Bitcoin Forum
May 04, 2024, 09:38:29 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Eğri oturalım doğru konuşalım ( Merit)  (Read 602 times)
jopen
Sr. Member

Activity: 1470
Merit: 449

View Profile
May 06, 2018, 10:58:56 PM

Doğa açtığın konu gerçekten şu an yazacaklarıma tam uyuyor.

Pitipawn ve Hirozaki Faraday için görüşlerim değişmemiştir. Hatta Piti'nin o merit olayında ilk meriti atanlardan biride bendim. Şimdi Pitipawn ve Hirozaki Faraday'ı eleştirdim diye, gördüğüm haksızlık karşısında susarsam kendi vicdanım ve adamlığımı sorgulamam lazım. Piti ve Hirozaki Faraday bu işi alenen yaparken SUÇLU damgası yedi. Ama hiç kimseye bulaşmadan sağdan soldan iki kelam laflar ile Merit toplayanlar SUÇSUZ ise, bu işte ciddi sıkıntılar vardır. Ve bende Pitipawn ile Hirozaki Faraday'ı eleştirdiğim gibi bu arkadaşları da burada ifşa etmek boynumun borcu.

Rhego          - https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1104013

Rhamon       - https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=2045628

peteycamey  - https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=196833

Yukardaki 3 adet Nick'li arkadaşların Merit transferlerinde ciddi sıkıntılar görüyorum. Peteycamey adlı kişi 50 merit direk Rhego nickli kişiye, Rhego nickli kişi 19 Nisan'da kayıt olan Rhamon adlı kişiye 11 Merit ardından, Rhamon tekrardan 6 tane merit Rhego'ya gönderip, Rhego'yu Sr.Member yapıyorlar.

Şimdi işin ilginç tarafı @EFS toplamda Rhego'ya 36 tane merit gönderiyor. Bu forumda @EFS tarafından 36 merit alan varmı?

Rhego'nun merit hakkında onlarca konuda yazdıklarını gördükten sonra bende 1 tane merit göndermiştim. O da bana 1 adet merit gönderdi. Ama o merit konularında hep bir şekilde yeni meritlerin diğer kullanıcılara gitmediğine vurgu yapmıştı. Şimdi Rhego Ve Rhmanon nedir?

Pitipawn ve Hirozaki Faraday Merit için söylediklerim için özrümü kabul edin. Ama sadece Merit için konuştuklarım Smiley

Yeni Arkadaşlar veya forumda bir üst seviyeye çıkmak için uğraşanlar. Tezgah büyük...

1714815509
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714815509
Reply with quote  #2

1714815509
Report to moderator
1714815509
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714815509
Reply with quote  #2

1714815509
Report to moderator
"With e-currency based on cryptographic proof, without the need to trust a third party middleman, money can be secure and transactions effortless." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
jopen
Sr. Member

View Profile
May 06, 2018, 11:26:51 PM

Doğa açtığın konu gerçekten şu an yazacaklarıma tam uyuyor.

Pitipawn ve Hirozaki Faraday için görüşlerim değişmemiştir. Hatta Piti'nin o merit olayında ilk meriti atanlardan biride bendim. Şimdi Pitipawn ve Hirozaki Faraday'ı eleştirdim diye, gördüğüm haksızlık karşısında susarsam kendi vicdanım ve adamlığımı sorgulamam lazım. Piti ve Hirozaki Faraday bu işi alenen yaparken SUÇLU damgası yedi. Ama hiç kimseye bulaşmadan sağdan soldan iki kelam laflar ile Merit toplayanlar SUÇSUZ ise, bu işte ciddi sıkıntılar vardır. Ve bende Pitipawn ile Hirozaki Faraday'ı eleştirdiğim gibi bu arkadaşları da burada ifşa etmek boynumun borcu.

Rhego          - https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1104013

Rhamon       - https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=2045628

peteycamey  - https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=196833

Yukardaki 3 adet Nick'li arkadaşların Merit transferlerinde ciddi sıkıntılar görüyorum. Peteycamey adlı kişi 50 merit direk Rhego nickli kişiye, Rhego nickli kişi 19 Nisan'da kayıt olan Rhamon adlı kişiye 11 Merit ardından, Rhamon tekrardan 6 tane merit Rhego'ya gönderip, Rhego'yu Sr.Member yapıyorlar.

Şimdi işin ilginç tarafı @EFS toplamda Rhego'ya 36 tane merit gönderiyor. Bu forumda @EFS tarafından 36 merit alan varmı?

Rhego'nun merit hakkında onlarca konuda yazdıklarını gördükten sonra bende 1 tane merit göndermiştim. O da bana 1 adet merit gönderdi. Ama o merit konularında hep bir şekilde yeni meritlerin diğer kullanıcılara gitmediğine vurgu yapmıştı. Şimdi Rhego Ve Rhmanon nedir?

Pitipawn ve Hirozaki Faraday Merit için söylediklerim için özrümü kabul edin. Ama sadece Merit için konuştuklarım Smiley

Yeni Arkadaşlar veya forumda bir üst seviyeye çıkmak için uğraşanlar. Tezgah büyük...

Dontcry.
Full Member

Activity: 630
Merit: 104

View Profile
May 06, 2018, 11:29:03 PM
Merited by jopen (2)

Merkezi olmayan dünya diyoruz blockchain diyoruz satoshinin forumunda yeni merkezler yaratıyoruz 35 tane insan merit üretecekmiş ! neden türklerde yok bundan üstelik en aktif olan forumlardan birisi !   onu geçtim işte gördüğünüz gibi kısa vadede LEGENDARY ler bile merit üreticileri kadar olmasada forumun yeni merkezleri haline geldiler... MERKEZSİZ DÜNYADA MERKEZSİZ FORUMDA YENI MERKEZLERR ne güzel !
MorpheWQ
Legendary
*

Activity: 1288
Merit: 1110

View Profile
May 07, 2018, 08:50:13 AM

Mesajdaki amacın ne olduğunu tam olarak anlamamakla beraber üstüne basıla basıla değinildiği için şu iki noktaya ben de yorumumu eklemek istiyorum.

~snip
EFS tüm zamanlarda merit konusunda eli bol olan 5. user. Merit çıktığından beri şu zamana kadar 1009 merit vermiş. Son 30 günde 336 merit vermiş ve tüm forumda en çok merit veren 2 ci kişi olmuş. Kaba hesapla merit kaynağımız efs günde ortalama 11 merit atıyor.

Gayet mantıklı. Forumda gönderilen tüm mesajları tek tek okuduğuna ve elinde de merit olduğuna göre zaten böyle olması gerekmiyor mu?

Benim elimde verebileceğim merit var mesela. Ama yazılan her şeye hakim olamadığım için efektif kullanabildiğimi düşünmüyorum. Kendi kriterlerimle oluşturduğum bir mekanizma var ama bu konuda -gerçek anlamda- bir sorumluluk taşımadığım için rastlantısal olarak çalışıyor. Bu da verebilecek meritlerimi dağıtma konusunda -hissettiğim sorumluluğu- yerine getirdiğimi düşündürtüyor.

~snip

Ben, bana ya da O'na herhangi bir faydası olmayan 40 merit almışım EFS'den.

Daha önce kendi başlığında da yazmıştım, tekrar edeyim. Ortaya çıkan tablo olumlu görünmekle birlikte, merit olayı işe yaradı mı yaramadı mı karar vermek için henüz erken. Gerçekten işe yaraması için insanların bu hesapları bırakıp işlerine bakması lazım. Merit peşinde koşmadan da hakeden hakettiğini alıyorsa forum yönetiminin aldığı karar ve uygulamaya soktukları işe yarıyor demektir. Yok bu şekilde işlemiyorsa bir problem vardır ve bu problemin giderileceği ile ilgili inancım var.

Ayrıca; eskiden şöyleydi, eskiden böyleydi, bu işler çok kolaydı, şimdi çok zor gibi bahanelere inanın gerek yok. Eskiden risk büyüktü, potansiyel düşüktü ama yine de eskiler buraya zamanını verdiler. Şimdi risk daha düşük, potansiyel daha belirgin. Dolayısıyla işler daha zorlaştı. Bitcoin fiyatıyla kıyaslayın bu durumu. 50 cent'ken alınacak 1000 BTC çok pahalıyken, bugün aynı paraya alınabilecek 0,05 BTC çok ucuz.
felixesteban
Member
**

Activity: 294
Merit: 10

World’s First Decentralized ICO Platform

View Profile
May 07, 2018, 03:07:01 PM

Harbiden tam bir kast sistemine dönüştü burası, değil 100 merit 10 meriti bulmak bile çok zor gözüküyor, aylarca bekleyeceğiz sanırım ya da gün gelecek sistem değişecek. Başka çözüm gözükmüyor şuan için.

▐ █   CoinFast   |   World’s First Decentralized ICO Platform
●● ▬▬   Whitepaper   [  Join the Whitelist  ]   Telegram   ▬▬ ●●
Facebook   Instagram   Twitter   ANN Thread   Youtube   Medium
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3136
Merit: 1516

View Profile WWW
May 07, 2018, 05:24:10 PM

~snip

Ben, bana ya da O'na herhangi bir faydası olmayan 40 merit almışım EFS'den.

@jopen,
Bende şimdi baktım, Son 120 gün içinde EFS den 21 merit almışım. Aynen bana yada EFS ye herhangi bir faydası yok ama benim merit dağıttıklarıma faydası var.
Milletin aldığı verdiğini inceleyip kafanızdan senaryolar yazana kadar Türk kripto para topluluğuna katkısı olabilecek 2 kelam edin de merit verelim.
criptolover12
Member
**

Activity: 238
Merit: 10

View Profile
May 07, 2018, 05:41:58 PM

rank atlamama 1-2 hafta kala cikti bu merit olayi. simdi 90 merit almam lazim

OAX - REAL WORLD APPLICATION OF DECENTRALIZED EXCHANGES - V1
■  Hold your own keys - Liquidity Aggregation - Open and Transparent  ■
■ ■ WebsiteTeamWPTWPProject DeckANNBounty ANN ■ ■
seymenyunus1654
Member
**

Activity: 224
Merit: 14

View Profile
May 07, 2018, 08:43:15 PM
Merited by sammys (3)

Ben merit sistemini açıkçası Türk futboluna benzetiyorum. Nasıl ki bizim ligimizde İstanbul takımları hakemler tarafından federasyon tarafından bir Anadolu takımına göre çok çok fazla kollanıyorsa forumdaki merit sistemini de biraz ona benzetiyorum. Forumun eskileri bu konuda tabiki belli bir kesim meriti birbirleri için kullanıyorlar. Yani
ben burada kimse için haksız diyemem sonuçta dayatılan bir sistem var ve meriti elinde bulunduranlarda istediği gibi kullanma hakkına sahip. Mesela benim member olmam için 3 merite ihtiyacım var. Çevremde bu işlerle ilgilenen bu forumu bilen kimse yok e doğal olarak bu 3 meriti kazanmam için büyük şansa ihtiyacım var. Ama burada merit alacağım diye gerçekten açılan çok faydalı konular gördüm. O bakımdan bu sistem benim gibi 3 veya 4 aylık üyeleri ne kadar üzse de çokta faydasız oldu diyemem.
Tabi ki herkesin kendi fikri.
sammys
Hero Member

Activity: 1111
Merit: 525

CryptoTalk.Org - Get Paid for every Post!

View Profile
May 07, 2018, 10:00:42 PM

Ben merit sistemini açıkçası Türk futboluna benzetiyorum. Nasıl ki bizim ligimizde İstanbul takımları hakemler tarafından federasyon tarafından bir Anadolu takımına göre çok çok fazla kollanıyorsa forumdaki merit sistemini de biraz ona benzetiyorum. Forumun eskileri bu konuda tabiki belli bir kesim meriti birbirleri için kullanıyorlar. Yani
ben burada kimse için haksız diyemem sonuçta dayatılan bir sistem var ve meriti elinde bulunduranlarda istediği gibi kullanma hakkına sahip. Mesela benim member olmam için 3 merite ihtiyacım var. Çevremde bu işlerle ilgilenen bu forumu bilen kimse yok e doğal olarak bu 3 meriti kazanmam için büyük şansa ihtiyacım var. Ama burada merit alacağım diye gerçekten açılan çok faydalı konular gördüm. O bakımdan bu sistem benim gibi 3 veya 4 aylık üyeleri ne kadar üzse de çokta faydasız oldu diyemem.
Tabi ki herkesin kendi fikri.

3 meritinin ve rütbenin hayranı gör bakalım  Wink Darısı 485 merit sonrası bana 😂 Rütbe atlamayı dert etme o açılan çok faydalı konulardan sende açmaya bak.

. ██████████.
                              .████████████████.
                           .██████████████████████.
                        -█████████████████████████████
                     .██████████████████████████████████.
                  -█████████████████████████████████████████
               -███████████████████████████████████████████████
           .-█████████████████████████████████████████████████████.
        .████████████████████████████████████████████████████████████
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       ..████████████████████████████████████████████████████████████..
       .   .██████████████████████████████████████████████████████.
       .      .████████████████████████████████████████████████.

.       .██████████████████████████████████████████████
       .    ██████████████████████████████████████████████████████
       .█████████████████████████████████████████████████████████████.
        .███████████████████████████████████████████████████████████
           .█████████████████████████████████████████████████████
              .████████████████████████████████████████████████
                   ████████████████████████████████████████
                      ██████████████████████████████████
                          ██████████████████████████
                             ████████████████████
                               ████████████████
                                   █████████
.YoBit AirDrop $.|.Get 700 YoDollars for Free!.🏆
Rhego
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 278

View Profile
May 08, 2018, 12:05:01 PM
Last edit: May 08, 2018, 10:37:42 PM by Rhego

@Jopen

Merit aldıgım konulardan hiç bahsetmemişsin  Grin Sanki saçma sapan 2 yorum 2 konu açmışım bu meritleri toplamışım gibi yazmışsın. O zaman senin yerine bunada ben emek harcayayım bunuda ben yazayım senin yerine, zaten alışkınsınız milletin emegi ile bedavadan birşeylere sahip olmaya kolay yoldan elde edemediğiniz şeyler için insanlara iftira atmaya başarısızlıklarınız için kendinize bahane üretmeye. Al buyur o zaman.

Rhegonun merit alan konuları çoğunluk EFS tarafından:

GTX 1080 ve GTX 1080TI Hashrate 55 MH/S ETHEREUM'da (ETHASH)
https://bitcointalk.org/index.php?topic=3403870.msg35627223#msg35627223

Borsalarda 2FA Nasıl Etkinleştirilir Nasıl yedeklenir.(Binance Bittrex Bitfinex)
https://bitcointalk.org/index.php?topic=3376567.msg35396512#msg35396512

[Rehber]OverdriveNtool Rx 470/570 480/580 Overclock ve Undervolt Resimli Anlatım (Bu rehberi yazacak adam forumda 3 bilemedin 4 tane çıkar TÜRKÇE)
https://bitcointalk.org/index.php?topic=2955821.msg30338498#msg30338498

BTCturk-Papara Sayesinde 7/24 Türk Lirası Transferi yapılabilir Resimli anlatım
https://bitcointalk.org/index.php?topic=2902330.msg29848207#msg29848207

AMD RX serisi ekran kartları için Bios modifiye yapma Rehberi resimli anlatım! (Bu rehberi yazacak adam forumda 3 bilemedin 4 tane çıkar TÜRKÇE)[/b]
https://bitcointalk.org/index.php?topic=2874698.msg29526808#msg29526808

A dan Z ye Masternode
https://bitcointalk.org/index.php?topic=3481963.msg36103436#msg36103436

Bunların haricinde forumun madencilik kısmında yazdıgım postları görürsen insanlara tonla cevap yazıp yardımcı oldugumu görebilirsin. Evet tezgah büyük o meritleri toplayana kadar imanım gevredi bide bu konulara biraz iyi bak bunlar öyle google yazıp bulacagın forumda bulunan tonlarca çakma bilgilerden değiller. Hepsi kendi yapımım kendi makalem.

Evet 1 koyup 10 alacaksınız merit verin diye ICO paylasımı yapmadım o konuda haklısın ama emegimi sonuna kadar bu 5 aylık süreçte ortaya koydum.

Şimdi gelelim senin hesabına :

https://bitcointalk.org/index.php?topic=2997859.msg30832358#msg30832358 waves için konu açmışsın 11 merit vermişler aaa EFS rhegoya torpil geçti dedigin adam sana 3 tane merit sallamış Sad

https://bitcointalk.org/index.php?topic=3311381.msg34568590#msg34568590 bittrex kayıt açtı diye konu açmışsın sende baska bir konuda bana vermişsin. sirf yeni üyesin gönlün hos olsun diye 1 merit de ben vermişim burda sana. 6 merit kazanmışssın burdan.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=3311580.msg34571087#msg34571087 Atatürkün gençliğe hitabesini yazmışsın 4 merit almışsın.

https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;threads;u=1203253;sa=showPosts tüm açtıgın poslara bakıyorum ilgimi çeken okuyacagım 1 tane bile yazın yok waves indi waves çıktı. Ankaragücü bilmem noldu bla bla bla. Bu adam nasıl 37 merit kazanmış diye kendime sordum inan bana dişe dokunur bir cavap bulamadım.

Şimdi sana şunu soruyorum madem bu kadar delikanlısın madem burdaki toplulugun gelişmesi için çalışıyorsun karşılıgını alamıyorsun. Kendine bir sor bakalım senmi forum tolulugu için cok çalışmıssın yoksa Rhego mu cok calısmıs?

Rhego da tezgah büyük dogru söylüyorsun. Heybeden konu açmadım kendi çalışmalarımı paylaştım kendi makalemi yazdım. sırf o 2 adet rehber 5 ayda 4000 kere okunmuş bios modifiye videom 2800 kere izlenmiş.

jopen
Sr. Member

View Profile
May 11, 2018, 01:09:50 AM
Last edit: May 11, 2018, 01:25:22 AM by jopen

@Rhego

Ne anlatıyosun? Ciddi olarak soruyorum? Siz ne anlatıyorsunuz?

Algı operasyonu yapıyorsunuz 4-5 mesajdır. Ben ne anlatıyorum siz ne anlatıyorsunuz. Binance 2FA nasıl etkinleştirilirmiş Smiley forumda bunu açan jr.member biri olsa etmediğiniz lafı bırakmazsınız.

Yok türkiyede bu işi yapacak 3-4 kişi varmış biride senmişsin.

Sanki Bitcoin ve blockchain'in amacı mining üzerinden geçiyor. İyi siz devam edin mining işine. EEE biz bunu kullanmazsak siz kime mining'i  yapacaksınız? Kazıp kazıp duracaksınız.  

Biride kalkıp ben baraj yaptım elektriğini ben sağlıyorum, bende internet altyapısını kurdum dese ne olacak?

Ben sana açık açık şunu soruyorum. RHAMON kim?

Yok benim postlarıma bakıyorsun. Yok Ankaragücü bla bla Smiley Yok Atatürk'ün gençliğe hitabesinden 4 merit almışım falan Smiley
Ben bu konuları açarken merit beklemedim eğer öyle bir düşüncem olsa, daha çok ilgi çeken alanlara yazardım.

Sizin anladığınız dilden konuşursam eğer Smiley Algının kralını yapardım.
Örn: ( Atatürk'ün gençliğe hitabesi zoruna mı gitti diye... Smiley

Ama düşünmüyorum sende bir Mustafa Kemal sevdalısın. İzmirli olmak bunu gerektirir..

@EFS'den özür dilerim tamam. Nasıl pitipawn'dan ve hirozaki faraday'dan dilediğim gibi.

23batu23
Newbie
*

Activity: 45
Merit: 0

View Profile
May 11, 2018, 01:20:41 AM

evet çok doğru söylemler. özellikle yeni başlayanların işi daha da zor.
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: