Bitcoin Forum
May 22, 2024, 05:20:40 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Kodlama  (Read 104 times)
skcdaking (OP)
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 5

View Profile
April 03, 2018, 05:18:46 AM

Kodlama öğrenmek istiyorum arkadaşlar en azından ortalama düzeyde bilgi sahibi olmak istiyorum ama sıfırdan başlayacağım neler önerirsiniz ?

Lütfen google da aratarak bulabileceğim bilgiler değil bireysel deneyimlerinizden çıkarımlarınızı paylaşırsanız çok memnun olurum Smiley
Coin.cobra
Newbie
*

Activity: 14
Merit: 0

View Profile WWW
April 03, 2018, 05:41:37 AM

Konu ile alakalı öncelikle algoritma mantığını öğrenmeni tavsiye ederim. Onunla alakalı kitapları kütüphanelerden kolayca bulabilirsin. Ardından yine ben üniversite kütüphanesinden C C# Java gibi çeşitli kitaplar bulmuştum. Hangisi ile başlamak istiyorsan onun kitabını alıp gerekli yardımcı videoları da kolayca bulabilirsin.
Ayrıca üniversitelerde kısa süreli kurslar oluyor.
skcdaking (OP)
Jr. Member
*

View Profile
April 03, 2018, 06:12:43 AM

Konu ile alakalı öncelikle algoritma mantığını öğrenmeni tavsiye ederim. Onunla alakalı kitapları kütüphanelerden kolayca bulabilirsin. Ardından yine ben üniversite kütüphanesinden C C# Java gibi çeşitli kitaplar bulmuştum. Hangisi ile başlamak istiyorsan onun kitabını alıp gerekli yardımcı videoları da kolayca bulabilirsin.
Ayrıca üniversitelerde kısa süreli kurslar oluyor.

Başlangıç olarak önerebileceğiniz kitap isimleri var mı veyahut başlangıç için uygun diller hangileridir veya hangisidir ?
forbidden
Hero Member

Activity: 1532
Merit: 560

View Profile
April 03, 2018, 07:35:34 AM

amaç? kodlama derken ne yapmak istediğini de yazsaydın daha düzgün cevap verirdik
skcdaking (OP)
Jr. Member
*

View Profile
April 03, 2018, 12:53:16 PM

amaç? kodlama derken ne yapmak istediğini de yazsaydın daha düzgün cevap verirdik

Basit veya orta seviyede program yazabilecek kadar mesela hocam
DoloresPacman
Newbie
*

Activity: 42

View Profile
April 03, 2018, 09:17:16 PM

Daha önce bir kişi söylemiş ama ben de kendi önerimi yapayım algoritma mantığı kodlamadaki en önemli şeylerden biridir bunun içinde C-C++ dilleri güzel bir başlangıç olabilir sonrasında diğerlerini öğrenmek çocuk oyuncağı gibi gelecektir.
civilengineer
Full Member

Activity: 434
Merit: 112

View Profile
April 03, 2018, 10:30:05 PM

Arkadaşların söyledikleri kaliteli bilgiler bende kesinlikle bunu öneririm ayrıca kitap olarak da kesin şunu almalısın diyebileceğim bir kitap yok ama kitapların içini gozgezdirip algoritma konusunda örneklemelerle destekliyorsa daha iyi olur çünkü konu daha somut olmaya başlar.
Aynı şekilde kullanacağın programa dili ile ilgili kitaplarda çalışma bölümleri olacaktır. Onların fazla olduğu kitapları tavsiye ederim. Yinede kitabı satın almak yerine kutuphaneden tedarik etmen daha iyi olacaktır. Çünkü aldığın kitaba çok fazla alisamayabilirsin veya seni sıkabilir. O yüzden kesin bir kitap tavsiye edemem ama kendi anlama tarzına uygun yazım tarzı olan kitapları seçmelisin.
Ayrıca kitapları alırken dikkat etmen gerekrn kısım yeni başlayanlar için ibaresinin olması buna zaten dikkat edersin ama bir hatırlatma olarak söylemek istedim.
Bir de kitaplarda sana belli şeyler yaptirtacaktir. Senin burada yapman gereken birseyler öğrendikten sonra kendin de birşeyler düşünüp yazmaya çalışmak. İlk başlarda çok zor olacaktır ama sonraları bu sayede mantığı daha iyi kavrayıp daha kolay yapacaksın

Şimdiden kolay gelsin.
skcdaking (OP)
Jr. Member
*

View Profile
April 04, 2018, 10:15:40 AM

Çok teşekkürler arkadaşlar tavsiyeler için
findikk
Newbie
*

Activity: 28

View Profile
April 04, 2018, 03:16:54 PM

bi çok site var ingilizcen warsa zorlanmassın
skcdaking (OP)
Jr. Member
*

View Profile
April 04, 2018, 03:29:09 PM

bi çok site var ingilizcen warsa zorlanmassın

Bu çok faydalı olmuyor bundan ziyade linkleri paylaşsanız çok hoş olur hem benim için hem benim gibi olup bunları okuyan arkadaşlar için
tenqribizmenentr
Member
**

Activity: 154
Merit: 16

View Profile
April 04, 2018, 04:08:33 PM

bu konuyu kursa giderek çözebilrisin dostum

goodb
Newbie
*

Activity: 126

View Profile
April 04, 2018, 04:48:04 PM

c ve c++  agir  diller, ama evrensel cok gecerli... javascript genelde web uygulamalari icin..java da nesne  tabanli ve cok genis bir dildir ama oda  zor..
Ben pythonla ugrasiyorum , epeydir. iyidir zevklidir  öğrenmesi..Unide  turbo pascal kitlemislerdi , basic filan.. bi c ögrenmedigime yanarim o zamanlar.
MuratKaym
Newbie
*

Activity: 56

View Profile
April 04, 2018, 06:48:18 PM

Hangi kodlamayı öğreneceğinize karar verdiniz mi C# var Java var Python var. önce buna karar verin sonra başlayın bence Smiley
busyfamily
Member
**

Activity: 63
Merit: 10

View Profile WWW
April 04, 2018, 09:54:58 PM

hangisinden başlarsanız başlayın hatta çocuklarınızı da bu türden kurslara götürün bence şimdiden, 9-10 yaş civarı tavsiye ediliyor.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: