Bitcoin Forum
June 22, 2024, 08:41:55 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Mt.GOX Eski CEO’su Karpeles Artık Bitcoin’e İnanmıyor  (Read 403 times)
grknondr (OP)
Member
**

Activity: 182
Merit: 20

View Profile
April 06, 2018, 12:01:00 AM

Haberin orijinali olan İngilizcesi için https://www.bloomberg.com/technology linkini kullanabilirsiniz.

Bir zamanların en büyük Bitcoin exchange sitesi Mt. Gox’un eski CEO’su Mark Karpeles kriptoparalar ile ilgili genel olarak karamsar görünürken artık Bitcoin’in destekçisi olmadığını söyledi.

Mark Karpeles Çarşamba günü Reddit’teki online mesaj alanındaki sohbetinde “Teknoloji kesinlikle kalıcıdır ancak Bitcoin gelişimde ve bunu sürdürmede bazı sorunlarla karşılaşabilir. Bu konuda yanılabilirim. Birçok şeyde yanıldığım olmuştur.” dedi.

Bitcoin’in arkasındaki teknoloji olan blockchain, tedarik zincirinden düşük maliyetli uluslararası para transferine kadar herşeyde faydalı olabilecek dağıtılmış bir defter. Bitcoin Perşembe günü, bu yılıni şimdiye dek en düşük seviyesine geriledi ve yılın başlangıcından beri %50 düştü. 
Aslen Fransız olan Karpeles herhangi bir Bitcoin’e sahip olmadığını söyledi. Bitcoin’in ana kriptopara rakibi olan Etherium’u da herhangi bir seri kullanımda “yeterli testten geçirilmemiş” olarak tanımladı.

Japonya’da kurulmuş, bir zamanların en büyük Bitcoin exchange şirketi olan Mt. Gox müşterilere ait olan binlerce Bitcoin’in kaybolması sonrasında 2014 yılında iflas etmişti. 2011 yılından beri exchange işini yöneten Karpeles 2015 yılında Japon polisi tarafından tutuklandı ve hapse gönderildi. Hapisteyken bir sohbette, yemek menüsünün iki dilim ekmek ve reçel olması dolayısıyla 4 ayda 30 kilo verdiğini söyledi. Eşinden boşandığını ancak kedisinin kendisini terketmediğini belirtti. Bu sohbete de arkadaşının tavsiyesiyle katıldığını ekledi.

Karpeles Mt. Gox’un iflas sürecini yürüten Japon kayyumun, alacaklıların borçları karşılamak için şirketin elinde kalan Bitcoin’leri satmasının ertesinde Mart ayında serbest bırakıldıktan sonra konuşmaya karar verdi. Japon yasalarındaki tuhaflıklar sebebiyle Karpeles bir hissedar olarak iflas sürecini, süreç bittiğinde 1 milyar dolardan daha fazlasına sonuçlandırmış olabileceğini söyledi. Sohbette, Karpeles elde edilen tüm parayı şirketin 24 binden fazla alacaklısına döndüreceğini umduğunu söyledi.

Karpeles kişisel kullanım için para çalma ve şirket hesaplarından yanlış yatırımlar yapma suçundan halen Tokyo’da yargılanmakta. Karpeles suçsuz olduğunu savunuyor.

Karpeles kesinlikle kriptoparaya ilişkin olmamak üzere tekrar mühendis olarak çalışmayı umduğunu söyledi. Ek olarak, Mt. Gox’un yükselişi ve düşüşüne ilişkin bir film yapılırsa rolünün aktör Jack Black tarafından oynanmasını tercih ettiğini belirtti. “Bu adamı gerçekten seviyorum.”
M.aksak
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 3

View Profile WWW
April 06, 2018, 01:29:35 PM

Adamin basina gelmeyen kalmamis resmen hala da sikinti icinde. Baslica sebebi de aslinda bitcoin. Tamam sirket battigi icin olmus ama bu adamin bitcoine guvenmesi zor tabi. Ama o inanmiyor diye olmayacak degil tabiki.

AirsaveTravel.com    [ PRE ICO BEGINS ON 10TH SEP 2018 ]
─────   A Decentralized Social Saving Travel DApp   ─────
entegre78
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 5

View Profile WWW
April 06, 2018, 01:31:25 PM

Adamin basina gelmeyen kalmamis resmen hala da sikinti icinde. Baslica sebebi de aslinda bitcoin. Tamam sirket battigi icin olmus ama bu adamin bitcoine guvenmesi zor tabi. Ama o inanmiyor diye olmayacak degil tabiki.
bitcoinin suçu ne ya ?
tamamen adamların kurduğu borsanın hacklenmesi ile ilgili bir durum var
bunun bitcoin ile alakası yok
düzgün bir güvenlikli borsa kursaydı, bu kadar ağlamazdı

www.livecoinprice.tk       www.gamebegin.tk
MorpheWQ
Legendary
*

Activity: 1288
Merit: 1110

View Profile
April 06, 2018, 01:41:40 PM
Last edit: April 06, 2018, 01:54:44 PM by MorpheWQ

Mt.Gox Japonya'da kurulmadı. Karpales kim ki Bitcoini desteklesin ya da desteklemesin ve bunun bir önemi olsun? Adam dedi her şey çalındı. Ertesi gün çıktı aa 200 bin bitcoin sıkışmış şuraya dedi. Sistemi satın alıp da Japonya'da işlettiği süre boyunca üzerine tek bir satır kod eklemedi, bir iyileştirme yapmadı. Herifin iş bilmezliği yüzünden başımıza gelmeyen kalmadı. Çıkmış pişkin pişkin ben inanmıyorum demiş. 30 kilo kaybetmiş. Sürdüğü saltanatla, milletin parasıyla aldığı kiloları vermiştir olsa olsa. Hala ceremesini çekiyoruz herifin. Bi siktir git Karpales.
karaleke
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 3

View Profile WWW
April 06, 2018, 01:47:10 PM

Bu adami kim takar ki. Bitcoinin adini kirletmis birde cikip diyor ki bitcoine inanmiyorum.

█ CURAIZON █
We are Improving Healthcare, Reducing Costs, Saving Lives!
https://curatoken.curaizon.com
jullerkone
Newbie
*

Merit: 0

View Profile WWW
April 06, 2018, 02:07:41 PM

bitcoine inanmıyorda ethereuma mı inanıyor. Forumda kriptoların asıl kurucuları ve ne yapmak istediklerine dair spekülasyonlar yapılıyor ve Rotchild mı ne onların ihtimali daha kuvvetli. Mt. Gox Ceo'su ne derse desin parayı yöneten kriptoların geleceğine de karar verir.
taseron.isci
Member
**

Activity: 224
Merit: 10

View Profile WWW
April 06, 2018, 02:16:25 PM

Dert etmeye gerek yok yatirimcilarda sana inanmiyor zaten. Ben kimsenin bu adami taktigini dusunmuyorum.

hayratposta
Newbie
*

View Profile
April 06, 2018, 03:39:16 PM

Adam tam anlamiyla bitcoinin adini kotuye cikarmis halada inanmiyorum diyor tam bir yuzsuz.
mariogomer
Member
**

Activity: 462
Merit: 10

View Profile
April 06, 2018, 03:46:29 PM

Sözlerine kulak asılacak kadar gerekli bir insan olmadığını yaşadıklarıyla göstermiş gerçekten.
Önce kendisini kurtarsın sonra Bitcoin'in geleceği hakkında söz söyleme hakkını kendisinde bulsun Sn. Karpeles  Smiley

S T R A Y   ███  ANIMAL TOKEN -  CHARITY AND INVESTMENTS
─ ───── ─    BUY NOW       ─ ───── ─
WEBSITE     TWITTER     TELEGRAM     REDDIT     WHITEPAPER
btc_turk
Member
**

Activity: 322
Merit: 12

View Profile WWW
April 06, 2018, 03:58:41 PM

Once piyasanin adini kotuye cikardi simdi de bitcoine inanmadigini soyluyor. Sen kimsin dayi? Kim dinler dediklerini.
cabbarhasan
Newbie
*

View Profile
April 06, 2018, 05:40:39 PM

Bugune kadar inanmista simdi inanmamaya mi baslamis oldukca garip. Adam once beceriksizligiyle piyasayi kotuye goturdu simdi de bitcoini kotulemeye devam ediyor. Yuzsuzlukten baska birsey degil.
muteahhit
Member
**

Activity: 364
Merit: 20

View Profile
April 06, 2018, 05:52:54 PM

Adam kendi hatalariyla kendini bitirmis simdide bitcoini bitirme derdinde ama hic kimse bence bu adamin dediklerini takmaz.
CLS63
Legendary
*

Activity: 1778
Merit: 1688

View Profile
April 06, 2018, 06:26:47 PM

Bu Mt.Gox zaten piyasayı düşürmek için elinden geleni yapıyor.Adamların dirisi piyasayı yıkmıştı neredeyse şimdi ölüleri bile piyasayı sallıyor.Umarım tez zamanda kurtuluruz şu Mt.Gox belasından.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
O.capan
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 5

View Profile
April 06, 2018, 06:28:33 PM

Adamin yaptiklari yetmedi hala bitcoini kotuleme pesinde. Hayir amacin nedir. Piyasada eminim seni takan yok ama can sıkıyor adam.
Mobi Coin
Newbie
*

View Profile WWW
April 06, 2018, 09:30:46 PM

Adam kötü hatıralarını bitcoin ile özdeşleştirmiş onun için bu şekilde konuşması normal.
husdemba
Full Member

Activity: 1302
Merit: 115

Pepemo.vip

View Profile
April 07, 2018, 02:25:22 PM

Yaşadığı badirelerden sonra kripto paralardan uzak durması kendisi için iyi olurmuş ama kripto paraların şahlanışına şahit olacak olması travmasını katlayacak  Cheesy

ziya1453
Full Member

Activity: 1358
Merit: 193

View Profile
April 07, 2018, 03:52:15 PM

e  mt gox un eski ceo sunada ben inanmıyorum ne olacak?
TheSpark
Full Member

Merit: 100

View Profile
April 07, 2018, 04:19:34 PM

İnanan veya inanmayanin kim olduğu bence hiç farketmeyecek hele de bu piyasa da yani herkes kendi  düşündüğüyle hareket etmeli
rainmanstern
Newbie
*

Activity: 99

View Profile
April 07, 2018, 04:53:13 PM

bende inanmıyorum fakat bu ceo nun söylediklerine.milletin btc leri 100 lerce katlanmış hali ile çatır çatır yiyecekler..hak sahiplerinede öldü parası kalacak
Dogan86
Full Member

Activity: 742
Merit: 140

View Profile
April 07, 2018, 04:56:18 PM

Enpati yapıyorum;

Bir çuval inciri berbat edip hapse girmiş olsaydım ne düşünürdüm ? Hele ki piyasada adım bu şekilde kötü şöhretli olsaydı ve hiçbir projeye katılamayacak olsaydım ?

Bitcoine ve bu sisteme güvenim kalmazdı.

Haliyle okumadım bile söylediklerini.

Yıl 2018 yediğiniz haltlar hala piyasayı etkiliyor.

Bitcoin / Ethereum / Monero
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: