Bitcoin Forum
April 28, 2024, 10:11:08 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Antminer E3 Satışa Sunuldu.... Ethereum  (Read 896 times)
Kuzan
Member
**

Activity: 266
Merit: 12

View Profile
April 04, 2018, 12:45:18 PM

Eğer ağ üzerinde bir önlem alınmazsa AMD kartlar bitti demektir(kazançlı olma durumlarını yitirmek anlamında) fakat diğer algoritmalar için de aynı şeyi yapabileceklerine inanmıyorum yapsalar dahi mutlaka tekelleşmeye tepki olarak asic cihazlara izin vermeyen coinler olacaktır.
1714299068
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714299068
Reply with quote  #2

1714299068
Report to moderator
Once a transaction has 6 confirmations, it is extremely unlikely that an attacker without at least 50% of the network's computation power would be able to reverse it.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
igotek (OP)
Hero Member

Activity: 2044
Merit: 608

Online Security & Investment Corporation

View Profile WWW
April 04, 2018, 12:59:04 PM

Bende Baikal cihazlar var ve hiç monero kazmadım. Neden kazayım ki ? Getirisi daha yüksek coinler var, onları kazıyorum.
Piyasada pek çok coin var bu algoritmada. Gelecekte ne olur bilinmez ama her gün yeni coin çıkartıyorlar.

I cannot live, I cannot die, trapped in myself.
Hold my breath as I wish for death. Oh please god, help me !
forbidden
Hero Member

Activity: 1532
Merit: 560

View Profile
April 04, 2018, 01:22:50 PM

• Bu cihazlar Türkiye'ye gönderilmiyor.
  • Bir şekilde getirilse de en erken Ağustos ayı içinde geliyor. Parayı verip 4-5 ay beklemek zorundasınız.
  • O tarihte fiyatta elbette artma olacaktır.
  • Ayrıca kargo,gümrük,power masrafı var.
  • Ekran kartı bitmez, sebebi 180mh gücündeki ekran kartı rigi maliyeti bu asic cihaza eş değer olacaktır piyasa bunu dengeleyecektir.
  • ASIC olduğu için her zaman götte patlama riski var.
  • İleride madencilik durur ise Ekran kartlarına kimse çöp oldu diyemez ama bu cihaza çöp diyebiliriz.

Forumda bazılarından AMD kartlar bitti madenciler bitti şeklinde yorumlar okuyorum, sevinenler de var, bu herifleri filmlerde kahkaha atan ağzından salya damlayan kötü adamlara benzetiyorum şahsen hiç hoş değil.
Her şey devam, biten bir şey yok, rahat olun işinize bakın.
Rhego
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 278

View Profile
April 04, 2018, 01:26:58 PM

Monero içinde asic cihaz cıkarılmıştı onun içinde bugun fork yapılacak asic resistance özelliği alınacak falan diye konusuluyor. + Piyasada sadece senin benim 40 50 kartlık mining işi yok milyonlarca ekran kartı madenciligi yapan insan ve farm var adamlar bu işe milyonlarca dolar harcamis ve öylecek cat diye fişi cekemezler diye dusunuyorum.
al3pay
Member
**

Activity: 286
Merit: 11

View Profile
April 04, 2018, 01:45:04 PM

800 usdlik cihaza PSu+kargo+vergiler eklenince 1400-1500 usd den asagiya mal olmaz direkt alacak olanlar icin . bizim ulkenin sartlarini düşündüğümüzde aracılar vs bu rakam 2500 olacagi icin . GPU dan farki kalmayacaktır . Eth devteam in asic konusunda önlem alma durumunu da göz önüne aldigimizda ben pek bir kaos beklemiyorum. Bir yerde devteam ler önlem almazsa bitmain ve bunun gibi asic üreticileri tekel oluşturacaktır ...
Rhego
Sr. Member

View Profile
April 04, 2018, 02:05:10 PM

800 usdlik cihaza PSu+kargo+vergiler eklenince 1400-1500 usd den asagiya mal olmaz direkt alacak olanlar icin . bizim ulkenin sartlarini düşündüğümüzde aracılar vs bu rakam 2500 olacagi icin . GPU dan farki kalmayacaktır . Eth devteam in asic konusunda önlem alma durumunu da göz önüne aldigimizda ben pek bir kaos beklemiyorum. Bir yerde devteam ler önlem almazsa bitmain ve bunun gibi asic üreticileri tekel oluşturacaktır ...

+1 bunla ilgili dev teamden birilerinin twitter de anket yaptıgını görmüştüm %60 falan fork yapılıp önlem alınması sonucu cikmisti.
Beginner85
Newbie
*

Activity: 247
Merit: 0

View Profile
April 04, 2018, 03:08:18 PM

• Bu cihazlar Türkiye'ye gönderilmiyor.
  • Bir şekilde getirilse de en erken Ağustos ayı içinde geliyor. Parayı verip 4-5 ay beklemek zorundasınız.
  • O tarihte fiyatta elbette artma olacaktır.
  • Ayrıca kargo,gümrük,power masrafı var.
  • Ekran kartı bitmez, sebebi 180mh gücündeki ekran kartı rigi maliyeti bu asic cihaza eş değer olacaktır piyasa bunu dengeleyecektir.
  • ASIC olduğu için her zaman götte patlama riski var.
  • İleride madencilik durur ise Ekran kartlarına kimse çöp oldu diyemez ama bu cihaza çöp diyebiliriz.

Forumda bazılarından AMD kartlar bitti madenciler bitti şeklinde yorumlar okuyorum, sevinenler de var, bu herifleri filmlerde kahkaha atan ağzından salya damlayan kötü adamlara benzetiyorum şahsen hiç hoş değil.
Her şey devam, biten bir şey yok, rahat olun işinize bakın.
Selam hocam madem öyle sen kesin Gpu ile cryptonight kazıyorsundur ?
Kazmıyorsanda sebebplerini açıkla o zaman ?
İnsanlara boş yere umut verip GPU aldırtmayın yazıktır şu dakikadan sonra F3 çıkarsa ETHASH GPU minerlar için biter hocam. Benim gibi minerlar için yani.
Cemlik
Member
**

Activity: 602
Merit: 32

View Profile
April 04, 2018, 03:57:30 PM

İyide adic vs gpu da asic her zaman önde olacaktır. Herşeyden önce devfeeden kafadan kar. Evet 180mh sistem ile ekran kartları fiyatları dengelenirse alınmama ihtimali bar elbette. Ancak hala görüypruzki sıfırı 1600₺ olan 1 yıllık tamir görmüş kartlara 1450₺ isteyen insanlar var. 1 ay önce biz 1500₺ verirken ölücü diyenler verdiğimizin altında satıtor.
O zaman satsa o parayla al sat yapaa aslında daha karlı.

Ve 4x e kart aldın diye 4x e satacaksın diye bi kural yok.

Bu cihaz 2000$ a bile malolsa yerden, devfeeden ve rig parasından tasarrufludur rige göre. Ki şu aşamada bunların tr kara borsa fiyatları 1500-1800$ arasında olacaktır. O 20k lık s9 zamanı geçeli çok oldu Smiley

Ayrıca asic nasıl götte patlarsa gpuda patlar. Sanıyormusunuz coün işi patlayınca gpuyu satabilirsiniz. 1080ti olsa 500₺ den yukarı gitmez. Milyonlarca kart var piyasada. Öyle kolay satılmıyor işte. Gpu neyse asicde budur o açıdan.

...
forbidden
Hero Member

View Profile
April 04, 2018, 06:38:55 PM
Last edit: April 04, 2018, 06:49:59 PM by forbidden

İnsanlara boş yere umut verip GPU aldırtmayın yazıktır şu dakikadan sonra F3 çıkarsa ETHASH GPU minerlar için biter hocam. Benim gibi minerlar için yani.

ETH kazıyorum kartlarım AMD benim için problem teşkil etmiyor ASIC çıkması, elektrik tüketimi haricinde bir artısını göremediğim gibi ASIC cihazı riskli buluyorum, kimseye de kart alın demedim, mevcut kartı olanlar devam etsin paniklemesin diye uyarıda bulundum.

İyide adic vs gpu da asic her zaman önde olacaktır. Herşeyden önce devfeeden kafadan kar. Evet 180mh sistem ile ekran kartları fiyatları dengelenirse alınmama ihtimali bar elbette. Ancak hala görüypruzki sıfırı 1600₺ olan 1 yıllık tamir görmüş kartlara 1450₺ isteyen insanlar var. 1 ay önce biz 1500₺ verirken ölücü diyenler verdiğimizin altında satıtor.

Bu cihaz 2000$ a bile malolsa yerden, devfeeden ve rig parasından tasarrufludur rige göre. Ki şu aşamada bunların tr kara borsa fiyatları 1500-1800$ arasında olacaktır. O 20k lık s9 zamanı geçeli çok oldu Smiley

Ayrıca asic nasıl götte patlarsa gpuda patlar. Sanıyormusunuz coün işi patlayınca gpuyu satabilirsiniz. 1080ti olsa 500₺ den yukarı gitmez. Milyonlarca kart var piyasada. Öyle kolay satılmıyor işte. Gpu neyse asicde budur o açıdan.

Hocam kimse kimseye zorla mal satmıyor işinize gelmezse almazsınız olur biter bu duruma neden bu kadar takılıyorsunuz anlamış da değilim bir kaç postunuza denk geldim bu konu ile alakalı, bir kaç ay fiyatlar dibe vurdu diye ETH ve kartları öldürmenin de bir anlamı yok bu işi uzun zamandır yapanlar, zaman zaman oluşan bu kaos ortamında kartlarını çalıştırıp veya elindeki ETH sermayesini bekletip durumdan kâr ile sıyrılmıştır. Her işte zaman zaman zarar etme durumları olabilir bunu normal karşılamak lazım, şöyle bir senaryo yazalım, sallıyorum 5gh rigim var 10 lira fatura ödüyor 10 ETH kazıyorum, bu gün belki az kazanıyorum ama (örneğin zorluk arttı aylık 5 bin kazanıyorum masraflardan sonra) yarın bir gün ETH 1000 dolar olduğunda aylığım 30 bine gelmiş olacak şimdi soruyorum bu senaryo sence imkansız mı? ETH 1000 dolar olamaz mı? 7 dolarken de kazıyordum ben bu coini 370'ler ile. ASIC çıksın ne çıkarsa çıksın umurumda değil, yıllar bana şunu öğretti, aylık bırak kâr etmeyi, 2 bin zarar da yazsa bu rigleri çalıştırıp pik noktasında biriktirebildiklerimi değerlendirmeliyim. İşin formülü de sabır ve biraz imkân elbette. İmkânı olmayan zaten bu işe girmesin diye yazdım çizdim 50 kere.
al3pay
Member
**

Activity: 286
Merit: 11

View Profile
April 04, 2018, 07:05:13 PM

ETH kazıyorum kartlarım AMD benim için problem teşkil etmiyor ASIC çıkması, elektrik tüketimi haricinde bir artısını göremediğim gibi ASIC cihazı riskli buluyorum, kimseye de kart alın demedim, mevcut kartı olanlar devam etsin paniklemesin diye uyarıda bulundum.

Hocam kimse kimseye zorla mal satmıyor işinize gelmezse almazsınız olur biter bu duruma neden bu kadar takılıyorsunuz anlamış da değilim bir kaç postunuza denk geldim bu konu ile alakalı, bir kaç ay fiyatlar dibe vurdu diye ETH ve kartları öldürmenin de bir anlamı yok bu işi uzun zamandır yapanlar, zaman zaman oluşan bu kaos ortamında kartlarını çalıştırıp veya elindeki ETH sermayesini bekletip durumdan kâr ile sıyrılmıştır. Her işte zaman zaman zarar etme durumları olabilir bunu normal karşılamak lazım, şöyle bir senaryo yazalım, sallıyorum 5gh rigim var 10 lira fatura ödüyor 10 ETH kazıyorum, bu gün belki az kazanıyorum ama (örneğin zorluk arttı aylık 5 bin kazanıyorum masraflardan sonra) yarın bir gün ETH 1000 dolar olduğunda aylığım 30 bine gelmiş olacak şimdi soruyorum bu senaryo sence imkansız mı? ETH 1000 dolar olamaz mı? 7 dolarken de kazıyordum ben bu coini 370'ler ile. ASIC çıksın ne çıkarsa çıksın umurumda değil, yıllar bana şunu öğretti, aylık bırak kâr etmeyi, 2 bin zarar da yazsa bu rigleri çalıştırıp pik noktasında biriktirebildiklerimi değerlendirmeliyim. İşin formülü de sabır ve biraz imkân elbette. İmkânı olmayan zaten bu işe girmesin diye yazdım çizdim 50 kere.

+1 bende hem asic hem amd kullanicisiyim . Suan ki aklim ve deneyimim olsa idi s9 lari ve l3+ ler yerine gpu ya yüklenirdim . LTC yi asic la kazıyoruz artık 2-3 gunde bir %3-5 zorluk artmakta 4 ayda %50 ilk  üretimim ustu l3+ lerde , piyasa boyle olu iken birde çok sayidaki asic yüzünden madencilik bitmek uzere... cogu ülkede aylık cost u karsilamiyor bu ara... GPU ler hem bakim hem elektrik tüketimi konusunda daha uygun . asic ler ilk ciktigi anda kisa sure de karlı ne yazikki. ETH dev team el atacaktir bu ise yoksa bitmain in kar sevdası yüzünden hayalleri batacak . şöyle de bir yazı mevcut ;

Vitalik Buterin’in hazırladığı Ethereum White Paper’ında ise protokolün zaten merkezileştirilmiş madenciliğe karşı iki yönlü bir dirence sahip olarak ileri sürüyor.

Algoritma, ilk olarak madencilerin önceki bloktaki işlemlerden “rastgele seçilmiş” veriler için çıktı vermesini gerektirecek şekilde işliyor. “Ethereum sözleşmeleri her türlü hesaplama içerebilir.” olgusundan dolayı da “Bir Ethereum ASIC’i, genel hesaplamalar için kullanılan bir tümleşik devre olabilir – mesela daha iyi bir işlemci (CPU).”

İkinci savunma aracı ise “kuyuyu zehirlemek” ki Buterin bunun “Nihayetinde teknik değil, insan eliyle uyarlanabilir bir sorun çözümü” olarak nitelendiriyor. Eğer belli bir hesaplama türü yaygınlaşırsa, o zaman geleneksel madenciler “Belirli ASIC’leri taklit etmek için özel olarak tasarlanmış Blockchain’lere çok sayıda sözleşme işleyebilirler.”

Anceluss
Member
**

Activity: 264
Merit: 12

View Profile
April 04, 2018, 07:13:20 PM

sosyal medyadan sesimizi duyurmamız lazım ipimizi çekecekler  nalet olsun bu bitmaine
herzlos1985
Hero Member

Activity: 662
Merit: 501

View Profile
April 04, 2018, 07:14:55 PM

Forbidden haklı..Zaten bu işin içinde uzun süredir olan işi bilen kişi paniklemez mining kazancı btc fiyatı gibi dalgalı bazı dönem düşük bazı dönem yüksek geçen sene mart-nisan da kurulan rigler 3 ay içinde roi oldu mayıs-haziran kazançlı döneminde, ağustos-eylül de kazanç çok düşüktü aralık ayında fırladı kazanc şuan yine düşük vs..vs..Antminer E3 Çin deki fiyatının uygun olması dışında bi artısı yok eksisi çok o cihaz asic değildir 6 tane gpu çipini birleştir 2 fan koy 180 mhs asic mi olur..Ki en erken haziran-temmuz gönderim..alacak kişilere hayırlı olsun..

Şuandaki piyasadaki satlık riglerden dolayı kartların ucuzlaması bizim için daha iyi ne kadar ucuz o kadar düşük maliyet..Şuanki rig satanların %50 si 1-2 ay önce kazanc güzel diye daha tam işi çözemeden girenler..Ha şuan sıfırdan işe girecekler için roi çok uzun..Benim için risk alınabilecek roi 8-10 ay..

Rhego
Sr. Member

View Profile
April 04, 2018, 08:43:50 PM

Forbidden haklı..Zaten bu işin içinde uzun süredir olan işi bilen kişi paniklemez mining kazancı btc fiyatı gibi dalgalı bazı dönem düşük bazı dönem yüksek geçen sene mart-nisan da kurulan rigler 3 ay içinde roi oldu mayıs-haziran kazançlı döneminde, ağustos-eylül de kazanç çok düşüktü aralık ayında fırladı kazanc şuan yine düşük vs..vs..Antminer E3 Çin deki fiyatının uygun olması dışında bi artısı yok eksisi çok o cihaz asic değildir 6 tane gpu çipini birleştir 2 fan koy 180 mhs asic mi olur..Ki en erken haziran-temmuz gönderim..alacak kişilere hayırlı olsun..

Şuandaki piyasadaki satlık riglerden dolayı kartların ucuzlaması bizim için daha iyi ne kadar ucuz o kadar düşük maliyet..Şuanki rig satanların %50 si 1-2 ay önce kazanc güzel diye daha tam işi çözemeden girenler..Ha şuan sıfırdan işe girecekler için roi çok uzun..Benim için risk alınabilecek roi 8-10 ay..

ocak ayında eth 1400$ fiyatı görüp sırf günlük kazancı guzel diye bu işe giren 2 müşterim var 2 şer tane 6 lı rig kurdum ve ocaktan bu yana karları 4 te 1 olarak düştü abi getirelim geri al diyorlar kurdugum sattıgım fiyattan daha uyguna  Grin Grin

Alacagımmı tabiki....  Grin
blogmute
Newbie
*

Activity: 238
Merit: 0

View Profile
April 04, 2018, 11:21:26 PM

şaka maka adamlar diyor ki 800 dolar, heralde haziran oldukça zorlu geçecek, fork iddaları da cabası
shariomario
Jr. Member
*

Activity: 120
Merit: 3

View Profile
April 05, 2018, 05:44:13 AM

BEn de bu konuda @forbidden'ı haklı buluyorum. ETH için ASİC'e karşı olarak fork (ciddi şekilde) konuşulmaya başlandı. Ayrıca POS'a geçilecekti ki o zaman neler olacak onu da kimse kestiremiyor?

Peki ETH için fork olursa sorun çözülür ama genel ethash algoritmasındaki diğer coinler içinde bunlar geçerli mi? Yani örneğin bu cihaz ETC kazabilecek mi ya da ne bileyim PİRL kazacak mı?
Cemlik
Member
**

Activity: 602
Merit: 32

View Profile
April 05, 2018, 08:22:09 AM

İmkansız senaryo değil tabii. İmkansız değil ama pollyannacılıkta oynamanın anlamı pek yok gibi.

Bir senaryo daha çizelim o vakit;
Eth fork yapmadı bu cihaz çalıştı ki ben yüksek güç olmadığı için hala pek fork yapacağını sanmıyorum ama ihtimal odurki yaptı. O zaman yeni kart alanlar ne yapacak?

Yahut kartı aldı bigün bi uyandık coin işine çizgiyi çekmişler. Napıcaz? Kartları sli yapıp gta mı oynayalım?

Evet riskide budur. Bu riskleri bilmeden girilmez, kabul etmeden girilmez. Ve dediğin gibi 1-2 yıl idare edecek parası olmayanın girmesi mantıksız.  Bu senaryo imkansız mı?

Yani bu cihaz olmasa bile artan zorlukla bir zaman sonra artık asic mecburiyetini kabul edecekler. Bunlarda olası senaryolar. İmkansız mı? Hayır bunlarda değil.

Bu aşamada iki yol var;
Ya güç artırımı yapılmalı yahut elden çıkarılmalı.

Bizde kimseye silah dayayıp riglerini almıyoruz. Ama madem fiyatlardan memnunsunuz buyrun alın hocam o fiyatlardan. Yeterince rigim var bir savunma değil. Buyrun alın hatta aynı fiyatlara bende satayım. Sıfırını 10000e toplayabileceğim rige adam 15bin diyor. Gelin ben satayım onu?

Almıyorsanızda fiyatları savunmanızın tek açıklaması olur o da riglerinizi satışa hazırlık öncesi...

...
Heardalis
Sr. Member

Activity: 453
Merit: 264

View Profile
April 05, 2018, 11:08:52 AM

oOo Döt korkusu almış başını gidiyor Cheesy

Kzanırken iyi .. fiyatlar düşünce yusuf yusu Cheesy

birşey olmaaaz Cheesy crypto buna izin vermez rahat olun.

Bir düşünün Sapphire Genesis gibi ayda 50k-100k gpu alan bir müşterinini kaybetmek istermi ?

Ülkeler Genesis gibi ayda 5-10 mw tesis başına tüketen bir müşteriyi kaybetmek ister mi ?
Mesela Canada da bir şirket bikaç ay önce 5000mw lik elektriği minerlara ayırdığını duyurmuştu. Bu adamlar şimdi battı mı ? batarmı ?

Sapphire Genesise satamazsa ozaman AMD den de chip almaz . Foxconn dan PCB yi almaz  vs vs vs

Nvidia peki yeni nesil 11xx leri nasıl satacak ?
Ya Hinix napsın bu durumda yeni Gpu lar için GDDR 6 yı üretiyorlar  ? Ha birde memory üretici Samsung, Micron var Cheesy

Bu böyle gider de gider say say bitmez. Minerlar haricinde Miningden ekmek yiyen en az 3-5 milyon insan vardır dünyada . (Havyar yiyen göt Patronları saymıyorum bile )

Ne YAZIK ki bir yabancı ile ( özellikle avrupalı vs) Türk arasındaki fark şu: Biri kısa 3-5 günde "köşeyi" dönme derdinde diğeri ise ömrü bittiğinde düzgün işleyen bir ÜRETİM tesisi bırakma derdinde.
Biri bir gecede herşeye karar verir diğeri aylar yıllar planlar yavaş yavaş işe başlar

EDİT: Bu arada sözüm kimseye değil kimse alınmasın hemen üstüne .
Sadece bikaç yıldır bu işin içindeyim diye bu arada "dalga geçer" gibi yazdım Cheesy

Rhego
Sr. Member

View Profile
April 05, 2018, 11:27:40 AM

Heardalis dostum bende öyle düsünüyorum üstünü bir anda çizmeleri zor gibi geliyor ama zamanında Bitcoinde eski amd kartlarla falan kazılıyor diye görüp duyuyorum ben o zamanları görmedim cokda bir fikrim yok ama ekran kartlarını çizip asic lere gecmişler.

Zaten ethereum farmı sonsuza kadar sürmeyecek bu sene bilemedik seneye pow işine gecip mining olayını bitirecekler o zaman farklı ethash jetonlara yönelip kazacagız diye umutlanıyoruz ama bu cihazların cıkıp gelişmesi beni şahsen geriyor.
forbidden
Hero Member

View Profile
April 05, 2018, 11:39:09 AM

Yahut kartı aldı bigün bi uyandık coin işine çizgiyi çekmişler. Napıcaz? Kartları sli yapıp gta mı oynayalım?

Verdiğin cevap kendinle çelişiyor, senin senaryonda ben internet cafecilere, oyunculara en azından sıfır fiyatının 3 de 1 fiyatına veya yarı fiyatına veya az düşüğüne (temizliğine ve garanti durumuna göre) satar zararımın bir kısmını çıkarırım, anakartım para eder, power'ım para eder, işlemcim, ramim para eder, hiç de olmadı gider internet cafe açarım 570-580 li kartlar 27 inç 144 hz monitörü de dayadım mı PUBG oyuncuları gelse yeter, tek riserlar kıçıma girer, ASIC'de durum nasıl? Şeklini gördüm bayağı da büyük  Grin
followm3
Full Member

Activity: 322
Merit: 126

EndChain - Complete Logistical Solution

View Profile
April 05, 2018, 02:35:55 PM

Aslında alınıp denene bilir ama yinede karar sizin arkadaşlar ethereum topluluğu böyle asic cihazlar için fork yaparsa işler karışır para çöpede gidebilir ama yapmassa karlıçıkan siz olursunuz.

Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  

Jump to: