Bitcoin Forum
April 25, 2024, 03:54:17 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 »  All
  Print  
Author Topic: Czemu nie nagradzamy sie Meritami?  (Read 23948 times)
malevolent
can into space
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3472
Merit: 1721



View Profile
August 12, 2019, 12:02:43 PM
 #181

Mają 100% albo blisko tego, ale ich to 1 czy 4% wszystkich rozdanych meritów na ich lokalnym dziale. Jakie u nas trzy osoby mają liczby masz wyżej.

Poza tym to nie ma co marudzić, że mało u nas się rozdaje, w przeliczeniu na napisany post to rozdaje się u nas bardzo dużo meritów w porównaniu do innych działów lokalnych.

Signature space available for rent.
1714017257
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714017257

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714017257
Reply with quote  #2

1714017257
Report to moderator
1714017257
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714017257

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714017257
Reply with quote  #2

1714017257
Report to moderator
If you see garbage posts (off-topic, trolling, spam, no point, etc.), use the "report to moderator" links. All reports are investigated, though you will rarely be contacted about your reports.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714017257
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714017257

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714017257
Reply with quote  #2

1714017257
Report to moderator
cryptovigi
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 611



View Profile
August 12, 2019, 06:58:35 PM
 #182

...
A widzisz ja byłem pewien, że to jest ogólny max, a to tylko na miesiąc. Wiesz może skąd się to wzięło? Jest to w jakimś regulaminie, czy może to taka niepisana reguła wymyślona, w którymś z watków? Warto by wiedzieć, bo już nie raz byłem czegoś pewien, a potem się okazało, że to nie do końca prawda.
...

Taką informację znalazłem na pierwszej stronie tematu Theymosa dotyczącego wprowadzenia systemu meritów:

Instead of posting you 100% agree, you should have given me 100 merit.
You can only give 50 merit to a user in a 30 day window.
Unless they have an alt account, they cannot give you 100 merit (right now).



...
@cryptovigi Jak widzisz liczba 18% aż bije w oczy. Ktoś z Rosyjskiego lokala nie musi wychodzić na zewnątrz by mieć ogromną widownię i pomagac setce innych użytkowników. U nas tak nie ma. U nas piszesz dla siebie albo max 2 innych osób. Powinniśmy zatem zdobywac tyle samo meritów?
Powiem tak: dla siebie raczej staram się pisać mało jak poczuję taką chęć wezmę się za "Pamiętnik" albo "Wspomnienia"...  Grin
A na poważnie nigdy nie twierdziłem że komuś kto pomaga 100 osobom należy się tyle samo meritów co temu co pomoże 1 osobie - wogóle nigdy nie wypowiadałem się na temat ilości - dla mnie jasnym jest że jeśli twój post znajdzie uznanie u 100 osób masz teoretyczne szanse na 100 razy więcej meritów niż kiedy przeczyta go 1 osoba...  Chodziło mi o coś innego - pokazałem tylko że wielu użytkowników może być bezstresowo użytkownikiem tylko lokalnego forum nie wystawiając nosa poza nie, a u nas z uwagi na niską frekwencję zaczyna to być kłopotliwe i sami zaczynamy się stresować czy możemy meritowć każdy post który uważamy za dobry (siłą rzeczy najczęściej autorstwa jednego z nas) czy może lepiej nie tym razem żeby nie zostać podejrzanymi o kumoterstwo/nepotyzm/meritowanie altów etc...

...
Uważam, że powinniśmy meritowac nasze wybitne posty i dobre posty nowych ludzi, którzy tu zaglądają. Głównie po to, by częściej wracali.
Poziom dyskusji sie poprawi (bo nie będą to ciągle te same 4 osoby rozmawiające ze sobą) i statystyki się poprawią. Część z tych meritów i tak wróci, bo nowi będę czyli nasze posty, którymi zaspamowaliśmy to subforum i dzięki meritom będą mieli smerity do nagradzania dalej.

Święte słowa i sam kieruję się taką samą zasadą (a przynajmniej staram się) ale przez fakt, że bardzo ciężko było mi zdobyć swoje pierwsze mogę mieć trochę zrytą psychę i zawyżone wymagania w stosunku do rozdawania meritów...
Niestety jak dotąd pomimo nagradzania nowych/rzadziej postujących użytkowników meritami tylko niewielki promil to docenia i wraca i kontynuuje dyskusję... odkąd ja zacząłem regularnie przeglądać to forum znam dwa przypadki - Ty i @adamvp, (który aktualnie chyba sobie zrobił wakacje od BTT)...

Ale może uda się przebić tę dyskusję w coś dobrego - Janusz mam dla Ciebie challenge jeśli jesteś w stanie pokazać mi 20  dobrych postów innych użytkowników, którym nie dałem merita - od ręki merituję wszystkie!!!  (oczywiście jak znajdziesz 5 10 czy 15 też wrzucę im merity)



...
Fakt jest taki, że zebrałeś 18% wszystkich meritów, cryptovigi koło 20% i ja koło 17%. Łącznie 55%. Czy to norma? Nie. To ewenement na skalę całego forum by 3 osoby zdominowały cały board i doszły w ten sposób do top 150 most merited meritując na wzajem w tak małym kółeczku posty, które tylko ONI SAMI CZYTAJĄ.
...

Tutaj w oczywisty sposób przegiąłeś ale rozumiem że dla potrzeb podkreślenia tej niezdrowej sytuacji. Pewnie że to nie norma i prawdopodobnie ewenement ale pamiętajmy, że sam fakt "zdominowania" przez nas tego forum nie wynikał z chęci dominacji jako takiej - nie było to też wrogie przejęcie lokala żeby stworzyć z tego własny folwark i kontrolować wpływy na nim. Po prostu byliśmy/jesteśmy grupą wariatów, którzy pomyśleli że warto byłoby wpuścić trochę życia w naszego boarda i jeżeli my się do tego przyłożymy to może zaskoczy i coś z tego będzie. Czy przy okazji każdy z nas miał nadzieję że skapnie nam z tego parę meritów? Oczywiście że tak! Ale czy to coś złego?

Pamiętasz mój pierwszy post za który sypnąłeś meritami chociaż sam miałeś ich mało? Dotyczył właśnie tego
...
I znowu post rozrósł się znacznie ponad zamierzone kilka zdanek... I chociaż w zdecydowanej części nie wieje z niego optymizmem - to wszystko są sprawy które możemy dość łatwo i bezboleśnie zmienić. Panie i Panowie - piszmy trochę więcej... włączajmy się do prowadzonych dyskusji, twórzmy nowe tematy a jeśli mamy wolne merity - dawajmy je postom które na nie zasługują...
...

w takim razie pora to zmienić Smiley. Ja zacząłem i sypnąłem ile mogłem. Może więksi podłapią i pomogą zmienić te statystyki Smiley Pora rozruszać Polską sekcję. Nagradzajmy ile wlezie dobre posty, to będzie ich dużo więcej, a Polska sekcja wzbogaci się o dobrych twórców.

Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2142
Merit: 1622


View Profile
August 13, 2019, 08:39:48 AM
Last edit: August 13, 2019, 08:54:12 AM by Tytanowy Janusz
 #183


...
Fakt jest taki, że zebrałeś 18% wszystkich meritów, cryptovigi koło 20% i ja koło 17%. Łącznie 55%. Czy to norma? Nie. To ewenement na skalę całego forum by 3 osoby zdominowały cały board i doszły w ten sposób do top 150 most merited meritując na wzajem w tak małym kółeczku posty, które tylko ONI SAMI CZYTAJĄ.
...

Tutaj w oczywisty sposób przegiąłeś ale rozumiem że dla potrzeb podkreślenia tej niezdrowej sytuacji. Pewnie że to nie norma i prawdopodobnie ewenement ale pamiętajmy, że sam fakt "zdominowania" przez nas tego forum nie wynikał z chęci dominacji jako takiej - nie było to też wrogie przejęcie lokala żeby stworzyć z tego własny folwark i kontrolować wpływy na nim. Po prostu byliśmy/jesteśmy grupą wariatów, którzy pomyśleli że warto byłoby wpuścić trochę życia w naszego boarda i jeżeli my się do tego przyłożymy to może zaskoczy i coś z tego będzie. Czy przy okazji każdy z nas miał nadzieję że skapnie nam z tego parę meritów? Oczywiście że tak! Ale czy to coś złego?


Nie twierdzę, że to coś złego, że w 4 bujamy całym lokalem dodając nowe treści, by każda nowa duszyczka jaka tu zajrzy poczuła, że lokal żyje. Nie twierdzę też, że ktokolwiek z nas miał złe zamiary. Jednak dokładnie tak będzie to postrzegane przez każdego, kto poświęci 10 min i przygotuje odpowiednią tabelkę, bo nasze statystyki wychodzą o rząd wartości ponad przeciętne. Uważam też, że niezdrowe jest by użytkownicy o największych zasługach (meritach) na 2.5 mln forum były osobami, których 60% zasług pochodzi z wymiany opinii w 4 osobowym gronie. Po prostu przez skromność uważam, że nie zasługuję na top 150 poza tym obawiam się, że niedługo powstanie o nas specjalny wątek w sekcji meta. A po ubarwieniu nas na czerwono już na pewno nie będzie komu pisać. Mimo stanowczego tonu moim celem nie jest atak/oskarżanie nikogo a raczej troska o przyszłość lokala.

Pamiętasz mój pierwszy post za który sypnąłeś meritami chociaż sam miałeś ich mało? Dotyczył właśnie tego

Były to moje początku na polskiej sekcji i byłem w szoku, że można z kimś normalnie podyskutować. Wcześniej siedziałem na wątkach dotyczących ekonomi, tradingu, spekulacji, inwestycji. 90% ludzi na których trafiałem rzucało 1 zdaniem i znikało, bo ich cel (napisanie postu ponad 75 znaków) został zrealizowany. Pisałem wielki temat opisujący bieżące sprawy (wyjaśniający wielokrotnie pojawiające się w wielu wątkach błędne schematy) po czym pojawiał się hero member i pisał 1 głupie zdanie i znikał. Odpisywałem elaboratem tylko po to, by pod nim ktoś napisał identyczne zdanie jak poprzednik. Od razu widziałem, że nie czytał ani OP ani elaboratu 2 posty wyżej.

Jak pojawiłem się tutaj i zobaczyłem kogoś, kto rozbija post poprzednika na czynniki pierwsze i odpisuje na każde zdanie dodając linki i miniporadniki to co innego mogłem zrobić jak nie wysypać na nim tego co miałem. Post który zacytowałeś był znacznie dłuższy i posiadał również statystyki wyciągnięte przy pomocy sqla. Nie był też pierwszym tak kompleksowym postem twojego autorstwa - w skrócie należało ci się.

Wracając do sensu twojego cytatu, to tak. Lokal urósł w treści jednak nie w nowych użytkowników. Stąd mój pomysł obniżania standardów dla nowych posterów wydaje się być kolejnym słusznym krokiem, zwłaszcza że my nie piszemy już za darmo (nie uwzględniając chwilowej bezrobotności mnie i cryptovigiego). Każdy post daje nam średnio kilka-kilkanaście PLN. Junior który tu wchodzi pisze za darmo. Niech więc pisze za merity (oczywiście nie każdy post, ale tylko te dobre byłyby nagradzane).

Ale może uda się przebić tę dyskusję w coś dobrego - Janusz mam dla Ciebie challenge jeśli jesteś w stanie pokazać mi 20  dobrych postów innych użytkowników, którym nie dałem merita - od ręki merituję wszystkie!!!  (oczywiście jak znajdziesz 5 10 czy 15 też wrzucę im merity)

Od czasów w których wparował czarnagwizdka i otrzymał od nas 3 listy z czego 2 złożone były ze wszystkich poza nami to na poziomie pisał chyba tylko Linkkoin. Nie kojarzę, by ktoś inny zajmował ciekawe zdanie (chyba, że kogoś pominąłem). A odgrzewanie starych kotletów, które i tak dostały 4 merity jakiś czas temu nie wiem czy ma sens. Trzeba działać na bieżąco. Może wskrzeszę ten temat ale o nieco zmodyfikowanych zasadach?
malevolent
can into space
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3472
Merit: 1721



View Profile
August 14, 2019, 03:36:38 PM
 #184

Nie twierdzę, że to coś złego, że w 4 bujamy całym lokalem dodając nowe treści, by każda nowa duszyczka jaka tu zajrzy poczuła, że lokal żyje. Nie twierdzę też, że ktokolwiek z nas miał złe zamiary. Jednak dokładnie tak będzie to postrzegane przez każdego, kto poświęci 10 min i przygotuje odpowiednią tabelkę, bo nasze statystyki wychodzą o rząd wartości ponad przeciętne. Uważam też, że niezdrowe jest by użytkownicy o największych zasługach (meritach) na 2.5 mln forum były osobami, których 60% zasług pochodzi z wymiany opinii w 4 osobowym gronie. Po prostu przez skromność uważam, że nie zasługuję na top 150 poza tym obawiam się, że niedługo powstanie o nas specjalny wątek w sekcji meta. A po ubarwieniu nas na czerwono już na pewno nie będzie komu pisać. Mimo stanowczego tonu moim celem nie jest atak/oskarżanie nikogo a raczej troska o przyszłość lokala.

Jakoś mocno bym się tym nie przejmował, po wprowadzeniu flag sam negatywny rating znaczy mniej, a flagi za merity nie powinno się wyłapać (nie pasują), zostały wprowadzone, żeby nie było wątpliwości kiedy trzeba zachować ostrożność robiąc z kimś biznes. Nikt nie jest stratny żadnych pieniędzy jak jakieś obce osoby się wymieniają meritami. Choć już zarządzający kampanią sygnaturkową może inaczej na to patrzeć. Wink

Signature space available for rent.
cryptovigi
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 611



View Profile
August 18, 2019, 12:05:05 AM
Merited by Rath_ (1)
 #185

....
Nie twierdzę, że to coś złego, że w 4 bujamy całym lokalem dodając nowe treści, by każda nowa duszyczka jaka tu zajrzy poczuła, że lokal żyje. Nie twierdzę też, że ktokolwiek z nas miał złe zamiary. Jednak dokładnie tak będzie to postrzegane przez każdego, kto poświęci 10 min i przygotuje odpowiednią tabelkę, bo nasze statystyki wychodzą o rząd wartości ponad przeciętne. Uważam też, że niezdrowe jest by użytkownicy o największych zasługach (meritach) na 2.5 mln forum były osobami, których 60% zasług pochodzi z wymiany opinii w 4 osobowym gronie. Po prostu przez skromność uważam, że nie zasługuję na top 150 poza tym obawiam się, że niedługo powstanie o nas specjalny wątek w sekcji meta. A po ubarwieniu nas na czerwono już na pewno nie będzie komu pisać. Mimo stanowczego tonu moim celem nie jest atak/oskarżanie nikogo a raczej troska o przyszłość lokala.

Warto w tym miejscu zauważyć że to ZDECYDOWANIE nie jest forum z 2,5 mln użytkownikami gdyż 80% z tego to totalnie martwe konta i boty niemniej jednak zgadam się z Tobą że nasze posty, chociaż niezłe ,nie do końca zasługują na ilość meritów które otrzymały. Moje EGO wprawdzie trochę (wróć MOCNO) na tym cierpi ale też nie uważam się za gościa który powinien zajmować 115 miejsce wśród "zasłużonych" na forum. Niemniej jednak nie mogę nic sobie zarzucić pod kątem rozdawania meritów - nikt nie znajdzie tutaj posta żadnego z was którego nagrodziłem "po koleżeńsku" a którego nie uważam za naprawdę wartościowego lub wnoszącego do dyskusji...

Inna sprawa, że tak jak powiedziałeś inne osoby, które namierzą nas przy pomocy czystej statystyki nie będą się zagłębiać w treść lub sens meritowanych postów więc najsensowniejszym rozwiązaniem jest "ucieczka do przodu" czyli poprawienie osobistych statystyk tak, by procent uzyskany na naszym lokalu stał się mniej znaczący wśród wszystkich meritów jakie otrzymaliśmy.... Z jednej strony trochę to chore ale niewątpliwie może zwiększyć nasze bezpieczeństwo...

wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
August 18, 2019, 03:20:08 PM
Last edit: August 18, 2019, 04:30:28 PM by wwzsocki
 #186

Tworząc ten wątek nigdy bym nie pomyślał, że merit będzie tak ciekawym obiektem do rozmów, który wprowadzi tyle kontrowersji i kłótni na całym forum.
Od kilku lat dyskusja trwa i odnosi się do co raz to nowszych problemów, związanych z systemem merit. Co jakiś czas okazuje się, że mamy jakiś nowy problem.

Z początku był szok i ogólne niezadowolenie, później brak meritów i możliwości ich dostania. Po jakimś czasie był problem z małą ilością źródełek, więc rozpoczęły się dyskusje na ten temat oraz wątki, które zachęcały do kandydowania, jak i same aplikacje wokół, których też toczyły się dyskusje. W międzyczasie przerabialiśmy problemy z handlem meritem oraz nagradzaniem altów, kolegów i znajomych. W kolejnych miesiącach kiedy, już ilość źródełek urosła, pojawił się problem z wątkami, które są zmeritowane za dużo, a także wystąpiły pojedyncze nagrody w wysokości 50 lub 100meritów, co spotkało się z falą niezadowolenia. (Potrafię zrozumieć, że ktoś jest zły, jeżeli przez dwa lata nie dostał nawet 10 meritów, a tu ktoś inny dostaje 100 od jednej osoby). W ostatnim czasie pojawia się problem małych lokali (takich jak nasz), w których z powodu na ograniczoną ilość użytkowników, merity krążą pomiędzy tymi samymi osobami, dając statystki, w których wypadamy bardzo źle w porównaniu do całego forum.

Jestem ciekaw na jakie jeszcze problemy natkniemy się w przyszłości i czy w końcu system merit zostanie jakoś zmieniony lub dopasowany, czy też zupełnie zniknie kiedy meritów będzie za dużo?

Ja myślę, że to jest możliwe bo za kilka lat będzie tyle meritów, że będą miały znaczenie tylko dla nowych kont, które będą dopiero zaczynać na forum. Raczej dla starych użytkowników nie będą już ważne, co może zepsuć cały system z oczywistych względów.

Co Wy na to? Uważacie, że system merit przetrwa? Jaka jest Wasza wizja przyszłości merita na Bitcointalk?

Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2142
Merit: 1622


View Profile
August 18, 2019, 04:25:38 PM
Merited by Rath_ (1)
 #187

Ja myślę, że to jest możliwe bo za kilka lat będzie tyle meritów, że będą miały znaczenie tylko dla nowych kont, które będą dopiero zaczynać na forum. Raczej dla starych użytkowników nie będą już ważne, co może zepsuć cały system z oczywistych względów.

Chodzi ci o sytuację w której większość aktywnych użytkowników ma grubo ponad 1000 meritów i po prostu mają je gdzieś razem z jakością postów? Myślę, że menagerowie kampanii będą wprowadzać dodatkowe wymogi co do kandydatów (np. 50 meritów w ciągu ostatnich 120 dni), by ograniczyć ilość składanych aplikacji i ułatwić sobie wybór. Dzięki temu motywacja do zdobywania kolejnych nigdy nie zniknie.
A nawet jeśli, to wystarczy wprowadzić nową rangę (np. Epic albo godlike) od 2000-5000 meritów i merity mają sens przez kolejne x lat.
System moim zdaniem jest dobry mimo, że towarzyszą mu nadużycia. Przez lata skutecznie oddziela dobrych posterów od spamerów. Mnie tylko tyłek boli jak widzę użytkowników z rangą legendary, którzy mimo ciągłej aktywności mają równo 1000 meritów (wszystkie z airdropa sprzed 2 lat). Jak niska jakość postów musi być, by z 2000 napisanych ŻADEN nie zasłużył nawet na 1 merita? Choć ostatnio coraz mniej mnie to boli, bo jedyne na czym oni zarabiają to bounty (które w większości i tak nie płaci), bo menażerowie poważnych kampanii skutecznie omijają ich aplikacje. Niemniej kampanie to nie wszystko i przykładowi nowi użytkownicy przychodzący na forum po odpowiedź na pytanie nie rozróżnią odpowiedzi udzielonej przez spamera z 0 meritów i rangą legendery od użytkownika z 800 meritami i rangą hero.
malevolent
can into space
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3472
Merit: 1721



View Profile
August 18, 2019, 08:22:37 PM
 #188

Ile Ty widzisz tych użytkowników z rangą Legendary, co po ponad półtora roku i 2000 postów nie mają żadnych meritów?

Signature space available for rent.
Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2142
Merit: 1622


View Profile
August 19, 2019, 06:55:18 AM
Last edit: August 19, 2019, 08:43:38 AM by Tytanowy Janusz
Merited by malevolent (1)
 #189

Może i masz rację i trochę przesadzilem z tymi 2000 postów, ale chodzi mi o takich zawodników:

https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=355816 - Ostatnio aktywny dzisiaj. 1800 postów i 0 meritów (zapewne wilcza część postów sprzed systemu merit - jakoś musiał tą rangę wbić) - na jego spam natknąłem się wielokrotnie.

Uruchomiłem https://albertoit.github.io/Merit-Explorer-SQL/ i wklepałem kodzik:

Code:
SELECT '<a href=https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=' || toid || '>' || toid || '</a>' as Userid,
username, rank, sum(merit) as merits from userdata, meritdata  where userid=toid and ( rank="Legendary" or rank="Hero Member") group by userid order by sum(merit)

Są to osoby z co najmniej 1 meritem - nie wiem jak się dobrać do listy zerowców ale i tak można znaleźć paru asów:

https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=436371 - 5000+ postów i tylko 4 merity. Aktywny dziś
https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=891131 - 2700+ postów. Tym razem hero member i 4 merity. Aktywny dziś
https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=658163 - 2000+ postów i 1 merit. Aktywny wczoraj
https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=519133 - 3600 postów i 1 merit - ostatnio aktywny w czerwcu (kiedy padła kampania bestmixer)
https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=410589 - 4200 postów i 3 merity. Aktywny dziś
Nie przejrzałem tych kont dokładnie. Nie mówię ze 100% pewnością, że są toksyczne.

I to tylko 5 min grzebania. Zgadzam się z tobą, że liczba takich użytkowników nie jest ogromna, ale też ich działalność nie jest niezauważalna zwłaszcza jak ma się coś do załatwienia w sekcji altcoinów.

Jakoś mocno bym się tym nie przejmował, po wprowadzeniu flag sam negatywny rating znaczy mniej, a flagi za merity nie powinno się wyłapać (nie pasują), zostały wprowadzone, żeby nie było wątpliwości kiedy trzeba zachować ostrożność robiąc z kimś biznes. Nikt nie jest stratny żadnych pieniędzy jak jakieś obce osoby się wymieniają meritami. Choć już zarządzający kampanią sygnaturkową może inaczej na to patrzeć. Wink

Przy okazji i tu odpisze.

Dla osób, które potrzebują czystego konta do handlowania red-trust może i nie jest problemem, bo nie zawiera informacji o oszustwach, ale dla każdego chcącego nosić sygnaturki jest, bo managerowie wciąż jako wymóg stawiają red trust a nie flagi a właśnie uczestnictwo w kampaniach jest dla większości piszących tutaj głównym powodem strachu przed red-trustem.
"No neg trust accts may enroll"
"Do not apply if you have negative trust."
"If you have negative trust on level 2 default trust setting, you aren't allowed to participate in this campaign."
To są cytaty z kampani od 3 najlepszych managerów.

wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
August 19, 2019, 12:04:55 PM
Last edit: August 19, 2019, 12:33:16 PM by wwzsocki
 #190

Ile Ty widzisz tych użytkowników z rangą Legendary, co po ponad półtora roku i 2000 postów nie mają żadnych meritów?

Jest ich trochę, ja też ich widzę najczęściej w działach do których mało kto zagląda najczęściej w sekcjach o altach. Ja sam regularnie tam zaglądam przede wszystkim z powodu altów jakie trzymam ale często też sprawdzając jakiegoś nowego czy starego alta zaglądam do ich głównego tematu tu na Bitcointalk i właśnie wtedy widzę duże ilości Legendary tylko z 1000 podstawowych meritów jakie  dostali na początku.

https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=393895

Ja myślę, że to jest możliwe bo za kilka lat będzie tyle meritów, że będą miały znaczenie tylko dla nowych kont, które będą dopiero zaczynać na forum. Raczej dla starych użytkowników nie będą już ważne, co może zepsuć cały system z oczywistych względów.
Chodzi ci o sytuację w której większość aktywnych użytkowników ma grubo ponad 1000 meritów i po prostu mają je gdzieś razem z jakością postów?

Tak właśnie o takich użytkowników mi chodziło.

Ja myślę, że to jest możliwe bo za kilka lat będzie tyle meritów, że będą miały znaczenie tylko dla nowych kont, które będą dopiero zaczynać na forum. Raczej dla starych użytkowników nie będą już ważne, co może zepsuć cały system z oczywistych względów.
...wystarczy wprowadzić nową rangę (np. Epic albo godlike) od 2000-5000 meritów i merity mają sens przez kolejne x lat...

Niby racja i ja też tak myślałem ale zmieniłem zdanie, kiedy zdałem sobie sprawę, jak trudno jest teraz wybić rangę. Przy szczęśliwszym zbiegu zdarzeń, można osiągnąć rangę Legendary, za około 3,5 roku, czyli następna ranga, to już będzie co najmniej 5, a kolejna 7 lat.

Już teraz jest coraz mniej nowych na Bitcointalk i z 2 milionów tylko 10% jest w ogóle aktywna. Na pewno wpływ mają merity i utrudnione zdobywanie rang, a jak jeszcze dodać dwie nowe, to już nikomu nie będzie się chciało wysilać, żeby awansować. Dodać do tego czerwone trusty i jak szybko można tutaj konto stracić, doprowadzić może do tego, że Legendary i kliki awansowali by szybko (i ich alty), a tylko znikomy procent normalnych użytkowników.

Nawet matematycznie to nowa ranga to co najmniej 1750 lub 2000 meritów. Czyli trzeba co najmniej 4000 postów jeżeli aż 50% z nich dostanie 1 merita, a wiemy że statystyki są zupełnie inne. Ja jeszcze nie mam tyle a już jestem ponad 6 lat.

malevolent
can into space
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3472
Merit: 1721



View Profile
August 20, 2019, 11:59:40 AM
 #191


Ta osoba napisała dosłownie kilka postów od wprowadzenia meritów, więc nic dziwnego. Ale konta wyżej mają po kilkaset lub więcej postów od stycznia 2018 i po kilka meritów, widać że postują w megathreadach czy spamerskich sekcjach, gdzie głównie inni spamerzy zaglądają.

Niby racja i ja też tak myślałem ale zmieniłem zdanie, kiedy zdałem sobie sprawę, jak trudno jest teraz wybić rangę. Przy szczęśliwszym zbiegu zdarzeń, można osiągnąć rangę Legendary, za około 3,5 roku, czyli następna ranga, to już będzie co najmniej 5, a kolejna 7 lat.

Niby tak, ale jak ktoś by chciał mieć rangę Godlike to nie znaczyła by wiele, gdyby była do osiągnięcia dla każdego.

Signature space available for rent.
wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
August 20, 2019, 01:04:04 PM
Last edit: August 23, 2019, 08:27:52 AM by wwzsocki
 #192

Ta osoba napisała dosłownie kilka postów od wprowadzenia meritów, więc nic dziwnego. Ale konta wyżej mają po kilkaset lub więcej postów od stycznia 2018 i po kilka meritów, widać że postują w megathreadach czy spamerskich sekcjach, gdzie głównie inni spamerzy zaglądają.

Bardzo możliwe, bo ja nawet nie sprawdziłem tego konta, a tylko dlatego dokleiłem ten link, bo pasował do aktualnie dyskutowanego tematu jak ulał.

Zaraz po napisaniu komentarza (bez linku) przeskoczyłem na kolejny, interesujący mnie temat i od razu natknąłem się właśnie na to konto.

To jak by nie było potwierdziło twierdzenie, że jest ich naprawdę sporo i bez trudu można je znaleźć i dlatego postanowiłem go zamieścić.

XbladeX
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1302
Merit: 1002



View Profile
September 05, 2019, 11:11:59 PM
 #193

kiedy zdałem sobie sprawę, jak trudno jest teraz wybić rangę.

System merit miał bronić przed spamerami, a jak każda broń atomowa wykosił tez pozyteczną część uzytkowników.
Dla startujacego człowieka w krypto jest skrajnie nieprzyjemny.
Ogólnie wole forum bez spamerów z krajów trzeciego świata,
bo dyskusja ma jakiś sens.
Ogólnie poprzedni system byl lepszy po bance ICO mogli by go przywrócić.

Request / 26th September / 2022 APP-06-22-4587
malevolent
can into space
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3472
Merit: 1721



View Profile
September 05, 2019, 11:35:57 PM
 #194

Nadal są ICO z sygnaturkami i kampanie zwykłe, słabo płacące, gdyby nie system meritów spamu byłoby więcej, więc bardzo dobrze, że go teraz mamy.

Celem forum jest przede wszystkim dyskusja, nowi nie mają tu stawianych przeszkód, nie ma już od dawna 'Newbie jail'. Zarobki z kampanii nie są celem pierwszorzędnym istnienia forum, a jak Newbie przeszkadzają drobne ograniczenia to zawsze może wykupić niedrogie członkostwo Copper.

Signature space available for rent.
wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
September 06, 2019, 08:05:51 AM
Last edit: October 03, 2019, 08:34:26 PM by wwzsocki
 #195

System merit miał bronić przed spamerami, a jak każda broń atomowa wykosił tez pozyteczną część uzytkowników...

Na pewno jest w tym trochę racji ale trzeba brać pod uwagę ogół i tu szala przegina się jednak na stronę systemu merit, który jak by nie było był i jest pomocny w wielu sprawach. Oczywiście podstawową i od razu rzucająca się w oczy zaletą jest mniej spamu, ale to tylko malutka część forum, na którą merit ma pozytywny wpływ.

Nie zrozum mnie źle, ja w zupełności wiem jak się czujesz i gdybyś tylko przeczytał początkowe posty w tym wątku przekonałbyś się, że też kiedyś nie byłem fanem meritów i nie potrafiłem zdobyć ani jednego przez bardzo długi okres czasu.

Dopiero po jakimś czasie zrozumiałem, że to nie wina systemu merit, że nikt mnie nie nagradza, tylko moja własna i tego, że jestem słabej jakości posterem (tkzw. shitposterem), który chce tylko brać i nic nie dać w zamian. Jak szybko to zrozumiesz, merity też przestaną być dla Ciebie problemem.

cryptovigi
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 611



View Profile
September 07, 2019, 08:41:53 PM
 #196

kiedy zdałem sobie sprawę, jak trudno jest teraz wybić rangę.

System merit miał bronić przed spamerami, a jak każda broń atomowa wykosił tez pozyteczną część uzytkowników.
....

Nie kumam - jak mógł wykosić pożyteczną część uczestników - jedyne co się mogło stać to że nowi użytkownicy od czasu wprowadzenia mają problem z wybiciem rangi ale przecież wszyscy którzy byli wcześniej nie ucierpieli.... no chyba że chodzi Ci o przypływ nowych - z tym bym się zgodził, bo tutaj może pojawiać się frustracja z powodu braku możliwości awansu i przy okazji braku możliwości przystępowania do kampanii sygnatur...

XbladeX
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1302
Merit: 1002



View Profile
September 11, 2019, 11:47:24 PM
 #197

*** no chyba że chodzi Ci o przypływ nowych *** bo tutaj może pojawiać się frustracja z powodu braku możliwości awansu***

Z jednej strony tak ICO mania sie skończyła to nie tyle pierdzenia o niczym na teraz można by odpuścić system merit jak dla mnie, pozatym ludzie jak ludzie lubia sobie awansować to naturalna kolej rzeczy.
Ogólnie jak ktoś nie jest deweloperem/sklepikarzem/supportem od gieldy to wielkich cudów z meritem nie zarobi.
Bez nowej krwi tez forum bedzie się wyludniać ale główny admin jest świadom tego i pociagnie zmiany w któryms momencie albo bedzie mial w pompie bo i tak ma kilkanascie baniek USD na koncie i w BTC z x10 tyle Cheesy

Request / 26th September / 2022 APP-06-22-4587
Rath_
aka BitCryptex
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1876
Merit: 3131



View Profile
September 12, 2019, 09:45:32 AM
 #198

Z jednej strony tak ICO mania sie skończyła to nie tyle pierdzenia o niczym na teraz można by odpuścić system merit jak dla mnie, pozatym ludzie jak ludzie lubia sobie awansować to naturalna kolej rzeczy.

Czy na pewno przeglądamy to samo forum? Działy związanie z altcoinami, Bitcoin Discussion oraz Economy są pełne powtarzających się wypowiedzi. Farmienie kont w celu sprzedaży stało się znacznie trudniejsze, a samo śledzenie meritów jest prostsze niż łapanie sprzedawców.

Ogólnie jak ktoś nie jest deweloperem/sklepikarzem/supportem od gieldy to wielkich cudów z meritem nie zarobi.

Czy ja jestem deweloperem, sklepikarzem albo supportem giełdy? Nie wydaje mi się, a zaczynałem z 10 meritami Wink

Bez nowej krwi tez forum bedzie się wyludniać ale główny admin jest świadom tego i pociagnie zmiany w któryms momencie albo bedzie mial w pompie bo i tak ma kilkanascie baniek USD na koncie i w BTC z x10 tyle Cheesy

Biorąc pod uwagę ile pieniędzy jest pompowane w forum, wątpię, żeby theymos się zwinął. Nie chodzi tutaj o zarobek na forum (funduszy jest wystarczająco dużo na jednym z kilku (?) adresów), a raczej o zgromadzone informacje, które są przykryte postami z wyżej wspomnianych sekcji.
Rath_
aka BitCryptex
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1876
Merit: 3131



View Profile
October 06, 2019, 06:55:49 PM
 #199

Ze względu na to, że rozpoczął się rok akademicki, to nie miałem czasu rozdawać meritów. Moje źródełko odnawia się bardzo powoli, ale powinienem móc coś więcej rozdać w ciągu najbliższych kilku dni. Jeżeli macie jakieś posty, które chcielibyście mi zgłosić, to z chęcią przejrzę wasze propozycje. Nie zaglądam zbyt często do "Alternatywne kryptowaluty", więc na posty stamtąd z chęcią zerknę.
wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
October 07, 2019, 11:32:44 AM
 #200

Ze względu na to, że rozpoczął się rok akademicki, to nie miałem czasu rozdawać meritów. Moje źródełko odnawia się bardzo powoli, ale powinienem móc coś więcej rozdać w ciągu najbliższych kilku dni. Jeżeli macie jakieś posty, które chcielibyście mi zgłosić, to z chęcią przejrzę wasze propozycje. Nie zaglądam zbyt często do "Alternatywne kryptowaluty", więc na posty stamtąd z chęcią zerknę.

Jak już nieskromnie powiedziałem w rozmowie z Loycev 'em, uważam że większość moich postów powinna dostać chociaż merita  Cheesy, a jeżeli do tej pory nie zostały przez Ciebie nagrodzone, to chyba nie ma za dużego sensu ich tu przypominać. No chyba, że mówisz o anglojęzycznym "Alternatywne kryptowaluty"?

Nie wiem, czy czasem przeglądasz nasze (czyli użytkowników lokala) posty z innych działów, czy raczej nie i tylko czytasz te z lokala i dlatego ta prośba?

Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!