Bitcoin Forum
May 22, 2024, 01:16:33 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: 1 2 [All]
  Print  
Author Topic: Galericiler nasıl para kazanıyor  (Read 253 times)
Carolinawiestput28 (OP)
Jr. Member
*

Activity: 154
Merit: 1

View Profile
April 06, 2018, 10:49:02 AM

Arkadaşlar ist. cok galerici var bakıyorum garajlarına ortalama 30-50milyon tl lik aracları var garajda bu adamlar kaç kar yapıyorki bunların masrafını cıkartıyor bunların kaskosu vergisi yokmu trde cok yüksek olması lazım ? Bir mercedese bakıyoruz s serisi 400bin€ koymus burda s serisi bir arac gördüm 10k$ satıyor bu araclar nasıl işliyor.
Fena01
Newbie
*

Activity: 9
Merit: 0

View Profile
April 06, 2018, 12:36:11 PM

Al sat ile para kazanılmayacak sektör yoktur kanımca. Ev araba elektronik fark etmez.
Carolinawiestput28 (OP)
Jr. Member
*

View Profile
April 06, 2018, 01:39:09 PM

Al sat ile para kazanılmayacak sektör yoktur kanımca. Ev araba elektronik fark etmez.

bunu sormadım işletme okuyorum o kadarınıda biliyoruz Cheesy
DoloresPacman
Newbie
*

Activity: 42

View Profile
April 06, 2018, 02:11:08 PM

Bildiğim kadarıyla çok çok yüksek kar payı koyuyorlar. Vergi konusunda da onlara özel bir azalma durumu söz konusu olabilir.
jasernity
Jr. Member
*

Activity: 224
Merit: 4

View Profile WWW
April 06, 2018, 02:33:22 PM

satılan tablonun değeri yüksek ise oradan komisyonunu alıyor. resim örneğinden gittim fakat otomobil galericileri de aynı. trafikte park edecek yer bile bulmak zor her yeri dolduruyorlar. eskiden pek araba yoktu ama işlerimizi hallederdik.

traveler  |  Travel more. Pay less! Get more out of your travel.
An innovative crypto-friendly discount travel aggregation platform
Carolinawiestput28 (OP)
Jr. Member
*

View Profile
April 06, 2018, 02:41:23 PM

Ben onu sormadım arkadaşlar.
taseron.isci
Member
**

Activity: 224
Merit: 10

View Profile WWW
April 06, 2018, 02:45:18 PM

Kucuk yerlerde bir cok galerici bazen arabayi satin aliyor ama ustune gecirmiyor bir sure kaskosuyla felan ugrasmiyor sonra alici bulunca direk sattigi adamin ustune geciriyor arabayi. Buyuk sehirlerde de ustune cok koyup hallediyorlardir kar kismini.

Trueiptv
Jr. Member
*

Activity: 198
Merit: 6

View Profile
April 06, 2018, 04:56:24 PM

Merhabalar.

Bir Galerici tanıdığım var, İstanbulun gayet merkezi bir konumunda, caddesinde diyelim hatta galerisi var.Galericilik emlakçılık gibi düşünebilrsiniz.Bizim bu arkadaş, genelde ihaleleri kovalıyor.Veyada Kendisine araç geldiğinde, piyasa fiyatının altında teklif verip, piyasa fiyatına satıyor.Aracın durumuna, marka modeline ve yılına göre fiyat belirliyor ona göre satıyor.Bazen hasarlı araçlar oluyor, onlarıda tanıdık sanayicilerde toplatıp yine satıyor.Asıl kar benim gözümde gözlemlediğim kadarıyla, Arac geldiğinde, piyasa fiyatının altında alıp, piyasa fiyatına satmak, yada hasarlı araç alıp toplamak.Öbürtürlü icra falan tarzı işler sakat işler.Ama eğer çevrenizde varsa hafiften karlı bir iş olabilir.
Carolinawiestput28 (OP)
Jr. Member
*

View Profile
April 06, 2018, 05:40:00 PM

Merhabalar.

Bir Galerici tanıdığım var, İstanbulun gayet merkezi bir konumunda, caddesinde diyelim hatta galerisi var.Galericilik emlakçılık gibi düşünebilrsiniz.Bizim bu arkadaş, genelde ihaleleri kovalıyor.Veyada Kendisine araç geldiğinde, piyasa fiyatının altında teklif verip, piyasa fiyatına satıyor.Aracın durumuna, marka modeline ve yılına göre fiyat belirliyor ona göre satıyor.Bazen hasarlı araçlar oluyor, onlarıda tanıdık sanayicilerde toplatıp yine satıyor.Asıl kar benim gözümde gözlemlediğim kadarıyla, Arac geldiğinde, piyasa fiyatının altında alıp, piyasa fiyatına satmak, yada hasarlı araç alıp toplamak.Öbürtürlü icra falan tarzı işler sakat işler.Ama eğer çevrenizde varsa hafiften karlı bir iş olabilir.

rakam nedir misal 100binlik aracı kaça alacak satacak adam 80 e satacak değil aynı bitcoin misali misal suan 6000 tl se ben adama neden 5500 den satayım gider normal fiyat borsadan satarım. mercedesler var adam 400€ yazmıs ondan ne kazanır 50-100 bin ?
Trueiptv
Jr. Member
*

View Profile
April 06, 2018, 06:09:05 PM

Merhabalar.

rakam nedir misal 100binlik aracı kaça alacak satacak adam 80 e satacak değil aynı bitcoin misali misal suan 6000 tl se ben adama neden 5500 den satayım gider normal fiyat borsadan satarım. mercedesler var adam 400€ yazmıs ondan ne kazanır 50-100 bin ?

Bitcoin ve arac benzetmesi yanlis bir benzetmedir.Bitcoinin bir borsasi var.Borsada satici varki alici bitcoin alabiliyor.Ama borsada satici olmazsa nolur ? Alanda olmaz.Simdi 100 bin lira degerindeki bir arabayi niye 80 bine satasin ? Sen simdi 100 binlik araci 100 bine ilana koydun o araba borsadaki gibi hemen satilabilirmi ? Hayir.Aylar gecmesi gerekir belkide.
Galericiler birazda paraya şıkışmış adamlari ararlarki araci daha ucuza alabilsinler ve daha fazla kar ile satabilsinler.
2run
Hero Member

Activity: 1890
Merit: 792

View Profile
April 06, 2018, 06:59:41 PM

Arkadaşlar ist. cok galerici var bakıyorum garajlarına ortalama 30-50milyon tl lik aracları var garajda bu adamlar kaç kar yapıyorki bunların masrafını cıkartıyor bunların kaskosu vergisi yokmu trde cok yüksek olması lazım ? Bir mercedese bakıyoruz s serisi 400bin€ koymus burda s serisi bir arac gördüm 10k$ satıyor bu araclar nasıl işliyor.

0 araçlarda Trafik sigortası zorunluluğu yok ancak trafik tescili yapıldığı gün trafik sigortası kesilir. Kasko sigortası ise isteğe bağlı. Dükkan içerisinde ve Galeriye ait olan alanda bulunan araçlar ise genel  sigortaya dahil ediliyor. 2. el araçlar için durum biraz daha farklı.. Örneğin ben galeriye aracımı satmak için bıraktığımda galeri kendi üzerine almaz.. ilanı verir ve alıcı olduğu zaman ikinizin arasında bir köprü olur.. bu nedenle aracın eski sigortası gerçerli olur veya zorunlu trafik sigortası bitmiş durumdaysa eski sahibinin sigorta yapması istenilir.  bu durumda galeri için bir masraf yok. Diğer durumu tam anlamadım 400Bin Euroluk aracı 10k ya satma durumunu hiç duymadım.
Carolinawiestput28 (OP)
Jr. Member
*

View Profile
April 06, 2018, 07:11:02 PM

0 araçlarda Trafik sigortası zorunluluğu yok ancak trafik tescili yapıldığı gün trafik sigortası kesilir. Kasko sigortası ise isteğe bağlı. Dükkan içerisinde ve Galeriye ait olan alanda bulunan araçlar ise genel  sigortaya dahil ediliyor. 2. el araçlar için durum biraz daha farklı.. Örneğin ben galeriye aracımı satmak için bıraktığımda galeri kendi üzerine almaz.. ilanı verir ve alıcı olduğu zaman ikinizin arasında bir köprü olur.. bu nedenle aracın eski sigortası gerçerli olur veya zorunlu trafik sigortası bitmiş durumdaysa eski sahibinin sigorta yapması istenilir.  bu durumda galeri için bir masraf yok. Diğer durumu tam anlamadım 400Bin Euroluk aracı 10k ya satma durumunu hiç duymadım.

Adam misal bu arabaya tam 4 milyontl demiş: https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-way-group-mercedes-2017-model-s-600-l-b-7-tam-zirhli-business-296398183/detay

Yani bundan ne kadar kar edecek bizim burda misal 2. el s serisi 10bin$ alırsın. TC de 900 bin 2 milyontl vsvs
Trueiptv
Jr. Member
*

View Profile
April 06, 2018, 07:33:07 PM

Adam misal bu arabaya tam 4 milyontl demiş: https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-way-group-mercedes-2017-model-s-600-l-b-7-tam-zirhli-business-296398183/detay

Yani bundan ne kadar kar edecek bizim burda misal 2. el s serisi 10bin$ alırsın. TC de 900 bin 2 milyontl vsvs

Senin orası neresi merak ettim Smiley S600 2016 model Serisini dünyanın hiçbir yerinde 10k $ alamazsın Smiley
Konuna gelicek olursak, o araç 4 milyon tl değil 5.6 Milyon TL.
Diyelim sen o aracı 4 milyon liraya aldın, satış fiyatında 5.6 milyon diyelim. Satarsan aracı, 1.6 milyon tl kar ediceksin.
Aracı nekadara aldıgın, nekadar masraf yaptığın, nekadara sattığın kar oranını değiştirir.
abernaty
Jr. Member
*

Activity: 182
Merit: 3

View Profile WWW
April 07, 2018, 11:49:43 AM

Uzerine koyduklari paralar oldukca iyi. Yani kazanmama ihtimalleri yok.

PLEASE  :  1-Click Trips  |  https://please.com/
Be part of the Travel Revolution!
darkedelf
Newbie
*

Activity: 161

View Profile
April 07, 2018, 03:39:52 PM

araba satarak (ban sebebi bir yorum Cheesy )
canpare
Jr. Member
*

Merit: 3

View Profile WWW
April 07, 2018, 06:20:28 PM

Uzerine oldukca iyi para koyuyorlar ki zaten trafige cikmadigi icin birsey odemiyorlar.
ramsay snow
Full Member

Activity: 630
Merit: 103

View Profile
April 07, 2018, 07:05:31 PM

30 bin liralık arabaya 22-23 bin lira teklif ediyorlar, paraya sıkışan darda olan kişiler 3 5 bakmadan aracı satıyor ve bütün galericiler düşük fiyat teklif ettiği içinde adamlar mecburen galericilere satıyor. pahalı araçlarda durum biraz daha farklı ve galeriler arabaları genelde üstlerine almıyorlar

Hawker
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1001

View Profile
April 07, 2018, 07:14:47 PM

25'e al 35'e sat hesabı. Tabiki bu işte galerine 30 40mlik arabalar dizebilmen için birilerine mutlaka para yedirmen gerekir bence pis iş. Çok fazla sıkıntısı çıkar.
criptolover12
Member
**

Activity: 238

View Profile
April 07, 2018, 07:23:32 PM

kar oranlari yuksek ama sermaye de yuksek.

OAX - REAL WORLD APPLICATION OF DECENTRALIZED EXCHANGES - V1
■  Hold your own keys - Liquidity Aggregation - Open and Transparent  ■
■ ■ WebsiteTeamWPTWPProject DeckANNBounty ANN ■ ■
sonerbo1
Copper Member
Newbie
*

Activity: 56

Presale is live: BitPenta.com

View Profile
April 07, 2018, 09:15:38 PM

Galericiler herzaman ölü fiyattan alır arabaları. Bir adam arabasını galeriye veriyorsa zaten paraya sıkısmıstır ve kendi satamamıştır. 3e alır 5e satar vallahide billahide kazanmıyorum der.

◥◣◥◣◥◣◥◣◥◣◥◣     BITPENTA.com     ◥◣◥◣◥◣◥◣◥◣◥◣
THE TRUSTED SMART CONTRACT BASED INVESTMENTS PLATFORM
Delinquency
Sr. Member

Activity: 560
Merit: 250

View Profile
April 07, 2018, 09:36:07 PM

Bizim burada galericilik yapan adamın tek işi galericilik değildir. Tefecilikte yapar başka işte o yüzden alayı şerefsiz benim gözümde. Kar var ki bu ayılar bu işi yapıyor.
Carolinawiestput28 (OP)
Jr. Member
*

View Profile
April 08, 2018, 10:59:28 AM

Ben onu sormadım arkadaşlar.
heirinch
Jr. Member
*

Activity: 420

Bountyhive.io

View Profile WWW
April 08, 2018, 11:23:06 AM

Hocam fiyatı yüksek arabaları galeriden anında nakit olarak karşıladıkları için düşük değere alabiliyorlar. Kondisyonlu bir arabayı galerici anında cebinden çıkarıp milyon gibi rakamları veriyor. Bir arabanın piyasasına bakın galeriye bakın mesela. Sahibi ile pazarlık yapıp iyi fiyata alırsınız ama galeriden olmaz o iş.

Ben porsche umu satıcam kaç para veriyorsunuz değeri 5tl galeri anında çıkarıp 4,5tl veriyor. Bende canlıyı alıp gidiyorum yeni araba almaya. Cheesy
gkHgunes
Newbie
*

Activity: 42

View Profile
April 08, 2018, 12:40:38 PM

Çok fazla sahtekar var. Galericiler içerisinde. Bu kadar sahtekarlığın olduğu hileli bol para kazançı olur tabi.
bhu11
Jr. Member
*

Activity: 168

View Profile WWW
April 08, 2018, 12:50:38 PM

Burada 10k demişsinde sanırım Almanya gibi bir ülkedesin. O aracın fiyatının o kadar yüksek olmasının en büyük sebebi devletin fahiş oranlarda aldığı ötv ve diğer vergiler. Üstüne paramızın çok değersiz olması.
Galericilik de çok zor bir meslektir. Yıllarca deneyimlenmesi gerekiyor. Araca fiyat verdiği zaman o arabanın eksiklerini yapılabilecek masrafları doğabilecek vergileri kalem kalem hesaplar alacağı ve satacağı zaman da fiyatı bunlara göre belirler.
İkinci el piyasası olduğu için de en sevdikleri bilgisiz alıcılardır. İstediği ürünü istediği fiyattan satabilir.

FiiiCoin     |    Decrypting Cryptocurrencies
https://fiii.io/
[           PRIVATE SALE STARTED!           ]
pandacik
Jr. Member
*

Activity: 168

View Profile WWW
April 08, 2018, 01:54:36 PM

Bulduklari arabalar ucuz arabalar oluyor genelde ustune koyduklari paralarda az degil.
civilengineer
Full Member

Activity: 434
Merit: 112

View Profile
April 08, 2018, 03:34:45 PM

Bildiğim kadarıyla önceleri bankaların işlerini yapıyorlardı. İnsanlar paralarını onlara veriyordu. Güvenilir bir yer. Onlarda insanlara para satıyordu. Bu şekilde daha çok para kazanıyorlardi. Galericilik isin kılıfı yani. Tipci sarraflar gibi
Bizim oraya özgü de olabilir bu
blodelf1
Newbie
*

Activity: 172

View Profile
April 08, 2018, 03:52:51 PM

-öncelikle pazarlığı ve alımını satımını yaptıkları şeyi iyi biliyorlar gerisi geliyor..
Husaki
Newbie
*

Activity: 98

View Profile
April 12, 2018, 12:42:16 PM

Kendi çapında 50 bin lira seviyesinde 3 tane araçla al-sat yapan bir arkadaşım var aylık 2 binden fazla kazanıyorum dedi ama piyasada ölü araç çok olduğu için güven giderek azalıyormuş çok özenilecek bir iş olduğunu düşünmüyorum
karasaplisekerr
Member
**

Activity: 88
Merit: 12

View Profile
April 12, 2018, 02:15:43 PM

Flo araba alıp kiralayan firmalar ile anlaşmalı çalışan galericiler var.

örneğin flo 0 arabayı 100 bin tl satış fiyatının % 10 altında alıyor,
çünkü toplu alımdan dolayı aksesuar ve vergi indirimi var.
 90 bin tlye aldı diyelim, 12 ay kurumsal firmaya kiraya verdi 2 bin t den, 24 bin tl brüt kar ediyor.

Araba fazla km yapmadan 90 bine, yani ucuzdan aldığı aynı fiyata galeriye devrediyor.
Enflasyonun etkisiyle bir yıl sonra o aracın sıfır fiyatı 110 bin tl iken, ikinci el piyasası örneğin 95 binlerde oluyor.

Bu sayede çift taraflı karlı ve kazan kazan çalışması işliyor.
Ayrıca floların aldığı paketler yüksek oluyor ve hediye ediliyor firmalar tarafından, bunlarda %5 lik ekstra kazançlı alışverişe sebep.

2 . kazanç yöntemi

Sıfır bayilerin ikinci el alımları fiyat olarak düşük oluyor.
sıfır araba alırken, arabasını o fiyata takas etmek istemeyen müşteriye,
beraber çalışılan bir galeri öneriliyor ve arabasını daha yükseğe alacak galeri bulunuyor.
Burada kazanan sıfır bayi çalışanları ve galericiler, sıfır arabasını sattığı için bayide memnun, kazan kazan var yine.

3. kazanç yöntemi
konsinye araç olarak müşteri arabasını sana bırakır,
sen üstüne almazsın sadece vitrin görevi yaparsın ve emek harcadığın için komisyon tarzı kar oranı belirlersin.

Ayrıce tektekçi galericiler var, kimisi düzenbaz oluyor, yamuk arabaları yalan dolanla satıyor.

Ama işinizi düzgün yapıyorsanız ve sıcak para akışı kuvvetli, dürüst ticareti seven bir adamsanız,
bu piyasada illaki farklı kapılar açılıyor.
Birbirini kollayan esnaflık var, sizin kişiliğinize göre şekilleniyor piyasa, sabır ve girişimcilikte önemli.

Kendiniz bu işe amatör başlamak istiyorsanız;
exper kadar araba bilginiz olması yada her ticarette eşşeği sağlam kazığa bağlayarak, kıl müşteri olmanız gerek.
Yoksa 5 alışverişinizden birinde hata yaparsınız, tüm karınız uçar.

Dükkan açmadan kendi üstünüze yılda üç defa alım satım yapabilirsiniz.
Fazlası ticarete giriyor ve maliye tarafından inceleme başlatılır.

Müşteri portföyünüzün günden güne artması için dürüstlük anahtarı bu işin,
yoksa lale devrini yaşayıp piyasadan silinirsiniz.

ayrıca Gürcü plakaya bulaşmayın ve gümrük ihalelerine göz atın .

not: Galerici değilim Smiley

szymkowiak1967
Newbie
*

Activity: 47

View Profile
April 21, 2018, 12:55:40 PM

Genelde müşterilere şurayı bozmuşsun burayı bozmuşsun diyerek ve büyük şirketlerle araba kiralama sözleşmesi yaparak ve bide icralık ve pertten araba alıp satarak.
sankaneri
Member
**

Activity: 143

View Profile
April 21, 2018, 04:18:17 PM

Ticaret genelde kazandırır hocam eğer işini boşlamazsan önem verirsen ve çabalarsan. Birçok bakkal da var hem de süpermarketler giderek artmasına rağmen ama yeni bir bakkal açılınca bile iyi para kazanılıyor mesela bunu yakından gördüğüm için örnek verdim.
jakdanyel
Sr. Member

Activity: 1652
Merit: 304

kycfree

View Profile
April 21, 2018, 05:03:44 PM

Çok da iyi kazanıyorlar hem de. o kadar zengin insan var futbolcular şarkıcılar oyuncular bunlar o lüks arabaları nereden alıyor sanıyorsunuz

▄▄███████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
███████████▀▌▄▀██████████
███████▄▄███████▄▄███████
██████▄███▀▀██▀██████████
█████████▌█████████▌█████
█████████▌█████████▌█████
██████████▄███▄███▀██████
████████████████▀▀███████
███████████▀▀▀███████████
█████████████████████████
▀█████▀▀████████████████▀
▀▀███████████████████▀▀
Peach
BTC bitcoin
Buy and Sell
Bitcoin P2P
.
.
▄▄███████▄▄
▄████████
██████▄
▄██
█████████████████▄
▄███████
██████████████▄
███████████████████████
████████████████████████
▀███████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀██████████████████▀
▀███████████████▀
▀▀███████▀▀

▀▀▀▀███▀▀▀▀
Available in
EUROPE | AFRICA
LATIN AMERICA
▄▀▀▀

▀▄▄▄

███████▄█
███████▀
██▄▄▄▄▄░▄▄▄▄▄
████████████▀
▐███████████▌
▐███████████▌
████████████▄
██████████████
███▀███▀▀███▀
.
Download on the
App Store
▀▀▀▄

▄▄▄▀
▄▀▀▀

▀▄▄▄

▄██▄
██████▄
█████████▄
████████████▄
███████████████
████████████▀
█████████▀
██████▀
▀██▀
.
GET IT ON
Google Play
▀▀▀▄

▄▄▄▀
easyboy
Full Member

Activity: 122
Merit: 100

View Profile
April 21, 2018, 06:56:08 PM

Senin 30-50 milyonluk dediğin galerilerin helal para döndürdüğüne inanıyor musun. Kara para aklama tarzıdır galericilik ülkemizde. Markalaşmış 1 2 şirket varsa adam gibi yapıyordur işini. Gerisi hep dalavere. Kimse galeri işine 50 milyon bağlamaz.
kayzersoze
Member
**

Activity: 238

View Profile
April 22, 2018, 05:23:22 PM

En çok parayı kazanan araba satıcıları lüks galericiler zaten. Pahalı arabalar satanlar çok iyi para kazanıyor gerçekten sayıları ne kadar fazla olursa olsun. Hele bir de yurt dışından özel getirip satarlarsa müşteriye baya kar elde ediyorlar.
btcboob
Member
**

Activity: 269
Merit: 20

View Profile WWW
April 23, 2018, 10:14:27 PM

adamlar para kazanmasa bu işi yaparlar mı

scouce
Newbie
*

Activity: 92

View Profile
April 24, 2018, 10:21:37 AM

Eminim ucuz fiyatlardan bulup saglam paralara satiyorlar uani kazanmamalari imkansiz.
Pages: 1 2 [All]
  Print  

Jump to: