Bitcoin Forum
June 17, 2024, 05:11:15 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 [4] 5 »  All
  Print  
Author Topic: Helal Bitcoin!  (Read 503 times)
ozcanucler
Member
**

Activity: 238
Merit: 10

One Token to Move Anything Anywhere

View Profile
April 23, 2018, 09:06:18 PM

bunlar kafalarına göre açıklama yapıyorlar o helaldir şu haramdır, sapır sapır konuşuyorlar, hiç birine itibar etmiyorum ben

Bende öyle hocam ne dediklerini kendileride bilmiyoru 2 gün sonra çıkarlarına ters düşse haram diyecekler ki bunları diyenlerde oldu zaten.

mahmure
Newbie
*

Activity: 182
Merit: 0

View Profile WWW
April 23, 2018, 09:38:27 PM

Bu araştırmayı bizim din işleri başkanlığına da göndermek lazım çünkü onlar caiz değil deyip bir çok yatırımcının önünü kesmişlerdi. İslam alemi her konuda olduğu gibi bu konuda da bölük pörçük. Angry

Doğru demişsin bizim diyanete göndermek lazım bu haberi. Sizin caiz değil dediğinize başkaları helal dedi ne diyorsunuz diye. Nasıl oluyor bu iş kime göre helal kime göre haram? Ne olacak bu Müslümanların hali?
Koray Pulsar
Newbie
*

Activity: 280
Merit: 0

View Profile
April 23, 2018, 10:09:20 PM

9000 dolara yaklaştı bu artış sürecek gibi duruyor özellikle IMF başkanının olumlu yaptığı açıklamalardan sonra sıçradı 2000 dolarlık artış artarak devam ediyor
HyperLup
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 252

View Profile
April 23, 2018, 11:21:36 PM

Rockefeller ve Soros ailelerinin açıklamaların kapitalist sistem zenginlerinin Bitcoin ve diğer kripto paralara bakış açısını değiştireceğini düşünüyorum. Dünya üzerinde bu ailelerin yönelimlerine göre hareket eden para ve güç sahibi çok insan var ve kripto para piyasasının bu haberle dahi genişlemesi olası. Öte yandan Bitcoinin helal olarak tanınlanması durumunda zengin arapların sevd seve Bitcoine yatırım yapacağını söylemek için alim olmaya lüzum yok. Önümüzdeki aylar epey hareketli olacağa benziyor.
ksteve96
Full Member

Activity: 624
Merit: 125

alcedoplatform.com

View Profile WWW
April 23, 2018, 11:46:40 PM

Blossom Finance şeriat kurallarına göre Bitcoini araştırmış ve dolar, euro ve altın gibi değerlerin kabul gördüğü bu kurallara göre bitcoin de eş değerde kabul görme hakkına sahip olduğunu açıklamışlarsa, bu doğrultuda hareket ederek kripto paralara yatırım yapabilecek pek çok Müslüman ülke var.

𝗔𝗟𝗖𝗘𝗗𝗢  ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   Making Cryptocurrencies Accessible For Everyone!         Made in
██████████████████████████████████████████       GERMANY
     𝗔𝗡𝗡     𝗪𝗵𝗶𝘁𝗲𝗽𝗮𝗽𝗲𝗿     𝗙𝗮𝗰𝗲𝗯𝗼𝗼𝗸     𝗧𝘄𝗶𝘁𝘁𝗲𝗿     𝗠𝗲𝗱𝗶𝘂𝗺     𝗕𝗼𝘂𝗻𝘁𝘆     𝗧𝗲𝗹𝗲𝗴𝗿𝗮𝗺              🇩🇪 🇩🇪 🇩🇪
carlzec
Full Member

Activity: 616
Merit: 100

View Profile
April 24, 2018, 09:06:48 AM

Bitcoin işlem makbuzlarına helal sertifikası da yerleştirirlerse tam olur Smiley İşin şakası tbi ama arplar bile bunu uygun görüyor bizim kafa başka yerlerde
binbash
Full Member

Activity: 294
Merit: 101

View Profile
April 24, 2018, 10:46:41 AM

Bitcoin işlem makbuzlarına helal sertifikası da yerleştirirlerse tam olur Smiley İşin şakası tbi ama arplar bile bunu uygun görüyor bizim kafa başka yerlerde

Düşünsene HELAL bitcoin satılır itina ile helal bitcoin alınır satılır komisyonu az ama iyide yolmasını biliriz diye yazıyorlar efsane olurdu ya şaka filan.

Sakaleyn_40
Member
**

Activity: 322
Merit: 23

View Profile WWW
April 24, 2018, 10:48:44 AM

Bitcoini iyi amaçla kullanırsanzı neden haram olsun ki? Dolar, euro, bitcoin hepsi de yatırım veya ödeme aracı olarak kullanılıyor. İsteyen dolarlada yapmak isytediğini yapar. Kullanım amacını bilmeden haram demekte çok yanlış.

birfincankahve
Jr. Member
*

Activity: 280
Merit: 4

View Profile
April 25, 2018, 11:54:48 AM

helal bitcoin mi olur saçma sapan konuşmayın,  sucuk mu hocam ?
virtue44
Jr. Member
*

Activity: 84
Merit: 7

Community Manager at Bitsurf.eu

View Profile WWW
April 25, 2018, 12:01:23 PM

Helal mi haram mı nedir ya, ne alaka. Teknolojiye dini sokmayın bari.
blogmanya
Member
**

Activity: 364

GR

View Profile WWW
April 25, 2018, 01:59:07 PM

Bu tartismayi yapan ulkelerin sonu ortada,  ne muslumanlik ile yasayabiliyorlar nede yapmacik tavirlarindan taviz veriyorlar. En cok gasp olayi en cok tecavuz olayi bizim ulkelerimizde oluyor.  Sebebi iste bu fakirlikten,  şer islere yonelmesinden kaynakli.  Hey guzel Allah bizi bu dinci şarlatanlardan koru.  Din yol gosterici ogreticidir.  Bunu boyle yorumlamak lazim.  Daha fazlasi degil.

BITMART CRYPTOCURRENCY EXCHANGE
eduvar
Jr. Member
*

Activity: 58

View Profile
April 25, 2018, 03:14:39 PM

btc helal mi haram mı tartışması asla bitmez. neyse biz önümüze bakalım.
ILuckyGuyI
Sr. Member

Activity: 2128
Merit: 478

View Profile
April 25, 2018, 08:30:12 PM

Bitcoin beklenen çıkışı göstermeye başladı sonunda ama tekrar 9000 dolara geriledi. Ama şu an için seviye gayet iyi bana göre. Önemli olan önümüzdeki 1-2 ay içinde 10 binlerde gezmeye başlaması diye düşünüyorum. Daha sonra devamı da gelir.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT|
4,000+ GAMES
███████████████████
██████████▀▄▀▀▀████
████████▀▄▀██░░░███
██████▀▄███▄▀█▄▄▄██
███▀▀▀▀▀▀█▀▀▀▀▀▀███
██░░░░░░░░█░░░░░░██
██▄░░░░░░░█░░░░░▄██
███▄░░░░▄█▄▄▄▄▄████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
█████████
▀████████
░░▀██████
░░░░▀████
░░░░░░███
▄░░░░░███
▀█▄▄▄████
░░▀▀█████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀
█████████
░░░▀▀████
██▄▄▀░███
█░░█▄░░██
░████▀▀██
█░░█▀░░██
██▀▀▄░███
░░░▄▄████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀
|
██░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░██
▀█▄░▄▄░░░░░░░░░░░░▄▄░▄█▀
▄▄███░░░░░░░░░░░░░░███▄▄
▀░▀▄▀▄░░░░░▄▄░░░░░▄▀▄▀░▀
▄▄▄▄▄▀▀▄▄▀▀▄▄▄▄▄
█░▄▄▄██████▄▄▄░█
█░▀▀████████▀▀░█
█░█▀▄▄▄▄▄▄▄▄██░█
█░█▀████████░█
█░█░██████░█
▀▄▀▄███▀▄▀
▄▀▄
▀▄▄▄▄▀▄▀▄
██▀░░░░░░░░▀██
||.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
░▀▄░▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄░▄▀
███▀▄▀█████████████████▀▄▀
█████▀▄░▄▄▄▄▄███░▄▄▄▄▄▄▀
███████▀▄▀██████░█▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████▀▄▄░███▄▄▄▄▄▄░▄▀
███████████░███████▀▄▀
███████████░██▀▄▄▄▄▀
███████████░▀▄▀
████████████▄▀
███████████
▄▄███████▄▄
▄████▀▀▀▀▀▀▀████▄
▄███▀▄▄███████▄▄▀███▄
▄██▀▄█▀▀▀█████▀▀▀█▄▀██▄
▄██▄██████▀████░███▄██▄
███░████████▀██░████░███
███░████░█▄████▀░████░███
███░████░███▄████████░███
▀██▄▀███░█████▄█████▀▄██▀
▀██▄▀█▄▄▄██████▄██▀▄██▀
▀███▄▀▀███████▀▀▄███▀
▀████▄▄▄▄▄▄▄████▀
▀▀███████▀▀
OFFICIAL PARTNERSHIP
FAZE CLAN
SSC NAPOLI
|
btcboom99
Member
**

Activity: 86

View Profile
April 26, 2018, 07:34:00 PM

buna yükselişe araplarmı sebep oldu bilmem ama piyasa çok güzel hareket kazandı umarım yine bir balon gibi sönmez daha çok yükselişlerle mutlu oluruz

ⓄⓄ    Bitscreener - The world's first financial data ecosystem powered by blockchain    ⓄⓄ
ⓄⓄⓄⓄ    ICO starts in May     ⓄⓄⓄⓄ
Follow Bitscreener  | Facebook | Twitter| Telegram
dammedonut
Full Member

Activity: 224

View Profile
April 27, 2018, 12:45:09 AM

Para kazanma arzusu helal haram dinlemiyor. Müslüman ülkeler her ne kadar karşı olduklarını bildirselerde piyasanın önüne geçemeyeceklerini anladılar. Bu yükseliş devam etsin de helal haram bir kenarda kalsın.

holy.cup
Jr. Member
*

Activity: 33
Merit: 2

View Profile
April 27, 2018, 02:59:26 PM

Bitcoin şu anda sadece karşılığı olmayan ama insanların para kazandığı bir yol gibi görünüyor buda haliyle bazı kesimler tarafından rahatlıkla bitcoine haramdır fetvası verdiriyor,ama meseleye geniş çaplı bakılacak olursa bitcoinin aslında şu anda ki işleviyle uzaktan yakından bir alakası yok.Bu tür haramdır fetvalarının bitcoin gerçek amacıyla kullanılmaya başlayınca değişeceğini düşünüyorum,bence bu teknolojiye haram diyerek görmezden gelmek hem ekonomik anlamda hem de ülkenin yapacağı yatırımları engellemesi sebebiyle çok daha büyük bir haramdır.Bırakın bu teknolojiye gereken yatırımı yaparak ekonomimizi belli seviyelere getirelim ve artık yabancı ülkelere olan bağlılığımızı bir nebze de olsa azaltalım.
coinpool_de
Sr. Member

Activity: 504
Merit: 250

View Profile
April 27, 2018, 03:26:56 PM

Herkes ayrı telden çalarak yükselişe bir bahane bulmaya çabalıyor, daha doğrusu yükselişin arkasındaki nedenlere ulaşmaya çalışıyorum diyelim. Ancak bu işler o kadar basit değil ki onlarca etken söz konusu, ben artık nedenini sorgulamıyorum bile  Grin
tinywestler
Full Member

Activity: 308

View Profile
April 27, 2018, 09:06:10 PM

bitcoinin bu tip konulara alet edilmesini hiç bir şekilde doğru bulmuyorum, bence çok yanlış bu yapılanlar, iyice ortalık malı ettiler
vuslatgelir
Member
**

Activity: 195

-

View Profile
April 27, 2018, 10:47:03 PM

valla kimse kusura bakmasın ırkçılık yapmak istemiyorum ama dünyada araplar kadar beleşçi ve bencil topluluk görmedim, birbirlerine tahammül edemiyorlar bunlar
ozcanucler
Member
**

Activity: 238

One Token to Move Anything Anywhere

View Profile
April 27, 2018, 11:03:50 PM

valla kimse kusura bakmasın ırkçılık yapmak istemiyorum ama dünyada araplar kadar beleşçi ve bencil topluluk görmedim, birbirlerine tahammül edemiyorlar bunlar

Kesinlikle öyle hocam adamlar zaten satıcının teki beş para etmezler ne güvenim var onlara nede başka birşey  sudilerin abd ve israil ile ilişkileri hep beni tedirgin ediyor ne yapacakları belli değil.

Pages: « 1 2 3 [4] 5 »  All
  Print  

Jump to: