Bitcoin Forum
May 21, 2024, 04:28:36 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »  All
  Print  
Author Topic: Uber, dijital para lisansı almak için başvuru yaptı  (Read 766 times)
sejem (OP)
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 2

View Profile
April 04, 2018, 08:31:24 AM

Türkiye'de son dönemde taksici kavgalarıyla gündeme gelen dünyanın en büyük uluslararası ulaşım ağı Uber, bir dijital para lisansı için başvuru yaptı.

Türkiye’de son dönemde taksici kavgalarıyla gündeme gelen dünyanın en büyük uluslararası ulaşım ağı Uber, dijital para lisansı için başvuru yaptığını bildirdi.

SkyNews’e konuyla ilgili açıklamalarda bulunan bir şirket sözcüsü, “Uber’in uluslararası merkezinin bulunduğu Hollanda’da bir dijital para lisansı başvurusu yaptık. Sunduğumuz ürün yelpazesini sürekli olarak geliştiriyor ve kullanıcılarımızın uygulama deneyimlerini iyileştiriyoruz. Ödemeyi ele alıyor olmamız da bunun önemli bir parçası. Bir dijital para lisansı ödeme süreçlerimizi düzenleyerek Avrupa’da işimizin inovasyonunu ve büyümesini desteklememizi sağlayacak.” şeklinde konuştu.

CEO’su Bitcoin’i erken benimseyenlerden biri
Hollanda’nın merkez bankasına yapılan dijital para lisansı başvurusu Dara Khosrowshahi’nin dümene geçmesinden aylar sonra geldi. Uber’in mevcut CEO’su Khosrowshahi, 2014 yılında dünya henüz Bitcoin’i yeni yeni tanırken cesur bir hareketle Expedia’da Bitcoin ödemelerini kabul etme kararını veren kişiydi. Uber’de göreve başlamasının ardından burada da aynı kararı alıp Bitcoin’i bir ödeme yöntemi olarak kabul edebileceği konuşulmuştu. Uber, Bitcoin’i kabul etmekten ziyade kendi dijital parasını yaratmaya odaklanmış olabilir.
heirinch
Jr. Member
*

Activity: 420
Merit: 1

Bountyhive.io

View Profile WWW
April 04, 2018, 08:57:21 AM

Taksiciler bunlardan kurtulmak istiyor Uber  kök salmaya tam gaz devam ediyor. Takip etmek lazım bana göre iş yapar hocam hemen atlamak lazım.  Cheesy Cheesy
ramsay snow
Full Member

Activity: 630
Merit: 103

View Profile
April 04, 2018, 10:55:23 AM

taksicilerin uberi ne hizmet anlamında ne da başka anlamda yakalaması imkansız, terör estiren bu meslek grubu artık yavaş yavaş çalkantılı döneme girmeye başladı.
uber gerçekten geleceği gören bir yapıda ilerlemeye devam ediyor, tebrik etmek lazım büyük işler peşinde koşuyorlar

tommyss
Member
**

Activity: 224
Merit: 10

View Profile WWW
April 04, 2018, 11:03:02 AM

taksicilerin uberi ne hizmet anlamında ne da başka anlamda yakalaması imkansız, terör estiren bu meslek grubu artık yavaş yavaş çalkantılı döneme girmeye başladı.
uber gerçekten geleceği gören bir yapıda ilerlemeye devam ediyor, tebrik etmek lazım büyük işler peşinde koşuyorlar

girsinde zaten. dün haberde izledim. taksici arap turistlerle anlaşıyor 15 liradan daha sonra farklı bir yoldan geldim diye 27 lira para istiyor. turistlerde 15 lira verip gitmek istiyor. çakal neredeyse döverek alacaktı parayı. Allahtan vatandaş yetişiyor.

Koray Pulsar
Newbie
*

Activity: 280
Merit: 0

View Profile
April 04, 2018, 11:05:51 AM

Güzel haberlerden biri daha umarım piyasaya olumlu yansımaları olur İlerleyen zamanlarda elektronik ortamda yapılan projelerin hepsinde kripto paraları göreceğiz
bluemylife1907
Member
**

Activity: 350
Merit: 11

View Profile
April 04, 2018, 11:42:56 AM

Uber arkasındaki güç çok sağlam , eğer digital para olayına el atıp kendi paralarını çıkarırlarsa müthiş tutacağanı düşünüyorum ,ellerinde hazır kullanım alanıda mevcut zaten , taksiye bindiğinizde ödemeyi Uber coin ile yaparsanız %20 daha uygun ödersiniz gibi kampanyalar ile yaygınlaşabilir.

MyCryptoBank  ――  Legal and Reliable Crypto Bank
Whitepaper  ――  CRYPTOBANK FOR CRYPTOCOMMUNITY  ――  Announce
―― Medium ―― YouTube ―― LinkedIn ―― Telegram ―― Facebook ―― Twitter ――
mynet
Member
**

Activity: 336

View Profile
April 04, 2018, 11:55:39 AM

Firma olarak dünyanın bir çok ülkesinde faaliyet gösteren güçlü bir kuruluş Uber , söylentiler gerçekleşirse büyük iş başarmış olurlar , Eğer icoya çıkarsa bence ciddi bir talepte toplayacaklardır.

markandum
Member
**

Activity: 266

View Profile
April 04, 2018, 12:17:59 PM

Bu tür haberler kripto paralara olan güveni arttırıyor, piyasada ki beş para etmez koinler de ortadan kalkarsa piyasaya olan güven giderek artacaktır. Uberin dijital parasına yatırım yapılır Wink

[/center]
ogul
Newbie
*

Activity: 210

View Profile
April 04, 2018, 12:20:30 PM

uber baya bi tutuldu aslında  kripto para lisansı alıyorsa kacırılmayacak bir proje olur. hadı bakalım ne olacak
mahmure
Newbie
*

Activity: 182

View Profile WWW
April 04, 2018, 01:02:14 PM

Uber ülkemizde taksiciler tarafından istenmiyor olabilir ama çıkartacağı kripto para ülkemizde de ilgi görebilir. Dünya çapında bir firmanın parası muhakkak ilgi görecektir.
brkttlv
Jr. Member
*

Activity: 896
Merit: 9

View Profile WWW
April 04, 2018, 01:05:12 PM

Bu haber ve Uber'in bugün dünya da geldiği nokta gösteriyor ki, Uberin arkasındaki isimler gerçekten zeki ve ileriyi görebilen insanlar. Doğru adımlar atıyorlar ve ezber bozuyyorlar. Takip etmekte fayda var, yatırım yapılabilecek bir projeyle gelecekleri muhtemeldir.
Mali.sak
Member
**

Activity: 238

View Profile
April 04, 2018, 01:12:39 PM

Şu bir gerçek adamlar geleceği tahmin ediyorlar. çalışmaları hep o yönde. Adamlar beleşe dünyanın reklamını yaptılar Türkiye'de. Ben uberi bile duymamışken sırf taksicilerin terörü yüzünden telefonuma yükledim.
Şimdi bir de kriptopara ile çıkacak karşımıza. Helal olsun adamlara.
necrofurian
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 1

View Profile WWW
April 04, 2018, 01:18:36 PM

para lisansı alırlarsa über için harika haber iyi de vergilendirmelerini takip edilmesi açısından o kriptonun bazı özellikler içermesi gerek. bilim kurgu geliyor bana. Justin Timberlake'in zamana karşı filminde zaman alıp satıyordunuz. über kripto paralarını almak için kredi kartı ve diğer kriptolar kullanılır.

gemstra  |▌  The Future of Social Selling  |▌  A blockchain infrastructure
● ● ● ●  for the biggest gig economy of tomorrow  ● ● ● ●
scarface97
Jr. Member
*

Activity: 46

View Profile
April 04, 2018, 01:21:36 PM

uber günden güne güçleniyor taksicilerin işi zorlaştı iyice.

///    ApeSwap.finance    ///
                Stake now for over 900% APR!               
sofikurban
Member
**

Activity: 448

View Profile WWW
April 04, 2018, 01:37:19 PM

Uber digital paralara  el atar eğer kendi kripto parasını çıkarırsa bunun arkası diğer hizmet şirketlerinden kesinlikle gelecektir. Uberin dünya çapında çok ciddi müşteri potansiyeli var , doğru bir iş çıkarmış olurlar.

dannybrown
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
April 04, 2018, 04:11:58 PM

Bu tür şeyler çok olumlu.
Vizyon sahibi insanların aldıkları pozisyonları görüyoruz.Geleceğin geldiğini farkettiler.
Gelecek burda değil, gelecek geldi zaten.Artık gelecekte para kavramı ortadan kalkar.Ama kağıt para şuan yeterince ilkel zaten.
KoinGuru17
Member
**

Activity: 294

View Profile
April 04, 2018, 04:57:40 PM

Oyle ya da boyle Uber veya benzeri bir uygulama taksici terorunu durduracak. Ben yaklasik 3 sene once babasinin 2 tane taksi plakasi olan arkadasima soylemistim. Para ederken en azindan bu plakalarin birini sat yoksa birkac seneye yari fiyatina satamazsin diye. Uber cripto para cikartir ise kullanimda olacak bir para olur. Uber kullanicilarina cazip hale getirilir ise islevsel olabilir.
hero1111
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 520

View Profile
April 04, 2018, 05:19:01 PM

Uber sistemi ülkemizde son zamanlarda kavgalarla anılmaya başladı buda onlar için olumsuz bir durum ben uber sistemini savunuyorum neden derseniz ülkemizde artık taksi piyasası bir  tekel haline geldi ve bunun düzeltilmesi gerekiyordu , Uberin dijital para lisansı alma girişimi kendilerine olumlu bir imaj  ve ayrıca bedava reklam kazandıracaklardır güzel bir girişim.
Dyatrev
Sr. Member

Activity: 980
Merit: 257

View Profile
April 04, 2018, 06:28:27 PM

Dünyanın çeşitli ülkelerinde kullanılan bir sistem ve dünya çapında bir şirket olan uber bu atılımla çok büyük işler başarır bence. Ortada olan kullanılan bir sistem için dijital para çıkarmaları bunun tutmasını sağlar.
Koioss
Member
**

Activity: 364

View Profile
April 04, 2018, 06:31:39 PM

Uber birçok ülkede kullanılıyor ve hızlı bir şekilde de yaygınlaşmaya devam ediyor.
Böyle bir gelişmede adının geçmesi oldukça güzel bir gelişme bana kalırsa.

●   KEEP CALM & HODL   ●
 ❰❰❰❰❰❰  KCH  ❱❱❱❱❱❱ 
● ▬▬▬▬▬ ● ▬▬▬▬▬ ●●●    ●  token  ●    ●●● ▬▬▬▬▬ ● ▬▬▬▬▬ ●
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »  All
  Print  

Jump to: