Bitcoin Forum
May 08, 2024, 04:12:09 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: 11 BTC ye Satılık Rezidans Dairesi  (Read 398 times)
luisfigo (OP)
Newbie
*

Activity: 6
Merit: 0

View Profile
April 03, 2018, 04:47:38 PM
Last edit: May 27, 2018, 10:08:47 AM by luisfigo

İstanbul Basın ekspress yolu üzerinde DIVAN oteli üsütnde 1+1 rezidans daire 11 BTC ye satılıktır.

İlgilenenler bana ulaşsın detaylı resimler ve bilgileri gönderebilirim.

Kripto yatırımınızı hemen bina önünde bitmek üzere olan Metro inşaatıyla birlikte fiziksel bir yatırıma dönüştürme fırsatınız var.

http://konuttimes.com/resim/orjinal/MTI3OTE5OT-g_plus_at_divan_residence_insaa_eden_firma.jpg
1715141529
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715141529
Reply with quote  #2

1715141529
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
luisfigo (OP)
Newbie
*

View Profile
April 24, 2018, 12:59:44 PM
Last edit: June 13, 2018, 07:09:29 PM by luisfigo

fiyat indirilmiştir.
luisfigo (OP)
Newbie
*

View Profile
May 07, 2018, 10:16:15 PM
Last edit: May 27, 2018, 10:09:24 AM by luisfigo

Konu günceldir. Fiyatı yaklaşık 11 BTC ye indiriyorum. BTC fiyatı biraz arttı haliyle.
istant452
Member
**

Activity: 62
Merit: 10

View Profile WWW
May 08, 2018, 06:48:56 PM

btc ile satılan gayrimenkullerin olduğunu duydum emlak sektörü kripto para ile gelişir
KriptoKamil
Newbie
*

Activity: 66

View Profile
May 27, 2018, 01:50:02 AM

Şahsen ben desteklemiyorum bunu BTC nin hukuki bir yaptırımı olmadığı için ev araba arsa gibi satışlarda çok riskli olduğunu düşünüyorum. Oldu ki satıcı parayı almadım satışı yapmıyorum dediğinde birşey kanıtlayamazsınız. Alacak kişilerin araştırıp ön protokol hazırlayıp noter huzurunda sözleşme yapmaları faydalı olur
luisfigo (OP)
Newbie
*

View Profile
May 27, 2018, 10:03:11 AM

Burada karşılıklı güvene dayalı bir işleyiş olacaktır. Gönderim tapu dairesinde imza aşamasında yapılacak. bir şekilde tapu memuru bu işin şahidi olacaktır belkide.

Ama hukuki bir yaptırımı yok diye birşey de yok bence. Haberlerde okudunuz Türkiye'de bitcoinlerini çaldırıp mahkeme kararı ile yakalanan ve bitcoinlerini geri alanlar var.

Mesela haberlerde görebilirsiniz paribu kurucusunun 450 BTC si gasp edildi. Mahkeme kararı ile şüpheliler yakalandı ve gasp ettikleri bitcoinler geri alınarak sahibine iletildi. Sonuçta bu maddi değeri olan bir para birimi ve ortada dolandırıcılık varsa mahkemeler gerekeni yapıyorlar bitcoin nedir biz bilmeyiz demiyorlar.

Ayrıca hakimler her dava konuarına hakim değillerdir bu konular için zaman zaman bilirkişi atarlar. Bitcoin konusundaki atanacak bilirkişiler transferin yapılıp yapılmadıgını o evin değerinin ödenip ödenmediğinide zaten tespit eder ve kanıt olarak raporlarını yazarlar.
KriptoKamil
Newbie
*

Activity: 66

View Profile
May 27, 2018, 09:25:41 PM

Burada karşılıklı güvene dayalı bir işleyiş olacaktır. Gönderim tapu dairesinde imza aşamasında yapılacak. bir şekilde tapu memuru bu işin şahidi olacaktır belkide.

Ama hukuki bir yaptırımı yok diye birşey de yok bence. Haberlerde okudunuz Türkiye'de bitcoinlerini çaldırıp mahkeme kararı ile yakalanan ve bitcoinlerini geri alanlar var.

Mesela haberlerde görebilirsiniz paribu kurucusunun 450 BTC si gasp edildi. Mahkeme kararı ile şüpheliler yakalandı ve gasp ettikleri bitcoinler geri alınarak sahibine iletildi. Sonuçta bu maddi değeri olan bir para birimi ve ortada dolandırıcılık varsa mahkemeler gerekeni yapıyorlar bitcoin nedir biz bilmeyiz demiyorlar.

Ayrıca hakimler her dava konuarına hakim değillerdir bu konular için zaman zaman bilirkişi atarlar. Bitcoin konusundaki atanacak bilirkişiler transferin yapılıp yapılmadıgını o evin değerinin ödenip ödenmediğinide zaten tespit eder ve kanıt olarak raporlarını yazarlar.

Ben kendi şahsi görüşümü paylaştım sadece. Karşılıklı güven elbette olmalı bu ilişki normal satışta da olmazsa olmaz. Alana da satana da hayırlı olsun diyelim Smiley
luisfigo (OP)
Newbie
*

View Profile
May 27, 2018, 09:28:07 PM

Ben kendi şahsi görüşümü paylaştım sadece. Karşılıklı güven elbette olmalı bu ilişki normal satışta da olmazsa olmaz. Alana da satana da hayırlı olsun diyelim Smiley

Aynen saygı duyuyorum güzel bir konuya değinmişsiniz bence fakat sonuçta değeri olan bir para birimi emtia yada dijital bir varlık ve mahkemeler biz bunu tanımayız bilmeyiz diyemezler ki demiyorlarda zaten.
eek55
Newbie
*

Merit: 2

View Profile
May 28, 2018, 11:21:46 AM
Merited by Teos (2)

Tapu dairesinde görevli memur tarafından kameralar önünde paranızı aldınız mı diye sorulur, bu soruya evet diyip imza attıktan sonra satıcı hak iddia edemez. Gayrımenkul el değiştirmelerinde hala nakit ve çek kullanılmakta, havale/eft çok yaygın değil (sebebi de genelde tapu komisyonunu az ödemek için değerin düşük gösterilmesi). Bu nedenle kripto ile alışverişin şu an kullanılan yöntemlerden bir farkı yok, zaten para alışverişinin büyük kısmı kayıt dışı.
Sectant
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 2

View Profile
May 28, 2018, 01:15:45 PM

Henüz yerli yerine oturmamış bir piyasa için riskli bir hamle ,hem alıcı hemde satıcı için   Undecided  malum durumlar ortada
Pages: [1]
  Print  

Jump to: