Bitcoin Forum
June 22, 2024, 08:35:33 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Türkiye altcoin başlıklarında neden sadece belli coinlere odaklanılıyor?  (Read 555 times)
holdmycoins (OP)
Member
**

Activity: 294
Merit: 11

View Profile
April 05, 2018, 03:13:41 AM

Evet arkadaşlar bunu çok merak ediyorum neden sadece belli başlı coinlere odaklanılıyor? Bu neden böyle, herkesin aynı coinlere ilgi duyacağına inanmıyorum.

örnek: en meşhuru waves.

tfntvl
Member
**

Activity: 252
Merit: 11

View Profile
April 05, 2018, 03:22:54 AM

zamanında üç kuruşa aldıkları coinleri şişereceklerki on katı olduğunda bizde alalım elli katı olsun Smiley dikkat et bahardaki polen gibidir. dönem dönem değişir o coinlerin isimleri ama kazanan genelde değişmez. cebimize 3 kuruş girerse bizde seviniriz işte
gorkem19888
Full Member

Activity: 672
Merit: 110

View Profile
April 05, 2018, 03:54:10 AM

benım bıldıgım son zamanlarda monetha - waves - stratis-pundı x var ve hıc bırı hıc bırımızı zengın etmedı ılerde eder mı bekleyıp gorecegız. sade bı zcok dah aguvenlı gordugumuz ıcın bunlara odaklandık burdakı yazıları okuyanlarda pesıne takılıyor nedenı bu kardess
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2114
Merit: 1143

View Profile
April 05, 2018, 04:18:40 AM

girmediğim coin-token kalmadı neredeyse Cheesy belki burada adı çok geçen altcoinler olabilir ama bunu pazarlama olarak algılamıyorum, adamın fikri neyse zikri odur. birileri araştırıyor ediyor yatırım yapıyor sonra bekliyor, aklında hep o altcoin var, burada bounty için mesaj yazdığında da en iyi bildiği coinden bahsediyor. olay bu!

"Küllü hâlin yezûlü" =>> Her hâl geçicidir
xxxgr
Member
**

Activity: 336
Merit: 10

Metahash

View Profile
April 05, 2018, 05:46:07 AM

Herkes birbirinden okuyup takibe başlıyor ötesine de başka coinlere de çok geçemiyor. Kötü niyet olduğunu düşünmüyorum. Populer hale geliyor ve herkes ordan devam ediyor. Diğerleri için de konu açılıyor ama çok gerilerde kalıp yok oluyor. Bomba patlarsa *10 20 yaparsa fark eden konuyu bulup tekrar yazıyor.

▮▮█ # metahashYour Gate to Decentralized Internet# metahash █▮▮
#TraceChain#MetaApps#MetaGate#MetaHashCoin
▮▮█▬▬▬▬▬❰Facebook❱▬❰Twitter❱▬❰Telegram❱▬❰Ann thread❱▬▬▬▬▬█▮▮
DarkXen
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 261

View Profile
April 05, 2018, 06:24:36 AM

Bunun sebebi tahminim İngilizce forumları düzgün takip etmememizden kaynaklanıyor. Elbette birileri zengin oluyor ama bizde yeterli kaynağı takip etmediğimizden elde ki kaynakları takip ediyoruz dolayısıyla tercih sayımız sınırlı oluyor. Şimdi olan da bu.
neowutang
Jr. Member
*

Activity: 182
Merit: 1

View Profile WWW
April 05, 2018, 06:26:00 AM

icolara katılım türkiyede fazla sayıda değil. hele ki pasaport çıkartmanız zorunlu olduğunu düşünün bunu yazarken. icolara katılım pek olmadığından yeni gelen coinlerin, tokenlerin bilgileri de eksik kalıyor o yatırımcılarda. ancak pump olup da bazı medya organları onunla alakalı haber yapınca o vakit harekete geçiyoruz.

|  Shopin  |  Shopping Made Personal
››››  https://tokensale.shopin.com/  ‹‹‹‹
ozgurk
Member
**

Activity: 252

OPEN GAMING PLATFORM

View Profile
April 05, 2018, 08:07:21 AM

Benzer şeylere yatırım yapıyoruz. Ben buradan okuyorum az bakıyorum alırsam alıyorum sonra onu takibe başlıyorum, almazsam unutuyorum. Başka konularda açılıyor ama kimse dikkat edip bakmıyor kendinde olmadığı için

ankara44
Member
**

Activity: 434
Merit: 14

View Profile
April 05, 2018, 08:50:07 AM

Neden belli koinlere odaklanıyor? Çünkü o koinlerden ico fiyatında yüklü miktarda alıp piyasada özellikle de forumda etkili olan kişilere duyulan güven nedeniyle odaklanılıyor. Ama çoğu zaman da sonuç olumsuz çıkıyor.
kubra68
Member
**

Activity: 336

View Profile
April 05, 2018, 09:24:37 AM

Bence de btc eth etc ltc xmr btg en popüler coinler projeleride kaliteli böyle ondan dolayı da herkes bunlara yöneliyor.yeni olup kaliteli bir coin yakalamak kolay değil çünkü piyasa da dolandırıcı çok coin var dikkat etmek gerek

bileq
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1068

View Profile
April 05, 2018, 09:40:32 AM

her coinin turkce toplulugu malesef yok. yukarida bir arkadas waves e tas atmis. waves turkiye toplulugu oldukca kalabalik, boyle olunca bilinirligi artiyor isteyerek ya da istemeden yonlendirmeler yapiliyor.
dcorp da da bildigim kadari ile turkce bir topluluk var. ama forumda esamesi okunmuyor.
avalonn
Full Member

Activity: 728
Merit: 151

View Profile
April 05, 2018, 10:08:03 AM
Last edit: April 05, 2018, 01:37:16 PM by avalonn

birkaç sebebi var ..öncelikle okumaya ve araştırmaya üşenen tembel bir toplum olduğumuz için birinin dediğini 50 kişi söylemeye başlıyor...bakış açısı (vizyon) da dar oluncaa adamlar araştırma gereği duymuyor..ikincisi burada yaratağı algı ile millete coin aldırarark fiyatının yükseleeceğini zannedenlerin olması ...he bir de bu forumda yazanların büyük bir çoğunluğu sadece imza kasmak için yazdığından ötürü belirli konular sürekli üstte kalıyor...o konuları sürekli üstlerde görenler de bahsedilen coin/tokendan bi halt olacağını sanıyor  Smiley
Neo.op
Sr. Member

Activity: 1092
Merit: 254

View Profile WWW
April 05, 2018, 10:28:30 AM

Waves,Gvt,ripple,Next en çok konuşulanlar bunlar. Demekki insanlara iyi para bırakmışda unutamıyorlar. Bunlar artık zor para bırakır bence

LYR▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓████▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄█████▓▓▓▓▓▓▓▓█████▄
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓████▓▓▓▓▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄▄████▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███▄▓▓███████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓██████▄▓▓█████
▓▓▓▓▓▓▓▓█████████▄███
▓▓▓▓▓▓▓██████▀███▄
▓▓▓▓▓▓██████▓▓▓█████
▓▓▓▓▓██████▓▓▓▓█████
▓▓▓▓██████▄▄▄▄▄██████
▓▓▓██████████████████
▓▓███████████████████
██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
 ██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
LYRA  Loyalty Rewards on Blockchain
══════════════════════[ Main Features ]══════════════════════
Customizable tokens ███NFT███ DeFi███ DEX███ Revenue share
hiburak
Hero Member

Activity: 1655
Merit: 600

View Profile
April 05, 2018, 10:45:05 AM

Waves, 2016 ilk yarısında ico yaptığında forumdaki Türklerden aşırı derecede ilgi görmüştü. Hatta Ethereum'dan bile daha fazla ilgi görmüştü diye hatırlıyorum Smiley

Yatırım yapan ya da sonrasında uzun vadeli satın alan çok arkadaşımız oldu. Yatırımcısına kazandırdı ama çok daha iyi yerlere gelmesi bekleniyordu.
jeda2000
Full Member

Activity: 392
Merit: 101

View Profile
April 05, 2018, 10:48:18 AM

Ben bu olayı biraz da sürü psikolojisi olarak görüyorum, çok konuşulan çok yayılan coinlere ilgi ve rağbet daha fazla oluyor. Arkadaşların da dediği gibi biraz da ingilizce kaynakları okuyup araştırmama hazıra konma olayı da buna yol açıyor.
hiziridiyunusidi
Jr. Member
*

Activity: 308

View Profile WWW
April 05, 2018, 12:41:25 PM

Ben bu olayı biraz da sürü psikolojisi olarak görüyorum, çok konuşulan çok yayılan coinlere ilgi ve rağbet daha fazla oluyor. Arkadaşların da dediği gibi biraz da ingilizce kaynakları okuyup araştırmama hazıra konma olayı da buna yol açıyor.

Aynen öyle çiftlikbank kafasındaki adamlar dolu, kolay yoldan para yapiyim diye düşünüp başkalarının peşinden gidiyolar sonucunu görüyoruz. Waves muhabbeti 1 yıldır aynı şekilde gidiyo. 5 dakkada token basıyomuşsun diyolar, bu iyi bişey mi yani basıyosunda ee her önüne gelenin coin basmasını sağlamanın sonucunda ne olur? Kendi fikri olmayan koyunların şişirdiği coinlerle dolu etraf waves sadece bi tanesi.

JAVVY   │  An All-in-one Crypto Exchange
SERKAN73MS
Newbie
*

Activity: 126
Merit: 0

View Profile
April 05, 2018, 12:44:26 PM

kendini bilgili sanan arkadaşların kesin ve emin konuşmasıyla insanlar kanıyor. türk milleti tembel bi millet olduğu için araştırmayı sevmiyor koyun gibi kim bi coine güvendiyse onun peşinden yallah...
ingiltere
Legendary
*

Activity: 3024
Merit: 1510

View Profile
April 05, 2018, 01:09:32 PM

Buradaki üyelerin çoğu kendi araştırmasını yapmıyor, bir çoğu İngilizce bile bilmiyor. Durum böyle olunca birilerinin yönlendirmesine bağlı kalıyorlar. Piyasada yüzlerce coin var ama ufkunu genişletemeyen yatırımcı birkaçına mahkum kalıyor.
Xday123
Member
**

Activity: 490
Merit: 16

View Profile
April 05, 2018, 01:26:43 PM

benım bıldıgım son zamanlarda monetha - waves - stratis-pundı x var ve hıc bırı hıc bırımızı zengın etmedı ılerde eder mı bekleyıp gorecegız. sade bı zcok dah aguvenlı gordugumuz ıcın bunlara odaklandık burdakı yazıları okuyanlarda pesıne takılıyor nedenı bu kardess

Buna bir de ins ecosystem i ekleyelim hocam 10 dolar beklentisi var milletin ama fiyatı günden güne eriyor bakalım neler olacak forumda dillendirilen coinlerden çok kazanan Yok örneğin neblio dillendirilmedi pek 0.2 usd den ico satışı vardı 60 doları gördü ve buna yatırım yapan yada imzasına giren çok az arkadaş vardı hatta anakonusunda Türkçe de arkadaşın biri member halimle 2 haftada 2700 küsür token veren canım proje yazmış biz de kaçırdıklarımıza yanalım
Carolinawiestput28
Jr. Member
*

Activity: 154

View Profile
April 05, 2018, 01:50:15 PM

Kardeş türkler bir coini cok konusuyorsa ondan uzak durcan kesin ya scamdır yada çöp olup gider.
Bakınız waves, mth, ctr Cheesy
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: