Bitcoin Forum
May 22, 2024, 11:57:31 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Kartel torisi sizce doğru mu?  (Read 607 times)
cacoin (OP)
Full Member

Activity: 322
Merit: 112

View Profile
April 08, 2018, 02:34:42 PM

Kriptoyla ilgilenenler son zamanlarda bu yazıyı görmüşlerdir diye düşünüyorum.sizin düşünceleriniz nedir gerçekten btc'yi böyle bir felaket mi bekliyor?

yazı linki https://abdullahkurtbas.com.tr/index.php/2018/04/01/bitcoine-neler-oluyor-fiyat-dususu-devam-edecek-mi/

wolwoo
Legendary
*

Activity: 2086
Merit: 1139

View Profile
April 08, 2018, 02:37:34 PM

KEŞKE ah KEŞKE doğru olsa da alsak bol bol, 600 dolarmış peeeh Cheesy sanki millet all in girmiş gibi korkutmaya çalışıyorlar, hadi düşürsünler de görelim hadi bekliyoruz Wink

"Küllü hâlin yezûlü" =>> Her hâl geçicidir
alpoahmo
Full Member

Activity: 588
Merit: 125

View Profile
April 08, 2018, 02:48:47 PM

Cidden 600 dolar hayalden başka bir şey değil.Şu an 600 dolar borç harç toplayıp alırım.Bu imkansız düşerse o fiyata saniyesinde geri çıkarırlar btc yi o yüzden hikaye
Dontcry.
Full Member

Activity: 630
Merit: 104

View Profile
April 08, 2018, 02:55:32 PM

her zaman böyle söylentiler cıkıyor düşüşte hep bi kötü ''el '' aranıyor ne yazıkki ama realist bir şekilde piyasaya baktıgın zaman riski alıp karını cebine koyuyorlar baktıgın zaman 1 sene önce girenler bile x10 yapmıs durumda.
Fudoaridolu
Member
**

Activity: 138
Merit: 19

View Profile
April 08, 2018, 03:01:58 PM

Piyasada dolasan rakamlar cok uçuk birakin 1k ve altını 3k  bile zor ben en kötü 5k ya düsüceğini tahmin ediyorum.

Amac piyasadaki insanlari 3k ve altına düsüceğine inandirip ellerindekileri almak 20k dan satan adam senin ve bizim elimizdekini ucuzdan almaya calişiyor bu kadar basit.

Bitcoin seneye 100k ya gelir sonra 20k ya düser 3-4 sene sonrada 1m olur ,100-200k ya düser  balon yapa yapa ilerler.
Ecol
Full Member

Activity: 532
Merit: 102

View Profile
April 08, 2018, 03:07:32 PM

altın gümüş vs bitcoinin grafiyiğle çok benzer gözüküyor ama bence aynısı yaşanmayabilir bilemiyorum yada inanmak istemiyorum.

███████           C O M P R O   F I N A N C E           ███████
The DeFi Way of Synthetic Assets & Trading
│     TELEGRAM     │      TWITTER      │       REDDIT       │      MEDIUM      │
tayfundeniz
Sr. Member

Activity: 826
Merit: 296

View Profile
April 08, 2018, 03:16:56 PM

Böyle bir şey olmasının mantıklı bir izahı yok.600 dolara kim satacak.Madencinin maliyeti belli.Yatırım yapanların maliyeti belli.Onlar satmayacak kim satacak Balinalar mı.Satsınlar da alalım o zaman.Böyle hayaller kurup trollüyorlar milleti.Bitcoinin geçen seneye oranla bu senenin fiyatı şu an normal gözüküyor.Geçen sene bu tarihlerde tahmini 1500-2000 dolar civarıydı.Şu an 7000 dolar.Geçen sene birden forklarında etkisiyle bitcoin aşırı değer kazandı.Bu arz talep meselesidir.600 dolara düştüğünde o fiyata satan adam bir daha bu piyasaya girmemek için zararına satıyordur.Başka izahı olmaz.
gorkem19888
Full Member

Activity: 672
Merit: 110

View Profile
April 08, 2018, 03:26:50 PM

eyvallah altın gumuse cok benzıyorda bıtcoını gercekten de 600 dolara kım satacak ? bıtcoın 600 dolara dustugu an krıptopara pıyasası bıtcektır btc markette % 95 oranında olacaktır o da ımkansız bu saatten sonra. kımılerı masus teorıler ortaya atıyor kahale almayın bole ınsanları
husdemba
Full Member

Activity: 1302
Merit: 115

Pepemo.vip

View Profile
April 08, 2018, 03:39:16 PM

En kötü senaryoya kendimizi tabii ki hazırlamalıyız ama ben bu kadar kötü bir gelecek beklemiyorum.
Bu spekülasyonlar yükseliş başladığı zaman unutulacak gidecekler  Smiley

gkHgunes
Newbie
*

Activity: 42
Merit: 0

View Profile
April 08, 2018, 03:40:10 PM

Haber genel itibari ile korku pompalama üzerine dizayn edilmiş gibi. Fiyatı baskılıyorlar bir daha zor düzelir deniyor sonrada düşdükçe alın diye tavsiyede veriyor.
Millennium_blue
Member
**

Activity: 266
Merit: 10

View Profile
April 08, 2018, 03:55:42 PM

Doğru.Bu piyasaya ilk girdiğim andan beri yapay işlerin varlığını hissetmiştim.Hani btc 20k için tırmanırken saatte bin dolar yükseldiği oluyordu hızına yetişmek mümkün değildi.Doğal değildi.O açıdan baskılanıyor da olabilir bu harekette yine yapay bir hareket olabilir.

Fakat bu yazının amacı araya doğruları karıştırarak insanları başka yerden vurmak yanıltmak ve hata yapmalarını sağlamak.Kartel denilen oluşumlar yayıyordur bu tarz bilgileri.Amaç sattırmak 600 dolar olacağı falan yok amaç korku ve panik yaymak sadece.
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3150
Merit: 1516

View Profile WWW
April 08, 2018, 03:58:54 PM

Kriptoyla ilgilenenler son zamanlarda bu yazıyı görmüşlerdir diye düşünüyorum.sizin düşünceleriniz nedir gerçekten btc'yi böyle bir felaket mi bekliyor?

yazı linki https://abdullahkurtbas.com.tr/index.php/2018/04/01/bitcoine-neler-oluyor-fiyat-dususu-devam-edecek-mi/

Bir konu açarken az bakın forumda var mı
https://bitcointalk.org/index.php?topic=3257562.msg33939015#msg33939015
koinli
Full Member

Activity: 350
Merit: 100

View Profile
April 08, 2018, 04:01:28 PM

Doğru.Bu piyasaya ilk girdiğim andan beri yapay işlerin varlığını hissetmiştim.Hani btc 20k için tırmanırken saatte bin dolar yükseldiği oluyordu hızına yetişmek mümkün değildi.Doğal değildi.O açıdan baskılanıyor da olabilir bu harekette yine yapay bir hareket olabilir.

Fakat bu yazının amacı araya doğruları karıştırarak insanları başka yerden vurmak yanıltmak ve hata yapmalarını sağlamak.Kartel denilen oluşumlar yayıyordur bu tarz bilgileri.Amaç sattırmak 600 dolar olacağı falan yok amaç korku ve panik yaymak sadece.

katılıyorum hocam, araya reddedilmez doğruları koyup kendi demek istediğini empoze etmek, eski bilinen bir taktik
Millennium_blue
Member
**

Activity: 266

View Profile
April 08, 2018, 04:10:03 PM

katılıyorum hocam, araya reddedilmez doğruları koyup kendi demek istediğini empoze etmek, eski bilinen bir taktik

Altcoinlerle ilgili pis oyunlar dönüyor bence bir şeylere hazırlanıyorlar gibi ama tahmin etmesi güç kafamda tam olarak oturtursam senaryolar hakkında tartışma açacağım.
Abdest_tozu
Member
**

Activity: 112

ARIZN - Tokenised Crowdfunding Platform

View Profile
April 08, 2018, 04:13:42 PM

bitcoin kartelin girebilecegi kadar hacimli bi sey deigl bence. uranyum altin vs ile karsilastiriliyor ama daha o kadar hacimli degil.

______________▂▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █►  arizn  ◄█ ▇ ▆ ▅ ▄ ▃ ▂▂______________            ┏━━━━━━━━━━━━━┓
                             A TOKENISED CROWD FUNDING PLATFORM                                         ◄   ICO: 30% BONUS   ►
FacebookTwitterYoutubeInstagramWebsiteWalletTelegramWhitepaper ●    ┗━━━━━━━━━━━━━┛
instr_3535
Newbie
*

Activity: 196

View Profile
April 08, 2018, 04:23:43 PM

Bu tarz komplo teorisi tadında teoriler falan sürekli hortluyor ama şu an piyasanın durumu böyle teorilerle açıklanmaktan ziyade düzgün bir okumayla ve analizle anlaşılır.
burkay
Full Member

Activity: 644
Merit: 103

CAT.EX Exchange

View Profile WWW
April 08, 2018, 04:25:10 PM

Bırakın 600 doları Btc fiyatı 3000 dolara düşsün oradan fişeklerler bitcoini, herkes almaya çalışır, arz talep meselesi olarak sınırlı sayıda olduğu için oradan fiyat uçar gider işte, ben o kadar düşmesini çok zor bir ihtimal olarak görüyorum, hakkında çok çok olumsuzluk olması gerekiyor, ülkelerin komple yasaklama noktasına gelmesi gerekiyor ki haberler piyasaya düşünce kaos senaryosu gerçek olsun, imkansıza yakın görüyorum.

sweerty1
Sr. Member

Activity: 453
Merit: 251

Presale Starting May 1st

View Profile
April 08, 2018, 05:06:50 PM

Son zamanlarda öyle bir fud yapıyorlar ki sanki herkes bitcoinlerini 19000 dolardan, ethereum larını 1200 dolardan aldı. Yok böyle bişey. Miner lar bu kadar devasa zararları da göze alamaz bu arada. Bitcoin'in düşeceği maksimum yer 3000, ethereum un da 200 dür. Aşağısı mümkün değil.

▄▄██▄▄
 ▄▄██████████▄▄
████████████████
████████████████
█████▀▀  ▀▀█████
█▀▀          ▀▀█
     ▄▄██▄▄
 ▄▄██████████▄▄
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
 ▀▀██████████▀▀
     ▀▀██▀▀
INVESTA████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
████
████
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
████
     ▄▄██▄▄
 ▄▄██████████▄▄
████████████████
████████████████
█████▀▀  ▀▀█████
█▀▀          ▀▀█
     ▄▄██▄▄
 ▄▄██████████▄▄
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
 ▀▀██████████▀▀
     ▀▀██▀▀
utkutekceylan
Newbie
*

Activity: 98

View Profile
April 08, 2018, 05:10:42 PM

600 imkansız hatta 1k altını görmesi bile imkansız bunun tek açıklamasının bazı insanları bazı insanları korkuturak ellerinden ucuza btc çıkmasını sağlamak olduğunu düşünüyorum.
gumusi
Full Member

Activity: 980
Merit: 207

View Profile
April 08, 2018, 05:32:01 PM

bence doğru değil, yani komplo teorisi gibi geldi bana, ben baktığın zaman bu tip internette okuduğum şeyler inanmıyorum çünkü ağzı olan konuşuyor, herkes bir şey söylüyor, bence teknik şekilde konuyu ele almak gerekli
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  

Jump to: