Bitcoin Forum
May 22, 2024, 07:52:36 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Galericiler nasıl para kazanıyor  (Read 253 times)
Carolinawiestput28 (OP)
Jr. Member
*

Activity: 154
Merit: 1

View Profile
April 06, 2018, 10:49:02 AM

Arkadaşlar ist. cok galerici var bakıyorum garajlarına ortalama 30-50milyon tl lik aracları var garajda bu adamlar kaç kar yapıyorki bunların masrafını cıkartıyor bunların kaskosu vergisi yokmu trde cok yüksek olması lazım ? Bir mercedese bakıyoruz s serisi 400bin€ koymus burda s serisi bir arac gördüm 10k$ satıyor bu araclar nasıl işliyor.
Fena01
Newbie
*

Activity: 9
Merit: 0

View Profile
April 06, 2018, 12:36:11 PM

Al sat ile para kazanılmayacak sektör yoktur kanımca. Ev araba elektronik fark etmez.
Carolinawiestput28 (OP)
Jr. Member
*

View Profile
April 06, 2018, 01:39:09 PM

Al sat ile para kazanılmayacak sektör yoktur kanımca. Ev araba elektronik fark etmez.

bunu sormadım işletme okuyorum o kadarınıda biliyoruz Cheesy
DoloresPacman
Newbie
*

Activity: 42

View Profile
April 06, 2018, 02:11:08 PM

Bildiğim kadarıyla çok çok yüksek kar payı koyuyorlar. Vergi konusunda da onlara özel bir azalma durumu söz konusu olabilir.
jasernity
Jr. Member
*

Activity: 224
Merit: 4

View Profile WWW
April 06, 2018, 02:33:22 PM

satılan tablonun değeri yüksek ise oradan komisyonunu alıyor. resim örneğinden gittim fakat otomobil galericileri de aynı. trafikte park edecek yer bile bulmak zor her yeri dolduruyorlar. eskiden pek araba yoktu ama işlerimizi hallederdik.

traveler  |  Travel more. Pay less! Get more out of your travel.
An innovative crypto-friendly discount travel aggregation platform
Carolinawiestput28 (OP)
Jr. Member
*

View Profile
April 06, 2018, 02:41:23 PM

Ben onu sormadım arkadaşlar.
taseron.isci
Member
**

Activity: 224
Merit: 10

View Profile WWW
April 06, 2018, 02:45:18 PM

Kucuk yerlerde bir cok galerici bazen arabayi satin aliyor ama ustune gecirmiyor bir sure kaskosuyla felan ugrasmiyor sonra alici bulunca direk sattigi adamin ustune geciriyor arabayi. Buyuk sehirlerde de ustune cok koyup hallediyorlardir kar kismini.

Trueiptv
Jr. Member
*

Activity: 198
Merit: 6

View Profile
April 06, 2018, 04:56:24 PM

Merhabalar.

Bir Galerici tanıdığım var, İstanbulun gayet merkezi bir konumunda, caddesinde diyelim hatta galerisi var.Galericilik emlakçılık gibi düşünebilrsiniz.Bizim bu arkadaş, genelde ihaleleri kovalıyor.Veyada Kendisine araç geldiğinde, piyasa fiyatının altında teklif verip, piyasa fiyatına satıyor.Aracın durumuna, marka modeline ve yılına göre fiyat belirliyor ona göre satıyor.Bazen hasarlı araçlar oluyor, onlarıda tanıdık sanayicilerde toplatıp yine satıyor.Asıl kar benim gözümde gözlemlediğim kadarıyla, Arac geldiğinde, piyasa fiyatının altında alıp, piyasa fiyatına satmak, yada hasarlı araç alıp toplamak.Öbürtürlü icra falan tarzı işler sakat işler.Ama eğer çevrenizde varsa hafiften karlı bir iş olabilir.
Carolinawiestput28 (OP)
Jr. Member
*

View Profile
April 06, 2018, 05:40:00 PM

Merhabalar.

Bir Galerici tanıdığım var, İstanbulun gayet merkezi bir konumunda, caddesinde diyelim hatta galerisi var.Galericilik emlakçılık gibi düşünebilrsiniz.Bizim bu arkadaş, genelde ihaleleri kovalıyor.Veyada Kendisine araç geldiğinde, piyasa fiyatının altında teklif verip, piyasa fiyatına satıyor.Aracın durumuna, marka modeline ve yılına göre fiyat belirliyor ona göre satıyor.Bazen hasarlı araçlar oluyor, onlarıda tanıdık sanayicilerde toplatıp yine satıyor.Asıl kar benim gözümde gözlemlediğim kadarıyla, Arac geldiğinde, piyasa fiyatının altında alıp, piyasa fiyatına satmak, yada hasarlı araç alıp toplamak.Öbürtürlü icra falan tarzı işler sakat işler.Ama eğer çevrenizde varsa hafiften karlı bir iş olabilir.

rakam nedir misal 100binlik aracı kaça alacak satacak adam 80 e satacak değil aynı bitcoin misali misal suan 6000 tl se ben adama neden 5500 den satayım gider normal fiyat borsadan satarım. mercedesler var adam 400€ yazmıs ondan ne kazanır 50-100 bin ?
Trueiptv
Jr. Member
*

View Profile
April 06, 2018, 06:09:05 PM

Merhabalar.

rakam nedir misal 100binlik aracı kaça alacak satacak adam 80 e satacak değil aynı bitcoin misali misal suan 6000 tl se ben adama neden 5500 den satayım gider normal fiyat borsadan satarım. mercedesler var adam 400€ yazmıs ondan ne kazanır 50-100 bin ?

Bitcoin ve arac benzetmesi yanlis bir benzetmedir.Bitcoinin bir borsasi var.Borsada satici varki alici bitcoin alabiliyor.Ama borsada satici olmazsa nolur ? Alanda olmaz.Simdi 100 bin lira degerindeki bir arabayi niye 80 bine satasin ? Sen simdi 100 binlik araci 100 bine ilana koydun o araba borsadaki gibi hemen satilabilirmi ? Hayir.Aylar gecmesi gerekir belkide.
Galericiler birazda paraya şıkışmış adamlari ararlarki araci daha ucuza alabilsinler ve daha fazla kar ile satabilsinler.
2run
Hero Member

Activity: 1890
Merit: 792

View Profile
April 06, 2018, 06:59:41 PM

Arkadaşlar ist. cok galerici var bakıyorum garajlarına ortalama 30-50milyon tl lik aracları var garajda bu adamlar kaç kar yapıyorki bunların masrafını cıkartıyor bunların kaskosu vergisi yokmu trde cok yüksek olması lazım ? Bir mercedese bakıyoruz s serisi 400bin€ koymus burda s serisi bir arac gördüm 10k$ satıyor bu araclar nasıl işliyor.

0 araçlarda Trafik sigortası zorunluluğu yok ancak trafik tescili yapıldığı gün trafik sigortası kesilir. Kasko sigortası ise isteğe bağlı. Dükkan içerisinde ve Galeriye ait olan alanda bulunan araçlar ise genel  sigortaya dahil ediliyor. 2. el araçlar için durum biraz daha farklı.. Örneğin ben galeriye aracımı satmak için bıraktığımda galeri kendi üzerine almaz.. ilanı verir ve alıcı olduğu zaman ikinizin arasında bir köprü olur.. bu nedenle aracın eski sigortası gerçerli olur veya zorunlu trafik sigortası bitmiş durumdaysa eski sahibinin sigorta yapması istenilir.  bu durumda galeri için bir masraf yok. Diğer durumu tam anlamadım 400Bin Euroluk aracı 10k ya satma durumunu hiç duymadım.
Carolinawiestput28 (OP)
Jr. Member
*

View Profile
April 06, 2018, 07:11:02 PM

0 araçlarda Trafik sigortası zorunluluğu yok ancak trafik tescili yapıldığı gün trafik sigortası kesilir. Kasko sigortası ise isteğe bağlı. Dükkan içerisinde ve Galeriye ait olan alanda bulunan araçlar ise genel  sigortaya dahil ediliyor. 2. el araçlar için durum biraz daha farklı.. Örneğin ben galeriye aracımı satmak için bıraktığımda galeri kendi üzerine almaz.. ilanı verir ve alıcı olduğu zaman ikinizin arasında bir köprü olur.. bu nedenle aracın eski sigortası gerçerli olur veya zorunlu trafik sigortası bitmiş durumdaysa eski sahibinin sigorta yapması istenilir.  bu durumda galeri için bir masraf yok. Diğer durumu tam anlamadım 400Bin Euroluk aracı 10k ya satma durumunu hiç duymadım.

Adam misal bu arabaya tam 4 milyontl demiş: https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-way-group-mercedes-2017-model-s-600-l-b-7-tam-zirhli-business-296398183/detay

Yani bundan ne kadar kar edecek bizim burda misal 2. el s serisi 10bin$ alırsın. TC de 900 bin 2 milyontl vsvs
Trueiptv
Jr. Member
*

View Profile
April 06, 2018, 07:33:07 PM

Adam misal bu arabaya tam 4 milyontl demiş: https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-way-group-mercedes-2017-model-s-600-l-b-7-tam-zirhli-business-296398183/detay

Yani bundan ne kadar kar edecek bizim burda misal 2. el s serisi 10bin$ alırsın. TC de 900 bin 2 milyontl vsvs

Senin orası neresi merak ettim Smiley S600 2016 model Serisini dünyanın hiçbir yerinde 10k $ alamazsın Smiley
Konuna gelicek olursak, o araç 4 milyon tl değil 5.6 Milyon TL.
Diyelim sen o aracı 4 milyon liraya aldın, satış fiyatında 5.6 milyon diyelim. Satarsan aracı, 1.6 milyon tl kar ediceksin.
Aracı nekadara aldıgın, nekadar masraf yaptığın, nekadara sattığın kar oranını değiştirir.
abernaty
Jr. Member
*

Activity: 182
Merit: 3

View Profile WWW
April 07, 2018, 11:49:43 AM

Uzerine koyduklari paralar oldukca iyi. Yani kazanmama ihtimalleri yok.

PLEASE  :  1-Click Trips  |  https://please.com/
Be part of the Travel Revolution!
darkedelf
Newbie
*

Activity: 161

View Profile
April 07, 2018, 03:39:52 PM

araba satarak (ban sebebi bir yorum Cheesy )
canpare
Jr. Member
*

Merit: 3

View Profile WWW
April 07, 2018, 06:20:28 PM

Uzerine oldukca iyi para koyuyorlar ki zaten trafige cikmadigi icin birsey odemiyorlar.
ramsay snow
Full Member

Activity: 630
Merit: 103

View Profile
April 07, 2018, 07:05:31 PM

30 bin liralık arabaya 22-23 bin lira teklif ediyorlar, paraya sıkışan darda olan kişiler 3 5 bakmadan aracı satıyor ve bütün galericiler düşük fiyat teklif ettiği içinde adamlar mecburen galericilere satıyor. pahalı araçlarda durum biraz daha farklı ve galeriler arabaları genelde üstlerine almıyorlar

Hawker
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1001

View Profile
April 07, 2018, 07:14:47 PM

25'e al 35'e sat hesabı. Tabiki bu işte galerine 30 40mlik arabalar dizebilmen için birilerine mutlaka para yedirmen gerekir bence pis iş. Çok fazla sıkıntısı çıkar.
criptolover12
Member
**

Activity: 238
Merit: 10

View Profile
April 07, 2018, 07:23:32 PM

kar oranlari yuksek ama sermaye de yuksek.

OAX - REAL WORLD APPLICATION OF DECENTRALIZED EXCHANGES - V1
■  Hold your own keys - Liquidity Aggregation - Open and Transparent  ■
■ ■ WebsiteTeamWPTWPProject DeckANNBounty ANN ■ ■
sonerbo1
Copper Member
Newbie
*

Activity: 56

Presale is live: BitPenta.com

View Profile
April 07, 2018, 09:15:38 PM

Galericiler herzaman ölü fiyattan alır arabaları. Bir adam arabasını galeriye veriyorsa zaten paraya sıkısmıstır ve kendi satamamıştır. 3e alır 5e satar vallahide billahide kazanmıyorum der.

◥◣◥◣◥◣◥◣◥◣◥◣     BITPENTA.com     ◥◣◥◣◥◣◥◣◥◣◥◣
THE TRUSTED SMART CONTRACT BASED INVESTMENTS PLATFORM
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: