Bitcoin Forum
May 06, 2024, 09:27:59 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: EFS'ye açık mektup! (ICO-Bounty saçmalıkları-mağduriyetler) Çözüm!  (Read 449 times)
Suzukigsxr250
Member
**

Activity: 250
Merit: 13

Dextrust.org #Defi

View Profile
February 11, 2018, 06:44:54 PM

Fena değil önerdiğiniz olay ama bence bazen ICOların süresinin uzaması zarar yerine daha cok yarar sağladı durumda oluyor ama önerdiğiniz sistem fena değil.

1715030879
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715030879
Reply with quote  #2

1715030879
Report to moderator
1715030879
Hero Member
*

Ignore
1715030879
Reply with quote  #2

1715030879
Report to moderator
The forum strives to allow free discussion of any ideas. All policies are built around this principle. This doesn't mean you can post garbage, though: posts should actually contain ideas, and these ideas should be argued reasonably.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715030879
Hero Member
*

Ignore
1715030879
Reply with quote  #2

1715030879
Report to moderator
natureltiqqy
Full Member

Activity: 420
Merit: 100

View Profile WWW
February 11, 2018, 06:52:36 PM

ico bounty anketleri değerlindirmeleri değel de şu merit sistemine bir düzenleme gelmesi gerekir. Türkiyede diğer ülkelerde olduğu gibi kimse kimseye karşılıksız merit vermeye yanaşmıyor. bırak meriti bountylere referanslı katılım linkindeki refarans bölümünü silip de katılan acayip bir milletiz, elindeki üç beş meriti vermek için karşılığını almak istiyor herkes. merit pazarlığına giren girene.

anticrypto
Jr. Member
*

Activity: 105
Merit: 3

View Profile
February 11, 2018, 08:07:16 PM

en azından bounty bölümünde konu açan ico sahipleri için maddeler eklenmeli. theymos oyle birşey yapsa olablir. ornegin hafta bitiminde token gonderilme şartı gibi.
jhontwis (OP)
Full Member

Activity: 756
Merit: 104

View Profile
February 11, 2018, 08:28:33 PM

Konuyu açma amacım herkesin başına gelen veya gelebilecek mağduriyetleri engellemeye yönelik tartışma sağlamak ve sonuca uluaşmak. Biraz olsun diikkat çekebilmişim. Benim Full Member oluşum yada Bounty seçemeyişim! gibi yorumlar bir katkı sağlamaz mesele ben değilim.

- Bahsettiğim derecelendirme-oylama sistemini forum moderatörlerinin sağlayabileceğini düşünmemden ötürü konuyu EFS ye seslenerek açtım.

- Ben de az çok biliyorum hangi Bounty yöneticisi geç stake sayar yada eksik sayar yada nasıl sıkıntılar çıkartır. Bana akıl verilmesi genel olarak yaşanan problemi çözmüyor.
- ICO ya yatırım yapan yatırımcının bir anda proje sahiplerinin kafasına göre tasarrufları (token sayısının arttırılması, satılmayan tokenlerin yakılacağının söylenip yakılmaması...vb), bounty kampanyasında haftalarca kalıp saçma sebepler ile elenen, stake sayısı eksik sayılan...vb türlü sıkıntılar yaşayan bounty katılımcılarının ile mağdur edilmesi durumuna karşı bir forumun alternatif bir güç unsuru oluşturabilmesinin tartışılmasını istedim ve naçizane fikrimi beyan ettim.

Konun gerçekten benim kampanya katılımlarım yada konun muhattabını EFS olarak seçememin yanlış oluşu ile alakası yok!

Amaç ortada ki bu problemi çözmek.

Rütbece üst olan arkadaşlar doğru ICO'ya katıl, bounty yönetcilerini tanı ona göre kampanya seç gibi çözümler sunmuşlar. Saygı duyuyorum. Ancak benim aradığım çözüm bu değil.

Bitcointalk olarak bu piyasada çok şey ifade ediyoruz. ICO'ların bu forumdan alacakları not(derecelendirme) öyle diğer ICO oylayan,araştıran,inceleyen sitelerinki ile bir olmaz. Konuyu açarkenki amacım mağduriyetlerin engellenmesi. Koca milyon dolarlık projelerin üç-beş kuruş kazanacak ödülcüleri yada ICO ya yatırım yapan küçük yatırıcıları mağdur etmesi karşısında bir tepki direnç oluşturabilme.

Elbette benim sunduğum öneri suistimale açık. Zaten ben salt hali ile yazdım tartışalım bir yol bulalım diye yazdım.

Ben bir öneri sundum şuana kadar ki üst rütbeler benim çözüm teklifimim olamayacağını ve şahsımla alakalı yorumlar yazdılar. Başka çözüm önerisi olan arkadaşlar varsa paylaşırlarsa belki de genel kabul görecek gerçek ve doğru bir çözüm bulabilriz.
jhontwis (OP)
Full Member

Activity: 756
Merit: 104

View Profile
February 11, 2018, 08:37:16 PM

Bu forumda icoları oylamanın doğru olacağını sanmam. Öncelikli olarak tüm icolara eşit mesafede durup objektif puan verileceğini sanmam. Kaldı ki forumdaki herkes bir icoyu analiz edebilecek yetkinlikte değil. Bir çoğumuz kendi kişisel öngörülerimizle hareket ediyoruz ve bu öngörülerimizi etkileyen faktörler her birimiz için farklı. Ayrıca böyle bir oylamanın kişisel menfaate göre yapılmayacağını bilemeyiz çünkü her birimiz aynı zamanda yatırımcıyız.  Herkes yatırım yaptığı icoyu ön plana çıkarmak için oyunu kullanır. Tarafsız bir oylama mümkün değil malesef, sonuçlar yanıltıcı olur. Bu forumda insanları yönlendirip yanıltmak yatırımcılara zarar verebilir.

Örneğin yukarıdaki yoruma genel olarak katılıyorum. Objektif olmak çok zor. İnsanlar yatırım yaptıkları ICO lara yüksek not verebiliriler.

Mesela Bounty yönetenlerin doldurmak zorunda olduğu bir tablo olsa ICO süreci ve Bounty kamapanya dönemi sonunda aşağıda yazacağım kriterleri ilan etseler. Ve bunlar matbu bir tabloda aynı başlık altında yayınlansa.

Bounty süreci 6 hafta sürdü

Bounty en başta söz verilen-vadedilen sürede bitirldi.

Ödüller doğru oranlarda eksiksiz dağıtıldı.

ICO sonucu şu kadar kalan tokenler yakıldı.

......vb

Ben bu işi biliyorum dediğim olsun demiyorum. Ortak bir problemimiz ve güçlü bir forumumun var. Yanlışlar ve haksızlıklar karşısında etkin bir mücadele yöntemi arıyorum.
Okuzgozu
Sr. Member

Activity: 710
Merit: 255

View Profile
February 12, 2018, 06:25:16 AM

fikrinizin saçmalığı için söyle bir fikir vereyim. Ico yöneticisi her oy veren rutbe icin belirli miktar bounty belirler. Örneğin legend member 50 stake hero 45 senior 40 stake full member 30 stake gibi. sonra ne olur biliyor musun? O icoyu oy ile yıkarlar.
Icoya girip girmemek için önce belirli bir bilgi birikim sahibi olmalı sonra olumlu olumsuz yorumları kendi bilgi süzgeçinizden ve deneyiminizden geçirip katılıp katılmama konusunda karar vermelisiniz.
Hiçbir işe yaramayıp icosundan sonra 100x yapan coinlerde var. Icosu 1saatte bitip suan ico fiyatının altında gezinenlerde. Dolayısıyla iyi ico başarılı ico olacak diye bir kaide de yok
beynimtok
Member
**

Activity: 280
Merit: 10

View Profile
April 18, 2018, 11:03:54 PM

hocam kusura bakmayın bu işler açık mektupla olmuyor, forumda theymos ne derse o oluyor, yani forum o kadar demokratik değil, özel iştirakli bir forum
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: