Bitcoin Forum
June 17, 2024, 05:28:40 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Coin Burn fiyata etkisi  (Read 529 times)
RaltcoinsB (OP)
Legendary
*

Activity: 2170
Merit: 1073

View Profile
April 03, 2018, 11:53:54 PM

Arkadaşlar hepinize iyi geceler. Şuan bulunduğum imza kampanyası ico sürecini çok başarılı geçirmedi yalnız ico sonunda satılmayan tokenlerin yakılacağı bilgisi verildi telegram grubundan bize. Şuan 250 milyon token satışta ve bunun 55 milyon u pre sale'de satıldı. ico sürecinde de tahminen 10 milyon token satılsa maksimum 65 milyon satılmış vaziyette. Bizim alacağımız pay da satılan tokenler üzerinden olacağı için doğal olarak tokenlerimiz azalacak. Buraya kadar herşey normal. Burdan sonra merak ettiğim şey şu. Şimdi ben 13 haftamı verdiğim bir imza kampanyasından gelecek tokenleri bekletmeliyim yoksa direkt olarak satmalı mıyım? Eğer coin burn fiyata etki ederse bekletmeyi düşünüyorum. Şunu da bir not düşeyim 250 milyon tokenden yakılanlar hariç takım geri kalan 250 milyon tokenide ilerleyen zamanlarda piyasaya sürecek yani total supply 310 milyon ama circulating supply 60 m civarı olacak. tavsiyeleriniz nelerdir? Hepinize teşekkür ederim. Repux kampanyasına giren arkadaşlarında bir nebze aklında birşeyler oluşacağını düşünüyorum.

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
hmsr
Full Member

Activity: 798
Merit: 106

👉bit.ly/3QXp3oh | 🔥 Ultimate Launc

View Profile
April 04, 2018, 12:17:27 AM

Tokenler toplamda da az olacağı için fiyata iyi yönde etki edecektir.Ne kadar az miktarda token o kadar iyi fiyat oluyor genelde.

Mugur2
Jr. Member
*

Activity: 336
Merit: 2

View Profile
April 04, 2018, 12:32:35 AM

Coinlerin yakılması açıkça verilen bir bilgi olduğu için arz-talep ilişkisini etkileyecektir yani siz "Zaten coinler yakılacak" diyerek saklamayı düşünebilirsiniz, borsaya düştüğünde satın almak isteyen tarafta coinlerin yakılacağı bilgisiyle talebi arttırarak fiyatı yükseltebilir ayrıca yakım sonrası coinin beklenileni verememesi de söz konusu olabilir.(Projenin başarısı şansı çok yüksek olsaydı zaten coinlerin çoğunluğu satılırdı.) Ben şahsen şu anki piyasada 2 şık içinde %50 riskin bulunduğunu düşünüyorum.

Dolaşımdaki coin sayısı konusuna gelelim, bildiğiniz gibi Market Cap "Circulating Supply" üzerinden hesaplanıyor ve ekibin bir dengesizlik yapıp kenarda stokladığı coinleri aniden piyasaya sürmeyeceğini kabul edersek o zaman dilimi için bunu total supply olarak düşünebiliriz. O yüzden ekip, piyasaya sürme olayı için ileri bir tarihte yapma garantisini veriyorsa herhangi bir sorun çıkacağını sanmıyorum. (Yinede stoktaki coinler insanların kafasında tereddüt oluşturacağı için alıcılar tarafından biraz mesafeli yaklaşımlar söz konusu olabilir.)
hollandalibaykus
Full Member

Activity: 700
Merit: 134

View Profile
April 04, 2018, 06:44:48 AM

Arz talep olarak düşünebilirsiniz. Piyasada dolaşan miktar ve satmak isteyen sayısı azalacağı için fiyatta yukarı yön olabilir ama bir anda bir yükseliş beklemeyin. Sadece satılmayan coinler yakılıyor diye yatırım yapmak isteyen birisinin olacağını sanmıyorum

hiburak
Hero Member

Activity: 1655
Merit: 600

View Profile
April 04, 2018, 07:37:23 AM

İnsanların projeye ne kadar ilgi gösterdiklerine bağlı. Projeye ilgi yoksa ne kadar token yakıldığının hiç bir önemi olmayacaktır. Ayrıca o tokenin ön-satış ve daha öncesinde ne kadar indirimle yatırımcılara satıldığıda önemli.

Satmalı mı, bekletmeli mi? Yarısını satıp diğer yarısını uzun vadeli bekletirseniz sonradan her iki senaryoda da çok pişman olmamış olursunuz.
erguse
Sr. Member

Activity: 798
Merit: 277

View Profile
April 04, 2018, 08:09:31 AM

İnsanların projeye ne kadar ilgi gösterdiklerine bağlı. Projeye ilgi yoksa ne kadar token yakıldığının hiç bir önemi olmayacaktır. Ayrıca o tokenin ön-satış ve daha öncesinde ne kadar indirimle yatırımcılara satıldığıda önemli.

Satmalı mı, bekletmeli mi? Yarısını satıp diğer yarısını uzun vadeli bekletirseniz sonradan her iki senaryoda da çok pişman olmamış olursunuz.

Aynen katılıyorum hocam. Eskiden ben de gözüm kapalı yakılan coinlerin işe yarayacağını, fiyatı artıracağını düşünüyordum ama artık farklı düşünüyorum. Piyasada ilk zamanlardaki gibi az ve öz token ya da coin yok artık. Ziblyon tane saçma sapan ya da tutacak projeler var. İnce eleyip sık dokumak önceleri kolaydı şimdi o da zorlaştı. Tutacak projede yer alacaksın da onlar da coin ya da token yakacaklar da, değeri artacak da ohooooo... 2-3 sene öncesini geçtim 4 ay öncesinde bile daha iyiydi bu işler. Şimdi proje çokluğundan dolayı iyi projeyi, kazandıracak ptojeyi tutturma ihtimalimiz de çok az...
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
April 06, 2018, 03:45:02 PM

Coinler yakılmadan önce fiyatlar yükselir. Çünkü alımlar artar, beklenti oluşur.
1 Haziranda X coin 1 milyon adet yakılacak dendiği zaman millet almaya başlar. (pump dalgası)
Elbette ki bu o coinin ne ölçüde başarılı olduğuna göre değişir. Yakım işleminden sonra birkaç hafta düşüş gözlenir. (dump dalgası)
Daha sonra sürkülasyon miktarı düştüğü için yüksek bir fiyata ulaşır. (organik yükseliş)
Bu döngüyü iyi takip edenler doğru zamanlarda al-sat yaparak güzel kar edebilirler.
Osmanli42
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 250

★YoBit.Net★ 1400+ Coins Exchange

View Profile
April 06, 2018, 03:49:38 PM

Coin sayısı azalacağı için coin yakmada genelde fiyatlar yükselir.  Bnb 3 ayda bir coin yakıyor diye biliyorum.

yobit.net is banned from signatures
thenorthblue
Member
**

Merit: 10

View Profile
April 06, 2018, 03:50:38 PM

Piyasaya hareketlilik katmak ve coinin değerini yükseltmek-satmak amacıyla coin yakılıyor. Bazen coin yakılmasına rağmen yaprak kımıldamayan coinler de olmuyor değil.

kesh.zombie
Full Member

Activity: 420
Merit: 101

View Profile
April 06, 2018, 05:25:48 PM

benim hatırladığım bi emc2 token burn vardı.değerini baya katlamıştı burn haberiyle.ama bazı coinlerde de hiç etkisi olmayabiliyor.neye göre bu durum kestirilir hiç bilemiyorum.

,........
ilonaproda
Jr. Member
*

Activity: 280
Merit: 1

Win-Won-Betfury

View Profile
April 06, 2018, 05:27:59 PM

Fiyat etkisi tabiki oluyor burnlerde token miktarı azalıyor yarı yarıya yandığını düşünürsek token fiyatı %100 artış gösterir bu iyi bişey aslında bu iki üç coinde duymuştum yaktıklarını.

__________ BetFury __________
🎲 The first i-Gaming Crypto platform with BTC Dividends 🎲
https://betfury.tv/2VDCk7K
omerchip
Full Member

Activity: 268
Merit: 109

View Profile WWW
April 06, 2018, 05:32:04 PM

bak coin burnun fiyata etkisi olabilir fakat bu etkinlik için pozisyon alınmaz bu tabi benim görüşüm bu sebeple olmasa da kesinlikle tokenlerini sakla piyasa düzelene kadar

HSYNTKN
Member
**

Merit: 17

View Profile
April 06, 2018, 05:40:22 PM

Geçenlerde bnb coin burn yaptı. Fiyat uçtu resmen ya. O yüzden coin yapılıyorsa genelde fiyat artıyor. Yani coin azaldıkça fiyatlaniyor ben öyle dusunuyorum. Repux da mı kaldin 13 hafta. İnş guzel birşey kazanirsin. Bence bekletmek daha mantıklı bir hareket olur.

Baser
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 280

View Profile
April 06, 2018, 05:47:36 PM

Ödülden alacağınız için satmanız mantıklı hocam. Genelde düşüş oluyor ilk piyasaya girişte. Burn olayında da arkadaşların dediği gibi zaten önceden fiyatlanıyor. Piyasada zaten kötü durumda beklemek yerine al sat yaparak elindekilerinin sayısını artırabilirsin.
JetToken
Jr. Member
*

Activity: 98
Merit: 1

WWW.OAX.ORG - MARKET INTEGRATION PLATFORM

View Profile
April 06, 2018, 06:37:34 PM

Yakılan coin/Token çok önemli. Mesela Pac Coin yakma işlemi ve Fork yaptı ama ona rağmen yerler de sürünüyor. Toparlanamadı. Ama BNB her coin yaktığında fiyatlar kısa süreli olsa da yükselmekte.

OAX - BRIDGE TO TRADITIONAL FINANCE WORLD
OAX - INTEGRATION OF CRYPTOCURRENCY MARKET
■ oax.org ■ bit.ly/BttANN ■ bit.ly/ActiveBounty ■
mstkmstk
Full Member

Activity: 333
Merit: 101

View Profile
April 06, 2018, 06:38:09 PM

mantıken ne kadar az o kadar değerli olması gerekiyor. ilk başta fiyata yansıma olmayabilir havadan kimseye para kazandırmazlar sabır edip uzun bir süre elde tutulursa fiyatını min x2 yapacaktır.
RaltcoinsB (OP)
Legendary
*

Activity: 2170
Merit: 1073

View Profile
April 06, 2018, 06:40:43 PM

Arkadaşlar hepinize teşekkürler ekip son anda bir yamuk daha yaptı tokenleri yakmayacaklarını 1 sene kilitli tutacaklarını daha sonra da yatırımcılarına dağıtacaklarını söylediler o yüzden coin burn olayı Yok ama bu konu vasıtasıyla arkadaşlar bilgilenecektir teşekkürler bu arada iyi bir imza kampanyası bilen varsa tavsiyesini de alabilirim  Smiley

███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
Neo.op
Sr. Member

Activity: 1092
Merit: 254

View Profile WWW
April 06, 2018, 08:48:21 PM

Burning haberlerinden sonra zaten hızlıca bir spekülasyon yayılıyor ardından fiyat birden uçmuş oluyor. Sırf burning olayını yapmak içn supply artırıyor millet.

LYR▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓████▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄█████▓▓▓▓▓▓▓▓█████▄
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓████▓▓▓▓▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄▄████▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███▄▓▓███████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓██████▄▓▓█████
▓▓▓▓▓▓▓▓█████████▄███
▓▓▓▓▓▓▓██████▀███▄
▓▓▓▓▓▓██████▓▓▓█████
▓▓▓▓▓██████▓▓▓▓█████
▓▓▓▓██████▄▄▄▄▄██████
▓▓▓██████████████████
▓▓███████████████████
██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
 ██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
LYRA  Loyalty Rewards on Blockchain
══════════════════════[ Main Features ]══════════════════════
Customizable tokens ███NFT███ DeFi███ DEX███ Revenue share
deepocean
Hero Member

Activity: 756
Merit: 500

View Profile
April 06, 2018, 08:49:19 PM

repux icin sordugun icin ona gore cevap veriyorum. ekip sozunde durmadi. satilmayan tokenler yakilacakti ama simdi yakmayacagiz diyorlar. bu da guvensizlik ortami yaratacaktir. bu da fiyata negatif yansiyacaktir.
Night Trader A
Member
**

Activity: 406
Merit: 10

View Profile WWW
April 06, 2018, 08:54:41 PM

Con burn borsada işlem gören coinlerin için fiyata oldukça iyi etki yapıyor, ico sonrasıda yatırımcısına kazandırır muhtemelen.

Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: