Bitcoin Forum
June 20, 2024, 05:29:25 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Türkiye’de Esrar satışı.  (Read 247 times)
Atelleia7 (OP)
Newbie
*

Activity: 42
Merit: 0

View Profile
April 04, 2018, 10:32:57 PM

Türkiye’de neden esrar satışı yasal olmuyor, bazı Avrupa Ülkelerinde satışlar var ve insanlar gayet mutlu Amerika’da sahillerde weed shoplar bile var. Türkiye’de böyle birşey olsa nasıl olur?

Kendi fikrim, yasal olursa Türkiye Ekonomisine çok faydası olur.  Cool
dumrul88
Member
**

Activity: 322
Merit: 15

View Profile
April 04, 2018, 10:40:15 PM

Amerika'da insanlar mutlu sebebi esrar satışının legal olmasından dolayı mı?

Ayrıca insanların beynini süngerleştiren uyuşturucu madde ekonomik yarardan çok zarar getirir.
Atelleia7 (OP)
Newbie
*

View Profile
April 04, 2018, 10:50:40 PM

Ayrıca insanların beynini süngerleştiren uyuşturucu madde ekonomik yarardan çok zarar getirir.
İnsanların mutlu olmasını esrarla nasıl bağdaşlaştırdın anlamadım. İçinde mutlu orada içmeyende  asıl konu “Türkiye’de böyle birşey nasıl olurdu?”
gorkem19888
Full Member

Activity: 672
Merit: 110

View Profile
April 05, 2018, 02:57:42 AM

adamların gelırı olmasa alkol sıgara satmayacak sen esrar dıyorsun .
dumrul88
Member
**

Activity: 322
Merit: 15

View Profile
April 05, 2018, 03:15:52 AM

İnsanların mutlu olmasını esrarla nasıl bağdaşlaştırdın anlamadım. İçinde mutlu orada içmeyende  asıl konu “Türkiye’de böyle birşey nasıl olurdu?”

bağdaştırmam zor olmadı.

bazı Avrupa Ülkelerinde satışlar var ve insanlar gayet mutlu
tabi yanlış bağdaştırmada olabilir.

Türkiye'nin insanı daha batılılar gibi görüp geçirmediği için doz ayarlama sıkıntısı var. adamlar içerler de çok güzel partiler de yapar. bizimkiler yapsın kan gölüne döner ortalık.
ayrıca ben yine uyuşturucu maddelerin beyni bitirdiğine inanıyorum. yavaş yavaş beynin çalışma hızını, şeklini bozuyor. sağlıklı düşünemiyorlar bir yerden sonra ve bu sadece marihuana ile kalmayacak kademe kademe artacak. sonra extaziye yükselecek. kimyasal girince tahribat daha da artacak.
uyarılınca kontrol mekanizmaları tamamen devre dışı kalacak. duygularına hükmetmeyi geçtim vücuduna bile söz geçiremeyecekler.
sonrası da belli zaten lsd, meth, farklı uyarıcılar parası olan kokain olmayan eroin ve sayamayacağımız bir sürü türü. 

kan gölünden de kastım ya bad tribe girer kendisini camdan atar, ya bana mı baktın diye bıçaklamaya kalkar, ya yoksunluğa girer anasını babasını keser.

bu işin yasallığını geçtim göstermelik değil tamamen savaşılmalı. insanlar şu anda bile rahatlıkla bulabiliyorlar.
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
April 05, 2018, 06:08:05 AM

bağdaştırmam zor olmadı.

bazı Avrupa Ülkelerinde satışlar var ve insanlar gayet mutlu
tabi yanlış bağdaştırmada olabilir.

Türkiye'nin insanı daha batılılar gibi görüp geçirmediği için doz ayarlama sıkıntısı var. adamlar içerler de çok güzel partiler de yapar. bizimkiler yapsın kan gölüne döner ortalık.
ayrıca ben yine uyuşturucu maddelerin beyni bitirdiğine inanıyorum. yavaş yavaş beynin çalışma hızını, şeklini bozuyor. sağlıklı düşünemiyorlar bir yerden sonra ve bu sadece marihuana ile kalmayacak kademe kademe artacak. sonra extaziye yükselecek. kimyasal girince tahribat daha da artacak.
uyarılınca kontrol mekanizmaları tamamen devre dışı kalacak. duygularına hükmetmeyi geçtim vücuduna bile söz geçiremeyecekler.
sonrası da belli zaten lsd, meth, farklı uyarıcılar parası olan kokain olmayan eroin ve sayamayacağımız bir sürü türü. 

kan gölünden de kastım ya bad tribe girer kendisini camdan atar, ya bana mı baktın diye bıçaklamaya kalkar, ya yoksunluğa girer anasını babasını keser.

bu işin yasallığını geçtim göstermelik değil tamamen savaşılmalı. insanlar şu anda bile rahatlıkla bulabiliyorlar.

doz olayına katılıyorum. Tr de bak cok param var cok aldım diye gösteriş yapmaya calısıp aşırı doz kullanırlar.
sağlık konusunda ise esrar(kimyasal işlem görmemiş) tek faydalı uyusturucu olabilir. Bilindiği üzere reçete ile tedavi icinde kullanılıyor ama tabi adamlar kova yapmıyor günde 1 tane sigara içiyor. Burda olay biraz dozla alaklı oluyor. Diğer uyusturucular için hemfikirim.
gorkem19888
Full Member

Merit: 110

View Profile
April 05, 2018, 06:17:34 AM

hollanda dan tohum alın balkondaa yetıstırın  emı de canlı canlı gorun kurutun ıcın Cheesy ama kımseye solemeyın arada ıpneler cıkıo yasanıp gorurmustur Cheesy ne alkole ne esrara para verın mk . ben yapamıom eşim ızın vermıo yakalanırım faln  dıye ama tanıdıgım ınsanlar yapıo amk
Otisabi
Member
**

Activity: 196
Merit: 12

otisbey

View Profile
April 05, 2018, 08:54:39 AM

Kaçak göçek içenler var yasallaşırsa belirli yerlerde satışla acayip para kalkar Smiley

husdemba
Full Member

Activity: 1302
Merit: 115

Pepemo.vip

View Profile
April 05, 2018, 08:29:32 PM

Esrar satışının ülkemizde hangi örgütlere kazandırdığını hepimiz çok iyi biliyoruz.
Uyuşturucu ile mücadele bu ülkede sanıldığından çok daha hayati bir role sahip.
Bu tip düşüncelerin ülke faydasına olmayacağı kanaatindeyim.

mmm01
Legendary
*

Activity: 973
Merit: 1053

View Profile
April 05, 2018, 09:25:46 PM

Önemli olan kafaların güzel olması değil, onun içen kesimin kafa yapısı. Bizim ülkede esrar satışı yasal olursa kekolar, hırbolar karıya kıza laf atar düzeni bozar bunlara ekmek bile vermeyeceksin.
gileri
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 342

View Profile
April 05, 2018, 09:30:29 PM

Kafa oturmadığı müddetçe böyle bir tehlike yasallaşamaz. Bu ülkeye ağır bir maddi kayıp getirir. Vergiden gelecek günlük kazançlara bakmayın. Çok ailenin canı yanar. Bu ateşleri söndürebilmek için daha büyük kayıplar yaşarız.
hugoworld
Sr. Member

Merit: 251

View Profile
April 06, 2018, 10:53:42 AM

Esrar satışı yasal olsa , uyuşmuş beyinlerle bu ülke ne kadar ileriye gidilebilir ki. Yasal olmaması en mantıklısı. Ayrıca, serbest olan ülkelerde belli  bir miktara kadar serbest. Bizim uyuşmuş beyinlere ihtiyacımız yok .

EMP

▬▬▬▬ ◥ ◤ ▬▬▬▬▬ ◥ ◤ ▬▬▬▬▬ ◥ ◤ ▬▬▬▬▬ ◥ ◤ ▬▬▬▬

ICO START:
10 SEPT 2018
Carolinawiestput28
Jr. Member
*

Activity: 154
Merit: 1

View Profile
April 06, 2018, 11:10:23 AM

ekonomisi yüksek olan yerlerde olur türkiye fakir mahalle şimdi bir liseli gitse kokaine baslasa bagımlı olacak ne olcak parası yok ordan burda hırsızlıga baslayacak gasp a baslayacak bunun gibi binlerce kişi olacak sonra ülke karısacak. Bak bali çekenlere adamlar 1 tl lik baliyi alıyor 1 hafta çekiyor millet onlardan bile korkuyor birde esrar olsa ne olur aslında izlemek lazım Cheesy
soner2136
Newbie
*

Activity: 45

View Profile
April 06, 2018, 11:19:13 AM

Ondan sonra milleti yollardan topla
Fena01
Newbie
*

Activity: 9

View Profile
April 06, 2018, 12:14:52 PM

türkiyede her geçen gün esrar satışı artmakta ve esrar kullanma yaşı düşmektedir. umarım bunun önüne geçilir.
2run
Hero Member

Activity: 1904
Merit: 795

View Profile
April 06, 2018, 12:39:02 PM

Amerikada öyle tamamen serbest bırakılmış değil sanırım. bildiğim kadarıyla raporlu olanlar eczane türü shoplardan bunları alabiliyor.. yine bazı eyalerlerde kendi içeceğin kadarını yetiştirmenin sakıncası yok. youtube de bir kanal vardı oradan izlemiştim.
Cryptorianx
Full Member

Activity: 411
Merit: 134

View Profile WWW
April 06, 2018, 01:08:21 PM
Last edit: April 07, 2018, 12:39:02 PM by Cryptorianx

Ağır kanser hastalarının belli bir dozajda kullanmasına izin veriliyor diye biliyorum.Aslında denildiği üzere yasal hale gelse orantısız ve aşırı tüketim de azalacak.Yasal olan ülkelerde hep böyle oldu geçmişte.
onlyyou34
Member
**

Activity: 602
Merit: 12

elysian.finance

View Profile
April 06, 2018, 05:39:00 PM

Ben bu dediğine kendin inanıyor musun diye sormak istiyorum sadece. İnsanlar içki alacam diye binbir takla atarken çıkmış esrardan bahsediyorsun  Cheesy

ELYSIAN FINANCE      Next generation reverse backed token   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬   Collateral-backed stable-coins
     Github  ◥ Telegram   ◥ Twitter   ◥ Discord             Trustless and decentralized 
                             ❱❱❱   JOIN Elysian Finance   ❰❰❰                     Stake and bond to earn up to 1000% APY 
Atelleia7 (OP)
Newbie
*

View Profile
April 06, 2018, 09:06:21 PM

Ben bu dediğine kendin inanıyor musun diye sormak istiyorum sadece. İnsanlar içki alacam diye binbir takla atarken çıkmış esrardan bahsediyorsun  Cheesy
Haha oda doğru  Grin
tolgacevdet
Newbie
*

Activity: 36

View Profile
April 06, 2018, 09:22:22 PM

Türkiye'de yasak olmayan ne var ki?Her kuşu yaptık bir leylek kaldı misali olmuş dediğiniz biraz.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: