Bitcoin Forum
May 27, 2024, 03:28:58 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: BFL Cihazlarım Geldi (50 Gh/s 4 tane)  (Read 3382 times)
EFS
Moderator
Legendary
*

Activity: 3738
Merit: 2106

Crypto Swap Exchange

View Profile
November 09, 2013, 01:50:31 PM

Ben de bilgilendirmek adına son kez yazayım o zaman. (Ya da başlığı gümrük meseleleri olarak değiştirelim, arkadaş yeni konu açsın. Cheesy Tongue Şaka yapıyorum.)

Gift olayı kalkalı bir 4-5 sene oluyor. Çok suistimal edildiği için kaldırdılar, artık pakette gift yazsa bile dikkate alınmıyor. Gümrükten geçirmek için değerinin altında fiyat göstermek de yok. Gümrük çalışanları baya bilinçlendiler bu konuda. Bir satış olmasa bile sınırdan içeriye giren her paket için gerçek değerine göre işlem yapılıyor.
Sizin gönderdiğiniz iPad'lerin de -telefon sınıfına girmediği için- yalnızca %20 gümrük vergisi ödenerek gümrükten çekilmesi gerekirdi. Belki 2 tane gönderdiğiniz için İthalat olarak düşündüler ve öyle işleme aldılar, bu durumda bireysel olarak paket alınmıyor, şirket adına alınması lazım diye biliyorum. Elektronikte bu tarz sorunlar yaşanabiliyor. Bir de aklıma gelmişken ekleyeyim, 3G özelliği olursa Sim Kart takıldığı için telefon sınıfına sokuyorlar ve geçişine izin vermeyebiliyorlar. (Gümrüğüne göre de değişiyor aslında, oradaki adam problem çıkartmak istediyse bir yolunu bulup çıkartır, şans işi biraz.)

Genel olarak ben PTT'nin kalitesinden memnunum. Kayıtsız postalar bazen kayboluyor ama olur o kadar. Smiley

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
xzone
Legendary
*

Activity: 2590
Merit: 1490

View Profile
November 09, 2013, 08:12:11 PM

Ben de bilgilendirmek adına son kez yazayım o zaman. (Ya da başlığı gümrük meseleleri olarak değiştirelim, arkadaş yeni konu açsın. Cheesy Tongue Şaka yapıyorum.)

Gift olayı kalkalı bir 4-5 sene oluyor. Çok suistimal edildiği için kaldırdılar, artık pakette gift yazsa bile dikkate alınmıyor. Gümrükten geçirmek için değerinin altında fiyat göstermek de yok. Gümrük çalışanları baya bilinçlendiler bu konuda. Bir satış olmasa bile sınırdan içeriye giren her paket için gerçek değerine göre işlem yapılıyor.
Sizin gönderdiğiniz iPad'lerin de -telefon sınıfına girmediği için- yalnızca %20 gümrük vergisi ödenerek gümrükten çekilmesi gerekirdi. Belki 2 tane gönderdiğiniz için İthalat olarak düşündüler ve öyle işleme aldılar, bu durumda bireysel olarak paket alınmıyor, şirket adına alınması lazım diye biliyorum. Elektronikte bu tarz sorunlar yaşanabiliyor. Bir de aklıma gelmişken ekleyeyim, 3G özelliği olursa Sim Kart takıldığı için telefon sınıfına sokuyorlar ve geçişine izin vermeyebiliyorlar. (Gümrüğüne göre de değişiyor aslında, oradaki adam problem çıkartmak istediyse bir yolunu bulup çıkartır, şans işi biraz.)

Genel olarak ben PTT'nin kalitesinden memnunum. Kayıtsız postalar bazen kayboluyor ama olur o kadar. Smiley

Ekstra olarak eklemek isterim ki 75 euro sınırı dün 150ye çekildi

http://www.hukukihaber.net/ekonomi/internet-uzerinden-yurtdisi-alisverise-vergi-h38286.html

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
ghostshirt
Full Member

Activity: 216
Merit: 100

View Profile
November 09, 2013, 08:25:41 PM

Gümrükte çok zorlandım. Bu İsveçliler kuralcı adamlar, kuruşu kuruşuna yazıyorlar üzerine. Bir defa 1500 Euro'yu geçenler bilmemne maddesine istinaden ithalat rejim kurallarına tabi oluyormuş. Gidip bir gümrük müşavirliğiyle anlaşıp onlara devrediyorsunuz. %18 vergisi artı katkı fonları vs. derken %28 daha da arttı bana cihazın maliyeti. Üstelik ithalat ettiğiniz için garanti mevzusu var. Yani Türkiye'nin 7 bölgesinde bu cihazın garantisini sunmak zorundasınız. Yani bunu ticari bir mal olarak ithal etmiş oluyorsunuz. Bana söylenen bu şekildeydi. 10 gün falan uğraştım. Bir daha da mining cihazı almam, artık kiralama vs. olayları yaygınlaştı cex.io vs. Yurtdışından getirtmek çok mantıksız. Hele fiyatı yüksek bir makineyi sokmak çok zahmetli.

ghostshirt
Full Member

Activity: 216
Merit: 100

View Profile
November 09, 2013, 08:27:26 PM

PPCoin mining'e baktım, BTC'den daha az getirisi oluyor şu anda, ileride düşünülebilir: coinwarz.com

CoolnQuiet (OP)
Sr. Member

Activity: 388
Merit: 288

Living the dream

View Profile
November 10, 2013, 03:49:13 PM

gümrükte yaşadıklarımı paylaşayım, bu işe girmeyi düşünenler açısından çok faydalı olur (bence girmeyin bitcoin alın, sadece zevkine ise o başka, olayın parçası olma hesabı). bir ürün USPS ile geldi, onu direk postaya vermiş gümrük, gittim en yakın postaneden teslim aldım, adresinize de getirirler muhtemelen. ona yaklaşık 500 küsür lira verdim toplam, ürünün üstündeki faturada 1259 küsür dolar yazıyordu. diğer 3 lüyü hızlı gönderi ile istemiştim (istemez olayım). onlar fed-ex le geldi, fed-ex le geldiği için gümrük tabi birşey yapamadı onlara, fed-ex i aradım. özdemir gümrük diye bir şirketin ismini verdiler, aracı kurum olarak, onlarla da 3 cihaz için maliyet 1844 lira tuttu toplam. yani USPS ile istesem 1500 küsür lira ödeyecekken fazladan 300 lirayı onlara vermek zorunda kaldım, ürünler hiç de öyle hızlı felan da gelmedi USPS e nazaran. Velhasılı, ürünü USPS ile istemek en mantıklısı, o zaman gümrük vergisi %20 ödeyip kurtuluyorsunuz. Öyle %50 lere felan çıkmıyor yani vergi, korkulacak birşey yok. Ha, bundan sonra cihaz alır mıyım, tabii ki hayır. Artık elime para geçtikçe bitcoin almayı düşünüyorum. Bu cihazların işlevide 1 sene zaten, 1 sene sonra çöpe gidecekler.

ppcoin mining etmeyi dene.
bu cihazlarla ppcoin e dalsam, günlük ne kadar ppcoin yaparım, bir de btc-e üzerinde bunları bitcoin e çevirsem daha mı karlı olur sizce ?

cevabı üstteki mesajdaki linkte varmış. Smiley cevabımı buldum thx.
bobmarley650
Legendary
*

Activity: 1232
Merit: 1001

View Profile
November 11, 2013, 08:57:16 PM

bir group buy ilanı gördüm, adam sunucuların olduğu evi falan fotoğraflamış
knc miner 2 th lık makinelerden alınıyor,

50 gh 0.8 btc girilir mi sizce ?

bobbtc@protonmail.com / Working day and night
CoolnQuiet (OP)
Sr. Member

Activity: 388
Merit: 288

Living the dream

View Profile
November 12, 2013, 05:31:01 AM

mining olayı yaş dostum, daha önceki mesajlarımda anlatmaya çalıştım, aynı mantık, şimdi o cihazları alan adam kazanamayacak ki sana kazandırsın. Smiley
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
November 12, 2013, 07:20:03 AM

arkadaşlar forumda ve bitcoinde çok yeniyim ama anladığım kadarıyla mining zorlaştıkça bitcoinin değeri artacak temelde
bugünki fiyatlarla zarar etsenizde uzun dönemde mininge yatırım yapan kazanır diye düşünüyorum
temel mantık arz talep arzı zorlaştıkça fiyatı artar ben mining yapsam zararına satmam ki bitcoinimi
benim o işlerle ilgilenecek vaktim yok al unut yapcam ama anlasaydım az biraz vaktimde olsaydı mining yapmayı düşünürdüm
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: