Bitcoin Forum
May 23, 2024, 10:14:43 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 [4] 5 »  All
  Print  
Author Topic: silinebilir  (Read 489 times)
M.Terzi
Sr. Member

Activity: 448
Merit: 250

View Profile
April 03, 2018, 05:00:46 AM

Ramazan ayı yaklaşıyor böyle soruları bol bol duymaya okumaya başlayacağız. Turkcell vb gibi şirketler hediye kontor hediye internet veriyor yeri geldiği vakit peki o da mı haram oluyor acaba ? Smiley
zfrey
Full Member

Activity: 686
Merit: 111

View Profile
April 03, 2018, 11:18:56 AM

türkçe meali hava alanı. Uçak falan kalkıyor mu ? Şey , airdrop yesek oruç bozulur mu ? Bi bitmediniz !
Geleve
Full Member

Activity: 588
Merit: 104

View Profile
April 03, 2018, 11:56:10 AM

çok takılmamak lazım böyle şeylere. çünkü işin içinden çıkamazsın. kripto marketteki bütün varlıklar blokzinciri üzerinden gidiyor yani senin aldığın sattığın yaptığın işlemlerin tamamı anonimlik üzerine kurulmuş. kimden aldığını kime sattığını ve bilerek veya bilmeyerek yaratmış olduğun finansman ve hypein ne amaçla kullanılacağını bilmen çok zor. eğer bunları kafana takıyorsan kripto piyasasına hiç bulaşmaman lazım.
yns1903
Member
**

Activity: 756
Merit: 16

View Profile WWW
April 03, 2018, 12:37:17 PM

Şimdi biz bu konuda ne desek boş bunu uzmanına sormak lazim. Tabi şimdi bakıldığında dağıtım yapanlar bunu bir hedef uğruna veriyor. Mesela reklamını yapmak için RT yapmak gibi. Bana kalırsa helal ama yinede araştırmak gerekir

Crypto Koala
Member
**

Activity: 406
Merit: 12

View Profile WWW
April 03, 2018, 01:30:19 PM

Airdropu hediye gübü düşünmek lazım, bu işi takip etmek, kayıt olmak, geldi mi diye bakıp zaman ayırmakta emek oluyor.
(yine de yanlış fetva olmasın herkes kendisi mesul bu işlerden.)

henrybek3
Full Member

Activity: 546
Merit: 100

View Profile
April 03, 2018, 02:10:13 PM

Diyanetin "Bitcoin ve diğer sanal para birimleri haram" açıklamasına bakarsak airdoptan da altın ya da dolar gelmediğine göre haram sonucu çıkar. Ama ben ilahiyatçılarımızın bu konuda yeteri kadar araştırma yapmadıkları için malumat sahibi olmadıklarından erken bir karara vardıklarını düşünüyorum. Devlet bile buna ilişkin net sınırlar çizmemişken yasal düzenleme yapmamışken hüküm vermek için erken
Antix06
Newbie
*

Activity: 42
Merit: 0

View Profile
April 03, 2018, 06:11:26 PM

Neden haram olsun dostum ya. sonuçta uğraşıyorsun kafa yoruyorsun emek veriyorsun. içinde kötü niyet var mı. yok. devam o zaman...
okanciftci74
Member
**

Merit: 10

View Profile
April 03, 2018, 06:42:44 PM

Başladık haram ile helale tekrardan sıkılmıyormusunuz bu konulara açmaya bu konuyu açıyorsan hiç girme bu işlere zaten boş muhabbetler
busyfamily
Member
**

Activity: 63

View Profile WWW
April 03, 2018, 06:59:44 PM

Adamların reklamını yapıyoruz, üye sayısını artırıyoruz neresi haram  bunun işte size emek, bir çeşit ticaret yahu.
Asber
Full Member

Activity: 938
Merit: 115

View Profile
April 04, 2018, 08:04:08 PM

Airdrop haram kardeşim. Müftü açıklamış zaten bitcoin ve onecoin haram demiş, daha neyi soruyorsunuz ki. Koskoca din adamının sözlerine inanmıyor musunuz yoksa, çok ayıp , duymamış olayım.
mehmetkorkrek
Newbie
*

Activity: 154

View Profile
April 04, 2018, 08:09:02 PM

Helal mi, Evet helaldir. Sonuç da çalmıyorsun.
Haram mı Evet haram. Kalkıp 160 Multi hesap ile giriyorsun.

Nereden baktığın ve ne yaptığındır. Kesin olan Helal ve Haramlar vardır. Onun dışında kalanlar ise senin yaptıkların ile alakalıdır.
Xday123
Member
**

Activity: 490
Merit: 16

View Profile
April 04, 2018, 08:40:15 PM

hocam arkadaşlar gerekli cevabı vermiştir diye düşünüyorum ama ben yinede yazayım helal yada haram diye aklında ikilem varsa bence girme sen bu işe. şüpheli işlem yapma dostum. eğer kendince bir karara vardıysan da sonucu bize bildir bizde bilelim  Grin
usakli64
Full Member

Activity: 966
Merit: 142

View Profile WWW
April 04, 2018, 09:21:21 PM

Valla bu soruyu soran arkadasin bu forumda ne isi var hala anlamis degilim.  Hirsizlik ki yapiyoruz ne yapiyoruzda haram olsun.  Birisi sana elma verdiginde yok almam,  alirsam haram mi diyorsun.  Bu kafayla biz 3. Degil 10.dunya ulkesi filan oluruz.

NE MUTLU TÜRK'ÜM DIYENE
teamsah5416
Newbie
*

Activity: 182

View Profile
April 04, 2018, 10:16:39 PM

Bu soruyu görünce çok şaşırdım. Yani sanırım aramızda bu konularda fetva verecek birileri vardır Smiley Ama bence bu konuları geçmeliyiz burada kripto paralar veya blockchain ile ilgili daha mantıklı konuları konuşmamız gerekiyor. Yani airdrop dediğin ne ki adam senden benimle ilgili paylaşım yap ben de sana su kadar para veririm diyor. He bu coinin projesi uyuşturucu satmaksa katılmazsın örnek olarak diyorum. Dini yönden sakıncası olmayan projelerin airdroplara katılmak daha mantıklı sanırım Smiley
risinqsun
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 273

-

View Profile
April 04, 2018, 10:18:31 PM

Trol gibi bi bu konu eksikti sanırım o zaman niye giriyoruz ki imzalara  he sadece fark post atmak mı ? airdropta şans işi biraz yüksek o yüzden belki böyle düşüne bilirsiniz. Bilemiyeceğim İmam değilim Cheesy
Neo--
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 288

View Profile
April 04, 2018, 11:01:54 PM

Kesinlikle harammis arkadaslar hatta kuranda bir sure varmis orada diyormuski, allah airdropu helal kilsaydi öyle seymi olurdu??

Kripto_adam
Full Member

Activity: 350
Merit: 108

The World’s First Blockchain Core

View Profile
April 04, 2018, 11:04:28 PM

Bencede haramdir havadan gelen seyin helalimi olurmus? Smiley Yalniz haram desen encok dinciler alir airdroplari. malum yasak elmayi seveller.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄ ■        SKYNET        ■ ▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▐▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬     PRIVATE SALE is LIVE     ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▌
Whitepaper   Bounty   Bitcointalk   ■   Facebook   Twitter   Telegram
okanciftci74
Member
**

View Profile
April 05, 2018, 12:11:01 AM

Ben aldığım airdropdan gelen paralarlar cumada çocukları sevindiriyorum helal iş yapalım diye kardeşim burası yerimi ya git ara diyaneti sor oraya
skcdaking
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 5

View Profile
April 05, 2018, 02:13:46 AM

Bazı arkadaşlar taşağına da olsa diyanete sor falan demiş ama açıkçası benim en son güveneceğim yer diyanet kardeşim burada yorum yazan arkadaşlar en azından birilerinin baskısı altına girmeden yorum yazıyor diyanet gibi birilerinin komutasında değil. Sen kafanı yorma ben sana net söyleyeyim helaldir
Doctor-Coin
Full Member

Activity: 378
Merit: 114

View Profile
April 05, 2018, 04:59:24 AM

Reklam amacı ile dağıtıyorlar.Sonuçta dağıtan da bundan kar elde ediyor.Coinini dolaşıma koymuş oluyor.Bu farklı bir pazarlama tekniği.Coinin değeri arttıkça hem o kazanıyor hem dağıtımdan alanlar.Coin ne kadar çok dolaşımda olur ve tanınırsa o kadar değerlenir.

aynen... ve bunun yanında airdroplar telegram, twitter, facebook, bitcointalk kampanya reklamları içinde çok etkili oluyor.

Airdrop' a katılan kişi çoğunlukla telegram kanalına katılıp ICO bitene kadar kanalda kalmalı. 5000 kişilik bir Airdrop dağıtımında haliyle telegram kanalının sayısı artıyor ve içlerinden proje ile ilgilenen potansiyel yatırımcılar çıkabiliyor.

Aynı zamanda 5000 kişinin katıldığı airdrop demek;  5000 kişinin kendi twitter ve facebook hesabından sizin airdropunuzun tanıtımını, yani dolaylı olarak sizin projenizin tanıtımını yapıyor olması demektir.
Pages: « 1 2 3 [4] 5 »  All
  Print  

Jump to: