Bitcoin Forum
May 08, 2024, 04:28:40 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 »  All
  Print  
Author Topic: Czemu nie nagradzamy sie Meritami?  (Read 23953 times)
wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2744
Merit: 1708


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
June 28, 2019, 11:06:17 AM
 #161

...mnie ratuje niestety tylko nasz local...

Właśnie jestem ciekaw jak statystyki będą wyglądały na koniec miesiąca? Myslę, że bardzo cieniutko ale zobaczymy.

Już nie moge się doczekać na zestawienie od @Cryptovigi (merit już czeka  Cheesy).

Activity + Trust + Earned Merit == The Most Recognized Users on Bitcointalk
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715142520
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715142520

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715142520
Reply with quote  #2

1715142520
Report to moderator
malevolent
can into space
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3472
Merit: 1721



View Profile
June 28, 2019, 11:35:13 AM
 #162

Ode mnie teraz nie będzie dużo, własne merity się skończyły, a w 2017 nie byłem najbardziej aktywnym userem i trzycyfrowa ich liczba przepadła. To co dostaję jako merit source szybko się rozchodzi, bo wiele działów przeglądam. Ale mamy drugiego merit source teraz mamy, który już wcześniej trochę rozdawał, więc może nie będzie źle.

Signature space available for rent.
adamvp
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1246
Merit: 708



View Profile
June 28, 2019, 04:19:55 PM
 #163

Coś jakieś fatum mamy z tym merit source? - odkąd BitCryptex został merit source to mam wrażenie, że jego aktywność  na naszym localu (na forum?) dość mocno spadła - @malevolent - a jak wygląda kwestia z utrzymaniem pozycji merit source - czy są jakieś wymagania i weryfikacja z tego jak rozdajecie merity?

I am looking for signature campaign Wink pm me
malevolent
can into space
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3472
Merit: 1721



View Profile
June 28, 2019, 04:25:34 PM
 #164

Jak ktoś jest od miesięcy (przykładowo pół roku) kompletnie nieaktywny to może przestać być merit source — wiadomo, lepiej zabrać nieużywany przywilej niż ryzykować, że zostanie nadużyty, w razie włamu na konto. Ale nikt nikogo nie rozlicza na bieżąco, bo np. ktoś nie miał czasu przez parę tygodni czy coś w tym stylu. Ludzie najczęściej tracą pozycję za nadużycia, sprzedaż meritów czy coś w tym stylu. Więc luz, bez żadnego ciśnienia.

Signature space available for rent.
adamvp
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1246
Merit: 708



View Profile
June 28, 2019, 04:32:43 PM
 #165

Czyli mógłbyś ewentualnie nie mieć czasu na inne działy i nic by się nie stało? Wink
Żartuje, aczkolwiek uważam, że kilku naszych kolegów zasługuje na awans na Hero Member i przydałoby im się wsparcie w osiągnięciu tego jak najszybciej ;-)

I am looking for signature campaign Wink pm me
Rath_
aka BitCryptex
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1876
Merit: 3131



View Profile
June 28, 2019, 05:18:42 PM
 #166

Coś jakieś fatum mamy z tym merit source? - odkąd BitCryptex został merit source to mam wrażenie, że jego aktywność  na naszym localu (na forum?)

To nieszczęsne fatum sprowadziło na mnie remont. Wróciłem 2 dni temu i zacząłem nadrabiać zaległości związane z moją aktywnością w tematach o Lightning Network. Postaram się przeglądnąć posty z przed kilku dni. Muszę wymyślić jeszcze zasady konkursu, w którym chcę nagrodzić kogoś Trezorem One. Szkoda by było nic nie dać za 2 i 3 miejsce.
cryptovigi
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 611



View Profile
June 30, 2019, 11:01:57 PM
 #167

...mnie ratuje niestety tylko nasz local...

Właśnie jestem ciekaw jak statystyki będą wyglądały na koniec miesiąca? Myslę, że bardzo cieniutko ale zobaczymy.

Już nie moge się doczekać na zestawienie od @Cryptovigi (merit już czeka  Cheesy).

Spokojnie - bez nerwów podsumowanie miesiąca oczywiście będzie - jak zwykle, z tym że pojawi się dopiero koło czwartku/piątku bo wtedy jest aktualizowana baza meritów, z której korzystam - na dzisiaj nie mam jeszcze danych z ostatnich dni czerwca. Dodatkowo namówiony przez Janusza postanowiłem również zrobić podsumowanie półrocza. Co do wartości, których możecie się tam spodziewać dzisiaj powiem tylko tyle że może nie będzie masakrycznie ale na pewno nie będzie to rekordowy miesiąc ;-/

wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2744
Merit: 1708


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
July 31, 2019, 06:20:15 PM
Last edit: August 01, 2019, 04:11:31 AM by wwzsocki
 #168

Z tego co widzę to @TytanowyJanusz i @Cryptovigi mają już odpowiednią ilość punktów activity, żeby dostać awans na Hero.

Brakuje im tylko paru meritów i myślę, że jak tylko znowu będą bardziej aktywni, to przywitamy ich w gronie Herosów bardzo szybko.

Bardzo się cieszę z tego powodu, bo kto jak kto ale Ci dwaj zasłużyli sobie na tą rangę. Najchętniej już bym pogratulował ale poczekam dokładnie na moment awansu.

cryptovigi
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 611



View Profile
July 31, 2019, 09:54:03 PM
 #169

Z tego co widzę to @TytanowyJanusz i @Cryptovigi mają już odpowiednią ilość punktów activity, żeby dostać awans na Hero.

Brakuje im tylko paru meritów i myślę, że jak tylko znowu będą bardziej aktywni, to przywitamy ich w gronie Herosów bardzo szybko.

Bardzo się cieszę z tego powodu, boktojak kto ale Ci dwaj zasłużyli sobie na tą rangę. Najchętniej już bym pogratulował ale poczekam dokładnie na moment awansu.

Cholera - ale dałem ciała - nie wiem czemu ale byłem przekonany że muszę dobić do pełnej pięćsetki żeby się wyrobić wystarczające activity a tutaj się okazuje, że już od tygodnia miałem szansę na awans ;-)

wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2744
Merit: 1708


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
August 01, 2019, 04:14:13 AM
Last edit: August 06, 2019, 10:23:56 AM by wwzsocki
 #170

Cholera - ale dałem ciała - nie wiem czemu ale byłem przekonany że muszę dobić do pełnej pięćsetki żeby się wyrobić wystarczające activity a tutaj się okazuje, że już od tygodnia miałem szansę na awans ;-)

Ja też byłem pewien, że potrzeba 500 activity points na Hero ale @Bitcryptex wyptowadził mnie wczoraj z błędu.

Nie wiem czy tak było od początku, czy coś sie zmieniło z biegiem czasu ale ja byłem pewien, że trzeba 500 activity i 500 meritów na rangę Hero?

malevolent
can into space
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3472
Merit: 1721



View Profile
August 01, 2019, 04:23:28 AM
 #171

Odkąd jest wymagane Activity, aby wbijać kolejne rangi to zawsze trzeba było 480 Activity mieć, a jak merity doszły do 500 pkt. Dawniej tj. przed 2013 r. wystarczało mieć 500 postów (i niektórzy w mniej niż tydzień zostawali Hero Member).

Signature space available for rent.
cryptovigi
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 611



View Profile
August 01, 2019, 02:35:54 PM
 #172

Odkąd jest wymagane Activity, aby wbijać kolejne rangi to zawsze trzeba było 480 Activity mieć, a jak merity doszły do 500 pkt. Dawniej tj. przed 2013 r. wystarczało mieć 500 postów (i niektórzy w mniej niż tydzień zostawali Hero Member).

Oczywiście masz rację i to zapewne właśnie przez te merity większość (łącznie ze mną) zakodowała liczbę 500 i stąd to drobne nieporozumienie. W sumie 480 czy 500 niewielka różnica a okrągłe kwotki łatwiej zapadają w pamięci....

wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2744
Merit: 1708


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
August 06, 2019, 10:28:52 AM
 #173

Odkąd jest wymagane Activity, aby wbijać kolejne rangi to zawsze trzeba było 480 Activity mieć, a jak merity doszły do 500 pkt. Dawniej tj. przed 2013 r. wystarczało mieć 500 postów (i niektórzy w mniej niż tydzień zostawali Hero Member).
Oczywiście masz rację i to zapewne właśnie przez te merity większość (łącznie ze mną) zakodowała liczbę 500 i stąd to drobne nieporozumienie. W sumie 480 czy 500 niewielka różnica a okrągłe kwotki łatwiej zapadają w pamięci....

Zgadza ilość 500 meritów namieszała nam w głowach.

Ale już bliżej jak dalej zostało Wam tylko kilka meritów do zdobycia. Przy Waszej normalnej frekwencji na forum to będzie moment.

Ostatnio widzę, wszyscy jakoś mniej piszemy. Ja byłem na wakacjach (zupełny leń mi się włączył po kilu dniach i tylko śledziłęm ceny krypto), teraz znowu postaram się być aktywny jak wcześniej.

Zachęcam wszystkich do tego samego  Cool.

wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2744
Merit: 1708


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
August 12, 2019, 09:57:48 AM
Last edit: August 12, 2019, 10:24:30 AM by wwzsocki
 #174

Widzę że dyskusja na temat meritowania rozwinęła się tutaj całkiem mocno.... Nie jestem przekonany czy to najlepsze miejsce - wprawdzie to wątek dotyczący meritów ale do takich dyskusji chyba lepiej pasuje ten wwzsockiego - Czemu nie nagradzamy sie Meritami? ale nie będę się upierał....

Masz rację zostawmy Twój temat do statystyk, bo faktycznie jest ten wątek, który do dysksji na temat meritów pasuje idealnie.

Wszystkich innych zainteresowanych @Malevolent, @Bitcryptex, @TytanowyJanusz zapraszam do kontynuowania tutaj.

...50 meritów jest granicą ale miesięczną - więc teoretycznie możesz dawać dowolnemu użytkownikowi 50 meritów w każdym miesiącu przynajmniej takie są oficjalne zasady...

A widzisz ja byłem pewien, że to jest ogólny max, a to tylko na miesiąc. Wiesz może skąd się to wzięło? Jest to w jakimś regulaminie, czy może to taka niepisana reguła wymyślona, w którymś z watków? Warto by wiedzieć, bo już nie raz byłem czegoś pewien, a potem się okazało, że to nie do końca prawda.

...czy to nasza wina że na naszym lokalu jest tak mało ludzi?... chyba nie po to powstała polska sekcja żeby nie móc korzystać w pełni z przywilejów którymi jest również meritowanie...

No właśnie. Co tu dużo mówić jest cała masa bardzo wysokiej jakiości postów na naszym lokalu, które są nie nagrodzone. Ciągle powstaja nowe, również wysokiej jakości, przykrywając te wcześniejsze. Jeżeli jeszcze na anglojęzycznym forum jest duża szansa na merity ze starych wątków czy postów, tak na naszym lokalu nie dostałem merita nigdy za stary post. Może warto czasem wrócić kilka stron do tyłu, jak macie chwilę i parę wolnych meritów, żeby ponagradzać niedocenione posty, a jest ich naprawdę tak dużo, że aż ciężko ich nie zauwayć.

Jeżeli nasze lokalne źródełka nie nagrodzą tych postów chociaż 1 meritem lub ktoś inny z lokala, to nie ma szans na merity od źródełek angielskojęzyczych, bo nie rozumieją do końca nawet używając translatora i widzą po aktualnych meritach, że to chyba nie jest taki dobry post, skoro go nikt tak długo nie nagrodził. Już nie raz zauważyłem, że tak właśnie robią i nagradzają na lokalach, już wcześniej nagrodzone wątki i posty hurtowo. Szczególnie kiedy mają nadmiar merita do rozdania, szybko przed kolejnym doładowaniem, żeby się wyzerować.

Do nas też już zawitali ale nie są tu tak często, jak na innych lokalach. To oczywiste, bo jest nas tylko kilku, którzy piszemy na anglojęzycznych i linkujemy lokalne wątki lub staramy sie ich tu przyciagnąć. Inne, mocne lokalne sekcje, mają masę uzytkowników i dlatego większą rozpoznawalność. W naszym przypadku raptem dwie czy trzy osoby starają się czasem coś z tym zrobić, a to o wiele za mało.

Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2156
Merit: 1622


View Profile
August 12, 2019, 10:12:06 AM
Merited by Rath_ (2)
 #175

Kiedyś analizowałem temat meritów pod kątem ilości użytkowników, którzy otrzymują je głównie lub jedynie w lokalnych sekcjach

ciach

wynika z tego że wśród top 1000 czy nawet pierwszej setki użytkownicy zbierający merity głównie czy nawet jedynie na lokalnych boardach nie są odosobnionymi przypadkami tylko stanowią odpowiednio 20% i 10%, jednak my z uwagi na mizerną liczebność posterów narażamy się działając w podobny sposób.....


Przeanalizowałem te same dane ale dodałem % ze wszystkich meritow rozdanych w danym lokalu:



@cryptovigi Jak widzisz liczba 18% aż bije w oczy. Ktoś z Rosyjskiego lokala nie musi wychodzić na zewnątrz by mieć ogromną widownię i pomagac setce innych użytkowników. U nas tak nie ma. U nas piszesz dla siebie albo max 2 innych osób. Powinniśmy zatem zdobywac tyle samo meritów?

@wwzsocki dalej uważasz, że jest to norma i WCALE się nie wyróżniamy negatywnie? Może i u nich procent z lokala jest podobny a i niejednokrotnie większy, ale ich lokale są tak ogromne, że liczba ich meritów tonie w obliczu całkowitej liczby rozdanych meritów. Po prostu każdy dobrej jakości post pomaga wielu wiec i jest odpowiednio nagrodzony. U nas każdy dobry post pomaga 0-3 osób więc ciężko oczekiwać, że zostanie podobnie zmeritowany, zwłaszcza, że każdy z nas przegląda liczne subfora i chciałby zachować merity na różnych twórców, różnych sekcji a nie zachomikować wszystkie dla wwzsockiego, janusza i cryptovigiego bo oni piszą dla siebie- bo nikt inny tego nie czyta 10 dobrych postów tygodniowo i każdy zasługuje na merita więc 30 meritów tygodniowo mam uziemione. A to statyki całkowite. Uwzględniając tylko ostatnie 5 miesięcy okaże się pewnie, że cryptovigi, wwzsocki, adamvp i tytanowy janusz otrzymali 90% wszystkich meritów i rozdali 70% wszystkich meritów (bo wparował tu jednorazowo ciemnagwiazka oraz nasze lokalne źródła dosypują świeżych meritów). Ale spokojnie, nie zachęcajmy nowych użytkowników obniżonymi wymogami meritowania dla nich. Obniżajmy je dla nas za frekwencję i dalej piszmy w małym kółeczku wzajemnej adoracji...

Uważam, że powinniśmy meritowac nasze wybitne posty i dobre posty nowych ludzi, którzy tu zaglądają. Głównie po to, by częściej wracali. Poziom dyskusji sie poprawi (bo nie będą to ciągle te same 4 osoby rozmawiające ze sobą) i statystyki się poprawią. Część z tych meritów i tak wróci, bo nowi będę czyli nasze posty, którymi zaspamowaliśmy to subforum i dzięki meritom będą mieli smerity do nagradzania dalej.

wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2744
Merit: 1708


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
August 12, 2019, 10:17:18 AM
Last edit: August 12, 2019, 12:01:39 PM by wwzsocki
 #176

...nie zachęcajmy nowych użytkowników obniżonymi wymogami meritowania dla nich. Obniżajmy je dla nas za frekwencję i dalej piszmy w małym kółeczku wzajemnej adoracji...

Nie rozumiem tego komentarza. Kto coś takiego sugerował?

@wwzsocki dalej uważasz, że jest to norma i WCALE się nie wyróżniamy negatywnie?

Znowu nie wiem o co chodzi jak byś mógł to zacytuj moją wypowiedż do której sie odnosisz.

...każdy z nas przegląda liczne subfora i chciałby zachować merity na różnych twórców, różnych sekcji a nie zachomikować wszystkie dla wwzsockiego...

Jeszcze raz, żeby bylo jasne. Nigdzie nie prosiłem o merity, ani nigdy nie napisałem, że dostałem ich za mało. Nie wiem czym zasłużyłem na ten komentarz?

Jak zwykle @Cryptovigi zrobił miesięczną (wybitnej jakości) statyskę, na której po raz kolejny było źle. Postanowiłem o tym z Wami podyskutować, bo jakoś wcześniej w tym samym "kółeczku adoracji" jak to dzisiaj nazywasz biliśmy rekordy i wszystko było dobrze. Od momentu, o którym wcześniej już pisałem, zasady się zmieniły i jest coraz gorzej. Powiem tylko, że w następnym miesiącu będzie jescze gorzej i w końcu historia się powtórzy, wrócimy do zera i pustego lokala.



Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2156
Merit: 1622


View Profile
August 12, 2019, 10:29:51 AM
 #177

...nie zachęcajmy nowych użytkowników obniżonymi wymogami meritowania dla nich. Obniżajmy je dla nas za frekwencję i dalej piszmy w małym kółeczku wzajemnej adoracji...

Nie rozumiem tego komentarza. Kto coś takiego sugerował?


Zamiast tłumaczyć przytoczę twoje słowa:


Nie wiem ale mi się wydaje, że źródła meritów przede wszystkim powinny patrzeć na jakość postów i właśnie czyjąś frekwencję i za to nagradzać, a nie karać.

Rozumiem merita dla nowego na zachętę ale, żeby ich na wyróżniać i stawiać nad stałymi użytkownikami, bo są nie aktywni, to wydaje mi się trochę nie w ok wobec nas, którzy wkładamy naprawdę dużo wysiłku w to forum, a szczególnie naszą sekcję.


Czyli skracając do 1 zdania. Dla nowych 1 merit na zachęte to ok, ale ogólnie powinna panowac taka zasada, że im więcej ktoś pisze tym łatwiej powinien zdobywac merity, bo merit source powinien uwzględniać frekwencję użytkownika przy meritowaniu poszczególnych postów.

Dodatkowo dodałem frekwencję jako moją sugestię do przedyskutowania, bo jak dla mnie powinna być brana jako plus a nie minus.

Co potwierdza fakt, że chciałbyś by osoba często aktywna dostawała więcej meritów za to samo co osoba mniej aktywna a nie odwrotnie.


wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2744
Merit: 1708


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
August 12, 2019, 10:42:38 AM
Last edit: August 12, 2019, 12:02:51 PM by wwzsocki
 #178


Czyli skracając do 1 zdania. Dla nowych 1 merit na zachęte to ok, ale ogólnie powinna panowac taka zasada, że im więcej ktoś pisze tym łatwiej powinien zdobywac merity, bo merit source powinien uwzględniać frekwencję użytkownika przy meritowaniu poszczególnych postów.


Widzisz wcale nie. Rozumiesz moje słowa pochopnie i tak jak chcesz, a tam jest wszystko napisane.

To był oryginalnie komentarz do wypowiedzi @Malevolent, w której pisał, że niestety mamy tylko stałych bywalców, na co ja odpowiedziałem, że frekwencja nie powinna być minusem i to by było na tyle.

Juz kilka razy Cię prosiłem, żeby Twoje domysły nie stawały się moimi slowami.

Dodatkowo dodałem frekwencję jako moją sugestię do przedyskutowania, bo jak dla mnie powinna być brana jako plus a nie minus.
Co potwierdza fakt, że chciałbyś by osoba często aktywna dostawała więcej meritów za to samo co osoba mniej aktywna a nie odwrotnie.

Wcale że nie. Znowu Twoje domysły stają się moimi slowami.

Ja nigdzie nie napisałemm czy też chcę, żeby osoba aktywna dostawała więcej meritów. Wszyscy powinni być nagradzani tak samo, a aktywność nie powinna być minusem to tyle.
Nigdzie nie  pisałem tego co sugerujesz.

Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2156
Merit: 1622


View Profile
August 12, 2019, 10:47:58 AM
 #179


Czyli skracając do 1 zdania. Dla nowych 1 merit na zachęte to ok, ale ogólnie powinna panowac taka zasada, że im więcej ktoś pisze tym łatwiej powinien zdobywac merity, bo merit source powinien uwzględniać frekwencję użytkownika przy meritowaniu poszczególnych postów.


Widzisz wcale nie. Rozumiesz moje słowa pochopnie i tak jak chcesz, a tam jest wszystko napisane.

To był oryginalnie komentarz do wypowiedzi @Malevolent w której pisał że niestety mamy tylko stałych bywalców na co ja odpowiedziałem, że frekwencja nie powinna być minusem i to by było na tyle.

Juz kilka razy Cię prosiłem, żeby Twoje domysły nie stawały się moimi slowami.

Ostatni raz ci odpisuje bo to nie ma sensu. Piszesz to samo zdanie innymi słowami i mówisz, że to inne zdanie. Napisałeś, że FREKWENCJA powinna być brana jako PLUS a nie minus, że za frekwencję powinno się NAGRADZAĆ a nie karać i że nie można nowych użytkowników wyróżniać i stawiać nad stałymi użytkownikami. To są twoje słowa zebrane w 1 zdanie więc juz mi nie gadaj, że tak nie napisałeś i jedyne co napisałeś to to, że frekwencja nie powinna być minusem, bo napisałeś znacznie więcej.

Fakt jest taki, że zebrałeś 18% wszystkich meritów, cryptovigi koło 20% i ja koło 17%. Łącznie 55%. Czy to norma? Nie. To ewenement na skalę całego forum by 3 osoby zdominowały cały board i doszły w ten sposób do top 150 most merited meritując na wzajem w tak małym kółeczku posty, które tylko ONI SAMI CZYTAJĄ.
wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2744
Merit: 1708


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
August 12, 2019, 10:53:37 AM
Last edit: August 13, 2019, 01:21:09 AM by wwzsocki
 #180

...Ostatni raz ci odpisuje bo to nie ma sensu...

Bardzo dobrze nareszcie twoje domysły nie będą się magicznie stawały moimi słowami, to że tobie się tak wydaje nie znaczy, że ja tak myślę. Szczególnie kiedy piszę, że to nie prawda.

To ewenement na skalę całego forum by 3 osoby zdominowały cały board i doszły w ten sposób do top 150 most merited meritując na wzajem posty, które tylko ONI CZYTAJĄ.

To już było dyskutowane na samym początku i bez dopływu świeżych meritów z zewnątrz byłoby to nie mozliwe. Inni mają 100% merita z lokala i jest ok tylko że te lokalne bordy są trochę większe niż nasz.

PS
Moim zdaniem to dobrze, że ktoś tu jest i chce pisać, szczególnie, jeżeli robi to dobrze. Ja bym to widział raczej jako plus ale może nie mam racji, to też jest możliwe.
Szkoda, że duskusja w gronie większym niż dwóch polaków, zawsze kończy się kłótnią, bo miałem nadzieję, ze to wyjaśni sprawę i broń boże nie chciałem meritów ani kłótni z tego powodu.


Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!