Bitcoin Forum
May 22, 2024, 01:34:31 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Gerçek Madeni Bitcoin !  (Read 122 times)
Shcirocco (OP)
Member
**

Activity: 120
Merit: 11

View Profile
April 11, 2018, 08:49:40 PM

Merhaba arkadaşlar iyi akşamlar.
    Şimdiye kadar bitcoinin ve diğer kripto paraların madeni şeklini hep sembolik olarak görmüşüzdür veya anı olsun,anlamı olsun diye sahibi olmuşuzdur. Smiley
Artık üzerinde bitcoin cüzdanının karekodu,cüzdan adresi ve gizli anahtar dizini bulunan, cüzdanda bulunan BTC kadar değeri olan madeni para yapılmış.Tayland'da bulanan Cold Storage Coins adlı şirket tarafından madeni paraya lazer ile işlenerek yapılmış.Tabi hayatımıza aktif şekilde bu madeni parayı kullanalım düşüncesinden ziyade yine sembolik anlam amacıyla güvenlik anlamında ne kadar sıkıntılı olsa da yine de kullanılabilirliği olduğu için satılmak üzere yapılmış.Seri üretim veya nasıl temin edilebilir konusundan bir bilgim yok.
    Bunu paylaşmaktaki sebebim kullanılabilirliğinden çok sembolik madeni bitcoinlerden öte en sonda ortaya çıkan görüntü çok hoş ve kalite kokuyor.Lazerle işlenme anını izlemesi de bir o kadar keyifli (:

Video link > https://www.youtube.com/watch?v=imQ0pwVlX4g < İzlemenizi tavsiye ederim iyi forumlar.

NOT : Video TOLDD - Facebook sayfasından alıntılanmıştır.
Dontcry.
Full Member

Activity: 630
Merit: 104

View Profile
April 11, 2018, 09:49:18 PM

bu piyasada herkes paranoyak Cheesy şimdi şirkette karekodlar olacak ve atıyorum ilerde adamın bastığı karekoddan gelen gelir yıllık 10bin dolar diyelim ve bastığı karekodlardaki btclerde 10milyon dolar sen olsan hangisini tercih edersin malum izlenebilirliği yok gönderilen bitcoinlerin bi 5 yıl sonra belki aklına bile gelmez kanıtlayamazsında Smiley
Shcirocco (OP)
Member
**

Activity: 120
Merit: 11

View Profile
April 12, 2018, 09:44:49 AM

bu piyasada herkes paranoyak Cheesy şimdi şirkette karekodlar olacak ve atıyorum ilerde adamın bastığı karekoddan gelen gelir yıllık 10bin dolar diyelim ve bastığı karekodlardaki btclerde 10milyon dolar sen olsan hangisini tercih edersin malum izlenebilirliği yok gönderilen bitcoinlerin bi 5 yıl sonra belki aklına bile gelmez kanıtlayamazsında Smiley

Tabi anlattığın gibi güvenilirliği çok sıkıntı olan bir mevzu ama yine de sembolik bir miktar bulundurmak üzere diğer sembolik madeni kripto paralarından öte güzel bir düşünceyle yapılmış. Smiley
Husaki
Newbie
*

Activity: 98
Merit: 0

View Profile
April 12, 2018, 10:57:26 AM

Böyle bir kodun güvenliğini sağlamak şuan için imkansız belki 1 yıl sonra iş görebilir ancak şuan evde süs eşyası dışında çok da bir işlevi olacağını düşünmüyorum
criptolover12
Member
**

Activity: 238
Merit: 10

View Profile
April 12, 2018, 12:09:39 PM

bana cok mantikli gelmedi. calinma riski de cok fazla.

OAX - REAL WORLD APPLICATION OF DECENTRALIZED EXCHANGES - V1
■  Hold your own keys - Liquidity Aggregation - Open and Transparent  ■
■ ■ WebsiteTeamWPTWPProject DeckANNBounty ANN ■ ■
husdemba
Full Member

Activity: 1302
Merit: 115

Pepemo.vip

View Profile
April 12, 2018, 01:59:55 PM

Bana da hiç güvenilir gibi gelmedi ama sempatikmiş gerçekten. Güncellemeler yapıldıktan sonra belki de daha çok dikkat çekebilir ve değerlendirilebilir  Smiley

jembaba1
Newbie
*

Activity: 150

View Profile
April 12, 2018, 04:01:08 PM

tutmaz bu fikir, yeterince güvenlikli değil.
strescarki
Newbie
*

Activity: 128

View Profile
April 13, 2018, 09:53:25 AM

bunun tutacağını düşünmüyorum
cubukkraker
Jr. Member
*

Activity: 74
Merit: 1

View Profile WWW
April 13, 2018, 12:53:39 PM

Gerçeğini değil de belli bir değeri olmayan sadece sembol olarak olanlardan olsa daha çok talep görür bence. Bunu yapan birisi olsa iyi para kazanır.

TREEBLOCK.io   //   TOKEN GENERATING EVENT
▶▶▶▶▶▶▶▶▶▶   ICO is LIVE  》 JOIN NOW!   |■■■
Pages: [1]
  Print  

Jump to: