Bitcoin Forum
May 14, 2024, 04:23:52 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: ETH'de sıkıntı bitti mi? ("-DİKKAT- ETH bıçak sırtında" konusunun devamı)  (Read 320 times)
ophyrim (OP)
Sr. Member

Activity: 994
Merit: 391

View Profile
April 13, 2018, 09:54:28 AM
Merited by entr (1)

Arkadaşlar birkaç gün önce ETH'nin bıçak sırtında olduğunu ve bir kaç hafta içinde BTC 'ninde hareketine bağlı olarak sert bir hareket yapacağını söylemiş ve ETH-USD teknik analiz grafiklerini konuya eklemiştim.

İşte yazdığım konudan bazı alıntılar

Gördüğünüz üzere daralan bir üçgen içinde giderek azalan işlem hacmiyle hareket ediyor ve her an üçgeni ya aşağı doğru yada yukarı doğru kırmak üzere.

Bu iki grafiği beraber yorumladığımızda ETH-USD değeri şu an resmen bıçak sırtında. Birkaç hafta içinde sert bir hareket yapacak. Bu noktada BTC'nin de nasıl hareket edeceği çok önemli.

Konunun tamamını okumak isterseniz.
https://bitcointalk.org/index.php?topic=3293506.0

Bende konunuyu devam ettirmek istedim.
Bu noktada ETH'deki olası bir 300 USD'lere düşüşün bittiğini söylemek için henüz erken, ancak ETH uzun zamandan sonra güçlü bir toparlama sinyali verdi. Bu sinyal tüm piyasa için geçerli ancak henüz yükselişe geçtik düşüş bitti demek için erken.

1-ETH-BTC oranı 0.055'de güçlü bir destek buldu ve önemli bir seviye olan 0.06'yı yukarı doğru kırdı.
2- Aşağıdaki grafikte görüldüğü üzere daralan üçgeni güçlü bir şekilde yukarı doğru kırdı (bu grafik yukarıda linkini koyduğum grafiğin sadece tarih bazında güncellenmiş halidir.). Şuna lütfen dikkat edin dün pek çok altcoin BTC'nin sert yükselişini BTC cinsinde takip edemedi ve BTC cinsinde grafiği eksi kapadı. Buna rağmen ETH, BTC cinsindede grafiğini artı kapamayı başardı. Yani ETH için bu hareket sadece BTC'nin yükselmesinden dolayı yaşanmadı, BTC'deki yükseliş ETH'deki yükseliş hareketini tetikledi.
3- Tüm piyasanın toplam değeri 300 milyar dolara yükseldi ve kritik seviye olan 250-280 milyar doların altına sarkmadı.
4- BTC 7200 seviyesini yukarı doğru hacimli bir şekilde kırıp günlük grafiğini bu seviyenin üstünde kapatmayı başardı.

ETH-USD günlük grafik ve bir önceki konuda çizdiğim daralan üçgenin kırılma noktası (yuvarlak içindeki bölüm)

Peki bundan sonra ne olur?
ETH yukarı hareket etme konusunda elinden geleni yapmıştır. Bundan sonra ETH-USD hareketi haricinde daha önemli olan 2 nokta vardır.
1- Toplam pazar hacminin 300 milyar dolar civarında tutunup 250-280 milyar dolar seviyesini aşşağıya doğru geçmemesi
2- BTC'nin kendisini 8000 USD'nin üzerine atması (bu seviye BTC için düşüşün bittiği ve yükselişin başladığı anlamına gelir)

Bu 2 durumun gerçekleşmesi durumu, tekrar boğa piyasasına girdiğimiz anlamını taşımaktadır. Şu an piyasa karar verme aşamasında.
Bunlar haricinde yukarıdaki linkte göreceğiniz ETH'nin uzun vadedeki fiyat tahmini (ETH_BTC 0.5 seviyesi) bana ait olmayan bir tahmindir ve tahminin kaynağınıda paylaştım. Ancak şunu söyleyebilirimki teknik analistin yaptığı analiz bence ciddi olarak düşünülmasi gereken gayet olası bir tahmindir.

Tüm bunlarla beraber geçen yazdığım konuda kriptolar için teknik analizin çalışmadığını yazan hatta küfür eden arkadaşlara sanırım bundan daha güzel bir cevap olamazdı. Kriptolarda da teknik analiz çalışıyor. Sadece piyasa dar olduğu için manipülasyon diğer piyasalara göre daha kolay. Şu da bir gerçek ki her piyasada her zaman manipülasyon olur. İşlem hacmi ne kadar yüksek ise manipülasyon riski o kadar azalır ve teknik analiz o kadar doğru çalışır.
Manipülasyon her piyasanın işleyişinin bir parçasıdır.

Bol kazançlar dilerim.

"Governments are good at cutting off the heads of a centrally controlled networks like Napster, but pure P2P networks like Gnutella and Tor seem to be holding their own." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
suram
Full Member

Activity: 560
Merit: 113

View Profile
April 13, 2018, 12:32:32 PM

Teşekkürler güzel çalışma peki bir sorum var $8000 üstüne attığında kendini btc yükseliş trendine geçmiş görünüyor bu aşamada 12.000 e yaklaşamadan yeniden düşüşe geçebilir mi

ADVERTISEMENT SPACE FOR RENT, PM
avalonn
Full Member

Activity: 728
Merit: 151

View Profile
April 13, 2018, 12:32:55 PM
Last edit: April 13, 2018, 12:44:11 PM by avalonn

benim aklıma takılan şu ; bitcoin önceki yükselişte 5900 'den döndüğü zaman 12yi kıramazsa tekrar düşecek dendi...11900 civarlarından falan 6500 civarlarına tekrar düştü...şimdi yine bir yükseliş başladı ancak  kimse 12 demiyor tekrardan...   8de tutunsun yeter deniyor  Smiley neden acaba ?
fodoyr565
Newbie
*

Activity: 112
Merit: 0

View Profile
April 13, 2018, 12:38:44 PM

400$dan alım fırsatı yazdığımda da aynısını düşünüyodum şu anda da aynısını düşünüyorum eth sağlam yükselecek güveni kaybetmemek lazım
SERKAN73MS
Newbie
*

Activity: 126

View Profile
April 13, 2018, 12:50:32 PM

piyasa düzeldiğinde en rahat 2x-2.5x yapcak projenin başındadır eth, hem güvenli liman hem artacağı kesin. fazlasında gözü olmayan için mikemmel yatırımdır kendisi
alpoahmo
Full Member

Activity: 588
Merit: 125

View Profile
April 13, 2018, 12:56:17 PM

Aynen öyle en güvenli üç limandan biridir ethereum.Diğerleri ise neo ve bitcoindir.Bu yüzden piyasa güzelleşirse ethereum artacak arkasından altcoinler özellikle eth tabanlı olanlar.
redsilentstorm
Member
**

Activity: 448
Merit: 10

View Profile
April 13, 2018, 01:01:04 PM

Heyecana gerek yok yarına kalmaz bi tweetlik işimiz var sonra yine çöküş Sad ümidimi iyice yitiryorum galiba. Üstelik bountylerimiz de gelmiyor ki neşemiz yerine gelsin. Umarım ddiğin gibi btc 8k üeri kalır ama önümüz haftasonu ne olacağı belli olmuyor.
elcezireex
Full Member

Activity: 532
Merit: 151

View Profile
April 13, 2018, 02:04:09 PM

Güzel analiz etmişsin şuan sadece izlemek kalıyor bize btc 8k üstünde duruyor hala bana boğa sezonu açıldı gibi geliyor
ozlemt4296
Member
**

Activity: 350

CAT.EX Exchange

View Profile
April 13, 2018, 02:19:31 PM

Tam moraller iyice düşmüşken psikolojiler bozulmuşkenBi anda öyle bir yükseliş olduki herkes sasirdi birazda olsa yüzler güldü bitcoin de ethereum da yükselişe doğru gidiyor inşallah umarım tekrar düşmez yüzler birazda olsa gülmüsken hayırlısı diyelim hayırlısı neyse o olsun

Puyol
Full Member

Activity: 616
Merit: 101

View Profile
April 13, 2018, 02:21:05 PM

8k desteği çok önemli aşağı doğru kırılırsa eski günleri mumla ararız gibi
exturudere
Member
**

Activity: 612

View Profile WWW
April 13, 2018, 02:30:05 PM

700 dolardan aldım düşeceğini bile bile. 370 dolarken biraz daha aldım. Şimdi riske edebilecegim, unutabileceğim bir parayla biraz daha almayı düşünüyorum. Bence eth geleceğin 1 numaralı kripto parası olacak. Inancım tam. Tabi ki yatırım tavsiyesi değil.
BACARAN
Jr. Member
*

Activity: 560
Merit: 1

View Profile
April 13, 2018, 02:36:34 PM

Vitalik enteresan adam sanki bilerek fırlamasını engellemk istiyor.
hmsr
Full Member

Activity: 798
Merit: 106

👉bit.ly/3QXp3oh | 🔥 Ultimate Launc

View Profile
April 13, 2018, 02:53:08 PM

Bitcoinin toparlanmasından sonra altcoinlerde kendini toplayacaktır. Bunu ilk olarak eth yapacaktır. Benim tahminim bu yönde.

mediation
Member
**

Activity: 364

View Profile
April 13, 2018, 03:49:14 PM

Bir teknik analiz ile tüm teknik analizlerin doğru olduğunu sanmanız zaten her şeyi açıklıyor Smiley Bunun haricinde internette 100 lerce teknik analiz videosu bulabilirsiniz ve hiç biri düşüş sezonu boyunca doğru bilgi vermedi.

megadeth1992
Member
**

Activity: 350

W12 – Blockchain protocol

View Profile
April 13, 2018, 03:59:09 PM

Ethereum son iki günde btc nin yükselmesiyle paralel olarak yükselişine devam ediyor. Pek birşey yükselmese de satoshi bazinda dolar bazında iyi yukseldi. Ama grafige gore bundan sonraki yön belli yukarı doğru gibi duruyor tepesine vurmazlarsa eğer.

W12.io  ▬▬▬▬▬▬  Blockchain protocol                         
            Built F O R :    ❤ Charity Market    ⚫ ICO    ֆ CROWDFUNDING

◥ TELEGRAMWHITEPAPERTWITTERFACEBOOK ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ ❱❱❱ R E G I S T E R  for the  TO K E N  S A L E ❰❰❰
burkay
Full Member

Activity: 644
Merit: 103

CAT.EX Exchange

View Profile WWW
April 13, 2018, 04:04:08 PM

Piyasa da aslında tamamen belirsizlik bitmiş durum da değil şuan bence halen karar verme aşamasın da, geçenki açmış olduğunuz post a da yorum yapmıştım, o zaman da kısa vade de belki düşüşler gözükebilir ama ethereum un gideceği yön bir şekilde yukarısı demiştim, şu an da aynı düşünce den bir şey kaybetmiş değilim, uzun vade de halen yukarı gideceğine inanıyorum hatta 0.5 btc rakamı da abartılacak bir rakam değil bana göre.

ophyrim (OP)
Sr. Member

Activity: 994
Merit: 391

View Profile
April 13, 2018, 04:44:28 PM
Last edit: April 13, 2018, 04:56:56 PM by ophyrim

Bir teknik analiz ile tüm teknik analizlerin doğru olduğunu sanmanız zaten her şeyi açıklıyor Smiley Bunun haricinde internette 100 lerce teknik analiz videosu bulabilirsiniz ve hiç biri düşüş sezonu boyunca doğru bilgi vermedi.

İyilik yapıyoruz, bildiğimizi yön göstermek amacıyla paylaşıyoruz, teşekkür etmek yerine yoruma bak.

En iyi piyasada en ustaca yapılan teknik analiz bile her zaman doğru sonuç vermezken, Hacmi son derece dar ve volatilitesi son derece yüksek olan bu piyasada teknik analizlerin doğru çıkma ihtimali elbette daha düşüktür. Ancak analizin doğru çıkma ihtimalinin az olması, analiz yapılamayacağı anlamına gelmez. Her türlü takas ortamında analiz belirli bir yüzde ile olmaklada beraber (bu oran zaman zaman düşük zaman zaman ise yüksektir) her zaman yapılabilir.

Yazdıklarımdan nasıl oluyorda "Bir teknik analiz ile tüm teknik analizlerin doğru olduğunu sandığım" sonucuna vardığınızı anlamadım.
Tekrar söylüyorum bu piysada da göreceli olarak daha düşük ihtimalle de olsa analiz yapılabiliyor. Bu açtığım konuda yapılabildiğinin ıspatıdır, yapılan tüm teknik analizlerin doğru olduğunun değil.

Sizin yapılan teknik analizi doğru olup olmadığını anlamayacak kadar teknik analiz bilginizin olmamasından dolayı, her teknik analiz yapana inanmanız tamamen sizin sorununuzdur. Teknik analizin değil. Hangi tekniz analiz yapanı takip etmeyi anlayabilmek için dahi teknik analiz bilgisine ihtiyacınız var.

Teknik analiz, sizin doğru karar verme ihtimalinizi %1 arttırıyorsa doğru yapılmıştır. Teknik analizden daha fazlasını bekleyen sizin gibiler, daha teknik analizin ne olduğunu bile anlayamamıştır.

Rica ediyorum mesaj sayınızı başka konuda doldurun. Burayı spamlamayın.

Selahittin
Newbie
*

Activity: 336

View Profile WWW
April 13, 2018, 05:11:31 PM

zaten sıkıntı yoktu ki.
bu tamamen balinaların millete verdiği yanlış algıdır.
Yoksa ethereum piyasanın en sağlam coinidir.
M.Terzi
Sr. Member

Activity: 448
Merit: 250

View Profile
April 13, 2018, 05:30:55 PM

Hocam analizin yerinde ve doğruluk payı yüksekti fakat bende ihtimaller üzerine bazen analizler bazen teknikte olduğundan farklı işliyor diye düşüncemi belirtmiştim. Bu yükseliş zaten bekleniyordu belki beklenilen yükseliş belki suni pump yapılıyor. Kesinlikle Eth'um gidecek çok yolu var. Ben dinlenme noktasını 800$ olarak görüyorum. Tabi sizinde dediğiniz gibi hareketi Btcye bağlı biraz da.
jesselui
Full Member

Activity: 854
Merit: 109

Trident Protocol | Simple «buy-hold-earn» system!

View Profile
April 13, 2018, 06:44:02 PM

Eth güven sınırını tekrar sağladı diyebilirim 300 dolar güven sınırıydı 300den düşmedi artık tekrar kendini toparlayacaktır bence

Simple «buy-hold-earn» system!      │      TRIDENT PROTOCOL      │      HIGH FIXED APY  >>> 382,945%
THE HIGH PAYING AUTO-STAKING & AUTO-COMPOUNDING PROTOCOL

██████████████|               Twitter               |              Telegram              |                Reddit                |██████████████
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: