Bitcoin Forum
May 07, 2024, 06:58:36 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 [7]  All
  Print  
Author Topic: EOS Hakkında neler düşünüyorsunuz ?  (Read 11024 times)
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
November 06, 2019, 11:51:01 AM

Eos hem sevmediğim, hem merak ettiğim, hem geleceği olmadığını düşündüğüm, hem de patlamaya hazır bomba gibi gördüğüm bir proje. Acayip bir yapısı var. Cüzdan açmaya kalkınca para istiyor. "ücretli cüzdan mı olur nasıl bi saçmalık bu" diyorsun ama sonra bi bakıyorsun adamlar acayip işler peşindeler. Merkeziyetsizliğin düşük komisyonların konuşulduğu dönemde ücretli cüzdan çok saçma geliyor ama Çin'in ciddi manada yükselen yıldızlarından biri bu proje. Öylesine dahi olsa kenara bir miktar alıp atmakta elbet fayda var diye düşünüyorum.

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
"This isn't the kind of software where we can leave so many unresolved bugs that we need a tracker for them." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715108316
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715108316
Reply with quote  #2

1715108316
Report to moderator
1715108316
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715108316
Reply with quote  #2

1715108316
Report to moderator
muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
November 06, 2019, 12:08:33 PM

EOS hakkında şunları düşünüyorum Türk halkının ilgi göstermediği bir coin bu bile almak için neden benim için. Holo wawes toplayın ben EOS alacağım.

Neden Türk olmadığınız için mi?
Yani tamam eleştirebilirsiniz, yanlış kararlar verildiğini söyleyebilirsiniz ama söylem şekli yanlış. Ne demek Türk halkının ilgi göstermediği için alacağım siz gidin x/y alın. İçinde yaşadığınız toplumu eleştirmek doğal hakkınız, aşağılamak ise haddiniz değil!

Aynı mantıkla yaklaşıyorum sen EOS al, sen EOS aldığın için bende HOT, Waves alacağım.

arkadaşın söylemek istediği şey sanrım fenomenlerin pumplarından kaçarım diyor herhalde. Genelde türk fenomenler pump için yada bilgisizlikle yada teknik analizle birçok kişiye kaybettirdi kücük yatırımcının olmadıgı en azından türklerin olmadıgı coini tercih ederim bende... aşşağılamak değil bu...

Sanırım aynı dili konuşuyoruz ama farklı anlıyoruz. Kendisi, isteseydi senin anlattığın gibi EOS Türk fenomenler aracılığıyla (ki bu bile yanlış Twitter'da 10 tane Türk varsa bu işlerle uğraşan yüzlerce diğer milletlerden var) diyebilirdi. Bunu tercih etmeyip direk Türk halkı diyor. Emin olun Türk halkı diyerek sizin dediğinizi kastetmedi. Öyle olsaydı halk diyeceğine fenomen vs yada fenomenlerin kışkırttığı derdi. Neyse maksadını aşan bir cümle kurmuş, konuşmaya da değmez zaten.

Eos hem sevmediğim, hem merak ettiğim, hem geleceği olmadığını düşündüğüm, hem de patlamaya hazır bomba gibi gördüğüm bir proje. Acayip bir yapısı var. Cüzdan açmaya kalkınca para istiyor. "ücretli cüzdan mı olur nasıl bi saçmalık bu" diyorsun ama sonra bi bakıyorsun adamlar acayip işler peşindeler. Merkeziyetsizliğin düşük komisyonların konuşulduğu dönemde ücretli cüzdan çok saçma geliyor ama Çin'in ciddi manada yükselen yıldızlarından biri bu proje. Öylesine dahi olsa kenara bir miktar alıp atmakta elbet fayda var diye düşünüyorum.

Cüzdan olayına uzun süre bende takıktım. Hatta bu konuyla ilgili gerek globalde gerekse Reddit'de epey uğraştım. Ancak söyliyim EOS'cular diye hitap edeceğim tayfa cüzdanın bu şekilde paralı olmasına takmıyor.
Ben ücret ödeyeceğim teknik olarak merkeziyetsiz dediğimde bir kaç şey anlatıp EOS'da cüzdan da açsanız anonim kalabileceğiniz yöntemler diye açıklamıştı. Baktım ama şimdi bulamadım. Reddit'deydi sanırım.
Yani şimdi ETH ücretsiz ve burada kişi başına açılan ETH cüzdan sayısı 10'un üzerindedir. Belki 10 çok masumdur. Ama eminim kişi başı ortalama 1-2 EOS wallet ancak vardır. (Borsaları saymıyoruz). Kaldı ki EOS'da CPU/RAM muhabbetleri biraz can sıkıcı olsa da uzun vadede transaction fee olarak daha uygun olduğu aşikar.

Ama seninde dediğin gibi nedense EOS'a bir tülü kanım kaynamadı gitti.
PHI1618
Legendary
*

View Profile
November 06, 2019, 12:14:32 PM

Cüzdan olayına uzun süre bende takıktım. Hatta bu konuyla ilgili gerek globalde gerekse Reddit'de epey uğraştım. Ancak söyliyim EOS'cular diye hitap edeceğim tayfa cüzdanın bu şekilde paralı olmasına takmıyor.
Ben ücret ödeyeceğim teknik olarak merkeziyetsiz dediğimde bir kaç şey anlatıp EOS'da cüzdan da açsanız anonim kalabileceğiniz yöntemler diye açıklamıştı. Baktım ama şimdi bulamadım. Reddit'deydi sanırım.
Yani şimdi ETH ücretsiz ve burada kişi başına açılan ETH cüzdan sayısı 10'un üzerindedir. Belki 10 çok masumdur. Ama eminim kişi başı ortalama 1-2 EOS wallet ancak vardır. (Borsaları saymıyoruz). Kaldı ki EOS'da CPU/RAM muhabbetleri biraz can sıkıcı olsa da uzun vadede transaction fee olarak daha uygun olduğu aşikar.

Ama seninde dediğin gibi nedense EOS'a bir tülü kanım kaynamadı gitti.
Benim 2 adet EOS cüzdanım var, ikisini de ücretsiz ara ara dağıtılan yerlerden almıştım. Paytomat ico'ya girmiştim Eos tabanlıydı orda kullandım bir ara. CPU/RAM olayı bazen ciddi manada can sıkıyor. Bir kaç gönderim yapıyorsun bitiyor falan, tekrar gönderemiyorsun, yok dolmasını bekliyorsun acayip şeyler. Ha çok da araştırıp öğrenmedim böyle olunca ama uzun vadede daha iyi olduğu düşünülebilir belki.
Eos cüzdanın en güzel yönü cüzdan adını kendin seçiyor olman. 12 haneliydi sanırım, istediğin şeyi yazabiliyorsun Smiley

TaliskerDarkStorm
Sr. Member

Activity: 1106
Merit: 273

View Profile
November 06, 2019, 12:40:14 PM

ben eos hakkında çok pozitif düşüncelere sahibim açıkcası, kullanıcısı çok fazla, sadece dAppsları bile yeter sanırım bunun yanında yakında voice.com gibi çok büyük bir proje yayın hayatına başlayacak gerçi onun kendi coini olacak fakat muhtemelen eos tabanlı olacak.
PHI1618
Legendary
*

View Profile
November 07, 2019, 06:51:45 AM

Şu konuyu da buraya eklemek lazım, EOS hakkında oldukça fazla ve verimli bilgiler içeriyor.

Eos Hakkında Biraz Bilgi (Soru-Cevap)

Oradan alırsak mesela şunlar önemli bilgiler;

RAM nedir?
Blok zincirinde veri depolamak için RAM gereklidir ve satın alınmalıdır. Mevcut RAM piyasa fiyatına bağlı olarak bir dizi bayt depolama alırsınız. Fiyat alım satım işlemiyle otomatik olarak yukarı ve aşağı ayarlanır. Depolamayı serbest bıraktığınızda, mevcut ram piyasası fiyatındaki EOS'u kurtarmak için RAM'i tekrar satabilirsiniz.

Şöyle özetliyeyim. Sizin cüzdanınızda  eos alt tokenlarından x.flower diye bir token var. Bunu arkadaşınıza yollayacaksınız. Eğer arkadaşınızda x.flower diye bir token yoksa ram karşılığında (düşük ücret) onun hesap zincirinde bir table oluşturuyorsunuz. Bu ağa eklediğiniz bir yükün bedeli diyebiliriz.

Ağ Bant Genişliği Nedir?
Ağ Bant Genişliği, son 3 gün içindeki bayt cinsinden ortalama tüketiminiz olarak ölçülür. Net bant genişliği, bir işlem veya işlem her gönderdiğinizde geçici olarak tüketilir, ancak zaman içinde 0'a dönerek azalır. Net bant genişliği için ne kadar fazla para kullanırsanız o kadar çok para kazanırsınız. EOS jetonlarınızı geri almak için istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Net 0,1 luk bir kiralama  günde 1000 işlem rahat yaparsınız ve hesabınız şişmez. Zaten 3 gün sonra ilk işlem zamanı geldiğinde sıfırlanmaya başlar. Bu işlem sizin ağ bant genişliğinizi kontrol altına alır. Dediğim gibi 0.1 eos stake yaparak sorunsuz iş yaparsınız.

CPU Bant Genişliği Nedir?
CPU Bant Genişliği, son 3 gün içindeki mikrosaniye cinsinden ortalama tüketiminiz olarak ölçülür. Bir işlem veya işlem gönderdiğinizde CPU bant genişliği geçici olarak tüketilir, ancak zamanla 0'a dönerek azalır. İşleminiz ne kadar uzun sürerse, işlem o kadar fazla CPU bant genişliği kullanır. EOS jetonlarınızı geri almak için istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Eos un en çok eleştrilen konusu CPU dur. x.flower tokenimiz vardı ram kısmında bahsettim. Karşı taraftada (alıcı) x.flower tokenı mevcut. Ona x.flower tokenı yolladığınızda karşı tarafta olduğu için ram yemez ama transfer ücreti olarak geçen Cpu yer. Buda net gibi 3 gün sonra sıfırlanır. Eos da transfer ücretsizdir arkadaşlar. Birine bir şey yollamak istediğinizde Cpu nuzun musait olması yeterlidir. Eğer Eos ağı o dakikalarda ciddi bir miktar işlem görüyorsa Cpu yukselmeye başlar.Yapılıcak sey ucretsiz kiralama yada eos varsa onları kullanarak geçiçi rehin bırakırsınız.

Eos ağı eth çok çok hızlıdır arkadaşlar. Bir hesaptan bir hesaba token transferi sn hatta ms olarak ölçülür. Bir transfer ms cinsinden süresi artarsa sizde cpu nuzu ona göre ayarlama çekerseniz.

Pages: « 1 2 3 4 5 6 [7]  All
  Print  

Jump to: