Bitcoin Forum
July 13, 2024, 11:57:36 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Ethash madenciliği riski, Bitmain  (Read 258 times)
KriptoGuruTR (OP)
Member
**

Activity: 564
Merit: 19

View Profile
April 04, 2018, 01:52:05 AM

2018 yılı ethash tabanlı kripto paralar için çok ilginç olaylara sahne olabilir. Yıllardır GPU madenciliği ile dönen bu paralarda şuan bir geçiş dönemi kapımızda; Bitmain The Antminer F3

Ekonomik anlamda etkileri çok büyük olacak bir geçiş bu. Son yıllarda madencilikten çok güzel ekmek yiyen AMD için şuan tehlike çanları çalıyor. Elimizdeki AMD tabanlı neredeyse bütün kartlar bu geçiş ile sadece oyunculara hitap eder hale gelecek. Talebi karşılamakta zorlanan ve kart fiyatlarını çok arttıran AMD için 2018 yılı hiç kolay geçmeyecek.

Biz madenciler içinse ufukta arz sıkıntısı var. Bitmain gerçekten iddialı bir ürün çıkartıyor ve bu çok ciddi üretim planlaması gerektirecek. AMD kartlarda yaşadığımız sıkıntıları fazlası ile yaşayabiliriz. Özellikle biz Türk madenciler bu işten çok zararlı çıkacağız. GPU teminini stok sorunu yoksa oldukça rahat yapabiliyoruz. Ülkemizde bir distribütörü olmayan Bitmain ürünlerinin temini gerçekten zor ve masraflı olacak. Garanti ve tamir sıkıntıları da cabası. MH maliyetinin düşmesi kazım zorluğunu ciddi şekilde etkileyecektir. Profesyonel, büyük ölçekli madenciler ciddi yatırımlar yapacak ve biz küçük ölçekli madenciler maalesef ezileceğiz. Madencilik planlama, sabır ve adaptasyon gerektiren bir alan. 2018 yılı hepsini fazlası ile test edecek...

YT: Ethash tabanlı kripto para madenciliği yapmayı düşünüyorsanız, diğer kripto paralara göre daha fazla risk alacağınızı göz önünde bulundurun. Ethash tabanlı olmayan bir kripto para madenciliği yapıyorsanız, bu kadar büyük bir değişimin sizi bile etkileyebileceğini değerlendirin.

Guru
aragom
Sr. Member

Activity: 728
Merit: 263

View Profile
April 06, 2018, 07:29:02 AM

2018 yılı ethash tabanlı kripto paralar için çok ilginç olaylara sahne olabilir. Yıllardır GPU madenciliği ile dönen bu paralarda şuan bir geçiş dönemi kapımızda; Bitmain The Antminer F3

Ekonomik anlamda etkileri çok büyük olacak bir geçiş bu. Son yıllarda madencilikten çok güzel ekmek yiyen AMD için şuan tehlike çanları çalıyor. Elimizdeki AMD tabanlı neredeyse bütün kartlar bu geçiş ile sadece oyunculara hitap eder hale gelecek. Talebi karşılamakta zorlanan ve kart fiyatlarını çok arttıran AMD için 2018 yılı hiç kolay geçmeyecek.

Biz madenciler içinse ufukta arz sıkıntısı var. Bitmain gerçekten iddialı bir ürün çıkartıyor ve bu çok ciddi üretim planlaması gerektirecek. AMD kartlarda yaşadığımız sıkıntıları fazlası ile yaşayabiliriz. Özellikle biz Türk madenciler bu işten çok zararlı çıkacağız. GPU teminini stok sorunu yoksa oldukça rahat yapabiliyoruz. Ülkemizde bir distribütörü olmayan Bitmain ürünlerinin temini gerçekten zor ve masraflı olacak. Garanti ve tamir sıkıntıları da cabası. MH maliyetinin düşmesi kazım zorluğunu ciddi şekilde etkileyecektir. Profesyonel, büyük ölçekli madenciler ciddi yatırımlar yapacak ve biz küçük ölçekli madenciler maalesef ezileceğiz. Madencilik planlama, sabır ve adaptasyon gerektiren bir alan. 2018 yılı hepsini fazlası ile test edecek...

YT: Ethash tabanlı kripto para madenciliği yapmayı düşünüyorsanız, diğer kripto paralara göre daha fazla risk alacağınızı göz önünde bulundurun. Ethash tabanlı olmayan bir kripto para madenciliği yapıyorsanız, bu kadar büyük bir değişimin sizi bile etkileyebileceğini değerlendirin.

Guru

hiç korkmayın. gpuculara hiç bir şey olmaz.

vega gelecek bütün rxler çöpe atılacak diye yaygara yaptılar. hiç bir şey olmadı.
bu da aynı etkiyi yapacaktır.
KriptoGuruTR (OP)
Member
**

View Profile
April 06, 2018, 01:07:17 PM

Vega'ların böyle olacağını çoğu kişi biliyordu. AMD madenciliği tek karta yıkacak kadar aptal değil.

Bence ortada çok büyük bir çıkar çatısması olacak. Bu o kadar küçük bir mevzu olmayacak.
JetToken
Jr. Member
*

Activity: 98
Merit: 1

WWW.OAX.ORG - MARKET INTEGRATION PLATFORM

View Profile
April 06, 2018, 07:06:34 PM

Eğer Anti-Asic Algoritma ile Fork olmaz ise emin olun GPU, ETH kazmamaya başlayacak.

http://minexmr.com/pools.html

Burada ki Hash rate dağılımına bakıp ne demek istediğimi daha net anlarsınız. Tüm Network'ün %92 gibisi belli olmayan kaynaklar da. Emin olun en az %80 kadar'ı ASIC Cihazlar. Bu ASIC cihazlar sanırım Aralık gibi XMR kazmaya başladılar. Çünkü takip ettiğim kadarı ile o zaman hızlı bir zorluk artması oldu. Günlük 1 civarında XMR kazabiliyorken, şuanda 0.2 civarında kazabiliyorum.

ETH eğer erken önlem almaz ise, aynı durum ile karşı karşıya kalacaktır.  XMR bu konu da bayağı yavaş davrandı, veya sorunun farkına varmadılar.

OAX - BRIDGE TO TRADITIONAL FINANCE WORLD
OAX - INTEGRATION OF CRYPTOCURRENCY MARKET
■ oax.org ■ bit.ly/BttANN ■ bit.ly/ActiveBounty ■
KriptoGuruTR (OP)
Member
**

View Profile
April 06, 2018, 09:20:14 PM

GPU madenciliği desteğini kaybeden bir kripto para değer kaybeder mi veya çakılır mı? Ethereum'u madenciler mi bu noktaya getirdi? İkiside gayet tartışılabilir...
oraykt
Newbie
*

Activity: 74
Merit: 0

View Profile
April 22, 2018, 09:00:35 PM

Anti asic guncellemesi yapildi. Bide x13 algoritmasinin whitepaperina bakin. Adamlar asicleri cok güzel çürütmus
blogmanya
Member
**

Activity: 364
Merit: 10

GR

View Profile WWW
April 23, 2018, 02:35:04 PM

Gpu madenciligine hic birsey olmaz.  Ayrica asic cihaz almayin aldirmayin.  Asic cihazlar kripto paralarin en buyuk dusmani.  Blockchain daginik kayit sistemini zenginlerin tek eline takdim eden bir duzen.  Bu asicler bu sekilde devam ederse kripto paralarin sonu gelir.  Bundan dolayi almayin aldirmayin.

BITMART CRYPTOCURRENCY EXCHANGE
RTE
Full Member

Activity: 294
Merit: 103

View Profile
April 23, 2018, 06:36:41 PM

Gpu madenciligine hic birsey olmaz.  Ayrica asic cihaz almayin aldirmayin.  Asic cihazlar kripto paralarin en buyuk dusmani.  Blockchain daginik kayit sistemini zenginlerin tek eline takdim eden bir duzen.  Bu asicler bu sekilde devam ederse kripto paralarin sonu gelir.  Bundan dolayi almayin aldirmayin.

Kesinlikle katılıyorum bitmain zaten hem maddi hem manevi köşeyi dönmüş birde ethereum dan para kazanmasın almayın arkadaşlar zaten türkiyeye göndermiyorlar ne yapıp etmeyin birlik olup ethereum topluluğuna yazalım.

alpsea
Copper Member
Hero Member

Activity: 1274
Merit: 555

https://refpa28543.top/L?tag=d_286347m_1264c_&site

View Profile
April 23, 2018, 11:17:49 PM

Riski şöyle olur; küçük madenciler zorluk yüzünden sistem kapar veya farklı coine geçer. Şuan için madencilik iyi durumda degil. Kazanç 2x elektrik faturasiysa 1x fatura bedeli. 5-10 rigi olan miner çalışamaz hale gelir. Farmlar çalışmaya devam eder. Bizim ülkede vergi ebesinin amı gibi, biz alamayız veya almayız belki fakat diger avrupa ulkeleri bu cihazları peynir ekmek gibi alır.

Cemlik
Member
**

Activity: 602
Merit: 32

View Profile
April 24, 2018, 10:48:43 AM

Kaç tane fakir kripto para sahibi gördünüz üstad? Kaç tane bu tokenlerin, coinlerin sahibinin fakir, orta direk olduğuna şahit oldunuzda zenginlerin eline takdim ediyor? Smiley
Amaçta zaten o.

...
Cemlik
Member
**

Activity: 602
Merit: 32

View Profile
April 24, 2018, 10:54:52 AM

Riski şöyle olur; küçük madenciler zorluk yüzünden sistem kapar veya farklı coine geçer. Şuan için madencilik iyi durumda degil. Kazanç 2x elektrik faturasiysa 1x fatura bedeli. 5-10 rigi olan miner çalışamaz hale gelir. Farmlar çalışmaya devam eder. Bizim ülkede vergi ebesinin amı gibi, biz alamayız veya almayız belki fakat diger avrupa ulkeleri bu cihazları peynir ekmek gibi alır.

Hocam şahsen ben düşünüyorum almayı. Ha gpu bırakırmıyım hayır. Ama asicde gerekli.

Mevcutlarla devam eder kalanını bu asiclerle giderim. Yahut eth için sadece olur. Adam 180mh lık rige 15000demiş. Zaten bir çoğu eth kazıyor. Niye 15000verilsinki eth kazılacaksa? Yeni çıkan coinse mesele eğer elinde 10-20 kartı olanda bunu rahatça kazar istediği miktarda.

Geçen ilan gördüm bi tane rx580 6lı rige 23bin yazmış. Hb ye bakıyorum kart 2034₺
Ram-cpu(4çekirdek)/500₺ psuda 1600lük al vatandan canavar gibi hemde 900₺ hadi ıvır zıvırada 1000₺ de.. zaten 13-15000₺ ye sıfır kurarken 3-5bin lira ucuz olsun diye ikinci el almak biraz saçmalık gibi geliyor. Ki sıfır fiyatına belkide anasını bellediği kartları vermeye çalışıyor.

...
Pages: [1]
  Print  

Jump to: