Bitcoin Forum
June 20, 2024, 02:24:55 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Kartel torisi sizce doğru mu?  (Read 620 times)
kekrops
Full Member

Activity: 238
Merit: 101

The Experience Layer of the Decentralized Internet

View Profile
April 08, 2018, 05:56:57 PM

koskoca kartel sizce bitcoinle mi ugrasacak. vadeli islemlerde bekledigi ilgiyi goremedi bitcoin. zaten dusecekti. vadeli islemler bahane oldu sadece.

hidrocop
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 267

View Profile
April 08, 2018, 06:21:56 PM

O fıyatlar imkansız gibi ama belli olmaz tabi, ben 4-5k ya inebilir diyorum ama kalkıp 1k olmasıda çok uzak ihtimal.
kartalgiunti
Member
**

Activity: 490
Merit: 13

BIB Exchange

View Profile
April 08, 2018, 06:31:52 PM

Doğru olup olmadığını artık zaman gösterecek ama ben bu boyutlara ulaşmasına ihtimal vermiyorum.
Umarım Bitcoin için hayırlısı neyse o olur  Smiley

███     WHITEPAPER  |    TELEGRAM    ███ █     BiB Exchange     █ ███     TWITTER     |   INSTAGRAM     ███
S e t   O f f   t h e   W e b 3   G e n e r a t i o n   N o w
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄  ▄   ►► Powered by BOUNTY DETECTIVE   ▄  ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
deblue
Legendary
*

Activity: 1484
Merit: 1000

View Profile
April 08, 2018, 06:33:06 PM

kartel falan hikaye bence. zamanla gorururuz bunu. bitcoin fiyatinin toparlayacagini dusunuyorum. sonsuza kadar artmayacakti. elbet dusecekti. kotu haberler arka arkaya geldi sadece.
NBASKOR
Newbie
*

Activity: 212
Merit: 0

View Profile
April 08, 2018, 06:34:53 PM

İlk defa duydum kartel teorisini doğru olabilirde olmaya bilirde bu piyasada bana hiç bişey nesnel gelmiyor her şey balinalara bağlı onlar istediklerini yapıyolar ister pumplarlar 1 günde ister dumplarlar onlara kalmış
thew3apon
Hero Member

Activity: 784
Merit: 500

View Profile
April 08, 2018, 06:39:14 PM

6 ayda çok fazla yükselmesi 2-3 aydada bu kadar düşmesi ekonomi kartelleri sayesinde gerçekleşti . Yoksa küçüklerin alması veya satması hiç birşeyi değiştirmez .
Midesiz
Member
**

Activity: 378
Merit: 20

View Profile
April 08, 2018, 06:49:35 PM

Olur mu olur, çünkü fiyatın ne olacağını kimse kolay kolay bilemez. Yalniz böyle bir savaşı bence btc kazanır, biraz zaman alır ama zafer kesin.

Aragorrn
Newbie
*

Activity: 88

View Profile
April 08, 2018, 07:01:27 PM

Kartellerin, halkın tepkisini çekmemek için direkt yasaklamak yerine fiyatı önce yukarı çekip daha sonra dibe indirerek milleti bezdirme taktiklerinden bahsetmesi acaba 600 dolara düşer mi diye beni biraz işkillendirse de kartellere kesinlikle ucuza satmayın aksine alttan toplayın cümlesiyle bi tezatlık oluşturmuş sanki.
TheEagle1903
Member
**

Activity: 154
Merit: 10

ARIZN - Tokenised Crowdfunding Platform

View Profile
April 08, 2018, 07:16:28 PM

Keşke doğru olsa da 600$ falan harika rakamlar sonuçta . İnsan böyle teorilere iç geçirmeden yapamıyor.

______________▂▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █►  arizn  ◄█ ▇ ▆ ▅ ▄ ▃ ▂▂______________            ┏━━━━━━━━━━━━━┓
                             A TOKENISED CROWD FUNDING PLATFORM                                         ◄   ICO: 30% BONUS   ►
FacebookTwitterYoutubeInstagramWebsiteWalletTelegramWhitepaper ●    ┗━━━━━━━━━━━━━┛
Eron
Sr. Member

Activity: 735
Merit: 251

View Profile
April 08, 2018, 07:21:35 PM

Bı gibi makalelerin tamamı websitesine hit çekmek için uyduruluyor hiçbir teorinin ya da analizin kriptopara piyasasında geçerliliği yoktur.
The Management
Full Member

Activity: 630
Merit: 102

View Profile
April 08, 2018, 07:40:18 PM

Ben ilk defa duymuştum açıp yazıyı biraz okudum. Açıkcası gayet mantıklı geldi bana. Zaten global güçlerin para piyasasında bu denli merkezsiz bir şey olmasına izin vermelerini saçma bulan birisiyim. Ha bitcoin gene yükselecektir ama eninde sonunda merkezi olan kripto paralar kalıcı olacaktır.
holdmycoins
Member
**

Activity: 294
Merit: 11

View Profile
April 08, 2018, 07:43:22 PM

Yine ne saçmalanmış diye bakayım dedim evet kesinlikle saçmalık bütünü dedim çıktım.

erdemylmz99
Newbie
*

Activity: 168

View Profile
April 08, 2018, 07:46:01 PM

Kötü düşüşüşler üst üste ve sürekli olarak geldi. Bu şekilde inişler çıkışlar hep olur para birimlerinde piyasanın düzeleceğine inanıyorum teori hakkında net bir hükme sahip değilim.
Suleiman the Magnificent
Full Member

Activity: 504
Merit: 120

View Profile WWW
April 08, 2018, 07:54:37 PM

Bu piyasa en başından beri spekülasyonlarla dönüyor. Ve bu teoride bir spekülasyon aracı. Bu yüzden kartel, balina, boğa, öküz, ayı, tosun hiç farketmiyor. Canları istediğinde veriyorlar gazı çıkarıyorlar aya, canları sıkıldığında batırıyorlar iğneyi indiriyorlar magmaya. Tabi bu can isteme mevzusunu indikatörlerle felan da destekliyorlar, milleti fazla kıllandırmamak lazım sonuçta.

''Kah çıkarım gökyüzüne seyrederim alemi, kah inerim yeryüzüne seyreder alem beni.'' -Bitcoin
bobita
Legendary
*

Activity: 2562
Merit: 1330

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
April 08, 2018, 08:27:38 PM

Aşılmış ya da neredeyse aşılmak üzere olan bir psikolojik tepkiyi gözardı ettiği için mantıksız buluyorum, üstelik her yatırım piyasasında olmakla birlikte psikolojik etmenlerin en büyük etkiye sahip olan kripto piyasasından bahsediyoruz, şöyle ki (rakam adımları farazidir);
20.000 => Şahane gidiyoruz,
18.000 => Noluyoruz?
16.000 => Ben kaçar, çöküyor bu (en korkak, bilinçsiz ve tecrübesiz kesim)
13.000 => Yok, benden bu kadar, kalbim dayanmaz (çok bilinçli olmamakla beraber, sakin ol tavsiyelerini de duyan kesim)
10.000 => Bu zarar benim için fazla, yokum (yükseleceğini düşünenlere inanmakla birlikte, şu veya bu nedenle rahat davranamayan kesim)
 7.000 =>  Yükseldiği zaman bakarız, sattım, elimde kalanı kurtardım (aslında durumu bilen ama kripto piyasası steril ortamda yaşıyor ve her sene birebir/tamamen aynı şey olur zanneden kesim)
 5.000 => Zararın neresinden dönersen dönersen kardır, çıktım piyasadan (her tür yatırımcı olabilir)
 3.000 ve altı (işte kritik ve spekülatörlerin işini bozacak tepki) => Ulan zaten olan oldu, elimdekinin bir değeri kalmadı, niye satayım, para da etmiyor, kenarda kalsın.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
dannybrown
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
April 08, 2018, 08:35:29 PM
Merited by bobita (1)

O makaleyi okudum.Ancak genel anlamda çok fazla uçuk kaçık şeylerden bahsediliyor.
Bitcoinin Dünya üzerindeki işletmelerce kabul edilmesinin ardından hangi kartel bu hareketi durdurabilir ki.?
bitcoin 600 dolar olacak demekte ayrı bir saçmalık tabiki.1 adam piyasadaki tüm btcleri toplar arkadaşlar.
Saçmalamayın btc için dip 6bin dolar artık daha düşmez.
suram
Full Member

Activity: 560
Merit: 113

View Profile
April 08, 2018, 09:07:58 PM

Bence hayır bu tarz bir şey olmayacak, çünkü alıcılar kapıda bekliyor. Ayrıca bitcoin her kötü haberden sonra cidden daha dayanıklı hale geliyor. Bence $6000'den aşağı çok düşmez gibi.

ADVERTISEMENT SPACE FOR RENT, PM
yusufmirza
Member
**

Activity: 742
Merit: 19

View Profile
April 08, 2018, 09:37:59 PM

Aç tavuk kendini buğday ambarında görür atasözü aklıma geldi.600 dolara indirirler mi.İndirseler de alsak biraz balinalardan madencilerden.Gerçekle uzaktan yakından maliyetten haberi olmayanların yazıp çizdikleri.600'e inerse zaten 60 dolara da iner.İnmemesi için bir neden olabilir mi.Komik komik şeyler Smiley
zdrovie
Full Member

Activity: 420
Merit: 100

View Profile
April 08, 2018, 09:44:57 PM

Şimdiye kadar okuduğum komplo teorileri içinde en inandırıcısı olsada bunun gerçek olduğuna inanmak istemiyorum.diğer bahsettiği emtialar gibi eğer btcde sürünecekse sıçtığımızın resmidir artık bu olay.ama bildiğim bişe varki bu merkeziyetsizlik falan hikaye ne olursa olsun balinalar ne isterse o oluyor.serbest piyasada olduğumuz içinde bu külhanbeylerinin önüne geçecek bişey malesef yok

▀▀▀▀▀▀     SWIPE  │ Monetizing mobile engagement data, on the blockchain    ▀▀▀▀▀▀
▄▄▄▄         Whitepaper       Telegram       Twitter       Medium       Reddit          ▄▄▄▄
ArmaDildo
Full Member

Activity: 672
Merit: 100

View Profile
April 08, 2018, 10:51:00 PM

Yönlendirme manipülasyon diye 3. kısma yazmışlar ama bu piyasanın en temel taşı bence, analiz falan hikaye bence. Parası olan ne istiyorsa o oluyor.

Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  

Jump to: