Bitcoin Forum
May 08, 2024, 08:13:29 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Salut, raspunsuri la intrebari  (Read 188 times)
srvrazvan (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 1
Merit: 0


View Profile
April 08, 2018, 09:59:03 PM
 #1

Salut lume  Grin

Sunt incepator in privinta Bitcoin si doresc sa aflu mai multe de la voi, daca se poate.

De ceva timp, ma interesez despre aceasta moneda, insa nu sunt sigur daca sa investesc sau sa stau deoparte.

Poate sunt asa si pentru ca nu sunt prea sigur pe mine, adica nu m-am documentat destul.

Doresc sa aflu raspunsul la o intrebare cu mai multe raspunsuri "De ce sa pastrez Bitcoin dupa ce cumpar?" si "Ce pot sa fac sa ii inmultesc?"

Ce presupune tranzactia de Bitcoin? Eu cumpar si apoi astept sa creasca ca si cursul valutar? (cred ca am fost idiot la faza asta, dar poate are o legatura).

Nu sunt lamurit, dar va cer voua ajutorul. Probabil sunt topicuri deschise pe acest subiect, insa nu am gasit nimic concret in lista aia imensa de pe Index.

Totul se rezuma la o intrebare simpla "Cum scot bani din Bitcoin si cum pot face sa inmultesc aceasta moneda, ce am nevoie sa stiu si ce riscuri include?"

Multumesc anticipat.
Even if you use Bitcoin through Tor, the way transactions are handled by the network makes anonymity difficult to achieve. Do not expect your transactions to be anonymous unless you really know what you're doing.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715199209
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715199209

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715199209
Reply with quote  #2

1715199209
Report to moderator
1715199209
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715199209

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715199209
Reply with quote  #2

1715199209
Report to moderator
HBKMusiK
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 693
Merit: 120


View Profile
April 08, 2018, 10:33:42 PM
 #2

Salut lume  Grin

Sunt incepator in privinta Bitcoin si doresc sa aflu mai multe de la voi, daca se poate.

De ceva timp, ma interesez despre aceasta moneda, insa nu sunt sigur daca sa investesc sau sa stau deoparte.

Poate sunt asa si pentru ca nu sunt prea sigur pe mine, adica nu m-am documentat destul.

Doresc sa aflu raspunsul la o intrebare cu mai multe raspunsuri "De ce sa pastrez Bitcoin dupa ce cumpar?" si "Ce pot sa fac sa ii inmultesc?"

Ce presupune tranzactia de Bitcoin? Eu cumpar si apoi astept sa creasca ca si cursul valutar? (cred ca am fost idiot la faza asta, dar poate are o legatura).

Nu sunt lamurit, dar va cer voua ajutorul. Probabil sunt topicuri deschise pe acest subiect, insa nu am gasit nimic concret in lista aia imensa de pe Index.

Totul se rezuma la o intrebare simpla "Cum scot bani din Bitcoin si cum pot face sa inmultesc aceasta moneda, ce am nevoie sa stiu si ce riscuri include?"

Multumesc anticipat.
Salut si bine ai venit pe forumul bitcointalk.Citeste acest ghid ca sa intelegi cat de cat cum functioneaza aceasta tehnologie etc : https://bitcointalk.org/index.php?topic=2979514.0 . Dupa ce ai citit daca mai ai intrebari iti stau la dispozitie.Multa bafta!

Rakabel619
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 322
Merit: 100



View Profile
May 01, 2018, 09:57:37 PM
 #3

salut. riscuri exista. poti investi in bitcoin, adica iti cumperi bitcoin si astepti sa creasca, dar iti poti lua teapa si sa scada. sau poti intra in campanii de semnaturi, pe tweeter, sa traduci sau diverse, la finalul carora esti recompensat cu x numar de monede, la care ai facut reclama, care au o anumita valoare, care poate creste sau scade in timp, dar investia e 0. investesti doar timp

germeni
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 30
Merit: 0


View Profile
May 02, 2018, 03:18:52 PM
 #4

incearca si tu sa urmaresti airdrop sau bounty. de aici poti face rost de niste monezi si astepti sa creasca sau vezi daca se merita sa le vinzi depinde cat valoreaza. in timp poate iese de o ciuguleala  Grin Grin
Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!