Bitcoin Forum
May 08, 2024, 07:55:55 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 6 »  All
  Print  
Author Topic: [UYARI] Borsalarda Coin Bırakmayın  (Read 844 times)
aragom (OP)
Sr. Member

Activity: 728
Merit: 263

View Profile
April 06, 2018, 07:54:12 AM
Last edit: April 06, 2018, 10:45:31 AM by aragom

Şahsi düşüncem:

borsa sahiplerinin her tür pisliği yapabileceğini gördük geçmiş aylarda.

Volume azalıp bu borsa sahiplerinin kar payları düştükçe hack haberlerinin artacağını düşünüyorum.

Çoğumuz ocak ayından beri devam eden dump dan dolayı mecburen hold durumdayız. ve korkarım ki 2 ay önceki bakiyelerimize geri dönmek en az 6 ayı veya sene sonunu bulacak gibi.

o yüzden hold coinlerinizi borsalardan soğuk cüzdanlarınıza çekmenizi öneriyorum. bir bakmışsınız bir sabah birikimleriniz yalandan bir hack haberiyle sıfırlanmış olur.

1715154955
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715154955
Reply with quote  #2

1715154955
Report to moderator
1715154955
Hero Member
*

Ignore
1715154955
Reply with quote  #2

1715154955
Report to moderator
1715154955
Hero Member
*

Ignore
1715154955
Reply with quote  #2

1715154955
Report to moderator
"You Asked For Change, We Gave You Coins" -- casascius
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715154955
Hero Member
*

Ignore
1715154955
Reply with quote  #2

1715154955
Report to moderator
coastbank
Full Member

Activity: 238
Merit: 100

Presale Starting May 1st

View Profile
April 06, 2018, 07:57:10 AM

Aynen katılıyorum yüklü miktarda altcoinleriniz varsa mutlaka cüzdanlarınıza çekin. ERC20 ise en kötü myetherwallet üstünden dosyaya alabilirsiniz. Hiçbir piyasa ki binance bittrex dahil, %100 güvenilir değildir..

cleante
Jr. Member
*

Activity: 476
Merit: 2

View Profile
April 06, 2018, 08:02:07 AM

Coinsmarketste arkadaşlardan topladığım btcler ve kendi coinlerim kaldı açılacağıda yok gibi gözüküyor.Btclerin geçtiği gün kapandı çok büyük şanssızlık.Ledgera attım ne varsa artık kafam rahat.
neowutang
Jr. Member
*

Activity: 182
Merit: 1

View Profile WWW
April 06, 2018, 08:22:44 AM

biri cevaplasın lütfen. borsadaki tether usd bana ait cüzdana çekilebilir mi? mew adresine mi çekim yapmam lazım. farklı bir yerden mi cüzdan açmam lazım. kolay, hızlı yapılacak tarafı varsa çekelim borsada saklanması taraftarı değilim zati.

|  Shopin  |  Shopping Made Personal
››››  https://tokensale.shopin.com/  ‹‹‹‹
dedolee
Newbie
*

Activity: 189
Merit: 0

View Profile
April 06, 2018, 08:25:26 AM

Borsalarda küçük miktarlarda hep coinlerimiz kalıyor. Bunların hepsini toplu hesaplayınca gerçekten 80-100 tl gibi bir miktar yapabiliyorlar. Bu coinleri nasıl alabiliriz. Bunların alınabilmesi için bildiğiniz bir işlem var mıdır?
bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
April 06, 2018, 08:25:50 AM

Bunu söylemeye gerek bile olmamalı nasıl tutuyorlar şaşırıyorum. İşlem yaparken gönderdiğim zaman da tedirgin oluyorum işimi hemen bitirip çekiyorum cüzdana. Borsayı cüzdan olarak görüp bilenler de var bir şey olursa her şekilde olur diye yanlış bilgi sahibi olanlar var. Bilgisayarınızın güvenliğini kontrol edin güncel virüs programları kullanın daha sonra sahip olduğunuz coin'e özel cüzdanı indirip kullanın. Mümkünse hardware wallet satın alın.
trc22@gmail.com
Member
**

Activity: 378
Merit: 11

View Profile
April 06, 2018, 08:31:04 AM

Bende ledger arıyorum ama piyasada bulmak zor, 500tl ye satılıyormus en guzelı ledger almak mew gibi cuzdanlarada guvenmıyorum ben en guzelı donanımsal cuzdan
derincold
Member
**

Activity: 182
Merit: 10

View Profile
April 06, 2018, 09:49:43 AM

Evet borsalarin batma vs gibi bir durumunda hak iddia edebilir miyiz bilemiyorum. Sayet etsek bile batik borsadan neyini alacaz.
yenilmez86
Member
**

Activity: 1256
Merit: 43

View Profile
April 06, 2018, 10:01:40 AM

Mantıklı bir öneri teşekkürler uyarın için.. Eğer piyasa düzelmeyecekse, en azından bu haliyle bile stabil kalamayacaksa çoğu borsada hacim sorunu yaşanacaktır, hatta şuan bile bir çok borsa sakat durumda. Hacim küçülmesi demek, borsanın çok daha az para kazanması demek. Bıçak kemiğe dayandığında pılını pırtını toplayıp kaçabilecek nitelikte bir çoğu..
Carolinawiestput28
Jr. Member
*

Activity: 154

View Profile
April 06, 2018, 10:36:42 AM

Aman boş verin giderse gitsin onun mu sitresini yapacaz ben coini 4 borsaya böldüm aksam rahat rahat yatıyorum. En kötü 1 haftada zarar cıkartılır birde cüzdana at ordan fee al oraya tekrar at zamanı hesapla uzun iş bırakın bunları tradeye bakın.
hxres
Member
**

Activity: 429
Merit: 11

View Profile
April 06, 2018, 11:33:39 AM

Hacim düşüyor diye bu tür bir girişimde bulunmaz diye düşünüyorum çünkü kendi ayaklarına sıkmak akıl kârı değil. Ama yine de erc20ler için myetherwallet  mantıklı bencede.
tesla80
Member
**

Activity: 448
Merit: 89

Full Stack Engineer

View Profile
April 06, 2018, 12:05:21 PM

Önceden yaşanmış bir olay için Binance borsası ile yazışmalarımız oldu.

Binance 2FA yı nasıl geçtiler diye sorduk.
Cevap : Unfortunately, hackers are actively working and evolving and its' difficult to predict how they will attack next
Türkçesi : Bilmiyoruz..

Peki bir Activity log var mı ordan bakalım 2FA yı giren IP adresi bize mi ait yoksa hacker'a mı ait diye, zira hackera ait ise phishing ile ele geçirmiş diyebiliriz.
Cevap : We can try to work with the police if you file a report and help them track down this hacker to get your money back.
Türkçesi : Polise başvurursan detaylı inceleriz. (Uluslararası bir olayda Türk, Hongkong ve İrlanda polislerinin hepsine başvurulup çalınan paranın 10 katı kadar para harcamak gerekebilir)

Şimdi burada Binance suçludur demiyorum tabiki, parayı Binance'ın çalmadığını biliyoruz, demek istediğim hani olur da borsa şeytana uyup paranızı yalan hack haberiyle çalarsa, ne yaparsanız yapın delilleri yok etmek için imkanları olacaktır, zira hack haberinden önce zaten ortamı kurmuş olacaklardır. Verecekleri yuvarlak cevaplar da çoktan hazır.

Sonuç olarak borsalar bunu yapmazlar fakat yapmak isteseler delil bırakmadan yapma imkanları var, o sebeple gerçekten üşenmemek ve parayı güvenli cüzdana taşımak gerekiyor.
Çok düşük bir fee den kaçınmak için tüm paranın uçmasına razı olmak mantıklı değil.

Cyber Security, Mobile Security, Web/Desktop/Embedded Programming, Electronics, M2M, IoT
Monkey1
Hero Member

Activity: 868
Merit: 500

View Profile
April 06, 2018, 12:07:03 PM

Borsalar her zaman tehlike altında fakat binanceyede güvenemeyeceksek işimiz çok zor . Binancenin patlasası tüm piyasanın içine eder .

▄▄█████▄▄
         ▄▄███████████▄▄
      ▄▄█████████████████▄▄
   ▄▄███████████████████████▄▄
 ▄█████████████████████████████▄
█████████████████████████████████
████████▀▀  ▀██▀       ▀▀████████
███████  ▄████  ███████▄  ███████
███████ █████  ██████████ ███████
███████ ██████████  █████ ███████
███████  ▀███████  ███▀   ███████
████████▄▄        ██   ▄▄████████
 ▀█████████████████████████████▀
   ▀▀███████████████████████▀▀
      ▀▀█████████████████▀▀
         ▀▀███████████▀▀
            ▀▀█████▀▀

.THRIVING CRYPTOCURRENCY..
.MARKET WITH CRYPTOBONDS..

▄▄▄▄  ▄▄▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄▄▄  ▄▄▄▄
████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██

INITIAL COIN OFFERING
SEPTEMBER 30

██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
██████
         ▄▄████████▄▄
     ▄████████████████▄
   ▄███▀▄▄▄▄▄▄▄ ▀███████▄
  █████ ███████ █▄▀███████
 ██████ ███████ ███▄▀██████
▐██████ ███████▄▄▄▄▄▄ █████▌
▐██████ █▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█ █████▌
▐██████ █▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█ █████▌
 ██████ █▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█ █████
  █████ █▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█ ████
   ▀███▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄██▀
     ▀████████████████▀
        ▀▀████████▀▀

...READ THE....
.WHITEPAPER.

▄▄████████▄▄
     ▄████████████████▄
   ▄████████████████████▄
  ███████████████▀▀  █████
 ████████████▀▀      ██████
▐████████▀▀   ▄▄     ██████▌
▐████▀▀    ▄█▀▀     ███████▌
▐████████ █▀        ███████▌
 ████████ █ ▄███▄   ███████
  ████████████████▄▄██████
   ▀████████████████████▀
     ▀████████████████▀
        ▀▀████████▀▀
TWITTER
FACEBOOK
MEDIUM
REDDIT
GITHUB
SLACK
Mugur2
Jr. Member
*

Activity: 336

View Profile
April 06, 2018, 02:05:25 PM

Borsalarda küçük miktarlarda hep coinlerimiz kalıyor. Bunların hepsini toplu hesaplayınca gerçekten 80-100 tl gibi bir miktar yapabiliyorlar. Bu coinleri nasıl alabiliriz. Bunların alınabilmesi için bildiğiniz bir işlem var mıdır?

Hocam kullandığınız borsalardaki düşük transfer ücreti gerektiren coinleri tespit edip bir araya toplayabilirsiniz o şekilde tümünü çekebilirsiniz.
hiziridiyunusidi
Jr. Member
*

Activity: 308

View Profile WWW
April 06, 2018, 02:10:42 PM

Bilgisayarda da hacklenme ihtimali var binance ta tutmak kadar riski var sonuçta usb ile tutacaksanız güzel güvenli bence de ama pc de utmakla borsada tutmak arasında bir fark yok bence. Private key de pc ye giriliyo sonuçta.

JAVVY   │  An All-in-one Crypto Exchange
Reyiz
Jr. Member
*

Activity: 168

Astorgame.com | ICO is LIVE | Get Your Bonus

View Profile
April 06, 2018, 02:52:43 PM

Cidden başarılı bir komplo teorisi oluşmuş konuda Smiley dikkate alıyorum dediklerinizi. Peki ya hacim artarsa?

Astorgame.com | eSports & Gambling | ICO is LIVE | Get Your Bonus (http://Astorgame.com)
CEPNIBEY
Member
**

Activity: 560
Merit: 12

View Profile WWW
April 06, 2018, 03:15:30 PM

Özellikle küçük borsalarda bırakmayın. Geçen küçük bir borsa kapandı qitti içinde sadece o borsada olan coinlerim vardı . Habersizce kapandı gitti

burkay
Full Member

Activity: 644
Merit: 103

CAT.EX Exchange

View Profile WWW
April 06, 2018, 03:21:43 PM

Borsalar kesinlikle son dönemde sıkıntılı hale gelmeye başladı, size bu konuda hak veriyorum ne zaman ne yapacakları belli olmuyor kafalarına göre coinleri delist ettirip yeni coin listeliyorlar, hack işi zaten can sıkıcı olmaya başladı.

yussuf89
Legendary
*

Activity: 1792
Merit: 1030

View Profile
April 06, 2018, 03:24:52 PM

https://bitcointalk.org/index.php?topic=1774496
Geçen sene borsalarda ilgili açmış olduğum bir konu, arkalarda kalmış. Göz atmanızı öneririm   Smiley
thenorthblue
Member
**

Activity: 336
Merit: 10

View Profile
April 06, 2018, 03:54:42 PM

Nerde tutarsa tut bu piyasadaki parayı tuttuğunun yer riskli. Her an tetikte olmak lazım.

Pages: [1] 2 3 4 5 6 »  All
  Print  

Jump to: