Bitcoin Forum
June 22, 2024, 05:06:20 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: Bitcointalk profilinizle ve Telegram isminizle birileri para kazanıyor olabilir!  (Read 805 times)
SERKAN73MS
Newbie
*

Activity: 126
Merit: 0

View Profile
April 04, 2018, 06:52:39 AM

bir kaç airdropta başıma bu sorun gelmişti, pek çözümü yok gibi duruyor. Takip edip raporlamanız gerekiyor adminlere. o da çok uzun iş airdropların çoğu zaten scam çıkıyor. bu işe de kalkışılırsa, bütün zamanı bunlara harcamak gerekiyor.
hollandalibaykus
Full Member

Activity: 700
Merit: 134

View Profile
April 04, 2018, 06:53:57 AM

Bounty yöneticilerinin dikkatini çekmiyorsa mecburen sizin kendinizin kontrol etmeniz gerekiyor. İnsanlar kolay para kazanmak için ne yapacağını şaşırdı, dolandırıcılar ve sahtekarlar her tarafta artık. Hiç emek harcamadan sizinle aynı stakei kazanıyorlar

jeda2000
Full Member

Activity: 392
Merit: 101

View Profile
April 04, 2018, 11:50:08 AM

daha ne dümenler çeviriyorlar; sahte bir airdrop kampanyası düzenleyip ora facebook ve twitter hesaplarını takip etmenizi istiyorlar ve bu yolla kısa sürede takipçi sayılarını ciddi oranlarda artırıyorlar. Bekliyoruz token gelecek diye ama nafile Smiley
burkay
Full Member

Activity: 644
Merit: 103

CAT.EX Exchange

View Profile WWW
April 04, 2018, 11:57:09 AM

Bilgilendirme için çok teşekkür ederim, ne yazıkki artık her türlü kalpazanlığı yapmaya başladı insanlar, emek verip kendi vakit harcasa belki daha bereketli ve bol kazanacak ama zaten maksat emek değil, emek hırsızlığı, böyle platformlardan tamamen silinmesi gerekiyor böyle karaktersizlerin.

ogul
Newbie
*

Activity: 210

View Profile
April 04, 2018, 12:02:24 PM

artık insanlar birilerinin sırtından kazanc sağlamak için ellerinden geleni yapıyorlar bunun içinde daha farklı güvenlik önlemleri alınsa iyi olur.
maximhkn
Newbie
*

Activity: 364

View Profile
April 04, 2018, 12:10:22 PM

hocam bana da denk geldi bir  kez benim telegramı kullanarak kendi hesapları ile katılmışlar bir de tek tek bunlarla uğraşmak zorunda kalıyorsun
murobro
Jr. Member
*

Activity: 532
Merit: 1

View Profile WWW
April 04, 2018, 12:15:13 PM

Her gün yeni bir şerefsizlik vakası ile karşılaşıyoruz. Bu kadarıda pes artik. İnsan bu kadar şeref yoksunu olamaz.

BLOCKMASON LINK
Create Web APIs From Any Smart Contract
erguse
Sr. Member

Activity: 798
Merit: 277

View Profile
April 04, 2018, 12:41:00 PM

Şaşırmadığım bir gün yaşamıyorum şu piyasalarda arkadaş ya. Onlar nasıl cin fikirler, ilk kimin aklına geliyor böyle alavere dalavereler çok merak ediyorum. İşsiz güçsüz tayfası diyecem ama bunun için bile bayağı zaman ve emek gerekli anladığım kadarıyla. Bounty managerlar gerçekten de artık bir çözüm bulmalılar, bazıları "Proof of bilmem ne" diye yorum atılmasını istiyorlar postun altına ama o bile kesmez bu tip insanları sanırım. Onun da bir cinliğini, açığını bulurlar...
KenannT
Member
**

Activity: 596
Merit: 14

View Profile
April 04, 2018, 12:47:04 PM

bana bi çok bounty de dekgeldi ne yazıkki bi kaçında multiden alamaıdgımda oldu ne yazıkkı managerler sallamıyor o yüzden sıkıntı oluo

Kripto Para Haberleri   Kripto Para Haberleri ve Analizleri  Kripto Para

Kripto Hayat
Lebraam
Sr. Member

Activity: 655
Merit: 258

View Profile
April 04, 2018, 08:36:52 PM

Ben de şuan Abyss bounty sinde yaşıyorum bu durumu. Telegram kampanyasında benim forum ismimin karşısında @buluran diye birisi var ve onun Eth adresi var. Durumu bounty manager a bildirdim ama herhangi bir dönüş yapmadı.
pckoliq
Full Member

Activity: 840
Merit: 111

View Profile
April 04, 2018, 09:05:00 PM

Başıma geldimi gelmedimi bilmiyorum ama insanlar iyice nerden para hırsızlık yapacagını şaşırmış durumda
Bizim gibi düşük seviyeliler değilde üst seviyeliler özellikle çok göz önünde olurlar.
M.Terzi
Sr. Member

Activity: 448
Merit: 250

View Profile
April 05, 2018, 11:02:23 AM

Yuh artık bunu da mı görecektik. Bir alay şerefsiz hırsız piçler bunlar. Az kalsın gözden sürmeyi de çalacak ibneler. Girdiğiniz bountyleri sürekli takip edin kontrol edin. Zaten bountyleri de alana kadar canın çıkıyor gelsin piçin biri hiç uğraşmadan aylarca emeğini çalsın. Var mı böyle dünya. Dikkat edin arkadaşlar. Bu piyasa çok tehlikeli hırsız dolandırıcılarla dolu.
donotlean
Full Member

Activity: 182
Merit: 100

View Profile
April 05, 2018, 03:30:40 PM

önemli bi konu bizim basımıza gelmez diyoruz ama işte hiç belli olmuyor cok dikkatli olmak lazım bu piyasa kurtlar sofrası gercekten

PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
April 05, 2018, 04:41:57 PM

Bunu engellemenin çok çok basit bir yolu var ama bizim forum yönetimi milattan önceden kalma. Yeniliğe kapalılar. Adamlar bi "alıntı bildirimi" bile yapamıyorlar. Global bölümde defalarca dile getirilmesine rağmen hem de...
Çözüm ne? Çok basit.
Profile adres sekmeleri açmak.
Btc
Eth
Neo
Waves
Strat
Komodo
Ve bunlar gibi üzerinden ico yapılabilen coinler vs. Herkes profiline adresini girecek. Bounty'lerde ödemeler sadece ve sadece bu adreslere yapılacak. Managerlar profilden otomatik çekecek adresleri.
Bitti gitti.
Bu kadar basit bir şey için uğraştığımız şeylere bak.
Ben de yaşadım benzer durumu. Benim profilim kullanılmış bi bounty de. Telegramını buldum yazdım cevap yok heriften.
Kampanyadan diskalifiye ettirdim ama.

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
usakli64
Full Member

Activity: 1008
Merit: 152

View Profile WWW
April 05, 2018, 05:04:49 PM

Evet bu konu hassas cogun kampanya,  profilinizde adres kisminda cuzdan adresinizle ayni olmasi gerektigini soyluyor.  O kampanyalar icun risk biraz daha dusuk olsada digerleri icin tekrar tekrar kontrol etmek lazim

Baser
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 280

View Profile
April 05, 2018, 05:19:15 PM

1-2 kere başıma geldi imza kampanyasında. İlk başta yanlışlık olmuştur diye düşünüp kampanya yöneticisine yazdım. O da saolsun hemen düzeltip bu şekilde yapan kurnazların olduğunu söyledi. Şimdi her kampanyada kontrol ediyorum.
bileq
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1068

View Profile
April 06, 2018, 02:07:59 PM

her kampanyanin spreadsheetleri kontrol etmek imkansiz. burada olay bounty manager e dusuyor. telegram kanalinda hesabin olup olmadigini dogrulasa yemeyecek bu tip fake hareketleri.
elemanlar kolay yoldan ne vursam kardir mantigi ile forum profillerini kullaniyor.
Necroface
Full Member

Activity: 518
Merit: 102

simply getting the job done

View Profile WWW
April 12, 2018, 07:02:41 PM

Hergün yeni bir şerefsiz çıkıp sizin emeğinize göz dikiyor. İnsan bu kadar alçalmamalı. İnsan'a bu yakışmıyor. Gir sende, kaydını yap. Uğraş didin. Ödüllünü al. Ama yok, bazı insan kılığında ki parazitler alışmışlar çalmaya. Çalmadan duramıyorlar. Bu ahlaksızlar yüzünde insan, yaptığı işten soğumakta. Bu kadar salakça iş olabilir mi.

Kendisi uğraşsa ne olacak sanki. Çok mu zor.

valla doğru diyorsun insanın kanı ürperiyor, ki çalandan biri çalsa tepkisi ne olacak çok merak ediyorum, kesin yıkar ortalığı, dünya daha da garip bir yer oluyor git gide, kimsenin yaptığı yanına kar kalmaz diyorlar ama galiba kalıyor.

Mycro Jobs                                                                                                                                                
| SIMPLY GETTING THE JOB DONE
⟩                                                                                                                                                      
                                                    ⟩⟩ Telegram ⟩⟩ Twitter ⟩⟩ Medium ⟩⟩ Github ⟩⟩ Instagram ⟩⟩ LinkedIn ⟩⟩ YouTube ⟩⟩ Facebook
Hot Coin
Newbie
*

Activity: 140

View Profile WWW
April 12, 2018, 07:19:36 PM

Aslında çözüm basit bounty managerler açısından. Üyelerin profillerine eth adreslerini yazmalarını istemesi lazım kontrolü de bu şekilde yapmalı. Yoksa o kampanya ya girmeden bulmanız çok zor.

Bu bir çözüm yada google form dışında birçok managerın yaptığı gibi, kullanıcı bilgilerini içeren bir mesaj da oluyor.
jaypete
Sr. Member

Activity: 686
Merit: 257

View Profile
April 13, 2018, 01:09:33 AM

Fotoğraflı kimlik bilgilerimize kadar herkesin elinde, Bitcointalk ismimizi mi kullanmayacaklar. Hangi kampanyayı kontrol edeceğiz, tesadüf eseri denk gelirsek farkedebiliriz ancak. Herkes zahmetsiz para peşinde, kimbilir daha neler dönüyor bizim bilgilerimizle. Kyc adı altında tanımadığımız insanlara her tür kişisel bilgimizi veriyoruz. Adımıza scam ico çıkarsalar şaşırmam bu piyasada.
Pages: « 1 [2] 3 4 5 »  All
  Print  

Jump to: