patrzą na liczbę merit uzyskaną w ostatnich 120dniach... Aczkolwiek tutaj mnie ratuje niestety tylko nasz local, ponieważ niestety moje posty nie są doceniane - wiem, że do ideału jeszcze dużo mi brakuje, jednak myślę, że czasem zdarzy mi się napisać wartościowego posta - niestety chyba interesuje się zbyt mało popularnymi zagadnieniami - a do tego duża część "ruchu" przeniosła się na zewnątrz (telegramy, slacki, discordy, itd..)  No coż, próbuje szlifować mój angielski i może za jakiś czas uda mi się wejść w ambitniejsze tematy..


I am looking for signature campaign Wink pm me
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!