Bitcoin Forum
May 03, 2024, 08:27:58 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Imprumut BTC Romania?  (Read 371 times)
GravityHub (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 9
Merit: 0


View Profile
April 02, 2018, 11:35:08 AM
 #1

Da stiu, este primul meu post si cersesc* bani, dar contul a fost creat doar pentru a putea adresa aceasta interbare.

Exista platforme in care poti aplica pentru un loan in BTC si daca esti din Romania ? Am nevoie de o suma de bani, lucrez online si nu pot sa imi iau credit de la banca/IFN asa ca sunt curios daca exista o alternativa in BTC/ETH/sau orice altcoin. Cat de rapid posibil.

Multumesc mult Smiley.

(Daca stiti IFN-uri care ofera credit fara adeverinta de venit sau ati avut o experienta de genul meu si ati putea sa-mi oferiti cateva sfaturi as aprecia)

 
1714724878
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714724878

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714724878
Reply with quote  #2

1714724878
Report to moderator
1714724878
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714724878

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714724878
Reply with quote  #2

1714724878
Report to moderator
The forum strives to allow free discussion of any ideas. All policies are built around this principle. This doesn't mean you can post garbage, though: posts should actually contain ideas, and these ideas should be argued reasonably.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
jonsi
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1397
Merit: 1019



View Profile
April 02, 2018, 12:25:52 PM
 #2

Sansele sa poti obtine un imprumut fara dovada unui venit sunt minime, chiar tind spre zero. Asta in cazul in care vorbim de o varianta legala.

Felul cum expui tu problema ca "lucrezi online" de fapt in traducere libera inseamna ca lucrezi la negru. Nu are importanta unde si in ce fel lucrezi (pe santier, online, munca fizica, consultanta, drepturi de autor, etc etc...) atat timp cat declari veniturile si esti legal. Chiar lucrand online poti sa iti faci PFA, dar va trebui sa platesti taxe, si asta este partea care cred ca nu iti convine. In cazul in care ai PFA atunci poti face dovada unui venit si poti obtine imprumuturi de la banci.

Ca o alternativa, poti apela la sectiune de imprumuturi de pe forum: https://bitcointalk.org/index.php?board=65.0. Aici nu te intreaba nimeni nimic de venit sau ce vrei sa faci cu banii si obtii imprumutul chiar si pe loc. Singurul lucru care conteaza este gajul pe care il pui (collateral). Acesta garanteaza ca iti vei plati datoria. Daca doresti sa apelezi la varianta asta, te sfatuiesc sa ai un gaj valid (gasesti acolo ce inseamna "valid collateral") altfel contul tau va fi marcat ca si scammer.

Oricand mai ai optiunea sa de tuci la camatari si in cazul in care nu returnezi imprumutul ai varianta de a plati in maini si picioare rupte.

In concluzie, daca nu ai nimic din cele enumerate mai sus, mai mult ca sigur nu o sa obtii un imprumut nici online nici offline.
stronghandsdeeppockets
Member
**
Offline Offline

Activity: 266
Merit: 27


View Profile
April 02, 2018, 05:59:39 PM
 #3

Sansele sa poti obtine un imprumut fara dovada unui venit sunt minime, chiar tind spre zero. Asta in cazul in care vorbim de o varianta legala.

Felul cum expui tu problema ca "lucrezi online" de fapt in traducere libera inseamna ca lucrezi la negru. Nu are importanta unde si in ce fel lucrezi (pe santier, online, munca fizica, consultanta, drepturi de autor, etc etc...) atat timp cat declari veniturile si esti legal. Chiar lucrand online poti sa iti faci PFA, dar va trebui sa platesti taxe, si asta este partea care cred ca nu iti convine. In cazul in care ai PFA atunci poti face dovada unui venit si poti obtine imprumuturi de la banci.

Ca o alternativa, poti apela la sectiune de imprumuturi de pe forum: https://bitcointalk.org/index.php?board=65.0. Aici nu te intreaba nimeni nimic de venit sau ce vrei sa faci cu banii si obtii imprumutul chiar si pe loc. Singurul lucru care conteaza este gajul pe care il pui (collateral). Acesta garanteaza ca iti vei plati datoria. Daca doresti sa apelezi la varianta asta, te sfatuiesc sa ai un gaj valid (gasesti acolo ce inseamna "valid collateral") altfel contul tau va fi marcat ca si scammer.

Oricand mai ai optiunea sa de tuci la camatari si in cazul in care nu returnezi imprumutul ai varianta de a plati in maini si picioare rupte.

In concluzie, daca nu ai nimic din cele enumerate mai sus, mai mult ca sigur nu o sa obtii un imprumut nici online nici offline.

Multumesc de raspuns. Un lucru nu inteleg, cum pot sa aduc un collateral daca eu am nevoie de bani? Adica practic nu platesc niste bani ca sa primesc o suma mai mica de bani, si imi recuperez suma aia cand returnez banii? Unde e afacerea?

Si niciodata nu as fi considerat camatari in viata mea, dar, I'm pretty desperate, deci pe astia cum ii gasesc in cazul in care nu rezolv nicicum ?


Un collateral ii ca o garantie ca nu fugi cu banii. De obicei, acesta trebuie sa fie ceva foarte lichid (adica crypto populare). Citeste asta pentru a te lamuri cum sta treaba: https://bitcointalk.org/index.php?topic=577765.0

Si, te rog, mai bine sa nu te duci la cama.
jonsi
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1397
Merit: 1019



View Profile
April 02, 2018, 08:35:34 PM
 #4

Cu camatarii era sub forma de gluma. Nu cunosc dar din auzite nu are ce sa iasa bun din asta, deci este un mare NU.

Daca nu poti pune cava gaj (collateral) atunci nu prea ai sanse sa obtii un imprumut online. Motivul este foarte clar: tu ai imprumuta bani unui necunoscut de pe internet fara nici o garantie ca poti sa'i recuperezi? Daca raspunsul este nu (si ar trebui sa fie nu) atunci altcineva de ce ar face'o? Daca totusi cineva a vrut sa faca din asta un business, atunci sigur pana acum a dat faliment pentru ca nimeni nu va plati.

Despre imprumuturi pe baza extrasului de cont inca nu am auzit, dar nu spun ca nu exista.. tot ce'i posibil.

Success!
usorin
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1134
Merit: 500



View Profile
April 06, 2018, 10:35:43 PM
 #5

Sansele sa poti obtine un imprumut fara dovada unui venit sunt minime, chiar tind spre zero. Asta in cazul in care vorbim de o varianta legala.

Felul cum expui tu problema ca "lucrezi online" de fapt in traducere libera inseamna ca lucrezi la negru. Nu are importanta unde si in ce fel lucrezi (pe santier, online, munca fizica, consultanta, drepturi de autor, etc etc...) atat timp cat declari veniturile si esti legal. Chiar lucrand online poti sa iti faci PFA, dar va trebui sa platesti taxe, si asta este partea care cred ca nu iti convine. In cazul in care ai PFA atunci poti face dovada unui venit si poti obtine imprumuturi de la banci.

Ca o alternativa, poti apela la sectiune de imprumuturi de pe forum: https://bitcointalk.org/index.php?board=65.0. Aici nu te intreaba nimeni nimic de venit sau ce vrei sa faci cu banii si obtii imprumutul chiar si pe loc. Singurul lucru care conteaza este gajul pe care il pui (collateral). Acesta garanteaza ca iti vei plati datoria. Daca doresti sa apelezi la varianta asta, te sfatuiesc sa ai un gaj valid (gasesti acolo ce inseamna "valid collateral") altfel contul tau va fi marcat ca si scammer.

Oricand mai ai optiunea sa de tuci la camatari si in cazul in care nu returnezi imprumutul ai varianta de a plati in maini si picioare rupte.

In concluzie, daca nu ai nimic din cele enumerate mai sus, mai mult ca sigur nu o sa obtii un imprumut nici online nici offline.

Multumesc de raspuns. Un lucru nu inteleg, cum pot sa aduc un collateral daca eu am nevoie de bani? Adica practic nu platesc niste bani ca sa primesc o suma mai mica de bani, si imi recuperez suma aia cand returnez banii? Unde e afacerea?

Si niciodata nu as fi considerat camatari in viata mea, dar, I'm pretty desperate, deci pe astia cum ii gasesc in cazul in care nu rezolv nicicum ?
Pana la urma tu vrei doar un simplu imprumut sau sa face o afacere? Din cate stiu eu, la creditele fara adeverinte si alte povesti suma pe care o poti imprumuta este destul de mica iar dobanzile sunt monstruase, pentru ca ei sunt sunt reglementati cum ar trebui dpvd fiscal. Asa ca ar trebui sa te reorientezi spre altceva.
Sylk
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 17
Merit: 0


View Profile
April 08, 2018, 07:18:48 PM
 #6

Un up de la mine, ce sa zic. Poate e cineva dispus sa se intalneasca cu tine fata in fata si sa iti imprumute banii necesari. Stiu cum e sa ai nevoie de bani si sa nu ai de unde sa imprumuti.
Dar in general, cand imprumuti o suma de bani, trebuie sa poti demonstra cumva ca o sa ii poti plati inapoi. Asa fara gaj, doar la familie, neamuri, sau prieteni foarte buni, altfel nu vad cum.
Si in crypto, sunt exchange-uri care ofera leverage. Dar pe baza banilor investiti deja in platforma lor. Si doamne feri sa nu mearga piata in directia in care speri tu, ca te jupoaie, ramai fara nimic.
Mult succes!
Rakabel619
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 322
Merit: 100



View Profile
May 03, 2018, 07:03:11 PM
 #7

salutare. nu cred ca iti va da nimeni un imprumut fara dovada unui venit sigur lunar. Poate doar Zanul Camatarul, creditul " Un deget" Smiley) ce sa zic, succes. poate ai un prieten care are o firma si te poate angaja fictiv ca sa poti imprumuta bani, dar trebuie sa ti platesti taxele la stat corelate cu salariul

germeni
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 30
Merit: 0


View Profile
May 04, 2018, 02:36:39 PM
 #8

ahahahhaa  Grin Grin Grin cine crezi ca ti da tie imprumut? pe langa asta daca nu ii dai inapoi ce facem? venim la usa cu mascatii?Smiley))....la treaba baiat!!!! un anunt cu vreau sa muncesc nu ai fi pus Smiley))))))))))
artstyle1695
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 41
Merit: 0


View Profile
June 16, 2018, 09:07:55 PM
 #9

imprumut ))) in lumea unde daca nu-l restitui ,pe cale legala nu poate face nimic persoana care ti-a imprumutat
Rakabel619
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 322
Merit: 100



View Profile
June 18, 2018, 08:44:58 PM
 #10

salutare, e buna intrebarea ta, dar eu nu am auzit sa ti se ofere un credit in bitcoin in Romania. dar la bancile fizice, la imprumutul in lei sau valuta ti se cere o adeverinta de salariat, altfel, nu ti da nimeni bani

Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!