Bitcoin Forum
June 21, 2024, 11:02:15 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Technomancer İsimli Arkadaşa  (Read 2017 times)
rotring (OP)
Newbie
*

Activity: 6
Merit: 0

View Profile
November 10, 2013, 01:41:55 PM

Merhaba Technomancer

Forumda 2 gündür bitcoini araştırıyorum ve araştırmalarım neticesinde çok bilgi edindim. Özellikle sizin yorumlarınıza bakarak çok tecrübeli olduğunuzu anladım...

Lakin benim gibi acemi kişiler bu bitcoini işini anlamakta zorluk çekmekte, ne yapacağını tam olarak bilememektedir.

Cihaz alma ve bunun gelmesini beklemek uzun bir süreç...
Ekran kartlarıyla bu işi denemek istiyorum...
Elektrik sanayi elektriği ve kendi oluşturacağım sistemi kuracağım yer soğuk bir yer olduğu için pek soğutma gereksinimide duymayacağım.

ATI Radeon HD 5970 2GB 256 bit   10 adet ekran kartı ile, en azından deneme amaçlı bu işe girişmek sizce mantıklımıdır.

1 ayda tüktilen tahmini elektrik kw cinsinden birimi ile
1 aylık bitcoin geliri sizce ne kadar olabilir.

Uygun fiyatlardan temin edeceğim yine yukarıda yazdığım 20 ekran kartı dha eklesem sisteme bana ne önerirsiniz.

Değerli yorumlarınıza ihtiyacım var...

Teşekkür ederim
technomancer
Sr. Member

Activity: 252
Merit: 251

View Profile
November 10, 2013, 02:12:35 PM

Merhaba Technomancer

Forumda 2 gündür bitcoini araştırıyorum ve araştırmalarım neticesinde çok bilgi edindim. Özellikle sizin yorumlarınıza bakarak çok tecrübeli olduğunuzu anladım...

Lakin benim gibi acemi kişiler bu bitcoini işini anlamakta zorluk çekmekte, ne yapacağını tam olarak bilememektedir.

Elektrik sanayi elektriği ve kendi oluşturacağım sistemi kuracağım yer soğuk bir yer olduğu için pek soğutma gereksinimide duymayacağım.

ATI Radeon HD 5970 2GB 256 bit   10 adet ekran kartı ile, en azından deneme amaçlı bu işe girişmek sizce mantıklımıdır.

Uygun fiyatlardan temin edeceğim yine yukarıda yazdığım 20 ekran kartı dha eklesem sisteme bana ne önerirsiniz.

Teşekkür ederim

Merhabalar,
oncelikle tesekkur ederim beni mahcup ediyorsunuz, burada yardimci olmaya calisan bir cok arkadasimiz var.
Merakinizi ve denemek istemenizi anliyorum ama ekran karti ile bitcoin yerine Litecoin ve Feathercoin denerseniz bitcoine gore 12 kat daha fazla kar marjiniz olur. uzun uzun hesaplayip yazmadan evvel once bunu bir dusunun.  

HD 5970 yaklasik 700 mh/s hizinda ve 10 tanesi ile 7 gh/s elde edersiniz.
dolar/btc paritesini 300 dolardan sabit olarak alip 30 gun boyunca zorluk derecesinin artmayacagini varsayarsak eger kazanciniz tahminen 0.2 BTC  62$ eder.  elektrik parasini hesaplamaya bile gerek duymuyorum bu rakam karsisinda.

Oysaki Litecoin kazarsaniz bu durumda kartini ortalama 750 kh/s den 10 tanesi 7.5 mh/s eder
bir ay calistirirsaniz ve %2 pool komisyonunuda dusersek su anki zorluk derecesine gore aylik tahmini 199 LTC = 2.46 BTC =  728 $ gibi bir getirisi olur.

Normalde varsayilan ayarlar ile bu kart ortalama 550 kh/s basiyor
cgminer @ 1.05V/820/300, 377W  bu sekilde biraz overclock yaparsaniz ortalama 750 kh/s elde edersiniz, sayet su sogutmali bir sisteminiz varsa 800 kh/s cikmak mumkun ama astari yuzunu gecer diye dusunuyorum.

377 watt  mining sirasinda bir kartin cektigi max guc

377 x 10 = 3.77 KW eder. 24 saatte  90.48 KW/s ayda ise toplam 2714 KW/s elektrik harcamis olursunuz.
yussuf89
Legendary
*

Activity: 1792
Merit: 1030

View Profile
November 10, 2013, 02:22:29 PM

Merhaba Technomancer

ATI Radeon HD 5970 2GB 256 bit   10 adet ekran kartı ile, en azından deneme amaçlı bu işe girişmek sizce mantıklımıdır.

Teşekkür ederim

Merhabalar,
oncelikle tesekkur ederim beni mahcup ediyorsunuz, burada yardimci olmaya calisan bir cok arkadasimiz var.
Merakinizi ve denemek istemenizi anliyorum ama ekran karti ile bitcoin yerine Litecoin ve Feathercoin denerseniz bitcoine gore 12 kat daha fazla kar marjiniz olur. uzun uzun hesaplayip yazmadan evvel once bunu bir dusunun.  

dolar/btc paritesini 300 dolardan sabit olarak alip 30 gun boyunca zorluk derecesinin artmayacagini varsayarsak eger kazanciniz tahminen 0.2 BTC  62$ eder.  elektrik parasini hesaplamaya bile gerek duymuyorum bu rakam karsisinda.

Oysaki Litecoin kazarsaniz bu durumda kartini ortalama 750 kh/s den 10 tanesi 7.5 mh/s eder
bir ay calistirirsaniz ve %2 pool komisyonunuda dusersek su anki zorluk derecesine gore aylik tahmini 199 LTC  728 $ gibi bir getirisi olur.

cgminer @ 1.05V/820/300, 377W  bu sekilde biraz overclock yaparsaniz ortalama 750 kh/s elde edersiniz, sayet su sogutmali bir sisteminiz varsa 800 kh/s cikmak mumkun ama astari yuzunu gecer diye dusunuyorum.

377 x 10 = 3.77 KW eder. 24 saatte  90.48 KW/s ayda ise toplam 2714 KW/s elektrik harcamis olursunuz.

Bir bilgilendirme de ben vereyim, katkım olsun
(litecoin miningin ayrıntılarını veriyorum, kaç tl kâr eder vs.)
728$= 1484TL. (şu anki kurla)
1kW elektrik= 0,36 kuruş
2714KW/s elektrik= 2714*0,36 = 977.04TL
1484-977= 507TL/ay getiri
Not: Bu bilgilendirmenin gerçek olması mümkün değildir. Gerçek olabilmesi için doların fiyatının sabit olması ve bilgisayarın sadece ekran kartıyla çalışabilmesi gerekir. Bildiğim kadarıyla ekran kartıyla mining yaparken CPU da harcanıyor biraz.
technomancer
Sr. Member

View Profile
November 10, 2013, 02:33:59 PM

Bir bilgilendirme de ben vereyim, katkım olsun
(litecoin miningin ayrıntılarını veriyorum, kaç tl kâr eder vs.)
728$= 1484TL. (şu anki kurla)
1kW elektrik= 0,36 kuruş
2714KW/s elektrik= 2714*0,36 = 977.04TL
1484-977= 507TL/ay getiri
Not: Bu bilgilendirmenin gerçek olması mümkün değildir. Gerçek olabilmesi için doların fiyatının sabit olması ve bilgisayarın sadece ekran kartıyla çalışabilmesi gerekir. Bildiğim kadarıyla ekran kartıyla mining yaparken CPU da harcanıyor biraz.

CPU yu miner programindan devre disi birakabiliyorsunuz, zaten birakmassaniz toplam hizinizda dusmeye bile yol acabiliyor.

377 watt tek ekran kartli amd sempron islemcili 3.5 inch harddiskli 4 gb ddr3 ramli  cd rom bulunmayan ve monitor takili olmayan bir bilgisayar . elbette -+ cok az oynayabilir.
rotring (OP)
Newbie
*

View Profile
November 10, 2013, 04:09:08 PM

Merhaba Technomancer

Teşekkür ederim

Merhabalar,

bir ay calistirirsaniz ve %2 pool komisyonunuda dusersek su anki zorluk derecesine gore aylik tahmini 199 LTC = 2.46 BTC =  728 $ gibi bir getirisi olur.

Sayın technomancer,
Ben bu tarz işlere girişimde bulunmasını seven biriyim.
Aslında orta yollu bir cihaz getirtebilirim yurt dışından, ama gelmesi aylar alınca ekran akrtıyla bu işi yapma kararı aldım.
Eğer zahmet olmazsa bana nasıl başlayacağım, hangi ekran kartlarından kaç tane kullanmam gerektiği ve bilgisayarın anakartının ne olması gerektiği konusunda tavsiyelerde bulunabilirmisiniz?

10 adet ekran kartlı bir düzenecek için gerli ve maliyet analizi tavsiyeniz ne olur acaba...

siz ve diğer arkadaşlrın yorumlarını çok ciddiye aldığımı ve önemsediğimi bilmenizi isterim.

Saygılarımla
technomancer
Sr. Member

View Profile
November 10, 2013, 05:24:12 PM

Sayın technomancer,
Ben bu tarz işlere girişimde bulunmasını seven biriyim.
Aslında orta yollu bir cihaz getirtebilirim yurt dışından, ama gelmesi aylar alınca ekran akrtıyla bu işi yapma kararı aldım.
Eğer zahmet olmazsa bana nasıl başlayacağım, hangi ekran kartlarından kaç tane kullanmam gerektiği ve bilgisayarın anakartının ne olması gerektiği konusunda tavsiyelerde bulunabilirmisiniz?

10 adet ekran kartlı bir düzenecek için gerli ve maliyet analizi tavsiyeniz ne olur acaba...

siz ve diğer arkadaşlrın yorumlarını çok ciddiye aldığımı ve önemsediğimi bilmenizi isterim.

Saygılarımla

Turkiyede yasamadigimdan oradaki piyasadan pek haberdar degilim. Asagidaki link aslinda size yeterli bilgi sunacaktir.
Mining yapmak icin kullanacaginiz bilgisayarin anakartindaki pci e lerin hepsi 16x olmak zorunda degil. Sayet kasa disinda Riser ( ekran kartinin data uzatma kablosu olarak dusunun) kullanarak kuraaksaniz. Siddetle kasa disinda kullanmanizi oneririm.

http://www.coinminingrigs.com/
rotring (OP)
Newbie
*

View Profile
November 10, 2013, 05:42:07 PM

Merhaba Verdiğiniz Linki İncledim

Buna Göre İhtiyacım Olanalr Bunlar Doğrumudur?
Madencilik Donanım Oluştur Listesi

Güç Kaynağı $ - 250 $  Seasonic X-1250 80PLUS Gold Sertifikalı Güç Kaynağı Ünitesi
Anakart - 80 $ -   ASRock MB-970EX4 Soket AM3 + / AMD 970 / AMD (en iyi şu anda maden için anakart, ve bu makalenin olarak Amazon at stok).
Grafik Kartları (GPU) - 280 $ x 4  Sapphire Radeon HD 7950 3 GB GDDR5
Bu 600-650 Kh / s her kart yeteneğine Litecoin çıkarım (ben inşa ettik tüm kuleleri kullanabilirsiniz), için en iyi grafik kartı biridir , 2400 için toplam teçhizat güç getirerek Kh / s +. Bu kart overclock ve elektrik kullanımını en aza indirirken performansını en üst düzeye çıkaracak altında-volted zaman nispeten serin tutmak özellikle iyidir. Alternatif olarak, stok soğutucu ile Sapphire 7950 200 sadece $ için kullanılabilir. Sadece iyi bir soğutma kurulum (ikincil fan ve kartlar arasında yeterli alan) olduğundan emin olun.
CPU - 40 $ -  AMD Sempron 145 İşlemci (bu maden ile bir ilgisi yoktur çünkü bulabileceğiniz en ucuz olsun, ama tabii ki gerekli bir bileşenidir)dört-7970-madencilik-teçhizat
RAM   - 50 $ -  4 GB Corsair DDR3 RAM (Litecoin madencilik kadar bellek 4 GB madenciliği için tavsiye edilir, oldukça yoğun bellek olabilir).
1x için 16x Powered Yükseltici Kablolar  - 12 $ - (6 $ 2x)  PCI Express 1X için 16X Yuvası Esnek Uzatma Kablosu (anakart üzerinde iki 1x yuvası 2 kartı bağlamak ve ısı dağılımı için kartlar arasında boşluk sağlamak için - güçlü kalkanlar da anakart üzerinde daha kolay) Bu tükendi ise, bitcoin veya litecoin forumlarda etrafında sormak. Onlar bulmak zor olma eğilimindedir.
16x için 16x Yükseltici Kablolar Powered 20 $ - - (10 $ 2x)  PCI Express 16X 16X Yuvası Esnek Uzatma Kablosu bu ise - (bir güç yükseltici kablosu kullanarak anakart üzerinde daha az yük koyacağız anakart üzerinde iki 16x yuvası 2 kart bağlamak için) tükendi, bitcoin veya litecoin forumlarda etrafında sormak. Onlar bulmak zor olma eğilimindedir.
Sabit Disk - 50 $ -   500 GB SATA dizüstü bilgisayar sürücü (alternatif olarak bir USB sürücüden Linux önyükleme ya da küçük olsun, ama çok hızlı olabilir Katı Hal Sürücü yaklaşık $ 40)
Vaka  - $ 6 -  Plastik Süt Kasa  (daha az için bir ofis malzemeleri satan bir mağazadan bu kadar birini seçmek mümkün olabilir). Alternatif olarak, için çok daha estetik kontrol, inşa  özel inşa edilmiş durumda  Zengin Chomiczewski tarafından tasarlanmış ve inşa edilmiş. Ben şahsen onun durumlarda kullandım ve o sağlayan mükemmel inşa kalitesi ve müşteri hizmetleri tavsiye edebilir.
Ekstra Soğutma   - 30 $ -   Box Fan  (bir maden teçhizat için en iyi soğutma, teçhizat uzak tüm bu sıcak hava iter)
İşletim Sistemi   0 TL - $ ​​- 90 $ -   Windows 7 benim tercihtir, ancak Linux aşina iseniz tabii ki olabilir ücretsiz olarak indirebilirsiniz (bazı millet olarak Linux düşünün litecoin madencilik için en iyi işletim sistemi bu genel maliyetleri aşağı tutar bu yana, , sizin litecoin madencilik yatırım getirisi iyileştirilmesi  ya da iade-on-yatırım).
Monitör , Fare ve Klavye (işletim sistemi yüklemek ve sadece kurulum için kullanabilirsiniz bu yana birden fazla set satın gerek madencilik yazılım yapılandırma)

Birde Altta Şöyle Birşey Var
A 4 GPU LITECOIN MADENCİLİK Rig Yapacağım TOPLAM MALİYET

Bu Rig Yapmak Nedir Acaba

İcq Kullanmıyorsunz Galiba, İcq nuz var ekledim offline sınız...
Saygılarımla
CoolnQuiet
Sr. Member

Activity: 388
Merit: 288

Living the dream

View Profile
November 10, 2013, 07:44:43 PM

Birader mining filan hikaye, hepimiz kendimizi uyanık sanıp miningin daha çok kazandıracağı varsayımından hareket ediyoruz ama bu yanlış. Bkz. Şekil 1a benim düştüğüm durum Smiley parana direk bitcoin al koy kenara hem uğraşmayacaksın hiç hem de 1-2 sene sonra tşk edeceksin bana, adam doğruyu söylemiş diye. Hepimiz uyanığız ya hemen mininge saldırıyoruz halbuki tam tersi doğru yani bitcoin almak. Tecrübe ile sabittir.
rotring (OP)
Newbie
*

View Profile
November 10, 2013, 08:44:09 PM

Birader mining filan hikaye, hepimiz kendimizi uyanık sanıp miningin daha çok kazandıracağı varsayımından hareket ediyoruz ama bu yanlış. Bkz. Şekil 1a benim düştüğüm durum Smiley parana direk bitcoin al koy kenara hem uğraşmayacaksın hiç hem de 1-2 sene sonra tşk edeceksin bana, adam doğruyu söylemiş diye. Hepimiz uyanığız ya hemen mininge saldırıyoruz halbuki tam tersi doğru yani bitcoin almak. Tecrübe ile sabittir.

Sayın CoolnQuiet,
Siz nasıl bir hataya düştünüz ayrıntıları ile anlatma imkanınız olurmu?
Nasıl baladınız neler kullandınız kaç adet kullandınız gelir gider ne oldu, hatanız neydi bahsederseniz çok sevinirim?

Saygılarımla
gurcani
Full Member

Activity: 167
Merit: 100

View Profile
November 10, 2013, 11:26:53 PM

Sayın CoolnQuiet,
Siz nasıl bir hataya düştünüz ayrıntıları ile anlatma imkanınız olurmu?
Nasıl baladınız neler kullandınız kaç adet kullandınız gelir gider ne oldu, hatanız neydi bahsederseniz çok sevinirim?

Saygılarımla

hepimiz girdigimiz anda mining yerine bitcoin satin almis olsak bitcoin'in artisiyla cok daha fazla kar etmis olacaktik diyor arkadas.

ki cok dogru.

Bitcoin cok hizli yukseliyor, mining gittikce sonumlenen uzun vadeli bi yatirim. Genelde miningden ekipmanin parasini bile cikaramiyo insanlar artik. Ama mesela bi ay once bitcoin almis olsaniz, simdi 3'te birini satip ilk yatirimi cikarip bedava bitcoinlerinizi saklayabilirdiniz.

bi ay once mining ekipmani aldiysaniz. Ekipmanin gucune gore azicik bir bitcoin yapmis, fiyatin artmasiyla zorlugun daha da artacagi gercegiyle yuzyuze kalmis durumda olmus olacaktiniz.

Asagi yukari her durumda boyle. 2 yil once duymus olun bitcoin olayini, o asamada mining'e yatirim yapmak yerine direk satin alin, gene daha karli olmus olucaksiniz bugun. Zira o zamanki mining ekipmaniyla su an hic bi sey mine edemezsiniz, paso ekipman yenilemeniz lazim mining'e devam etmek icin.
CoolnQuiet
Sr. Member

Activity: 388
Merit: 288

Living the dream

View Profile
November 11, 2013, 03:40:31 AM

evt aynen öyle. birde https://bitcointalk.org/index.php?topic=321584.0 bu konudaki arkadaş hadiseyi çözmüş, onun hesabını da incele. benim konuyu görmüşündür zaten bfl cihazlarla ilgili olan, onuda bir oku, o zaman sorular dağılacaktır.
rotring (OP)
Newbie
*

View Profile
November 11, 2013, 07:17:41 AM

evt aynen öyle. birde https://bitcointalk.org/index.php?topic=321584.0 bu konudaki arkadaş hadiseyi çözmüş, onun hesabını da incele. benim konuyu görmüşündür zaten bfl cihazlarla ilgili olan, onuda bir oku, o zaman sorular dağılacaktır.

Linki ilk siteye girdiğimde okumuştum. Çıkardığım sonuç: bitcoin kazma işi bitmiş...

Peki bazı bilgi sahibi tecrübeli değerli arkadaşlar "litecoin" de bu işi yapabileceğimizi, litecoin ile para kazanabileceğimizi söylediler.

Peki sizler litecoin yapmamız tavsiye edermisiniz.

Saygılarımla
labtek38
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

View Profile
November 11, 2013, 07:44:52 AM

Şimdi insanlar Btc için ah 2 sene önce başlasaydık falan diye iç geçiriyor.Litecoin için de 2 sene sonra ah keşke 2 sene önce başlasaydık denilir mi? Yoksa keşke 2 sene önce Btc yi al unut yapsaydık mı denir? Bu meretin kısa dönemde 1 haftası 1 haftasını tutmuyor ama uzun dönemde muazzam artışlar yaşanıyor. şimdi alanlar 2 sene sonra milyoner mi olur yoksa batar mı bilinmez.

marketglory
Newbie
*

Activity: 9

View Profile
November 12, 2013, 12:30:48 PM

en mantıklısı btc dir ltc çok düşüktür Smiley
Pages: [1]
  Print  

Jump to: