Bitcoin Forum
May 08, 2024, 05:30:46 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Çitflik bank ve diğer oluşumlar VS bitcoin(blockchain)  (Read 515 times)
dannybrown (OP)
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
April 13, 2018, 09:40:08 AM

Bıktım artık aynı postları görmekten.Birisi çiftlik bank ile bitcoini kıyaslamaya başladığı anda eliniz de her ne varsa o şeyi o  kişinin ağzına sokup şu kelimeleri kulağına fısıldayın.
çiftlik bank ;Sadece hayvancılık yaptığını iddia ederek kar vereceğini söyleyen ancak içerde hiçbir icraatın olmadığı bir dolandırıcılık şirketi.
Bitcoin ise merkezi tüm kurumları,paraları,kayıtları,şirketleri (devletler dahil)  ortadan kaldırabilecek,milyonlarca gereksiz insanı ortadan silip süpürecek
Bir kayıt defteridir.Asla sahtesi yapılamaz ve ele geçirilemez.Devlet birimleri alt yapısındaki blockchaini kullanmak zorunda olsa tek bir vergi kaçacaklığı yapılamaz.Bitcoinde amaç kar etmek değildir.Bu bir devrim ve yeni bir ekosistemdir.
anladınmı şimdi Allahın salağı !

Biri bok,diğeri kainat.
1715146246
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715146246
Reply with quote  #2

1715146246
Report to moderator
1715146246
Hero Member
*

Ignore
1715146246
Reply with quote  #2

1715146246
Report to moderator
I HATE TABLES I HATE TABLES I HA(╯°□°)╯︵ ┻━┻ TABLES I HATE TABLES I HATE TABLES
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715146246
Hero Member
*

Ignore
1715146246
Reply with quote  #2

1715146246
Report to moderator
1715146246
Hero Member
*

Ignore
1715146246
Reply with quote  #2

1715146246
Report to moderator
varanvaran
Legendary
*

Activity: 1065
Merit: 1013

Bitcoin Trader

View Profile
April 13, 2018, 09:47:12 AM

Inanırmısın aynı şekilde etrafımda ki bitcoin işleri ile uğraştığımı bilen ve sistemi bilmeyen kişilerin

durup oo bitcoin patlamış çiftlikbank değilmi bitcoin ikisini birlikte kıyaslayıp aynı kefeye koyuyorlar.

sonra anlatıyorum ama anlayan yok ki Smiley  bende artık uğraşmıyorum mustahak diyorum artık ciftlikbankı duyunca

goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
April 13, 2018, 10:25:32 AM

ne derseniz diyin anlamıyorlar, bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan çok, ben kendi hallerine bıraktım kimsiyi ikna etmeye çalışmıyorum, he he diyip geçiyorum
ferhat1242
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 277

CAT.EX Exchange

View Profile
April 13, 2018, 10:55:46 AM

Benimde çevremdeki büyükler diyor ki ; Senin bitcoin patlamış ferhat,diyorum nasıl ya duruyor yerinde.Diyorlar o mehmet aydın değilmiydi onun sahibi hatta haberlere çıktı bitcoin makinalarıyla size satmış bitcoinleri  Grin Grin Grin

La diyorum ne alaka o ayrı bitcoin ayrı.Diyolar oda onun gibi olacak bak görürsün.Diyorum kısmet ne diyim bilmyiroum ki  Grin

|(
▄▄██████████▄▄
▄██████████████████▄
▄█████▀ ▀█████▀ ▀██████▄
██████ ███ ▀▀▀ ███ ███████
██████▀▄███████████▄▀███████
███████ █████████████ ████████
███████ █████████████ ████████
████████▄▀█████████▀▄█████████
██████████▄ █████ ▄█▀▄▄▄▀█████
██████████ ████▌▐█ █▀▄█ ████
████████▌▐█████ █▌▐█▄▄████
▀█████▀ ██████▄ ▀ █████▀
▀██████████████████▀
▀▀██████████▀▀
)(.
)
▌   ANNOUNCE THREAD   ▌▐   BOUNTY   ▐
TWITTER  |  FACEBOOK  |  TELEGRAM  |  DISCORD
(((((((   MOBILE APP [ ANDROID / IOS ]   )))))))
)
Carolinawiestput28
Jr. Member
*

Activity: 154
Merit: 1

View Profile
April 13, 2018, 11:24:55 AM

türklerin cogu bitcoinin sahibinin mehmet aydın olduguna inanıyor bu algıyı ancak tv kanalları değiştirir bizlerin elinden bir sey gelmez.
elturco
Full Member

Activity: 344
Merit: 134

View Profile
April 13, 2018, 11:55:47 AM

bence de "he he" deyip geçmek lazım. daha saadet zinciri ile bitcoin in farkını bilmiyorsa bizim öğretecek bir şeyimiz yok bu adamlara. kaldı ki bizim öğretmek gibi bir misyonumuz da yok. çok adam tanıyorum 3 sene önce "bitcoin neymiş la sahte sanal bişey" deyip, geçen sene "nerden alcaz bunu" diye kapı aşındıran.

herkes kendinden sorumlu dostlar.
jullerkone
Newbie
*

Activity: 182
Merit: 0

View Profile WWW
April 13, 2018, 06:37:27 PM

çiftlikbankta olan mining cihazları ile kar elde edilmesi ve üyelere devede kulak paranın verilmesi o kadar. bitcoin ve çiftlikbank çok farklı. biri kripto para diğeri kripto para elde etmek için çiftlik kuran işletme ki Kıbrıs'ta yalnız posta kutusu olan bir işletme  Cheesy
funchiestz
Sr. Member

Activity: 1134
Merit: 342

View Profile
April 13, 2018, 09:05:06 PM

Ülkede bitcoin'i yahudi oyunu diye tanımlayan insanlar var, tosuncukda video'da bir kaç tane cihaz gösterince bizimkilerin akılları uçtu direk Cheesy
Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
April 14, 2018, 10:10:36 AM
Last edit: April 14, 2018, 11:04:18 AM by Matthias9515

Bitcoin'i balon yapanlar bunu bir ödeme sistemi olarak değil sadece bir yatırım aracı olarak kullanan kişiler. Ben alışverişlerimi yurt dışına Bitcoin ile yapıyorum hatta geçen gün forumdan olmayan Pakistan'lı bir adama Bitcoin ile ödeme yaptım veya Reddit hesabı satın alırken Bitcoin ile ödedim. Düşünsene tüm dünya Paypal kullanıyor ama ülkemizde Paypal ile ödeme yapamıyorum çünkü yasak işte bu yüzden tüm dünyanin ne olursa olsun ödeme sistemi olarak kullanabileceği ortak bir sisteme ihtiyaç var, yasaklara rağmen çalışan, engellenemeyen, bugün Suriye'ye demokrasi getiren Amerika'dan bağımsız, çocuk katili AB'nin her kafasına estiğinde sizin işlemlerinizi sorgulayamayacağı, bankaların karşılıksız para basarak o paralarla insanları borçlandıramayacağı, şu anki ekonomik sistemden çok daha gerçekçi bir ekonomik düzene ihtiyaç var. Bu foruma üye olduğumda Bitcoin'e ponzi diyenlerden biriyim, kazandığım tüm parayı altcoinlerden kazandım, Bitcoin'e ihtiyaç olmadığını iddia ettim ama bugün kazandığım paraların ihtiyacım kadarını nakite kalanını Bitcoin'e basıyorum sonra da aklıma şu fikir geliyor; acaba blokzincir teknolojisini insanlara farkli şekillerde sunabilecekken bir para birimi olarak sundular? Belki de amaç bu teknoloji ile bağımsızlık düşüncesini milyonlarca insana en kısa yoldan ulaştırmak.. Bence Lightnin network yaygınlaştıkça haber kanalları, devletler ve bankalar ağlamaya devam edecek.

Not: Bu mesaj yatırım tavsiyesi içermiyor. Bitcoin sizi vezir de edebilir, rezil de.
tenqribizmenentr
Member
**

Merit: 16

View Profile
April 14, 2018, 10:42:32 AM

Laftan anlamaz bu kesim ne dersek diyelim hepsi bellemiş bunlarda öyle saadet zincir igibi çiftlik bank gibi önce verirler sonra kat ve kat alırlar diye Smiley herkeste akıl fikir var kardeşim kimse kanmasın kıyaslamaları bile saçma Smiley

dracarys2
Member
**

Activity: 100
Merit: 10

View Profile
April 14, 2018, 11:04:15 AM

Bu algının oluşmasında iki ana neden var.
1-) Bitcoin ve çiftlikbankın internet üzerinden kullanılması
2-) Mehmet AYDIN'ın Uruguaya bitcoin üretim tesisi kurdum karımızın bir kısmını buradan elde ediyoruz demesidir.

Piyasayla uzaktan yakından alakası olmayan insanların yaptığı bu tarz yorumlara Ya sabır çekip geçmeliyiz  Cheesy
matrixturk
Full Member

Activity: 476
Merit: 100

View Profile
May 14, 2018, 08:39:05 PM

Sabit fikirli insanların düşüncelerini değiştirmek çok zor. Özellikle araştırmayan okumayan bir milletin insanlarına çok fazla söze gerek yok. Kendi hallerine bırakmak lazım. Yakında görecekler çiftlik bankı Grin
hjbn
Newbie
*

Merit: 0

View Profile WWW
May 14, 2018, 09:14:59 PM

Ünlü spor yorumcusu mehmet demirkolda bu konudan bahsetmiş youtube kanalında onu dinleyen insanlarda ondan etkileniyor doğal olarak. Ama çok yakın zamanda gerçekleri görecek herkes.
kuldun
Member
**

Activity: 182

View Profile
May 14, 2018, 09:55:24 PM

Çiftlik bankın bitcoin işine girmesi insanların kafasında dolandırıcılık sistemi olarak algılandı ve bazı yorumcularda bunu körüklüyor. Cahillerin peşinden gidenler pişman olacaklar.

MyCryptoBank  ――  Legal and Reliable Crypto Bank
Whitepaper  ――  CRYPTOBANK FOR CRYPTOCOMMUNITY  ――  Announce
―― Medium ―― YouTube ―― LinkedIn ―― Telegram ―― Facebook ―― Twitter ――
adile
Member
**

Activity: 252

View Profile
May 15, 2018, 06:25:28 AM

ciftlik banak ile kıyaslamalarının amacı adam ciflik bank adı altında bitcoin üretmesi bunun için insanlar kıyaslıyorlar. bunlara kurulmadan önce çözüm bulunması gerekiyor.
Sirtho
Member
**

Activity: 244

View Profile
May 15, 2018, 06:30:53 AM

Ya bırakın konu hakkında uzman olmayan kişilerin yorumlarını dinlemeye devam etsinler. Kendileri kaybedecek.

binbash
Full Member

Activity: 294
Merit: 101

View Profile
May 15, 2018, 09:46:44 AM

Kim bıkmadı ki bu tarz haberleri görmekten salağın birini çıkartmışlar yok öyle yok böyle yok şöyle abi hikaye ya kaptırmasaydınız paranızı o kadar uyardık sizi

bekserson
Jr. Member
*

Activity: 266
Merit: 2

View Profile WWW
May 15, 2018, 01:55:44 PM

Çiftlikbank ve blockchain çok farklı. biri blockchain zincirine bitcoini entegre etmiş. diğeri milletten topladığı inek sütü, damızlık hayvan, yok yeşil yumurta, bal, şarküteri gibi bunları üretip satıyoruz diye parayı toplayıp bitcoin, ethereum ve diğer coinleri üretici mining cihazlarını alıp yurtdışına hapse girmemek için firar eden birisi.

elma ve armut örneği var ya bu daha uç örnek.

Connecting Dual-Crypto into the Real World
                G M B Platform               
Pre-Sale Coming Soon!
heirinch
Jr. Member
*

Activity: 420
Merit: 1

Bountyhive.io

View Profile WWW
May 15, 2018, 02:08:27 PM

Bıktım artık aynı postları görmekten.Birisi çiftlik bank ile bitcoini kıyaslamaya başladığı anda eliniz de her ne varsa o şeyi o  kişinin ağzına sokup şu kelimeleri kulağına fısıldayın.
çiftlik bank ;Sadece hayvancılık yaptığını iddia ederek kar vereceğini söyleyen ancak içerde hiçbir icraatın olmadığı bir dolandırıcılık şirketi.
Bitcoin ise merkezi tüm kurumları,paraları,kayıtları,şirketleri (devletler dahil)  ortadan kaldırabilecek,milyonlarca gereksiz insanı ortadan silip süpürecek
Bir kayıt defteridir.Asla sahtesi yapılamaz ve ele geçirilemez.Devlet birimleri alt yapısındaki blockchaini kullanmak zorunda olsa tek bir vergi kaçacaklığı yapılamaz.Bitcoinde amaç kar etmek değildir.Bu bir devrim ve yeni bir ekosistemdir.
anladınmı şimdi Allahın salağı !

Biri bok,diğeri kainat.
Hocam anlamak istemeyip sistemi bilmedikleri için öyleler. Ben küçüklüğümden beri bitcoini duyuyorum bir ara araştırdım ve dedim ki blockhain bana ne yapabilir, ben ona ne yapabilirim dedim. Şuan yatırım amaçlı kullanıyorum teknolojiyi  Smiley
xXBEVOXx
Full Member

Activity: 266
Merit: 100

https://cryptassist.io

View Profile
May 15, 2018, 03:24:58 PM

Biri bilmeyen birine demiş ikisi de aynı diye. Kim içinde bitcoin geçen bir şey duysa Çiftlik bankla eş değer kılıyor. Bilmemek ayıp değil ama başkasından duyulan yalan yanlış bilgileri bir halt biliyor gibi satmıyorlar mı ben ona ayar oluyorum. Kaç kişiye anlattım çevremde aynı şey değil diye adamların kafasına girmiyor bir türlü. Bence hiç bir zaman anlayamayacakları ve bu olayın içinde olup kazanamyacakları için bu kadar konuşuyorlar. Ya da milletinde parası batsın da bize geyik malzemesi çıksın diye bu şekilde konuşuyorlar. İki türlüde çözemedim gitti kafalarını.

Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: